Автор Тема: това наистина трябва да ни плаши  (Прочетена 440528 пъти)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #1110 -: Ноември 26, 2020, 10:21:38 pm »
Интересно русло сте поели...
Най - устойчив модел за социум е...монархията! И не фиктивната (както в момента в Англия), а истинската, абсолютна монархия, която разполага и с инструмента - диктатура!
Дали това се харесва на мен, теб, трети, пети...не е за това думата, това е проверено от историята!
Всичко останало са разни социални експерименти на временно взели превес групи от индивиди, вдъхновени от някаква идея или гонещи изгода. Може ли да го оспори някой?
Най-великите империи са съществували стотици и хиляди години, защото е имало централизирана власт, дисциплина, породена от страх! Страх от наказание!
Сега не са променени много нещата - страх от шефа, от глоби, от лишаване от премии, от кредитори, от данъчни...списък има дълъг.
Човешкото осъзнаване (като маса) е толкова далеч от подобно осъществяване...че не мога да измисля сравнение!
Представете си - от утре изчезват всички закони. Изчезват и полицаи и военни и прокурори и съдилища и т.н. институции...всичко е оставено на самосъзнанието на хората - не ми се мисли за подобно общество, просто ми е бедна фантазията да си го представя!

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #1111 -: Ноември 26, 2020, 10:22:05 pm »
Не използвай думи, на които само си мислиш, че знаеш смисъла.
Начел си се на някакви напудрени и захаросани книжки,
дайваки и те пътя към светлото бъдеще
Е то явно само ти ги знаеш тия работи ама прочети и малко за ефекта на Дънинг-Крюгер.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #1112 -: Ноември 26, 2020, 10:35:15 pm »
Човешкото осъзнаване (като маса) е толкова далеч от подобно осъществяване...че не мога да измисля сравнение!
Представете си - от утре изчезват всички закони. Изчезват и полицаи и военни и прокурори и съдилища и т.н. институции...всичко е оставено на самосъзнанието на хората - не ми се мисли за подобно общество, просто ми е бедна фантазията да си го представя!
Атос, склонен си да абсолютизираш нещата, да човешкото осъзнаване като маса еволюира най бавно и най трудно. Ама това не значи че не еволюира, много черногледо го даваш.

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 541
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #1113 -: Ноември 26, 2020, 10:40:23 pm »
Отговор #1073 -: Ноември 21, 2020, 08:01:27 pm
Явно, никой не е гледал филма, иначе половината написано от тогава, нямаше да го има.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 978
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #1114 -: Ноември 26, 2020, 10:43:28 pm »
Ама това не значи че не еволюира, много черногледо го даваш.
Мм'не просто няма розови очилца и казва на деградацията.... деградация.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #1115 -: Ноември 26, 2020, 11:07:31 pm »
Мм'не просто няма розови очилца и казва на деградацията.... деградация.
Фактът че сега се прави всичко възможно само и само да не еволюира би трябвало да ти говори нещо.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #1116 -: Ноември 26, 2020, 11:18:58 pm »
Не, не съм абсолютист, градация има, но е далеееч от всякакво практическо значение за подобен преход.
И друг път съм го казвал - Преди 20-30 години никой нямаше да си мръдне пръста срещу човек, който си е застрелял кучето или е измъчвал животно. Порицание - да, но до там.
Сега има вече ефективни присъди за подобни деяния - хуманизира се обществото, нали така?
Но...следва резонният въпрос - щом се хуманизира, откъде се пръкват подобни случаи? Като онзи изрод, от преди няколко години, който си влачи кучето няколкостотин метра зад колата?

Ще използвам един гаден и циничен израз - На една огромна и вкусна торта и стига едно малко парченце лайно, за да я окепази...

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #1117 -: Ноември 26, 2020, 11:41:55 pm »
Не, не съм абсолютист, градация има, но е далеееч от всякакво практическо значение за подобен преход.
Я чакай, първо кажи за какъв преход точно говориш. Явно имаш предвид огромен скок, което си е много трудно постижимо. А аз ти говоря за тези малките стъпки по пътя. И не, не си циничен, примера ти е много добър, точно това най много забавя общото съзнание, смесването на качествения материал с боклука. И това да накараш хората да приемат неправилното като нещо нормално.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #1118 -: Ноември 26, 2020, 11:49:37 pm »
Но...следва резонният въпрос - щом се хуманизира, откъде се пръкват подобни случаи? Като онзи изрод, от преди няколко години, който си влачи кучето няколкостотин метра зад колата?
Атос това че обществото се хуманизира не значи че злото и идиотите ще изчезнат от земята, не такива винаги ще има. Важното е че това вече не се приема и не се подминава безнаказано.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #1119 -: Ноември 26, 2020, 11:53:07 pm »
Боклук винаги ще има, това искам да кажа, просто е!
Или смяташ да подложим човешката раса на духовен геноцид - примитивните индивиди - под ножа? Това би превърнало и духовните в примати - параграф 22.
Може би пък с генетична интервенция? Също насилие, което се отрича като подход...тогава? Изолация? Дискриминация - също!
точно това най много забавя общото съзнание, смесването на качествения материал с боклука.
За да изчистиш "боклука", първо трябва да го отсееш! Той сам няма да се унищожи, напротив - плоди се и се множи!
И винаги ще го има, точно поради тази причина монархиите с диктатура са били успешен социум - всеки си знае мястото!
Да, много се опитват да си сменят местата с тези по-горе, но местата като цяло са регламентирани!
 

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #1120 -: Ноември 27, 2020, 12:20:58 am »
Боклук винаги ще има, това искам да кажа, просто е!
Това е вярно, но проблема е че сега се опитват всячески да ти докажат и наложат че боклук няма. Е в това е проблема. И нищо не предлагам засега но искам да покажа сложността на нещата. А насилието (диктатурата) е най лесното нещо, там нещата са ясни, и няма нужда да мислиш за каквото и да било.

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #1121 -: Ноември 27, 2020, 12:41:35 am »
Векторе тука ли вСЕ още?
???Може ли киро брейка да не се качва в форум с техн. насоченост !!
И ти дръзваш да СЕ противопоставяш не на кой да е, а на ОРГИНАЛА киро брейка?!?!

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #1122 -: Ноември 27, 2020, 06:38:12 am »
Попрочетох няколко поста.....  :o
И като гледам колко сте наплашени......  8)
........вече не знам, от какво да се плаша? :D

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #1123 -: Ноември 27, 2020, 08:25:05 am »
Атос
Викаш монархията е най устойчивата форма на управление. Прав си, устойчива е като пирамида. Стои и не мърда ни нагоре ни надолу, ни напред ни назад.
Всяко време си има подходяща форма за управление. Демек всеки обществен строй. Монархията е била подходяща за друг строй. А пък за следващият... За следващият още не знаеме какво ще е подходящо защото още не са се избистрили нещата.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 978
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #1124 -: Ноември 27, 2020, 11:01:10 am »
За следващият още не знаеме какво ще е подходящо защото още не са се избистрили нещата.
Знае се, още преди около 2000 години.
Антихрист на пирамидата и електронен концлагер.
Упс, пирамидка: