Автор Тема: това наистина трябва да ни плаши  (Прочетена 436806 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #285 -: Март 09, 2020, 08:47:41 am »
не е изяснена причината за появата на вируса "COVID19" у четиримата заразени в България по последни данни. Дали е възможно той да се разпространява чрез естественната циркулация на въздушни маси в глобален мащаб?
Изключително актуален въпрос. По мое мнение отговора е много повече от "ДА" Въобще не вярвам че вируса е създаден в лаборатория по точно давам една малка вероятност от десетина процента шанс да е причинен от опитите на китайците за генно модифициране на хора. Едва един процент шанс давам това да е умишлена разработка "оръжие" даже е твърде много и един процент. Останалите 89 процента са за нещо съвсем друго. Хората "народа" отдавна са забелязали една зависимост, глобална зависимост. Тази зависимост е упорито отричана от "ония" знаете кои. А тя е:
Първата поява на "инфлуенцията" сега наричана грип съвпада с появата на халеевата комета. Лудата крава съвпада със кометата Чурюмов-Герасименко. Сегашният коронавирус съвпада със идването на кометата Борисов. Мога да изредя още доста такива "случайни съвпадения"
Според народа кометите вещаят болести. Според мен не ги вещаят носят ги. А и още нещо:
Във Германия има много сериозно огнище на болестта не по малко от Италия. Кой знае защо обаче в Германия няма нито един починал от вируса. Дали защото имат добра медицина или защото там вируса е различен много по безобиден.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #286 -: Март 09, 2020, 06:22:21 pm »
van, само да вметна нещо относно тази "медия" която толкова усърдно гледаш:
Цитат
Ruptly launched into full operation in April 2013 with the mission of becoming a competitive alternative to the status quo news agencies by delivering clients exclusive high impact and viral video, a varied selection of daily live feeds, and a full range of broadcast services and a customised personal service. It was founded by ANO TV Novosti to act as an independent commercially-funded organisation and sister agency to RT. Copied from page https://ruptly.tv/en/about-ruptly

Цитат
RT is an autonomous, non-profit organization that is publicly financed from the budget of the Russian Federation

Руснаците едно че правят много малко неща на световно ниво, но коли и новини определено не са от тях - никога няма да се научат да ги правят... Да ми цитираш агенция, която е финансирана от администрацията на Путин ... не, мерси, по-добре да гледам Ал Джазира...

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #287 -: Март 09, 2020, 06:31:48 pm »
Продължавайки подсъзнателно да разсъждавам върху тази вирусна еуфория на журналистите и се сещам за разни неща които сме обсъждали преди време тук във форума. Примерно как и защо вегетарианството се преименува във веганство. Някой спомня ли си този дебат.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #288 -: Март 10, 2020, 11:49:19 pm »
Статистика до вчера:
Китай: 80711 случая, 3045 умрели. Извън Китай: 16785 случая, 329 умрели.

Днешни данни:
Китай: 80924 болни, 3140 умрели. Извън Китай: 32778 случая, 872 умрели.

Не знам дали в Китай крият данни или там болестта заглъхва. За сметка на това извън Китай само за 3 дни болните са се удвоили, а починалите - почти утроили.
Като гледам и коефициентите на смъртност в Китай и извън него се доближават - почти 4% срещу почти 3%.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #289 -: Март 11, 2020, 08:44:29 am »
Юлияне мисля си, че тия 3 и 4 процента са много неточни. Заболелите са много повече от 80000 в литай и 16000 извън него. Това е бройката на тези които са получили усложнения потърсили са медицинска помощ и са диагностицирани. Сигурно поне три пъти повече хора прекарват болестта на крак без въобще да разберат, че са болни. То да ти кажа от там дойде и залъгването, че се лекува с алкохол. Почувстваш неразположение пиеш две греяни ракии и ти мине и си викаш, ето излекува ме ракията. Ма то и да не си пил ракията е щяло да е същото. Та така, дано да не го хващаме а ако все пак го хванеме дано да сме от тия дето успяват да се излекуват с греяна ракия.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 959
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #291 -: Март 11, 2020, 09:28:07 am »
Аз препоръчвам на ракиджиите и пушачите, да не лягат на тая кълка и битово алкохолишка лакардия, казана от д-р Радева  ;), че ракията е лекарство против вируси, ами да си разчовъркат мозъка и да се самоубедят, че е точно обратното.

На пушача белите дробове са му слабото място, точно това, което търси вируса. Да има там вяло кръвообращение, достатъчно натрупани токсини и слуз, за да си свърши работата необезпокояван. А ракията, та тя се произвежда от бактерии, алкохола това е дрисока и пикочта на бактериите и то от патогенните. Други пък се хранят с нея. Дори в червата на човек се образува алкохол, ако преобладава патогенната микрофлора. Та пиейки ракия и пушейки е много наивно да се мисли, че ти помага, а напротив - ПРЕДРАЗПОЛАГА! Пиейки ракия "големия мъжага с големия тумбак" нито става по-мъжествен, нито по-щастлив, за по-здрав е смешно дори да се спомене  :D, просто временно избягва от тежката действителност, пренася се в друго измерение и само храни патогените в организма си с алкохола.

Коронавируса всъщност не е просто една епидемия, тя не може да стане пандемия, защото няма такава смъртност, а видно е превърната в оръжие на световната геополитическа сцена - икономическата война между великите сили.
Според мен, навързвайки събитията, реакциите, кристалната ми колба на предсказанията  ;) и вътрешното ми чувство на медиум - много силно развито последно време  ;), заразата е разпространена от САЩ, от нейните коварни служби.


Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 959
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #292 -: Март 11, 2020, 09:44:48 am »
Яков Кедми каза още преди повече от месец:
Следващата държава, която ще бъде ударена от короната е Германия. Намекна, че удара ще е от нейния брат САЩ. В бизнеса обаче братя няма. ЕС не се нрави на САЩ, защото той флиртува с Китай и Русия, иска да се развежда със САЩ. Те обаче не щат. Падне ли Германия, пада ЕС, край с него.
https://blitz.bg/obshtestvo/zdraveopazvane/angela-merkel-covid-19-mozhe-da-porazi-58-miliona-germantsi_news732035.html

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 962
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #293 -: Март 11, 2020, 09:45:18 am »
Дори в червата на човек се образува алкохол, ако преобладава патогенната микрофлора.
Абсолютно. Дори аутистче може да стане нормално дете, ако спрете да го храните със сладко.
То инстинктивно го търси, защото скапаната му чревна флора
(която се предава от майка на дете - а майката може да е приемала много противозачатъчни и антибиотици)
преработва сладкото в алкохол, което го упива.

Справка този медицински бестселър: https://kibea.net/book/2197

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #294 -: Март 11, 2020, 10:55:10 am »
Витане това верно е бетселър обаче във жанр "фентъзи" спокойно може да се нареди до книгите за Хари Потър.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 962
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #295 -: Март 11, 2020, 11:09:03 am »
Едно време, като погледнах статистиката, колко часа съм отделил да пиша във форума се хванах за главата.
За какво да оплождам интернет пространството за тролове, хейтъри и дебили?!

Ти книгата чел ли си я? Аз да. От-до.
И смятам, че и да нямате болно дете, да сте 100% здрав, много може да научите от нея.
Това е бестселър. Т.е. продава се МНОГО. А защо хората ще купуват нещо много,
ако то е лъжа?!

Докторката е имала дете аутист и го е излекувала. И много бъгави деца също...
Книгата е уникална, но в научен стил. Не е за тролове, хейтъри и дебили. 100%

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #296 -: Март 11, 2020, 11:18:26 am »
Витане Първо чревната флора въобще не се предава от майка на дете. Второ захарта въобще не се превръща в алкохол в човешкия организъм "като изключим едно изключително рядко заболяване"
Американците аре те са си тъпанари генетично. Ама тук в България какво се случва не мога да разбера. Дали не се разразява тихичко някаква епидемия от слабоумие. Някога се славехме като един от най умните народи. А сега.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 962
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #297 -: Март 11, 2020, 11:25:06 am »
Няма да споря с неграмотен. Т.е. някой който си мисли, че е прав, защото ТОЙ! си го мисли.
Само ще споделя тънкият момент, който не всеки хваща.
Детето се ражда... откъде минава? Там има ли бактерии и вируси?
Отделно то не суче ли от майка си? UHT мляко?
Отделно майката не предава ли хранителните навици на детето си?
Т.е. не завъжда ли подобна чревна флора?

Вижте дете аутист, диабетик, хиперактивно, шизофренично, дислексия, диспраксия и пр.
Вижте от баба, на майка, на дете - едни и същи признаци как се предават и задълбочават.
Сега има противозачатъчни и антибиотици - черешката на тортата.
Вижте дори един безобиден "хроничен запек" как от поколение на поколение може да доведе до сериозно бъгване, ако щете до диабет.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #298 -: Март 11, 2020, 12:50:48 pm »
Добре бе неграмотен съм. Обаче точно поради тази причина, щот никой не ме е научил и съм принуден да разсъждавам с главата си са ако бях "научен" нямаше да има нужда да разсъждавам ама те налага се.
И знаеш ли мойте разсъждения ме водят до очевидно странни изводи примерно:
Цитат
която се предава от майка на дете 
Цитат
Вижте от баба, на майка, на дете - едни и същи признаци как се предават и задълбочават. 
Цитат
Докторката е имала дете аутист 
От всичко казано от теб до тук стигам до извода, че това е книга написана от жена предала по наследство на детето си психично отклонение, сиреч и тя трябва да има такова. Извода е че ти се доверяваш на книга написана от психичноболен човек.
Уотсън тия големи и хубави звезди над нас в небето... До какъв извод те водят
Ми не знам сигурно, че утре времето ще е хубаво.
 Елементарно Уотсън, откраднали са ни палатката докато спим.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 962
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #299 -: Март 11, 2020, 01:27:56 pm »
Уотсън, всеки има право на грешки.
За разлика от други, тая жена е имала акъл да се сети, как този процес да се изправи на 100%.
Диета без захари и казеин.
Всичко стъпва върху стара немска методика за лечение на колит (упс, 1 ред по-нагоре).
Диета от 1 до 2 години максимум.
Работи ли това? Работи. Доказано.

Едно семейство ако щеш с прибори за хранене и кърпи може да си обмени чревната флора.
Въпрос с повишена трудност: защо има цели фамилии умират само от рак? Huh?

Познавам една жена с такова аутистче. Да си на повече от 1/2 метър от нея - дъхът и лошо мирише. Детето - и то като нея.
Познай какво храносмилане имат.