Автор Тема: това наистина трябва да ни плаши  (Прочетена 436916 пъти)

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 492
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #855 -: Септември 05, 2020, 07:05:17 pm »
Нищо не може да се направи с народ, който има робско колониално мислене.

Ти какво предлагаш?

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 963
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #856 -: Септември 05, 2020, 07:30:24 pm »
Как го искаш? Отговор към теб или отговор към/за всички?

После за какво го искаш:
- да покажеш контра знания;
- да гледаш сеир;
- да се потрудиш за себе си;
- да се потрудиш за всички.
?

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #857 -: Септември 05, 2020, 07:50:48 pm »
В фитингите в Монтана де им управлявах  поцинковъчната линия преди време е същото - бълват продукция с супер качество и всичко заминава за
ЗЕ под етикета на някаква Испанска марка и за капак се ебават с работниците .....

Точно в "Берг-Монтана" имаме 2 горелки дет топлят цинка дет поцинковат водопроводните фитинги, и още една дет ги суши преди поцинковането.
Човече ... последния път като ходих техника дет ме взе от портала ми вика "Днес е събота, ако искаш ... мини с колата през цеха, да не обикаляш..." В халетата спокойно се разминават 2 камиона. И в този гигантски цех се правят... колена, муфи и нипели 3/4" примерно ... неща дет струват стотинки на нашите пазари.
Никаква вентилация, симовлично осветление, изключително остаряло и амортизирано обородуване, самите сгради не знам как се държат да не рухнат...
Как можеш да си позволиш само поддръжката на сградите с тия приходи? Та те не могат да си отделят пари само да боядисат стените и да измият стъклата на тоя мастодонт... Колко им струва осветлението и охраната на тая сграда? Колко ток харчат с тия архаични оборудвания?
Каква ефективност и производителност може да очакваш?
Същия обем работа може да се извършва в сграда с 1/10 от площта и предполагам с 1/20 от разходите за енергия.
И върха на технологията - топлиш вана с 10 тона цинк, в която топиш детайлите ....

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #858 -: Септември 05, 2020, 07:52:02 pm »

А защо бившите номенклатури станаха днешните капиталисти, знаете ли?
Не че ДС са се самоорганизирали. Организира се само оня, на когото разреши началника, а кой е началника след 89 г.? - едно посолство...

Та, още преди 10 ноември 89 г. ЦРУ решават да действат с опозицията в страната, за да се сформира новат власт. Останали са учудени, че такава липсвала. Нямало хора с достатъчно опит, да поемат ръкводството на държавата и да извършат промените на колонизация. Тогава разговарят с ДС. Те им обещават, че ще са верни слуги, само и само да не ги репресират, а ще станат новите капиталсти. Преди били комунисти, днес капиталисти. Те са днешната колониална администрация. Но ще ме извините, тези хора нямат нищо общо с комунизма. Те нямат такива идеи въобще.

Според мен не е виновен тоя дето изял баницата, а тоя дето му я е дал. Та баницата е дадена от САЩ, нашите ДС да ви управляват. Кой има по-голяма вина?

Най-голяма вина има ЕДМ, че ви разяснява фундаментални знания.  :D
Тука не мога да се съглася много с теб. Значи в началото ЦРУ може и да са взимали някакви решения, но определено изобщо не можеха да действат, а ДС и КГБ си работеха спокойно. Пък и Луканов често си ходеше в Русия, а и там в тяхната печатница напечата няколко вагона пари които впоследствие раздаде. Трудно им е било на ЦРУ с наще истински разузнавачи и агенти създадени по времето на комунизма известни още като българските еничари. Наречени така защото бяха откраднати деца още от първия ден на живота си, бяха обучени по жестоки и от машини. Но с течение на времето и ЦРУ добиха тук известни позиции, и въпреки това все още сме на кантар и руснаците имат голямо влияние тук.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #859 -: Септември 05, 2020, 08:14:52 pm »
krasias, Бългаприя е територия на сблъсък на интереси на велики държави/сили. Наивно би било да се мисли, че Русия няма интереси тук и не само тук, а на територията на бившия СИВ. Не ми се влиза в подробности защо. Но Русия няма влияние над официалните власти в страната. Още Горбачов ни предаде доброволно и без пари на САЩ. Така че тук се разпореждат американците, правят си бази, командват, въобще правят си всичко каквото си искат, каквито планове са си поставили. Ние не сме интересни за тях, просто сме територия и косвена жертва. Боли ги щепсала американците за нашите права, интереси и демокрации.

Но руснаците също имат влияние, та като не могат да имат официалната власт, ще имат неофициалната - т.е. тяхното влияние е концентрирано върху сенчестия бизнес. Тях също не ги интересува българския просперитет или икономика, те просто си водят борбата с противника с всякакви сили и средства. Това е.

Ако беше обратното, нямаше да спрат нашите управници знаете от двете най-големи парламентарни групи газовия поток, че да го вземе Турция, а сега е спрян и Балкански поток. Пак няма да навлизам в подробности и конкретики, защото не може да се коментират във форума вътрешнополитически и междупартийни отношения, а впрочем мен не ме и интересуват особено. Интересувам се само от геополитика.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #860 -: Септември 05, 2020, 08:53:02 pm »
krasias, Бългаприя е територия на сблъсък на интереси на велики държави/сили. Наивно би било да се мисли, че Русия няма интереси тук и не само тук, а на територията на бившия СИВ. Не ми се влиза в подробности защо. Но Русия няма влияние над официалните власти в страната. Още Горбачов ни предаде доброволно и без пари на САЩ. Така че тук се разпореждат американците, правят си бази, командват, въобще правят си всичко каквото си искат, каквито планове са си поставили. Ние не сме интересни за тях, просто сме територия и косвена жертва. Боли ги щепсала американците за нашите права, интереси и демокрации.

Но руснаците също имат влияние, та като не могат да имат официалната власт, ще имат неофициалната - т.е. тяхното влияние е концентрирано върху сенчестия бизнес. Тях също не ги интересува българския просперитет или икономика, те просто си водят борбата с противника с всякакви сили и средства. Това е.

Ако беше обратното, нямаше да спрат нашите управници знаете от двете най-големи парламентарни групи газовия поток, че да го вземе Турция, а сега е спрян и Балкански поток. Пак няма да навлизам в подробности и конкретики, защото не може да се коментират във форума вътрешнополитически и междупартийни отношения, а впрочем мен не ме и интересуват особено. Интересувам се само от геополитика. А в България сега положението е много сложно, разкъсва се между сферите на влияние, от изток и от запад.

По принцип е така, но всеки принцип има изключения. Така че великите сили били те САЩ или Русия, все пак имат някакви интереси към балканските държави. Борят се за сфери на влияния. Например Сърбия е под егидата на Русия, Гърция пък е под егидата на Франция. Има и наченки на тенденция, Турция да е под егидата на Русия.

Неактивен mind

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 382
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #861 -: Септември 05, 2020, 09:02:30 pm »
Ако на някой му е интересно, как нашият примиер се изпусна в това видео от 2009г.
27:00 - 29:00 https://youtu.be/PlUG4kzMu6s?t=1621

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #862 -: Септември 06, 2020, 01:52:54 pm »
   Като стана дума за качеството на българската продукция - имам двускоростна бормашина (дрелка), която е на повече от 35 години и още работи без грешка. https://bazar.bg/obiava-29824154/elprom-bz-16a-bormashina-drelka
   Мисля че беше продукция на "Елпром - Ловеч". С нея си направих пилчарника, къщата, а последните 20 години и доста от експериментите - въобще доста работа свърши и още ще върши понеже съм се занимавал с пренавиване на такива машини и ако се наложи ще я пренавия и ще стане като нова. А за "качеството" на западните стоки ще кажа само, че умишлено се правят с кратък живот, толкова кратък, че понякога техниката се скапва на втория месец. Така например един прободен трион се развали на втория месец и се наложи аз да му преправям механиката и даже обърнах посоката на въртене на двигателя за да зацепват по-добре зъбчатките. Така изкара няколко години като го ползвах и при понижено напрежение от 140 волта. Сега пак е счупен и отново само механиката (двигателят е здрав). Прилагам снимка само за визуализация (моят трион е друга марка).https://praktis.bg/mashini-i-instrumenti/darvoobrabotvashti-el-instrumenti/probodni-trioni/proboden-trion-450w-65mm-metabo-steb-65-quick

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #863 -: Септември 06, 2020, 02:50:52 pm »
Димов, българската дрелка в обявата е на 35 години и й искат 65 лева. Има защо - това е машина която на практика е вечна. Но ... пробвай да работиш професионално с нея - примерно да дупчиш 8 часа за анкери в бетон на тавана, и ще разбереш големия й недостатък... тежка е като да е правена от олово. Машина за професионална работа която може да дупчи същите дупки тежи наполовина, и е също толкова дълговечна. Не говорим за машините които нови струват 30 лева, а за наистина качествена професионална машина.
Така че ... правим и здрави неща, но те пък не са удобни за работа - тежки, шумни, харчат много ток... точно като руските Лада Нива.

Поработи с някоя машина на Милуоки и ще разбереш какво имам предвид...

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #864 -: Септември 06, 2020, 02:54:08 pm »
   Мисля че беше продукция на "Елпром - Ловеч". С нея си направих пилчарника, къщата, а последните 20 години и доста от експериментите - въобще доста работа свърши
Всички български машинки всъщност бяха лиценз на AEG, та не се учудвай че са здрави. И не бъркай китайските машини със западните, кой знае какъв китаец си купил. Е ако си беше взел метабо или пък фестуул, тия машини не се чупят а са западни.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #865 -: Септември 06, 2020, 11:33:49 pm »
Цитат
Във този град някога е имало завод за камшици, затворили са го. Аз съм сигурен, че мслко преди да го затворят този завод е произвел най добрият камшик на света, но въпреки това са го затворили. Защо ли? Защото вече на никого не са били нужни.
Невероятно пророчески думи на Ричард Гиър от филма "Хубава жена" Със пълна сила важат и за "страхотните" български заводи. Страхотни правещи "най страхотните на света" стругове които на никого не са нужни. Така е и със всички останали закрити предприятия. Ненужни мастодонти от друга ера. Точно като плачещите за закриването им.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 346
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #866 -: Септември 07, 2020, 10:07:08 am »
Много си в грешка Радико. И в момента същите тези ненужни машини продължават да работят в ненарязаните за скрап заводи. Продължават да вадят заплатите на работниците. Продължават да вадят средствата за закупуване на нови и по съвършени машини. По добре е нещо от колкото нищо.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #867 -: Септември 07, 2020, 02:02:31 pm »
Много си в грешка Радико. И в момента същите тези ненужни машини продължават да работят в ненарязаните за скрап заводи. Продължават да вадят заплатите на работниците. Продължават да вадят средствата за закупуване на нови и по съвършени машини. По добре е нещо от колкото нищо.
Да бе да продължават да вадят, но не заплати а нещо подобно на заплати.
Един стругар колко резби трябва да навърти днес за да си осигури едни 1500 лева на месец, което ще рече 70 лв. на ден. И това е  Екзистент минимум. Както с един файтон на Златни пясъци може да се изкарат пари така и с един струг в завод може да се изкарат но както ьа хиляда файтона няма място така и за хиляда струга няма място.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #868 -: Септември 07, 2020, 02:27:37 pm »
Колеги, някой може ли да му обясни на Радико, че в 21 век, дори през втората половина на 20 век никой не е ползвал струг за серийно производство, но въпреки това нуждата от стругове не е изчезнала?
Той въобще има страшна логика на пролетарий.
Китайците сигурно са глупави, като правят стругове и ги продават, като топъл хляб в Алиекспрес, а пък тия дето ги купуват са още по-глупави.

Как си я представяте фирма работеща с машини и извършваща поддръжка, да няма струг?
Или откъде един любител ще си намери детайл, ако няма струг под ръка, сигурно трябва дар търси програмист и да поръча серия, че да му се сбъдне мечтата.
Стругаря няма за задача  по цял ден да прави резби, като през 19 век, а като се наложи да се направи някакъв детайл единична бройка, да има с каква машина да го направи - казва се струг.

От девет дола вода ще ти извади с логика на абориген взиращ се в лаптоп, ама да се оплюе произведеното в социализма.



Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 963
  • Невежеството ражда химери...
Re: това наистина трябва да ни плаши
« Отговор #869 -: Септември 07, 2020, 07:06:19 pm »
Колеги, някой може ли да му обясни на Радико, че в 21 век, дори през втората половина на 20 век никой не е ползвал струг за серийно производство...
Не може, русофобите са като жените, не реагират рационално, а емоционално.

Щом някой заплаши идеологията на Хегемона, скачат да го защитават като Матросов на амбразурата...  :D 8)