Автор Тема: Технологични новости  (Прочетена 302912 пъти)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Технологични новости
« Отговор #345 -: Юли 26, 2022, 06:05:19 pm »
tobo1, ти като голям капиталист и демократ, кога ще покажеш някаква твоя работа, новост, разработка? Така ли допринасяш за развитието на капиталзма - да не правите нищо и само да сочите кой какво бил направил?

Ние комунистите реално правим нещо и даваме тласък на технологиите. Твоя колега Радико - също нищоправещ форумен философ и критик /абсолютния типичен трол/, скоро отново ме беше подиграл, че съм пуснал авторска схема на електронен автоматичен предпазител. А тя тая схема съм вградил отдавна /преди 6 г./ в литиева батерия, с която съм изминал 6 000 км. по вода при загуба на капацитет не повече от 5% и има остатъчен ресурс още около 100 000 км. Батерията е напълно водоустойчива, с двойна последователна защита от късо съединение и автоматично възстановяване, автоматично инфрачервено подгряване при температура под 10 гр., с перфектен БМС-блок с ПИК-контролер и липса на саморазряд на елементите. Качеството на батерията е ТОП на топовете. Търговската марка сама говори за себе си  :D. Цената й е колкото едно старо БМВ, като на бате ви Джул:)
Нямаш си работа - откриваш топлата вода: https://www.meircell.com/wp-content/uploads/2020/01/MRB-1226M-Datasheet.pdf

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 958
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Технологични новости
« Отговор #346 -: Юли 26, 2022, 06:18:13 pm »
Бате Джул, как не те досрамя да ми противопоставяш конкуренция това грозно и годжуто нещо, наречено паур-банк?  :)

Само бутона за включване, като видиш, буксата, цвета, дизайна и да припаднеш. Те танковете Т55 изглеждат по-футуристични. Това ли е авангарда на западните технологии и дизайн,  изглежда така, сякаш Радико го е правил, макар за него и това да е супер куул.  :D

За параметри и възможности да не говорим. Моята е с по-голяма енергийна плътност, има и подгряване - може да работи и в Сибир, където често провеждаме партийни събрания.

Много грозен пример даде, много грозен, развали ми настроението с грозотия...  :D

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Технологични новости
« Отговор #347 -: Юли 26, 2022, 07:17:30 pm »
Искаш красив - ето ти красив. Е, не издържа на прегазване, ма е красив: https://www.gobatery.com/go-battery-12v-50ah-lithium-iron-phosphate-lfp-mobile-military-ultra-deep-cycle-battery/

За някакви си 500 долара (колко е там... 30 000 рубли ли).

Или това: https://www.gobatery.com/12-8v-100ah-lithium-iron-phosphate-go-battery-mobile-military-50cal-steel-case/

Курията е изпълнена като кутия от ленти за 50 калиброва картечница. Срещу допълнителна сума има опция за подгряване. 10 000 цикъла на разреждане. Блутуут за да си гледаш на телефона к'в се случва в батерията.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 958
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Технологични новости
« Отговор #348 -: Юли 26, 2022, 07:38:43 pm »
Бате Джул, ти току що ме нареди на световно ниво - благодаряяяя, както казва Лили Иванова.  :D

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Невежеството ражда химери...
Re: Технологични новости
« Отговор #349 -: Юли 26, 2022, 07:50:21 pm »
Едно просто Arduino с блутуут и си над това ниво... Програмката за Android-а на телефона не е китайско писмо.

А това е на другата страна на земното кълбе. Бая доларес ще дойде транспорта.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 958
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Технологични новости
« Отговор #350 -: Юли 27, 2022, 10:35:51 am »
Притчата на един либерал в технически форум

Толкова години пише той във форума...
Акъли дава, прави се на компетентен...
Но нищо не е показал, нищо не е измислил, няма нито една негова авторска тема или разработка. Няма покритие между претенциите му и презентациите с реалните му възможности.
Той е комплексар.
Той все ще намери повод да оправдае мързела си и неуспехите в живота, затова че няма образование, как нямало смисъл, колко по-умен бил той, щото в Интернет имало всичко и той знае много повече от ония с дипломите - по-глупавите от него, дето са си губили времето да се образоват, дето са имали по-големи амбиции да постигнат нещо в живота, да се развиват - защото това е същността на земния живот.
В същото време, нищо че плюе "глупаците" дето ходили да учат, той търси лекар за себе си с диплома, не го търси някой самоук от Интернет.
Какъв акъл дава на децата си? Сигурно им ръси простотиите си - не учи, като баща си, няма смисъл, в Интернет ще научиш всичко без да си губиш времето да ходиш на лекции и да държиш изпити. Нормалните хора се стремят да дадат на децата си образование, а той нормален ли е, той какъв акъл може да даде?

И понеже се има за капацитет, щото бая постове е начаткъл във форума, години той ги трупа, постоянно изявява претенции към другите, той е вечно недоволен. Постоянно плюе руските стоки, какви недодялани били, колко смешни, за нищо не ставали, приличали на танк -
точно тоя, дето нищо не е направил, дето нищо не му е измислила главата или пък дори да е направил нещо е битер колхоз, грозно ама грозно толкова, че не знам как той си го харесва, а как да го харесат останалите? Но той не вижда грозотията си, вижда я само в руските стоки.
Защо той е такъв?
Защото е много прост.
Само прост човек е винаги така критичен към другите, но не и към себе си. Промили му простия мозък соросляшките фондации, надъхали го с русофобия, постоянно му втълпяват колко калпави са руските стоки. Те са възпитали в него либерала - глупака който вярва в измамната американска демокрация, която всъщност е колониална диктатура.
Имигрирал преди години от село в София, той вика аз съм софиянец, останалите сте глупаците. Аз живея градски начин на живот, на върха на лайното съм, карам западна кола /стара, грозна раздрънкана таратайка, горяща масло повече от бензин/, добре че дойде тая колониална демокрация, да си купя прогнила кола, да не е Жигула и това е основно определящото за качеството на живот - стария Мрецедес или БМВ.

За всички негови несгоди са виновни комунистите, руснаците и Путин. Те са му виновни, че мозъка му не е измислил нищо, че го е мързяло да учи и че си е избрал сам да чука камъни или да кара ТИР. Няма грам предприемчивост, а претендира да е капиталист, макар и да работи на мизерна заплата.

Ако някой му опонира, то го обявява за комунист, КГБ-ист или милиционер от народната милиция, който не кой да е, а именно руските комунисти са внедрили във форума да срива така да се каже изобретателските му претенции на нищоправенето му. Той се възприема за българския Илон Мъск. Милиционера от форума му пречи да се изяви с неговото ноу-хау.

 :D
« Последна редакция: Юли 27, 2022, 10:52:37 am от EDM electronics »

Активен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 491
Re: Технологични новости
« Отговор #351 -: Юли 27, 2022, 05:04:30 pm »
Тази тирада не я разбрах! Към технологичните новости ли се отнасяше, или към технологичните старости?

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Невежеството ражда химери...
Re: Технологични новости
« Отговор #352 -: Юли 27, 2022, 05:32:42 pm »
Тази тирада не я разбрах! Към технологичните новости ли се отнасяше, или към технологичните старости?
Към старостите. За старите хора с модерните нрави.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Невежеството ражда химери...
Re: Технологични новости
« Отговор #353 -: Юли 27, 2022, 07:20:45 pm »
Оох Витане Витане.
Само безнадеждно СЪВЕТСКИ ВЪЗПИТАНИК може да напише нещо подобно....Само руски идиот може да реши да бомбардира нешо което може да вземе по съвсем мирен начин и при това на огромна печалба. Въобще не е случайност това, че автора на произведението "Идиот" е от тази националност.
А за Китай и Тайван бъди сигурен, че много скоро ще се обединят и при това без гръмвания без никакви ексцесии. За разлика от двете руски държави.
Аха.
Нанси Пилоси (настоящият председател на Камарата на представителите в 111-ия конгрес на САЩ) къса рубашки да ходи в Тайван. Китайците рекоха: ще направим безпилотна зона.
Янките рекоха: Ай самолетоносача Роналд Рейгън да хваща курс на Тайван...

П.п. Чака ни интересна есен по цялото земно кълбе...

Неактивен stan_by

  • Неактивен
  • Публикации: 6
Re: Технологични новости
« Отговор #354 -: Юли 27, 2022, 08:58:22 pm »
Тази тирада не я разбрах! Към технологичните новости ли се отнасяше, или към технологичните старости?
@Михаил Кузмов не се правете че не разбирате, много добре усещате пантомимата на болния мозък; според мен и др. потребители EDM electronics се мъчи да си напише автобиографията в която визира несъществуващи постановки които са му са привидели и засега не му се получава, обаче един път сивото вещество тръгне ли да се разваля спасение няма, така че очакваме продължение и евентуален срив на личноста за което е жалко.

Не е по темата всъщност никога не се пише по темите защото има такива платени мижитурки да развалят нещата.
Мен ми се повръща честно.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 958
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Технологични новости
« Отговор #355 -: Юли 28, 2022, 09:27:17 am »
@Михаил Кузмов не се правете че не разбирате, много добре усещате пантомимата на болния мозък; според мен и др. потребители EDM electronics се мъчи да си напише автобиографията в която визира несъществуващи постановки които са му са привидели и засега не му се получава, обаче един път сивото вещество тръгне ли да се разваля спасение няма, така че очакваме продължение и евентуален срив на личноста за което е жалко.

Не е по темата всъщност никога не се пише по темите защото има такива платени мижитурки да развалят нещата.
Мен ми се повръща честно.

С твоите 5 ст. във форума ми се виждаш засегнат от притчата, а тя е точно за такива да се разпознаят. Вероятно си евроатлантик, но и това че ти се повръщало е доста женствено оплакване - типично за евроатлантиците.

Само като чуя "платени", а пък и "мижитурка" го намирам, като защитна реакция на обидила се мека китка и слаба психика, чувствителен - евроатлантик, и разбирам, че имаш голяма прилика с въображението на други изявени евроатлантици от форума, които ги преследват шизофринично постоянно платени КГБ-исти, щото те много знаели и били значими.

Не е вярно, че притчата е измислена, по действителен случай е.
И няма как да съм описвал собствената си автобиография, а явно на засегналите се.

Неактивен alvion

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 524
  • Пол: Мъж
  • Dum spiros ,spero
Re: Технологични новости
« Отговор #356 -: Юли 28, 2022, 11:57:38 am »
ЕДМ дайте да обсъдим СЕ-то, вече се разбра че ГАЗ-а ще се вдига с над 50%, няма ли да е интересна основната тематика на форума за свободната енергия и стига сме го мазали с кафяво.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Невежеството ражда химери...
Re: Технологични новости
« Отговор #357 -: Юли 28, 2022, 12:12:32 pm »
...вече се разбра че ГАЗ-а ще се вдига с над 50%...
50% е нищо. Това е само за загрявка.

За да се разбере СЕ-то единственото нещо е, да се разбере от къде ще дойте то.
Другото е подробности от пейзажа.

СЕ-то вероятно се разбира като безкраен нетрадиционен източник на енергия.
Аз имам само 1 идея откъде може да дойде: от потока космическо неутрино.
Проблема е, че то не реагира практически с материята, или ти трябват поне стотици километри "спирачка".
Другото СЕ, което циркулира по нета - отдавна му нямам вяра.

Темата $елена енергетика (СЕ), военна и космическа техника е една голяма баница в яденето на която в световен мащаб печели тоя, с кресливия PR и реклама. И достъп до някаква парична печатница. Примерче:

<a href="https://www.youtube.com/v/rIq5PkPfxG8" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/rIq5PkPfxG8</a>
(дълго, но напоително)

Оптимизацията на добива на енергия по конвенционални (дори $елени) методи не го разбирам да е СЕ.
Т.е. не касае въпроса.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 958
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Технологични новости
« Отговор #358 -: Юли 28, 2022, 01:34:41 pm »
ЕДМ дайте да обсъдим СЕ-то, вече се разбра че ГАЗ-а ще се вдига с над 50%, няма ли да е интересна основната тематика на форума за свободната енергия и стига сме го мазали с кафяво.
И VITAN, и Бате Джул го казаха, първо трябва да имаш идея откъде ще се вземе тази СЕ, второ да не противоречи на действащите и все още неотменени закони на физиката, за да дискутираме каквото и да било. Другото е губи време и преповтаряне на неща, които още преди 15 г. тук сме мечтали и сме се лъгали.

Имаш идея - представяш я, дискутираме.

Неактивен alvion

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 524
  • Пол: Мъж
  • Dum spiros ,spero
Re: Технологични новости
« Отговор #359 -: Юли 28, 2022, 02:27:19 pm »
Имаш идея - представяш я, дискутираме.

Има идея, ама да не ми СЕ смеете ей шегубиици, Идеята е проста, да напъхам Слънцето в Буркани:

Разбира се, че не е моя идея, но ако някой има изобщо да се интересува, нека пита за подробности.

Художника творец така вижда процеса на картината.