Автор Тема: това наистина трябва да ни плаши  (Прочетена 436783 пъти)

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #315 -: Март 12, 2020, 07:45:01 am »
Искам да поднеса малко по-различна гледна точка, а всеки носи глава на раменете си и може да си направи изводите, сам. Ухан градът от който тръгва заразата е с население 9.5 милиона души. От корона вируса казват че са починали 2580души за месец януари и февруари. България е с население 7 милиона и според статистиката на НСИ за 2018 г. от "естественна" смърт умират 50000 души. На месец това прави 4166 човека. Значи в България за период от два месеца умират 8332 човека. Изводите ги оставям на вас. Само ще кажа че, излижните тревоги и безсмисленни притеснения водят до по-ранна смърт. Не казвам че човек не трябва да се съобразява с този вирус но, да му се предава излишна важност е нелепо след като въобще условията на живот на съвременият човек са потресаващо унизителни. Към това трябва да се насочва вниманието на хората а не поредната вирусна пандемия резултат от човешката нищета и глупост. Лек ден!

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 962
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #316 -: Март 12, 2020, 08:14:27 am »
Никого не карам да подценява вируса, но ще ви дам едно мое обяснение на истерията по света.
Ето ви една помпа за пари от въздуха: https://www.usdebtclock.org/
11 години тая помпа надуваше котировките на акциите и в икономиката на Запада се появиха огромни дисбаланси.
20% от икономиката на САЩ е реален сектор. Другото са ''услуги".
Разбирай те печатат зелени хартийки, световната работилница Китай (56%) и други такива с реален сектор като Русия (42,1%) например,
даваха реални стоки срещу това.

Обаче световната работилница си взе 1 месец отпуск по болест и далаветата хартийки срещу стоки бъгна.
Борсата се срина.
И потрябва виновник.
Англо-саксонските медии (световен монопол, иначе магията с далаверата нямаше как да действа) предизвикаха истерия. Виновникът беше посочен и публично осъден!

Китайците се възползваха от падането на акциите и си откупиха за акции/заводи за около 20 000 000 000$.
Америика не стана "great again", защото заводите си останаха по местата и не се преместиха в САЩ.

Мъка, мъка, световна мъка....

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #317 -: Март 12, 2020, 08:32:04 am »
Plcsoft
Мнението ти въобще не е "малко по различно"
Напротив, преобладаващо е.  Целият този шум е защото медиите видяха възможност да продадат малко повече реклами покрай истерията която раздухват. Какво да правиш всички журналисти са в другата си същност доста голяма доза мародери.

Витане да ти кажа почти съм съгласен с тебе само дето представяш нещата като змия захапала опашката си:
Китай си взе отпуска заради вируса пък те почнаха да търсят виновник и го намериха във вируса. Нали отпуската е точно заради вируса.
Аз на последък все повече в главата си увеличавам процента вероятност за тезата която изтъква EDM. Вече ми изглежда каде цели 50% вероятността всичко това да е работа на американците. Проблема им е че не са шахматисти като руснаците и не могат да предвидят много ходове напред.  Очертава се те да са най големия губещ в цялата работа.

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #318 -: Март 12, 2020, 09:21:45 am »
 
Никого не карам да подценява вируса, но ще ви дам едно мое обяснение на истерията по света.
Ето ви една помпа за пари от въздуха: https://www.usdebtclock.org/
11 години тая помпа надуваше котировките на акциите и в икономиката на Запада се появиха огромни дисбаланси.
20% от икономиката на САЩ е реален сектор. Другото са ''услуги".
Разбирай те печатат зелени хартийки, световната работилница Китай (56%) и други такива с реален сектор като Русия (42,1%) например,
даваха реални стоки срещу това.

Обаче световната работилница си взе 1 месец отпуск по болест и далаветата хартийки срещу стоки бъгна.
Борсата се срина.
И потрябва виновник.
Англо-саксонските медии (световен монопол, иначе магията с далаверата нямаше как да действа) предизвикаха истерия. Виновникът беше посочен и публично осъден!

Китайците се възползваха от падането на акциите и си откупиха за акции/заводи за около 20 000 000 000$.
Америика не стана "great again", защото заводите си останаха по местата и не се преместиха в САЩ.

Мъка, мъка, световна мъка....

Интересна гледна точка!
Въпроса е как ние обикновените хора да не се подаваме на тези отвратителни манипулации?
Защото тези световни англосаксонски вампири(медии) вече до такава степен са вградили информационите си пипала в главите на гостоприемниците си(тоест хората) че, просто да се чудиш и маеш на човешката глупост и мекошавство на разсъдъка. Все по-често си задавам въпроса ние разумни творения ли сме на майката природа със своя собствена воля и ум или просто сме едни добре дресирани биороботи със самообслужващи се функции, превърнати в индустриални роби заработващи богатството на алчните и ненаситни господари. Това е което наистина трябва да ни плаши!
А не някакъв си корона вирус който е от милиони години на тази планета и може би е бил тук много преди въобще човека да се е пръкнал на този свят.
Сигурно ще продължи да си съществува и след нас!

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 959
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #319 -: Март 12, 2020, 09:35:59 am »
Радико, американците действат импулсивно, защото имат високо самочувствие. Не могат да мислят две крачки напред, за разлика от руснаци и китайци, особено последните - цялата им философия е основана на търпението и изчакването на удобния момент. После съжаляват - Ирак, Афганистан, Либия и т.н., но е твърде късно. Хвърлиха трилиони и загубиха влияние в подвластни територии. Дори Саудитска Арабия вече им е голям противник. Свърши им дослука и с Турция, Индия се отдръпна сериозно. Ще загубят целия Близък Изток и въобще целия свят, който държат с базите си. И не е необходимо да се води война с тях, защото са опасни, имат много оръжия. Просто трябва да им спрат приходите и те сами ще затворят базите си, ще се оттеглят. Ето това става на икономическия фронт и всеки от воюващите яхна вълната на коронавируса, за да извлича дивиденти от всякакво естество.

Когато жълтурите от поднебесната поемат световните дела, не храня илюзии, че нещата ще са по-добре от американската диктатура. Но обяснението е едно: да не забравяме къде сме се родили - планетата Земя е колония в космоса, затвор за лошите души, отдалечен от съзнателните и градивни космически форми на живот, които лоши човешки души не са дошли тук на почивка, а да търпят несгоди и справедливост никога няма да намерят. Тук се изтърпяват присъди. Има по-лек режим, има строг режим, както е по всички затвори. ;) С борбата, позицията, най-вече мисленето, душата се превъзпитава. Който не успее да намери САМ формулата за самопревъзпитание, повтаря отново реинкарнацията в същата колония Земя при по-тежък режим на несгодите, докато пусне бяла перушина. Който намери правилния земен път /това е СРЕДНИЯ път, както е казал Буда  :D/, продължава напред в по-прогресивни форми на живот, но не на земната колония - предградие на ада. :D

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #320 -: Март 12, 2020, 12:49:57 pm »


Тук се изтърпяват присъди. Има по-лек режим, има строг режим, както е по всички затвори. ;) С борбата, позицията, най-вече мисленето, душата се превъзпитава.

Какви присъди бе, ЕДМ! Всичката тази врява и робия е плод на човешката глупост и нищета! Няма никакви инкарнации, карми и какви ли не измишльотини, имащи за цел да обяснят човешкото невежество. Никаква борба и  социална позиция не ще имат полза за човека. Защото така само се усъвршенствува системата, а не живота на отделният индивид. Каквато и система да сътвори човешката глупост тя винаги ще си остане насилническа и вампирска за едни и облагодетелстща други. Виж за мисленето съм съгласен, че може да се промени но първо трябва да се изтръгне това мислене от зомбиращото въздействияе на системата. А това изисква, воля и трезво мислене, а не вперен поглед в монитора на лаптопа и телевизора, повтаряйки до припадък вменените от социума мисли. А на душата какво ще и превъзпитаваш, че тя си има всичко за това чудесно пътешествие наречено Живот, просто трябва да се осъзнае това, толкова. Разбирам тънкият ти намек и ирония, надявам се че и ти разбираш моето пиперливо мнение.  ;) :)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 959
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #321 -: Март 12, 2020, 01:29:15 pm »
plcsoft, това е моя житейска философия и религия, така че не ангажирам никого с нея и не се сърдя, ако не се възприема.
Понеже съм изтъкан от демократичните принципи за западната демокрация  ;), възползвайки се от свободата на словото и израз на позиция, та нека оглася, така ще имаме ПОВЕЧЕ демокрация  ;D.
« Последна редакция: Март 12, 2020, 01:53:26 pm от EDM electronics »

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #322 -: Март 12, 2020, 01:54:48 pm »
Какви присъди бе, ЕДМ! Всичката тази врява и робия е плод на човешката глупост и нищета! Няма никакви инкарнации, карми и какви ли не измишльотини, имащи за цел да обяснят човешкото невежество.
plcsoft, та като казваш невежество бъди мнооооого Внимателен, то се съдържа във всички нас и ако нещо ти е просветнало за малко то не бързай да мислиш че това е крайното знание. А  EDM electronics го е написал перфектно, няма какво повече да се добави.

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #323 -: Март 12, 2020, 02:53:27 pm »
И не забравяйте, че са Ви сложили в специална килия да дадете СЕ-ту на останалите затворници за облекчение на мъките.

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #324 -: Март 12, 2020, 03:38:50 pm »
plcsoft, та като казваш невежество бъди мнооооого Внимателен, то се съдържа във всички нас и ако нещо ти е просветнало за малко то не бързай да мислиш че това е крайното знание. А  EDM electronics го е написал перфектно, няма какво повече да се добави.

Не мисли че, се слагам извън категорията на дебилите. :D Всички сме от един дол дренки, само дето не се усещаме! И аз като всички вас съм добре дресиран тъпунгер, само дето съм видял смъртта лице в лице и от време на време си давам сметка, че дните ми на този свят са преброени! Нищо повече, даже съм по-зле..........  ;D

Бре, голямо писане и обяснения, му ударих днес! Айде лека........ :) ;D

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #325 -: Март 12, 2020, 04:16:25 pm »
Днес прочетох нещо много ценно. Било на Тери Пратчет:
Не се притеснявайте от смъртта просто приемете че сте тръгнали по рано за да избегнете навалицата по пътя.
Леко черен хумор.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 959
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #326 -: Март 12, 2020, 04:24:56 pm »

Леко черен хумор.
Малко бял хумор:  :D

Съсед слизал по стълбите, среща съседката и казва:
- Добър ден, съседке!
Тя:
- Ееееееехххх комшо, комшо......все ще намериш начин да си поискаш...  :D и се почесала между чатала... ;D

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #327 -: Март 12, 2020, 05:11:40 pm »
Сутринта на няколко пъти по телевизията ми направи впечатление. Споменаха дори леко акцентирано, че ще бъдат доставени, че в Илиянци се използват и т.н. дезинфекционни средства на спиртна основа, на алкохолна основа и т.н.
Много сериозно почвам да мисля че наистина алкохола е лекарството срещу вируса. Ако той наистина е синтетичен това би било съвсем логично като решение. Ако вируса е създаден за борба със едни врагове на Америка които по религиозни причини отричат употребата на алкохол. Логично е да му зададат такова слабо място. Това е и логичното обяснение защо в Русия има почти нулево разпространение.
Ей отивам да си налея една мастика.

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #328 -: Март 12, 2020, 05:18:34 pm »
И не забравяйте, че са Ви сложили в специална килия да дадете СЕ-ту на останалите затворници за облекчение на мъките.

И аз дълги години драпах в това направление, демек да дам СЕ-то на съзатворниците си! И за мой късмет, почти бях стигнал до края.Но понеже съм набожен човек винаги когато взимам важно решение в живота си, отправям питане към дядо Господ. Докато той не ми даде ясен отговор не се отказвам.
И след доста  къндарми, явно му писна на стареца от моята настойчивост, и нещеш ли, една нощ ми се появи в съня.
Та вика ми Божият човек - гледам нещо си заформил СЕ дрънкулка.
-Да, боже! - му отговарям, учуден, че ме е удостоил с вниманието си.
Но ми е нужна, твоята благословия Господи, за да дам този дар на хората, да не се мъчат с алчните и ненаситни свой събратя!
А дядо Господ свъси вежди изгледа ме свирепо и рече:-
- слушаи ко, тъпанар със тебе я тъпанар, какво си мислиш че, ще направиш живота на хората по-добър, ли?
Ами да! - изломотих интуитивно аз.
- Нищо такова няма да стане, само ще подхраниш, алчността, жестокостта, ненаситната жажда за власт и пари в тях. Защото видят ли това чудо в теб, жив ще те одерат и даже и роднините няма да те пожалят или ще те вземат за откачалка каквато си! :) Докато съзнанието на концлагеристите населяващи тази планета не се промени никакви СЕ-та, няма да видите! И понеже си ми скъп на сърцето, забранявам ти да работиш в това направление и изтривам всичко от твоя ум. Та така направи владетеля на всички светове! Изтри натрупаните в мозъка ми файлове и вече не ме допуска до тях.
Но, понеже съм упорит тъпунгер и продължих да търся препитание за своята наивна душа, ненадейно открих че, лично на мен СЕ въобще не ми трябва. Защо ми е да откривам нещо, което съм самият аз и света в който живея!!!!!!!!
 Та на нас като живи същества Господ ни е дал най-големият си дар, да осъзнаваме и да живеем в тази безпределна Вселена. Същата тази Вселена и в частност Планета ежедневно, ежеминутно, ежесекундно ни отрупва с благата си и даровете си!? Какъв по голям СЕ подарък и дар за нас от това, да бъдем живи и да осъзнаваме живата тъкан на нашата Голяма майка, планетата Земя. Такива, ти ми работи, скъпи СЕ търсачи!

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #329 -: Март 12, 2020, 05:29:54 pm »
Plcsoft
Файловете ти изтри дедо господ.
А некоя директорийка не остана ли барем,та да я споделиш с нас?
Откъде знаеш че е дедо?
Може да е по млад от теб!
Вярваш ли в това,че живота ще стане по лош ако имаме СЕ?