Автор Тема: Технологични новости  (Прочетена 303155 пъти)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Невежеството ражда химери...
Re: Технологични новости
« Отговор #255 -: Юли 18, 2022, 09:11:29 pm »
Eм ти си факт-чекъра. Аз нямам време за разследвания. Да ги питам за ТТХ, да сравнявам...

Следващият път да не забравя да те питам, тия некоректните имат ли право нещо да откриват.
А, ако и ми кажеш, кога тръгваме за Марс, ще гледам да чакам чинно и тихо.
Само, ако не литнем ТИ какво?!

П.п. Ти също не даде доказателства за кражба, но това за фоб е норма.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Технологични новости
« Отговор #256 -: Юли 18, 2022, 10:39:43 pm »
Ех Витане, Витане. Самовъзстановяваща се керамика викаш. Аз пък чух, че Киркор спечелил Волга от държавната лотария. И е истина дори и радио Ереван потвърди. Ама не бил спечелил Киркор ами Гарабед. И не  било Волга ами....

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Невежеството ражда химери...
Re: Технологични новости
« Отговор #257 -: Юли 19, 2022, 07:34:41 am »
Той чул.
Аз пък чух, че хиперзвука бил 6 МАХ-а. А вие сте го смъкнали на 5. И пак не можете да го допилите да бачка.
Па ние от 6 до 20 си работим без проблем.
Що не разбираме от материалознание.

Хиперзвука си требе, за работа с атмосферата. Да се ходи по балистика в космоса, това и Мъск го може. Но е много бавно и предсказуемо.
След 1-2 години светът го чакат големи сътресения, но горелкаджии, пенсионери и гастърбайтъри ще го отнесат най-паче.
Аз съм търпелив.
И няма да ви обяснявам на вас фобите защо - явно главите ви увират като шопските.
Нали знаете как се вари глава на шоп?
Взема се шопска глава, затиска се с камък и се вари до омекване на камъка...

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 959
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Технологични новости
« Отговор #258 -: Юли 19, 2022, 09:31:35 am »
Ех Витане, Витане. Самовъзстановяваща се керамика викаш. Аз пък чух, че Киркор спечелил Волга от държавната лотария. И е истина дори и радио Ереван потвърди. Ама не бил спечелил Киркор ами Гарабед. И не  било Волга ами....

Радико ,
а ти помниш ли как ме "разкри", че съм трол поставен от руските тайни служби във форума, на секретна заплата от Путин и член на комунистичека нелегална организация  :D, като съм целял да спирам във форума изобретателски "технологии", като твоята с квантовия генератор?  ;D

Толкова ми беше забавно...  :D

Бая се беше филмирал, дано не си си променил вижданията, да ме радваш и занапред.  :D

Ама само да добавя в тази насока: дядо ми е бил партизанин и аз му наследих медалите от манифестациите. Предайте и на tobo1, ако го видите или чуете, това ще е интересна новина все пак за него.  ;D

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Невежеството ражда химери...
Re: Технологични новости
« Отговор #259 -: Юли 20, 2022, 07:32:17 am »
https://www.km.ru/joke_day/898926
Как се плаща в Пекинското метро.

Неактивен alvion

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 524
  • Пол: Мъж
  • Dum spiros ,spero
Re: Технологични новости
« Отговор #260 -: Юли 20, 2022, 10:55:08 am »
Потребителите на Пекинското Метро може да платят билета за пътуването, като пуснат за рециклиране стари пластмасови бутилки:

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Технологични новости
« Отговор #261 -: Юли 20, 2022, 03:57:05 pm »
Три години след като Давидич направи първия преглед на Аурус той успява да се докопа до още 2 броя:
<a href="https://www.youtube.com/v/wvIbq772nmk" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/wvIbq772nmk</a>
Единия не е мръднал нито на милиметър от първите екземпляри, във втория вече има наченки на автомобил. Но има още какво да се желае. Вероятно след 20-тина години може да се получи лимузина.
И не че съм ехиден, ма на доста от детайлите се виждат емблеми на VW и Audi. Не знам какво ще се случи като ги "импортозаместят" и дали изобщо ще могат да го направят.

П.С. И когато имаш насилствено определяне на стойноста на рублата, изведнъж се оказва че тази кола струвща 25 млн рубли се опитва да струва 300 000 - 400 000 евро. Няма никакъв, ама аболютно никакъв начин да накараш някой да даде 25 млн рубли за това, вместо 400 000 евро за истински Ролс-Ройс или наполовина за Мерцедес С класа.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 959
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Технологични новости
« Отговор #262 -: Юли 20, 2022, 04:05:13 pm »

И не че съм ехиден, ма на доста от детайлите се виждат емблеми на VW и Audi. Не знам какво ще се случи като ги "импортозаместят" и дали изобщо ще могат да го направят.

А ти виждал ли си френски или италиански двигател и вътре половината отговорни чаркалъци да не са на BOSH? -  освен грубата - дърводелска железария  ;), другото е BOSH.
Все пак Русия е 130 мил. С толкова малко население е невъзможно да произведе всичко от-до. Защо вечно я сравнявате с колективния запад, който е над 1.5 милрд или поне 10 с пъти по-голямо население?
Тия на запад един-друг си крадат и те технологиите. Като вземеш една марка от актуалното поколение коли, гледаш другата марка и тя същите черти и технологии има. Фирмите си правят промишлен шпионаж и те така...Те имат колеги шпиони, като мен.  :D

А виждал ли си американска кола да не гори масло и да не се разваля често?
Само моята Жигулка е с оригинални части от СССР, тръшка в земята всеки западен автомобил по здравина и класа, и затова и струва 35 000 лв.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Технологични новости
« Отговор #263 -: Юли 20, 2022, 04:40:02 pm »
А ти виждал ли си френски или италиански двигател и вътре половината отговорни чаркалъци да не са на BOSH? -  освен грубата - дърводелска железария  ;), другото е BOSH.
Все пак Русия е 130 мил. С толкова малко население е невъзможно да произведе всичко от-до. Защо вечно я сравнявате с колективния запад, който е над 1.5 милрд или поне 10 с пъти по-голямо население?
С'я почва ли да ти се изяснява как работят санкциите? И че е въпрос на месеци или максимум година нормалния свят да пренастрои логистическите връзки, да вхърли колкото трябва милиарда в нови тръбопроводи и терминали за газ, докато Русия НИКОГА няма да достигне нивото на един Бош за да може сама да си произвежда дори елементарни горивни дюзи. Не говорим за компютъри за управление на тия двигатели, или дори елементарни въздушни възглавници.
А санкциите няма да отпаднат докато Русия не напусне не само Донбас, ами и Крим. А и след това ще плаща репарации.

A за жигулката - това е днес на един Лукойл в София. Сандански - Аспровалта - София. Ако не бях висял и на влизание и на излизане по 1/2 час на границата с работещ двигател и разхода и средната скорост щяха да са други. Ма нали съм столично конте - без климатик съм за никъде :)
Ти не че имаш борд компютър на колата, ма по портфейла мисля разбираш колко десетилетия назад е Жугула-та. А и тя си е италиански ФИАТ, ако трябва да бъдем съвсем коректни :)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Невежеството ражда химери...
Re: Технологични новости
« Отговор #264 -: Юли 20, 2022, 06:24:21 pm »
Хулио, сопри се ве пич!

1. Евроатлантиците в момента плащат репарации на Русия. По-малко енергоносители на супер високи цени. Газта скокна има-няма 8 пъти!!! На'ш колко кинти са т'ва?!
САЩ всеки ден дават на Русия $ 1 000 000 за енергоносители всякакви за своите около 1000 военни бази по целио свет!

2. Нали се разбрахме - руснаците каквото и да правят, излиза танк. Аурус-а е луксозен танк, за да пази супер-пупер-VIP персоните по целио свет. И не ми пробутвай тоя боклук Ролс-Ройс. Беше то, едно време. Сега не си струва парите.

3. Прочетох те по диагонал, за да си спестя още коментари.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Технологични новости
« Отговор #265 -: Юли 20, 2022, 06:36:24 pm »
Хулио, сопри се ве пич!

1. Евроатлантиците в момента плащат репарации на Русия. По-малко енергоносители на супер високи цени. Газта скокна има-няма 8 пъти!!! На'ш колко кинти са т'ва?!
САЩ всеки ден дават на Русия $ 1 000 000 за енергоносители всякакви за своите около 1000 военни бази по целио свет!
Ти изглежда бъкел понятие си нямаш какво е това икономика.
Парите са хартийки без стойност. В момента запада намира работа на стотици хиляди свои граждани. Ако щеш - по почина на Русия им намери враг, който да ги обедини. Забравят се дрязги с Иран, със Саудитска арабия, с Израел. Строят се нови танкери, пристанища, газопроводи. Дава се огромен тласък за отказа от ДВГ и изкопаеми горива, за алтернативни енергоизточници. Прибират се заводи, които осигуряваха работа извън запада. Намалва се безработицата.
А Рашка строи Т72 във вид на Аурус... цели 152 броя е направила за 4 години, ако се вярва на VIN номера на клипа на Давидич. И се връщат към така милата на ЕДМ Жигула.
Имаш ли идея колко МИЛИОНА руснаци са напуснали Русия само от февруари насам? Порови и ще останеш изненадан.  И тези не са се изпарили - отишли са на запада, да произвеждат стоки за западняците.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Невежеството ражда химери...
Re: Технологични новости
« Отговор #266 -: Юли 20, 2022, 08:35:07 pm »
1. Хулио, нали ти казах, да почакаш до около 2025-та.
2. А ти виж колко руснаци започнаха да се връщат (да е жив и здрав Байдън и идеологическите му съветници). Особено програмисти.
3. Може и още много да пиша, но нито има смисъл, нито му е времето. Защото ти не я разбираш тая нова идеология (т.н. съвременна наука икономика). Нито знаеш каква е разликата между умопомрачителен търговски дефицит и финансов дълг, и умопомрачителен профицит. Скоро, иде тоя, който ще изхвърли боклука (но изобщо не се казва Слави).
4. Иран е от амаааасе години под санкции. И има 3-тата в света по тежест компания за турбини. Ей така, "за протокола" и за лека нощ.
« Последна редакция: Юли 20, 2022, 08:53:44 pm от VITAN »

Неактивен xakep

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 103
Re: Технологични новости
« Отговор #267 -: Юли 21, 2022, 02:32:21 am »
Интересна информация:
Днес украинците дръннаха край Херсон и "най-модерния" руски радар "Подльот-К1", който струва над 700 000 000 рубли и е предназначен уж за засичане на ниски цели, ракети и дронове до 300 км.
Украинците го целнаха от 110 км. и явно радарът не е успял да засече туй, за което е направен.
Е, някой в Русия е взел огромни пари за разработка, за производство, па после се е бил у гърдите, па се е пъчил с поредното "безаналогово" чудо.
До първия реален бой.
Не ми се мисли какъв кютек ги очаква, ако трябва да се изправят срещу модерните системи на НАТО...

Неактивен alvion

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 524
  • Пол: Мъж
  • Dum spiros ,spero
Re: Технологични новости
« Отговор #268 -: Юли 21, 2022, 04:05:16 am »
Радара работи в обхвата 2 – 4 Ghz или15 – 7.5 см препятствие го блокира и ако са го опънали както на фотото там до сградата ще е в радиосянка в нея посока сляп няма да види от към сградата ниско летящи цели.

Цитат на: К. Осбърн
В Русия се смята, че зенитните ракетни комплекси ЗРК С-300 и С-400, както и намиращият се в процес на разработка С-500,  по редица свои параметри са най-добрите в света: обединени са в мрежа с цифрови процесори, имат висока скорост на компютърната обработка на данните и могат да идентифицират цели на далечни разстояния и на различни честоти. Затова представляват достатъчно голяма опасност.

Цитат на: dw
На 31 май президентът на САЩ Джо Байдън заяви пред „Ню Йорк Таймс“, че Вашингтон има намерение да предостави на Украйна MLRS (Multiple Launch Rocket System) Реактивни Системи за Залпов Огън (РСЗО). Малко по-късно високопоставен представител на САЩ уточни, че това оръжие ще се използва от украинската армия само на тяхната собствена територия, а не за поразяване на цели в Русия.

Цитат
През юни 2022 г. Русия заяви, че M270 MLRS и M142 HIMARS са най-опасните и мощни оръжия, налични за украинските въоръжени сили, и че е жизненоважно за руските сили да ги унищожат при източника. Офицер от резерва на ракетните и артилерийски войски описа системите от руска гледна точка и каза, че боеприпасите на тези системи могат да бъдат открити по време на полет и унищожени от модерни системи за противовъздушна отбрана, които се експлоатират от Русия в Украйна, ако са организирани правилно за поразяване на ракети и ракети и със сериозна подготовка. Той каза, че е нереалистично да се блокират GPS-насочвани ракети, а други? казват, че ракетите летят твърде бързо и твърде ниско, за да може руската противовъздушна отбрана да ги прихване.
« Последна редакция: Юли 21, 2022, 04:36:30 am от alvion »

Неактивен alvion

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 524
  • Пол: Мъж
  • Dum spiros ,spero
Re: Технологични новости
« Отговор #269 -: Юли 21, 2022, 05:19:04 am »
По принцип за 200 години нищо ново под слънцето не са измислили НАТО, ЗАСЯДКО преди 200 години е използвал РСЗО ако не споменаваме китайците е първи в европа той мисля:
<a href="https://www.youtube.com/v/_Ci8-LDXD9Q" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/_Ci8-LDXD9Q</a>
https://www.youtube.com/watch?v=_Ci8-LDXD9Q
"Первые в мире. Боевая ракета Засядко". Документальный сериал @Телеканал Культура

Ето сегашни, новото в американските е самонасочващите се управляеми ракети с Глави по GPS нямат нужда от балистична траектория на полета, която лесно се предсказва от противоракетните комплекси:
<a href="https://www.youtube.com/v/rj_2qOB-XLI" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/rj_2qOB-XLI</a>
https://www.youtube.com/watch?v=rj_2qOB-XLI
« Последна редакция: Юли 21, 2022, 05:34:55 am от alvion »