Автор Тема: това наистина трябва да ни плаши  (Прочетена 436787 пъти)

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 346
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #300 -: Март 11, 2020, 02:40:49 pm »
Едно семейство ако щеш с прибори за хранене и кърпи може да си обмени чревната флора.
Един тип влиза в ресторант и сяда. Келнерът идва до него с менюто. Клиентът казва:
- Няма нужда от меню. Донесете ми една лъжица и една вилица и това е.
Келнерът се учудил, но му донесъл. Клиентът ги помирисал и казал:
- Така... За първо имаме супа от пиле и таратор - за мене таратор, а за второ имаме... пържола и гювеч. Бих искал гювеч.
Келнерът страшно много се учудил, защото онзи познал всичко много точно.
На другия ден отново дошъл този клиент и ситуацията се повторила...
На третия ден, келнерът помолил готвачките да измият приборите много добре, но и този път клиента познал какво има за обяд. На келнера всичко това страшно му писнало и на четвъртия ден отишъл при готвачката и я помолил да си завре един комплект прибори в онази си работа. След това подали този комплект на редовния клиент. Онзи ги мирисал малко по-дълго от обикновеното и казал :
- Значи, телешка супа и мусака, и да поздравиш Мария готвачката от мене, не знаех че работи тука.
Познавам една жена с такова аутистче. Да си на повече от 1/2 метър от нея - дъхът и лошо мирише. Детето - и то като нея.
Познай какво храносмилане имат.
Не слагай всички под един знаменател. И аз познавам двама души без никакви аутисти в рода им и въпреки това ми е трудно да стоя срещу тях когато говорят. Миризмата идва от устната кухина (развалени зъби или неизползване на паста за зъби) а не от стомашният тракт, където всъщност става храносмилането.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 962
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #301 -: Март 11, 2020, 02:48:24 pm »
Миризмата идва от устната кухина (развалени зъби или неизползване на паста за зъби) а не от стомашният тракт, където всъщност става храносмилането.
Тук не позна!
Не само!
А и няма как да имаш развалена устна кухина и нормално храносмилане.
Т.е. коридора у вас е мръсен колкото си иска, а стаите ти чисти като операционна, Huh?

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #302 -: Март 11, 2020, 02:58:04 pm »
VITAN ти като по-просветен в тези дела, чух че има една нова мода сред пари имащите, смяна на чревната флора с цел по-добро здраве като цяло. Въпроса ми е как се нарича това лечение до колко е напреднало, ако все пак си запознат.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #303 -: Март 11, 2020, 03:40:57 pm »
https://www.24chasa.bg/novini/article/8288528
Оставям го без коментар, но на кратко, някакъв корона вирус е патентован като лекарство (ваксина) против бронхит.
https://patents.google.com/patent/EP3172319A1/en
Дали става на въпрос за същия този вирус или за друг, незнам.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 962
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #304 -: Март 11, 2020, 03:56:35 pm »
...чух че има една нова мода сред пари имащите, смяна на чревната флора с цел по-добро здраве като цяло...
Имам познат доктор, който ги прави тия неща. Има 2 проблема - решим и нерешим.
Решимият е да намериш донор на фекали (нали там са ти бактериите за храносмилането и имунитета),
който обаче да няма никакви паталогични бактерии.
При днешния индустриален начин на живот - тегава работа.
После ти източват червата и слагат от чуждите фекали.

"Нерешимият" - при същиян начин на живот богаташа отново ще си върне старата чревната флора. Освен ако:

- Не си промени тотално начина на живот/хранене - или поне много да го промени.
- Не прочете https://kibea.net/book/2197 и да се самосветне, защо и как да го промени. Или други подобни книги.
- Софт вариант: да прочете тъдява http://ver-tera.org/ и отчасти с годините да постигне това, което чуждите "редкоземни" фекалии ще му дадат временно.
Защо? Или четете, или вече обясних. С никого няма да споря.

Оня доктор ми рече: "кажи ми какво ти е лайното и аз ще ти кажа какъв ти е акъла".
И в това има много правда. Не може да храносмилаш токсини и мозъка да се храни ОК.
Лично на мен забелязвам, че шоколада ми "разваля пейзажа". От малък имам проблеми с него (като го видя и го унищожавам), но явно с възрастта VOLUME-то трябва от MAX да мине на MIN.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #305 -: Март 11, 2020, 05:07:49 pm »
Цитат
Не е за тролове, хейтъри и дебили 
Струва ми се, че това би трябвало да се отнася за мен. Ако е така ще те помоля да погледнеш. Публикация #1 на тази тема и да обърнеш внимание на автора на темата. След това ако ти е  възможно какво търсиш в тая тролска тема. Понеже в страната на лудите нормалния е луд тук ти се явяваш трол. Има раздел "медицина и здравословно хранене" във форума. Защо не отвориш там тема в която да прокламираш идеите си на воля.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 959
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #306 -: Март 11, 2020, 05:29:43 pm »
Колеги, виждате че работата с коронавируса не е нито шега, нито истерия, а печалната реалност. Хората в Италия мрат, като мухи. Усложненията са в пъти по-сериозни сравнение с грипа.
Няма нищо лошо, дори е препоръчително да се спазват общоприетите мерки, да се седи вкъщи и т.н.

Курназлиите предизвикват съдбата, само с начина си на мислене, да оставим другото.
В статията италианския лекар казва: когато видите интубирани млади хора в реанимация, ще ви се изпари смелостта, че сте млади хора и вас това не би ви засегнало.

Ама нали тук все сте големи многознайковци, много разбирате от атоми и молекули, присмивате се на мерките, които се взимат, паникьосвали ви били...не давате и съвет да ви се даде, сякаш ви бъркат в джоба. Някои пък дори си вярват, че със сок от портокал ще се предпазят, гати наивниците...

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #307 -: Март 11, 2020, 07:56:30 pm »
Няма страшно няма да се свърши света. Ето четете за българската следа:
https://m.dir.bg/dnes/obshtestvo/kostadin-petkov-pokaza-molekulata-lekuvashta-covid19 
Интересно с какъв компютър са я пресметнали.

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #308 -: Март 11, 2020, 08:52:23 pm »
За СЕ-га ни дадоха маалко отсрочка, като днес официално от зайчарника обявиха, че пика СЕ очаква септември. Септември ще бъде май казал поета и циганите го намразили - продали дървата. Обеден съм че това ще е така. От години забелязвам следното: обикновено в края на октомври и началото на ноември по СМИ обявяват - тази година грипа се очаква да е около коледните и новогодишните празници. А някои години казват - тази година грипа малко ще закъснее и се очаква да е в края на януари и началото на февруари. И което наистина е тревожещо че заканите им СЕ изпълняват, не знам дали защото си спомням какво са казали, или това е "природна" закономерност.

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #309 -: Март 11, 2020, 09:33:32 pm »
4 милиона химични съединения?
Тия ни взеха за боядисани врабчета.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 959
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #310 -: Март 11, 2020, 09:53:07 pm »
Меркел каза, че най-вероятно ще се заразят до 70% от германците или 57 мил. Смъртността варира от 3-5%, като в Италия е най-високия 5%. Това прави до есента смъртност в Германия около 1,8 мил.
Ако сметнем за България 110 хил.

Грипа го дават 0,5%, а при свинския 3%. Но заразяването там не е толкова голямо, за толкова кратък период. Тая зараза се разпространява с голяма скорост и съпоставено с грипа е няколко пъти по 3%.
Вируса действа така, както грипа на индианците, които са нямали имунитет и смъртността е много висока. При втора и последваща вълна смъртността вероятно ще намалее. Така или иначе за в бъдеще коронавируса ще се конкурира с грипа и отърване няма.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #311 -: Март 11, 2020, 09:57:30 pm »
Не са бе толкова са журналистите както винаги бъркат една две думи и става мазало. Предполагам, че става дума че компютъра е анализирал четири милиона съединения по зададен критерии и е избрал едно което и на практика е показало добър резултат. Във случая струва ми се най трудното е да зададеш правилните критерии на машината.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #312 -: Март 11, 2020, 10:01:44 pm »
Колеги, виждате че работата с коронавируса не е нито шега, нито истерия, а печалната реалност. Хората в Италия мрат, като мухи. Усложненията са в пъти по-сериозни сравнение с грипа.

https://ria.ru/20191205/1562023018.html

Цитат
За десять месяцев 2019 года на российских дорогах погибли 13,6 тысячи человек...

Ето ти я печалната реалност. Въпреки всички полиции, радари, глоби, напъни на автомобилните производители за все по-безопасни автомобили, само в Русия само за 10 месеца миналата година са загинали 3 пъти повече хора отколкото досега от коронавируса по целия свят.
 
През 2016-та година по света на пътя са загинали 1 350 000 души. 18 човека на всеки 100 000 от живеещите на Земята умират на пътя всяка година...
А новините не обръщат никакво внимание на това...

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 959
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #313 -: Март 11, 2020, 10:15:07 pm »
juliang, не можем да вържем за всеки примат по един надзирател и да му казва кое как да прави, ама той ще се окаже и професор и акъл няма да иска. Така е по цял свят, така е и у нас и на пътя и зад пъти и навсякъде.

Тая вечер ходих да купя нещо за ядене и в Кауфланд едно младо и красиво момиче продава парфюми на изхода, като киха, киха, кашля със зейнала, като алигатор уста, ни ръка слага, нито да предпази нещо - пълен егоизъм, дебилщина, куха лейка отвякъде. Или четете, върнали се гурбетчиите от Италия и бродят из улиците, хич не им дреме, че ще заразят невинни хора. Но такъв е българина - мръсен егоист, гад и мърляч - миришИ от 100 км. на кон, зъбите не си мият 27% от питеците, не се къпят, вонят и така се разкарват, да им миришем спазмите и овчата пот. Точно ей тия са най-големите разбиратели, а два реда на се прочели през живота си. Карат стари мерцедеси и убиват хората на пътя от чокондурщина и мундарщина.

А сега като плъпнат и мангустите със заразата, направо не ми се мисли - смрад, фекалии и зарази...

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #314 -: Март 11, 2020, 10:29:28 pm »
Юлияне тази смъртност 18 на 100000 колко е в проценти бе.
А колно е в проценти смъртността от този вирус. Нещата със вируса наистина могат да добият зловещи размери. И то забележи, със лекота. Достатъчно е малко повече хора да не гледат на него сериозно както казва ЕДМ