Автор Тема: това наистина трябва да ни плаши  (Прочетена 436339 пъти)

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #555 -: Юни 01, 2020, 08:56:25 am »
Много оперни певци, поп изпълнители, изпълнители на народна музика, концерт майстори и рапари гласуват за ГЕРБ.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 958
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #556 -: Юни 01, 2020, 08:57:50 am »
Понеже моя "политически" опонент Радико ;) се беше притеснил, че "студентите" четели във форума, демек учили се, на мен ми се струва, че няма въобще такива.

Доколкото имам наблюдения върху младото поколение, съм разочарован от възможностите им утрешния ден да поемат щафетата в държавата, като бас хващам, ако дадете на един младеж да забие един пирон /трудната задача да забие пирон!  :D/, той първо ще пита какво е пирон, защото няма да е виждал, после ако не си начупи пръстите - на...
Това е плашещото. Умишлено образованието в цял свят, не само у нас, а и у САЩ и Англия е направено така, че да ражда дебили - не случайно.

Пример:
Един мой племенник едва изкласи с 3-ки някакво дебилно-колониално средно НЕспециално образование. Имаше предмети, по които остана на изпит, такива дето, ако нямаше тапи в ушите и бакърени очила, материала щеше да научи от улицата. Емигрира в Англия, записа се в колеж и там бил отличник на випуска - най-умния, нямало по-умен от него от цял свят. Смятайте за какво иде реч... :D

Друг премер:
В САЩ висшето образование е направено за пари. Занятията са два пъти седмично по половин ден. Преподавателите си говорят общи приказки и всъщност не преподават, а след общите приказки ти дават пример от някой блогер от Ю-Туб с кадърни уроци и кара студентите да учат оттам. Това е. После излизаш отличник. Работа с дипломата не можеш да си намериш. Въобще нещата стоят точно така, както са у нас с частните университети, дето били по-качествени от държавните.  :D

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #557 -: Юни 01, 2020, 09:07:35 am »
Няма какво да се чудите след като комунистите веднага с идването си на власт избиха цялата интелигенция, а малкото които останаха бяха подложени на натиск и подигравки. И сега нямало умни ами няма, няма и да има щото отдавна тука е създадена нагласата да се уважава глупостта и простотията.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 958
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #558 -: Юни 01, 2020, 09:11:07 am »
Няма какво да се чудите след като комунистите веднага с идването си на власт избиха цялата интелигенция, а малкото които останаха бяха подложени на натиск и подигравки. И сега нямало умни ами няма, няма и да има щото отдавна тука е създадена нагласата да се уважава глупостта и простотията.
Айде още един дето комунистите му виновни. А вие къде получихте образование, при капиталистите ли?
Холивуд и западната пропаганда яко ви е промила мозъка и инвалидизирала способността да мислите правилно.

Да го кажа по-директно за такива дето трудно схващат:
Едно време образованието през социализма беше в пъти по-добро от това сега в капитализма!
Дано вече е станало ясно.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #559 -: Юни 01, 2020, 09:19:34 am »
ЕДМ, образовах се сам, щото ако чаках на образованието дето ми даваха комунистите сега щях да съм като теб. Между другото отдавна наблюдавам как със всички сили и средства се опитваш да изкараш една чисто материалистична философия като комунизма която по нищо не се различава от капитализма, като чист идеализъм. Е дори Маркс е казал че комунизма ще настъпи във омразните за теб развити капиталистически държави.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 958
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #560 -: Юни 01, 2020, 09:19:42 am »
krasias отдавна говориш глупости по темите и хайде сега ми посочи кои са тия убити от комунистите интелектуалци?

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 958
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #561 -: Юни 01, 2020, 09:21:30 am »
ЕДМ, образовах се сам щото ако чаках на образованието дето ми даваха комунистите

Чиста проява на комплекси...образовал се сам....
А аз съм се образовал в университет и то не една магистратура, мислиш ли че си се САМОобразовал по-качествено от мен?

Няма как да работиш определени професии без сертификат - диплома за завършено образование. За зидаро-мазач не ти е необходима диплома.

Комунистите му били виновни....
« Последна редакция: Юни 01, 2020, 09:57:20 am от EDM electronics »

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #562 -: Юни 01, 2020, 09:22:25 am »
Ето ви есенцията от най-развития и най-демократичният капитализъм.

В САЩ повечето кухни са направени от "говна" (цитат). Протича 1 кран, събира се на пода 1 ведро вода.
Сметката?
Ремонт около 18 000$.

А Радико се възхищаваше на заплатите в САЩ :)
Любувайте се, авторът на клипа е техничар (за протокола):
<a href="https://www.youtube.com/v/jwKw0-zTBKI" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/jwKw0-zTBKI</a>

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #563 -: Юни 01, 2020, 09:24:34 am »
Нямам време да пиша но пък забелязвам че всеки който не споделя твойте мисли почва да става неадекватен и да говори глупости. Що ли става така а....

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 958
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #564 -: Юни 01, 2020, 09:28:31 am »
Нямам време да пиша но пък забелязвам че всеки който не споделя твойте мисли почва да става неадекватен и да говори глупости. Що ли става така а....
krasias , когато поддържаш някаква позиция и си решил да опонираш, докажи я? Кои са тези интелектуалци, тази маса от хора, които комунистите убили, та сега ти да страдаш, че не си ходил на училище, а се наложило сам да се образоваш?

Не ми говори общи приказки.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 958
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #565 -: Юни 01, 2020, 09:50:20 am »
Явно колегата krasias, както сам ни каза не е ходил на училище, но и не знае какво е било училището преди демократичните промени у нас, той си мисли, че щом шоколада има красива опаковка и на нея има крава, която пасе трева, съдържанието вътре е от натурално, по-натурално. Иди го убеди в обратното. Има понятия, като опаковка и съдържание. Но като не си ходил на училище, едва ли ще ти дойде на ум да се замислиш над тия неща.

И за да не бъда голословен, ето ви един клип от Назар, който от 11-годишен юноша е в САЩ, завършил е там образованието си, той да ви разкаже за какво иде реч. И оня, които е учил преди промените, да направи разлика. Назар е с майка рускиня и баща не руснак. Изоставя го в САЩ и той се оправя сам в живота. Става блогер с цел да запознае хората с реалността в САЩ.
Препоръчвам силно да гледате тоя клип!
Когато фактите говорят и боговете мълчат!

<a href="https://www.youtube.com/v/EeFQaQrJ3QM" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/EeFQaQrJ3QM</a>

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #566 -: Юни 01, 2020, 10:15:10 am »
На Назар баща му е научен работник или нещо такова. Самият Назар е завършил в САЩ нещо като кино-режисура, но е избягал от Холивуд, не искал да си продава душата. Формулира "божиите" заповеди за работещите в Холивуд:

1. Жените са по-умни, смели и т.н.
2. Белите са злодеи.
3. Да си гей, значи да си талантлив и прогресивен.
4. Християните са тъпи и изостанали. Да се предизвика към тях смях и неприязън.
5. Хората са виновни за изменението на климата. Земята има нужда да бъде спасена от хората.
6. Децата са умни и вече възрастни по подразбиране. Т.е. педофилията не е престъпна.
7. Държавните граници са лошо, няма граници - няма лошо.
8. Ако във филма има съчетано всичко това - кандидатура за Оскар.
--
<a href="https://www.youtube.com/v/cVrN2a8z4Sk" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/cVrN2a8z4Sk</a>
-
Послепис: Вчера ми разправяха за нашенче, което го водят 7 годишно на лекар - не можело да говори.
После се оказало, че може. Но на английски.
Неговите му пускали детското по телевизора и си гледали работата...

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 998
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #567 -: Юни 01, 2020, 11:17:42 am »
В САЩ висшето образование е направено за пари. Занятията са два пъти седмично по половин ден. Преподавателите си говорят общи приказки и всъщност не преподават, а след общите приказки ти дават пример от някой блогер от Ю-Туб с кадърни уроци и кара студентите да учат оттам. Това е. После излизаш отличник. Работа с дипломата не можеш да си намериш. Въобще нещата стоят точно така, както са у нас с частните университети, дето били по-качествени от държавните.  :D
EDM electronics, много ми е интересно как така пишете (авторитетно) за нещата за които имате познание само от 2-3-та ръка, и това ми прилича малко като да се четат учебниците по физика без да изпитвате гравитация, да се опарите на огън или по общо, никога да не сте правили експерименти.

През, далечната (вече) 2004 година, като част от Ph.D. програмата в която бях, трябваше да преподавам в университетската система на City University of New York. Така аз бях един от тези преподаватели и мога да ви кажа че проблема не е в преподавателите а във студентите които идват без да имат добре изградена база от средното образование. Преподавателите са като цяло доста кадърни хора и много от тях с интерес за изселвания и прогрес в областта в която преподават, но когато им идват студенти на които им липсват основни познания те ( преподавателите ) са притиснати от системата ( където студентите си плащат ) да занижат преподавателите критерии (както и комплектността на материала които преподават), и да оценяват така че всички студенти да следват гаусовото разпределение (normal distribution).   Да кажем не повече от 3-4 двойки, 5-6 шестици на 100 студента, като всичко останало е нормално разпределено мжеду двете крайности.

Лично аз преподавах само два семестъра понеже не се потдадох на този модел. Пир мен от 50 човека които започнаха курса само 15 минаха ( като тези които получиха отлични оценки бяха от Източна Европа и Иран ), 25 се отказаха по време семестъра (понеже им се видя много трудно ) и другите 10 бяха скъсани. Разбира се това го забелязаха имах два "тактични" разговора със шефа на катедрата за това че съм бил много строг със студентите но аз (като твърдоглав) разбира се не си промених отношението, и затова след 2-рия семестър не ми подновиха договора.

В САЩ има добри университети и точно там има добра конкуренция на познанията и добра среда за образование (макар че във ерата на Интернет, много от това "концентрирано" образование става под въпрос). Но излезне ли се от челните 100-тина университета (https://www.topuniversities.com/where-to-study/north-america/united-states/ranked-top-100-us-universities) става голяма боза и това е най-вече понеже качеството на студентите които влизат рязко пада и така цялото ниво на обучение пада.

Големия проблем за САЩ започва от преди 60-тина години ( както много от проблемите на които им се виждат "рогата" сега ), когато федералната власт (държавата) започва да се намесва в образователната система и да раздава пари за студентски заеми с "цел повишаване нивото на образованието на населението". Разбира се, както със всяко едно нещо което федералната власт прави в САЩ, ефекта е точно обратен. С тези заеми, 95% от "студентите" които иначе не биха могли да си позволят да учат в университет (а тези с добри основни познания получават пълни стипендии), започнаха да минават през образователната система. Ето една страница, която преди 18-тина години, ми отвори очите за много от проблемите в САЩ https://grandfather-economic-report.com ( като това е под-страницата точно за инфлацията в образователната система: https://grandfather-economic-report.com/education.htm ). Няма да "тая дъх" че ще можете да я осмислите (или да я прочетете) но може да има колеги които да могат и да им е полезна поне в някаква степен.

Така че, за тези за които не е станало ясно, не е въпрос на частни или държавни, въпрос е на качеството на студентите които влизат в университета и основно на конкуренция какви (качествени или некачествени) студенти се конкурират да влязат в определен университет. При положение че детето има добро познание и дисциплина на учение, то даже не трябва да ходи на университет а може, на сегашно време, приложено систематично и с добро ръководство (като това е много важно), да научи много повече през Интернет отколкото да си губи времето в една стерилизирана университетска среда, където най-вероятно, трябва да се съобразява със по-ниското ниво от колегите около него/я.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #568 -: Юни 01, 2020, 11:30:06 am »
Искаш да кажеш, че потвърждаваш определението за добър американски университет:

Масто, където руски професор преподава на китайски (и виетнамски) студенти.

Ай ще бъдем милостиви (Сакън!) - не руски, а източноевропейски професор!

Послевкуса от твоето писание е този. А ти не си 2-ра ръка, а 1-ва  8)

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #569 -: Юни 01, 2020, 11:32:26 am »
На Назар баща му е научен работник или нещо такова. Самият Назар е завършил в САЩ нещо като кино-режисура, но е избягал от Холивуд, не искал да си продава душата. Формулира "божиите" заповеди за работещите в Холивуд:

1. Жените са по-умни, смели и т.н.
2. Белите са злодеи.
3. Да си гей, значи да си талантлив и прогресивен.
4. Християните са тъпи и изостанали. Да се предизвика към тях смях и неприязън.
5. Хората са виновни за изменението на климата. Земята има нужда да бъде спасена от хората.
6. Децата са умни и вече възрастни по подразбиране. Т.е. педофилията не е престъпна.
7. Държавните граници са лошо, няма граници - няма лошо.
8. Ако във филма има съчетано всичко това - кандидатура за Оскар.
--
<a href="https://www.youtube.com/v/cVrN2a8z4Sk" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/cVrN2a8z4Sk</a>
-
Послепис: Вчера ми разправяха за нашенче, което го водят 7 годишно на лекар - не можело да говори.
После се оказало, че може. Но на английски.
Неговите му пускали детското по телевизора и си гледали работата...

VITAN За това мнение имаш 6+ от мен, ама дай да бистрим E=m.c^2 че това е по важно. :)