Автор Тема: това наистина трябва да ни плаши  (Прочетена 436625 пъти)

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #420 -: Март 17, 2020, 10:13:59 pm »
Юлияне съгласен съм с теб, но как си обясняваш тази масорана паник атака по цял свят в светлината на току що започнатата от теб тема.

Причината е комплексна според мен.

1. Кадрите от Китай - заварените с ламарина входове и улици, стотиците с костюми и машини за обеззаразяване по улиците ... и най-вече страха че китайската работилничка ще спре и целия бизнес в света ще увисне.
2. Това, че човек може да е заразен без никакви симптоми и без възможност с никакъв тест да се провери дали е приносител. Това направо парализира елита... не знаят дали няма да ги зарази шофьора, или камериерката, или охранителя.
3. Липсата на лекарство и ваксина. Не че е нещо ново - все още не можем да лекуваме грипа, но ...  изведнъж някой спомена че от това се умирало. Не че и от грип не се умира, но ... сега просто нещата се преекспонираха.
4. Критичната липса на финансиране и персонал в здравеопазването в световен мащаб. Предполагам че Куба и Русия ще се окажат най-малко засегнати от тази епидемия, просто защото успяха да запазят старата "социалистическа" система на здравеопазване - тромава, огромна, но в този момент оправдаваща съществуването си. Не можеш да имаш по 1 болнично легло на 10 000 човека, точно както не можеш да имаш по 1 войник на 10 000 човека - армия в такъв мащаб просто е безмислена, точно като и здравеопазването.

И не на последно място - населението в световен мащаб е все по-лигаво, все по-разглезено и все по-капризно. Отгоре на това и сме затъпяли до невъзможност. Вярваме в ильоменанти, в това че световните лидери са влечуги (абе четете другата тема), и колко му е да повярваме че всички ще Омрем от един вирус.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #421 -: Март 17, 2020, 10:26:45 pm »
Разбрах, ти си родом от ЕС.
Безродник.
Евроатлантик.
Не си ми сънародник.
Ердоган каза на хората си в ЕС да раждат по 5 деца.
При тая ЕС раждаемост и това е въпрос на време.
Някои викат, че ще има ЕвроГейски халифат след време...
Ха Ха Ха
Въобще не съм безродник имам си родина майка. Може да ме е оси осиновила но се държи като истинска майка. Това че ти си избрал да бъдеш верен на някаква мащеха която не стига че е мащеха ами и отдавна умря това на мен не ми е проблем, оправяй се бе сираче.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 962
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #422 -: Март 18, 2020, 08:49:03 am »
Не бързайте да се заразявате с COVID-19.

Наесен ще има COVID-20  :)
Ще има и COVID-20+,
COVID-20 Pro,
и бюджетна версия COVID-20 lite  8)

Въобще, затваряш целият свят, бизнеса губи, всички губят, а "англо-саксонските" банки печелят.
Кредити ще има за всички от сърце.

И какъв съм проповедник, ако не ви дръпна една проповед:

https://youtu.be/sg4gyFAAIjg (Имат думата вирусолозите и здравият разум.)

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #423 -: Март 18, 2020, 08:57:02 am »
   EDM electronics, замисленото от мен ТКЗС става все по-актуално.

Не мисля че, ТКЗС-то е решение. Най-малкото,че не далечното минало доказа недостатъците на тази форма. Да не се връщаме толкова назад. Всички ги видяхме кой са те. Но, през последните години стана и нещо което има както положителни страни така и отрицателни. Става въпрос за прекомерното окрупняване на земеделските масиви във вид на арендоване и кооперативи, макар че последната си е пак арендоване но не еднолично. Положителните страни на това окрупняване са че с малко машини и малко народ се върши много работа и се дават по-добри ренти на собствениците на земя. Недостатъците му са че това окрупняване доведе до много повече вреди отколкото ползи! А именно, обезлюдяване на малките населени места, засяване на огромни площи със ГМО култури, източване на милиарди от държавата и облагодетелстване на нищожна част от народа, а до нищета и смърт сред голяма част от българските граждани. Това доведе до масово бягство от държавата на хората който нямат земя и търсят по-добър живот за себе си и семейството си. Вече буквално месец за месец имаме средства да свързваме двата края на домакинствата си в Демократична България, а след последните събития вероятно това ще се намали до седмица за седмица. Ето това убива раждаемостта и съкращава живота на обикновеният човек, а богатият го води до разврат и безмерна алчност!

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #424 -: Март 18, 2020, 02:37:38 pm »
Като стана въпрос за суверенитет е добре да знаем и за суверенитета на тези от които чакаме да дойде(отново) нашият суверенитет.
https://youtu.be/Vh8JQJvNytc?t=444
Става въпрос за чисто технически нищА, нали сме в технически форум.

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 627
  • специалист, не носи на пиене
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #425 -: Март 18, 2020, 02:46:40 pm »
Този вирус поне ще изкара на яве, цялата човешка алчност. Ще покаже и свръх спекулативните цени на фармацефтичната индустрия и колосалните печалби, които се генерират в този отрасъл.
https://it.dir.bg/tehnologii/3d-printiraneto-spasyava-bolnitsa-v-italiya-korporatsiya-plashi-sas-sad

Това е показателно и за много други отрасли. Човешката цивилизация трябва тотално да преосмисли икономическите си модели, за да има някакво бъдеще. Според мен.  :-[

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 959
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #426 -: Март 18, 2020, 04:00:01 pm »
Много хубаво разправя тоз пич от Велико Търново, ей много осъзнати там тез боляри бе, не ми мяза на Радико, не е той, стари столичани са това, патриоти:

<a href="https://www.youtube.com/v/8ITa-RVge7A" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/8ITa-RVge7A</a>

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #427 -: Март 18, 2020, 04:31:21 pm »
EDM electronics, ми така ще е занапред, който има пари за хавлиена кърпа ще си джитка, които нямаме не ни остава нищо друго освен - https://www.youtube.com/watch?v=UZrJL3LK0T0

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #428 -: Март 18, 2020, 05:27:27 pm »
ЕДМ това нали го коментирахме вече бе. 
Вярно е направиха политиците България на половина ама аз попитах ако помниш:
Колко щеше да да е числеността на България през... Да речем 1980та  ако я нямаше оградата на концлагера и стрелящите на месо Граничари. Колко щяха да останат още тогава???

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 962
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #429 -: Март 18, 2020, 06:10:08 pm »
Понеже не си български, а европейски гражданин - да ти кажа.
Значи няма граници - ОК.
На дядо ми чичо му, зарязал семейство и дълги години бил в САЩ.
После се върнал. Без нищо.

Казъл - не е за мен, каквото и да захвана - не е за мен.
Памук да засея, ще дойдат негрите и ще ми го откраднат.
Да не го откраднат, трябва да стрелям на месо.
Не е за мен...

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #430 -: Март 18, 2020, 06:23:52 pm »
Може може хора разни. Аз отидох в Чехия поживях и си казах Те тука е супер за мен не е като в България. Ама се наложи да се върна за малко. После стана така, че много се засилих и докът спра отминах Чехия и стигнах ча у Германия. Са си викам Тука е още по за мен. И знаеш ли защо не за парите. Заради отношението на хората един към друг. Абе кво да ви обяснявам е питайте Монтанар. Примерно ако носиш само едно две неща купени в магазина а на касата има 5-6 човека с колички.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 959
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #431 -: Март 18, 2020, 06:28:15 pm »
ЕДМ това нали го коментирахме вече бе. 
Вярно е направиха политиците България на половина ама аз попитах ако помниш:
Колко щеше да да е числеността на България през... Да речем 1980та  ако я нямаше оградата на концлагера и стрелящите на месо Граничари. Колко щяха да останат още тогава???
При всички случаи щяха да са повече от сега, защото имаше голяма икономика в България, дори такава характерна за големите държави, тежко машиностроене. Имаше огромни заводи, които бълваха продукция. Грешката им беше, че не разрешаваха частната собственост, това е грешката. Но ограничена, да има сектори изключителен държавен монопол. Не бъркай формата на собственост с демокрацията обаче, да не давам пример с Китай.

Тогава България беше на 37 място по стандарт на живот 1988 г. от 200 държави в света, сега е 89 място. Това е положението, това е статистиката и аз не съм я измислил.

Винаги съм бил за частната собственост. Няма как аз да създам нещо и да го дам на партиен секретар - номенклатурчик и днешен демократ, да опъне парите, а аз да лапам мухите. Но хората бяха други. Много по-добри и сърдечни, нямаше завист и отчуждение. Демокрацията съсипа не само популацията и държавата, тя съсипа отношенията между хората. А яжте сага и си приказвайте с цветни телевизори и западни коли.  :D

Но всичко това му се вижда края. Дълга е темата, не ми се обяснява, а и имайте предвид, че не трябва да се прекрачва чертата на добрия тон!

И оставете тия елементарни доводи за кльонове и прочие. Не гледай маловажното, а най-важното - популацията, живота. България беше 10 мил. Ако това продължи още 10 г. няма да има българи. Но явно българите го заслужаваме.

Скоро всички ще разберете как тия демократи ще ви погребат илюзорните мечти. То се почна, но вие още не  можете да се осъзнаете. Лабораторния вирус е нищо пред това което ви чака. Глада иди, иди, после и войната. Тези т.н. демократи сами демонтират своя свят, защото той е един финансов балон, който ще изгърми и ако не стане по плана им, ще загубят всичко.

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #432 -: Март 18, 2020, 06:32:40 pm »
ЕДМ това нали го коментирахме вече бе. 
Вярно е направиха политиците България на половина ама аз попитах ако помниш:
Колко щеше да да е числеността на България през... Да речем 1980та  ако я нямаше оградата на концлагера и стрелящите на месо Граничари. Колко щяха да останат още тогава???

Радико, ми то си имаше виц: Ако отворят границите....
Последния да изгаси осветлението.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #433 -: Март 18, 2020, 06:36:20 pm »
А От къде дойде тази завист и отчуждение. Определено не е от демокрациите тук където съм бил няма такова нещо. Питал съм хора мой роднини и в Италия няма и във Франция, Италия.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 962
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #434 -: Март 18, 2020, 06:40:05 pm »
А От къде дойде тази завист и отчуждение. Определено не е от демокрациите тук където съм бил няма такова нещо....
Надежда Михайлова СДС-арката до колкото си спомням, трябваше да посети за малко някаква зала. Бе изчистена и измита. Не знаех, и взех, че направих няколко стъпки на тая свещенна земя, де ще посети "богоизбраната".

Единственият път, който съм бил гонен от някъде като мръсно куче....