Автор Тема: Анти корона вирус  (Прочетена 737125 пъти)

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 492
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2850 -: Декември 24, 2021, 09:28:22 am »
Да живее короната! Отвори ни много лаф мухабет, а да и куесчъни!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2851 -: Декември 24, 2021, 10:48:56 am »
Ай ся да видим Юлиян знае ли английски. Ако знае ще изкоментира ей тоо клип! ;D ;D ;D

Аз обяснение имам, има и официално изявление от говорителя на СЗО, но няма как да ти го обясня така, че да го приемеш.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2852 -: Декември 24, 2021, 12:17:04 pm »
П.С. Ватенките почват да въвеждат задължителната ваксинация. Вкарват Спутник-а  във ваксинационния календар. Така че Лада-та върви в комплект с игла в г*за... :)
Подобно изкаване показва, че си станал жертва не просто на американската пропаганда, а на най-висшата й форма - русофобията. Виждам и, че ти е радостно в изказването ти.  :D - да, ама не, ни си познал.

Гледа ли пресконференцията с Путин, какво каза, като му зададоха въпроса за задължителната ваксинация?  :D Не си го гледал, ама как ще го гледаш. Путин рече, никога не е ставало въпрос за задължителна ваксинация и такава няма да има.  :)

Задължителна ваксинация има в много европейски "демократични" държави. Нека, нека има, нека и вас ви ваксинират насила, на синджир и право на дръвника на обождането с високо бустарна доза, двойна-тройна доза, щото то това е демокрацията и винаги е било такова.  :D


Колко точно - бъди конкретен. И колко неваксинирани деца са починали - отново в цифри? Щото иначе твърденията им олекват.

Твърдението не е вярно.



Статистиката показва едно-две починали деца за цялата страна уж от ковид. А източника е от най-достоверните - НОВА ТВ  :D. Няма по-пропагандистка колониална телевизия от тая. Кажат ли ти нещо от там, разбирай го наобратно.

Но да предположим, че е вярно. Това означава ли, че заради 2 случая трябва да ваксинират 1 мил. деца!

Живея до една детска болница. Всяка година се чува, почиват по няколко деца от пневмония. Това са деца, които по рождение имат слаб имунитет. Вероятно точно такива са се разболели и от ковид. Това не означава, че децата масово боледуват от това.

Разбираш ли, че аргументите ти нищо не струват, дори ти не им вярваш. И не виждаш ли, че нямаш подкрепата в тоя спор дори от традиционните ти поддръжници - другите соросоиди.  :D

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2853 -: Декември 24, 2021, 12:52:23 pm »
Още една вметка, която отваря очите на слепия:

Демокрацията тръби - свобода на словото, мнозинството ще каже кое как ще бъде.
Наблюдаваме по всички телевизии, изказват се, дава се трибуна само на ваксари, а те са само 20% от народа. Мнозинството от 80% са против, но телевизиите налагат мнението си - това е диктат. После диктаторите били само в Русия.

Плашат, въвеждат разни ограничения с подзаконови нормативни актове, които противоречат грубо на Конституцията и европейските директиви. Явно личи, сега няма хора по болниците, омикрона има данни, че е безопасен, бързат да ви наваксинират, че много малко. Кахарят се, че от 450 мил. Европа, 150 мил. не били ваксинирани - ей тия 150 мил. са тарикатите и повечето са от Източна Европа. Западняците така са ги дресирали, че са готови сами да сложат главата на дръвника. Навремето са ги изгаряли на клада, само защото са твърдели, че земята е била кръгла. Джордано Бруно е бил убит с камъни, като в законите на шериата.

Тия ли ще ми казват на мене, кое е правилно за самия мен и кое не. Ай-сек-тир уважаеми съфорумци.  :)

Кьорави ли сте?  :)

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2854 -: Декември 24, 2021, 03:08:42 pm »
Абе ние не сме кьорави, ама ти явно, добре си, надрусан!
То и Кадафито, до колкото го помня, не е изнасял толкова пламенни речи!
Дай, по-спокойно, де!
Разбираме твоят революционерски плам, да браниш руските Гулаци, ама чак толкова....... :D

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2855 -: Декември 24, 2021, 03:45:15 pm »
Абе ние не сме кьорави, ама ти явно, добре си, надрусан!
То и Кадафито, до колкото го помня, не е изнасял толкова пламенни речи!
Дай, по-спокойно, де!
Разбираме твоят революционерски плам, да браниш руските Гулаци, ама чак толкова....... :D

Подобни провокации няма да останат ненаказани:
Не съм споменавал нищо за Гуантанамо, затворът в Деар Бекир или Гулаг. Не съм споменавал нищо също за геноцида на турците по време на Османската империя, но щом искаш ще ти кажа откъде идва моята любов към руснаците.

155 000 са били жертвите на братския руски народ, да ни освободи от турското робство 1878 г. Жертвите от страна на българите са били 10 пъти по-малко. Не мога да не оценя пролятата кръв и подарената свобода, при условие че цели 5 века друг не се е намерил да го направи, особено като се има предвид, че тогава Англия е поддържала Османската империя и е желала българското робство.

Та за тия 5-века България не е мръднала и 1 см в културно и икономическо отношение. Българите са били клани и унищожавани, претопявани, но пак са оцелели. Най-голям негативен отпечатък във всяко едно отношение е било турското робството.

Разбирам те, иска ти се вероятно да имаме не дружба с нашите освободители, които и в бъдеще ще ни гарантират целостта на държавата, а да се върне отново робството, но няма да се случи, докато има такива като мен - потомци на хайдути.

Ако не беше това робство в което съм се прераждал 7-8 пъти по тия земи, без да имам възможност за развитие от турците тогава, сега вероятно щях да летя в космоса с някоя летяща чиния.

Анлиор мусунус?  :)

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 492
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2856 -: Декември 24, 2021, 06:36:59 pm »
ЕДМ поне от тук се информирай, как и защо е станало всичко!
https://bg.m.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D1%83%D1%81%D0%BA%D0%BE-%D1%82%D1%83%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B0_%D0%B2%D0%BE%D0%B9%D0%BD%D0%B0_(1877_%E2%80%93_1878)
Ако пък имаш други по достоверни източници дай ги за прочит!

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2857 -: Декември 24, 2021, 06:40:10 pm »
Явноооо, тотално си обсебен от образа на хайдука-социалист, Кадафито! ;D

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 964
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2858 -: Декември 24, 2021, 06:51:08 pm »
ЕДМ поне от тук се информирай, как и защо е станало всичко!
https://bg.m.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D1%83%D1%81%D0%BA%D0%BE-%D1%82%D1%83%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B0_%D0%B2%D0%BE%D0%B9%D0%BD%D0%B0_(1877_%E2%80%93_1878)
"Също така имайте предвид, че:
    е нежелателно да поставяте текстове със запазени авторски права и каквито и да е текстове под лиценз, несъвместим с лиценза Криейтив Комънс Признание — Споделяне на споделеното 3.0. Такива текстове са в нарушение на политиката на Уикипедия за авторските права и биват премахвани."

Деде, аз на творите години не бих се занимавал с лукавство... Пак припомням на всички тролове: по признание на самите масони, всички енциклопредии са техни проекти. Без Большая Советская разумява се. Последната, ако не съм я чел, то поне съм я прелистил цялата. И имам идея какво е енциклопедия.

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2859 -: Декември 24, 2021, 07:36:36 pm »
Писанията на лиричният Муамар ме стимулираха да си спомня една история която се случи през далечната вече 1992г. С баща ми бяхме отишли на гости при нашите роднини в Ескишехир, който са били доброзорно прокудени от родните им места постепенно в продължение на може би век. Част от роднините ни бяха се заселили в Ескишехир през далечната вече 1970г. Тоест когато съм бил на около една година. Та единият от братовчедите ми, е продължил образованието си в Турция и беше завършил висше педагогическо образование по история и география и си изкарваше прехраната като учител по-история в едно средно образователно училище в град Ескишехир. Когато за първи път се видяхме през 1992г. много си допаднахме като характери и в продължение на 10дни който бях там, станахме неразделни приятели. Един ден бях застанал прав пред неговата библиотека в хола която беше огромна за нашите стандарти, сигурно имаше над 2000- 3000 книги най вече на историческа тема от цял свят и много богата художествена литература не само на турски но и на немски, английски, руски и т.н. Та както разглеждах лавиците с книги изведнъж ми хрумна да разбера, адже ба какво са писали турските историци за българите и българската история. Братовчед ми, доста се зачуди и даже ме попита за какво ми е тази информация защото явно не доумяваше какъв е замисъла на моето любопитство и аз му обясних, че понеже в България почти цялата история която сме учили е за турското робство и налягане и на ставане българина говори за турско робство, то ми е много интересно какво мислят самите турци в Турция за тези 500 години владичество. Братовчед ми дълго време мисли и накрая отиде до бюрото си и от там ми подаде един учебник по-турска средновековна история която преподаваше на учениците от 6 до 8 клас. Запрелиства учебника и намери страницата която описва историята на България и ми я подаде. Започнах да чета с голямо любопитство и след 5 минути вдигнах глава и го попитах
- Ама само толкова ли?!?!?
Той ме погледна с насмешка и каза - Ами то повече няма какво да се каже за тях!!!! Няма повече!!!!
Разбирате ли, в турските учебници за българите имаше само някакви си 10 реда в който е написано от къде произхождат, кога минават под турско владичество, какво представляват като смес от етноси и култура и през кой години са ставали по-значими събития свързани със тях. Само това! Нищо повече!
Попитах братовчед ми - Тогава от къде българите черпят толкова информация за хилядите томове история която сме учили. Отговора му беше - Не знам! Знам само че имат едно книжле от 10 страници датиращо от 17 век но и то не е достоверен исторически източник, защото е написано от един отшелник откачалка живял в пещера някъде в планината........ :o
 

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 964
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2860 -: Декември 24, 2021, 07:48:28 pm »
Питай бе аркадаш, да ти кажа.

Кемал Ататюрк след победата си започва европейски път на развитие. Султанските архиви щели да отидат за стара хартия. Стамболов до колкото помня казва: я.я..я тия вагони да ги купим, докато не ни е заминала историята.
Отделно има много древни арменски, руски, балкански и западни източници. Елементарно Уотсън. Гроздето е кисело. Отделно имаш и църковни жития. Горещо ти препоръчвам това долу:

Житие на света великомъченица Злата Мъгленска:

Св. Злата Мъгленска живяла във втората полози на ХVІІІ век. Родила се в бедно българско семейство. Родното й място е село Слатино, Мъгленска епархия. Дъщеря на прост селянин, тя сияела както с телесна, така и с душевна красота. Отличавала се с удивително благочестие, със смирение и чисто сърце. Вярата й в Господа била твърда, непоклатна. Рядката й телесна хубост станала повод да се украси животът й със страдания на велика мъченица.

Млад турчин се прелъстил от хубостта й и решил да посегне на честта й. Един ден тя отишла в гората за дърва. По това време турчинът, заедно с други турци, я дебнел. Спуснал се към девойката, хванал я и, подпомогнат от другите, я отвел у дома си.

Обещал й, че ще се ожени за нея. Поискал от нея най-първо да стане мохамеданка. Заплашвал я с мъчения, ако тя се откаже да стори едното и другото. Чакал отговора й.

Девицата призовала на помощ Господа Иисуса Христа и отговорила:

- Аз вярвам и се покланям само на Господа Иисуса. От Него няма да се отрека, дори и да бъда раздробена на късчета. Освен това аз съм дала обет за девство, на който също така няма да изменя за нищо на света! Турците решили да опитат най-първо с по-меки средства да я склонят. Предали я за тази цел на жени туркини. Очаквали от тях да намерят начини да я увлекат в мохамеданството. Туркините напрегнали цялата си хитрина в това направление. Разказвали й за мохамеданския рай, за чувствения живот на мохамеданите, за сладострастните увлечения у тях, за богатството, с което тя ще се сдобие, за разкоша, в който ще живее, ако пожелае да стане мохамеданка и се омъжи за оня турчин.

Туркините й пеели примамни песни. Усмихвали й се престорено. Играели, танцували пред нея и пак повтаряли приказките за някакъв прелестен живот у мохамеданите.

Младата Злата ги слушала и гледала с отвращение и погнуса.

Възбудени силно от твърдостта й в християнската вяра и от устойчивостта на целомъдрието й, туркините повикали при себе си родителите и трите й сестри. Заставили ги да се опитат да й повлияят да приеме мохамеданството и да се съгласи да стане жена на турчина. Заплашвали и Злата, и тях с мъчения и смърт, ако не се изпълни желанието им.

Поразени от страх, родителите и сестрите почнали да уговарят Злата да приеме мохамеданството.

- Мила наше дъще - плачели бащата и майката, - пожали нас и сестрите си. Ние всички ще загинем, ако не приемеш предложението на турците. Бог е милостив. Той ще ти прости тоя грях, извършен при насилие.

В душата на Злата настъпила борба. Любовта към родителите, любовта към сестрите, от една страна, и дългът й като християнка, от друга страна, застанали пред смутения й поглед. Кое да избере? Какво да прави? Сълзите на родителите и сестрите й разкъсвали сърцето й. Тя помислила, помислила и накрай решително заявила:

- Ако дори и вие, мои родители и мои сестри, ме насилвате да се откажа от Господа Иисуса Христа, знайте - вие не сте ми вече родители, не сте ми сестри! Мой баща остава само Господ Иисус, моя майка - пречистата Негова Майка, а мои братя и сестри - мъчениците и мъченичките!

Турците разбрали, че девицата не ще се склони да се откаже от вярата си с такива средства. Решили да опитат страшните средства - мъченията.

В продължение на три месеца всеки ден я биели с тояги. След това изрязвали от гърба й ремъци и ги спускали пред очите й. Потоци кръв се леели от нея. С нажежена желязна пръчка проболи главата й от едното ухо до другото.

Подпомогната благодатно от Господа, светата великомъченица изтърпяла и издържала тия жестоки, смъртоносни мъчения.

Когато била оставена малко на покой, тя чула, че в селото дошъл духовникът на нейните родители, проигуменът на светогорския манастир Ставроникита, йеромонах Тимотей. По един християнин пратила просба до него - да се помоли усърдно за нея, щото Бог да я подкрепи достойно да завърши мъченическия си подвиг.

И Бог я подкрепил и прославил. Тя завършила подвига си като великомъченица.

Озверените турци я обесили в един двор на дива круша. Насекли след това тялото й на късове.

Така, като злато прочистена в огъня на страданията, света великомъченица Злата Мъгленска предала душата си на Бога на 18 октомври 1795 година.

© Жития на светиите. Синодално издателство, София, 1991 година, под редакцията на Партений, епископ Левкийски и архимандрит д-р Атанасий (Бончев)

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2861 -: Декември 24, 2021, 08:07:57 pm »
Да наистина е имало такова отношение на Ататюрк към османските архиви, но след неговата смърт почти всичко е възстановено и днес вече са строго охранявани и не разрешават външен достъп! Ти, ако влезеш в султанските архиви ще ти се вземе акъла!? Но спи спокойно, там няма да стъпиш, скоро време!? Аз бях един от малкото хора който са надзърнали в необятните архиви, но за съжаление са в много лошо състояние и ще отнеме десетилетия да се възстанови всичко! Просто изкарах късмет тогава, защото бях с братовчед ми и ни допуснаха да се поровим малко. 

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 964
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2862 -: Декември 24, 2021, 09:52:02 pm »
Мани, кажи само прочете ли житието...

NOVA TV е партньор с този, който иска да ваксинира целият свят.
Кой Контролира Nova ?!

<a href="https://www.youtube.com/v/dy8w-iIxhTE" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/dy8w-iIxhTE</a>
Малко лигаво, но пък достоверно.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2863 -: Декември 24, 2021, 09:59:13 pm »
...Гледа ли пресконференцията с Путин, какво каза, като му зададоха въпроса за задължителната ваксинация?  :D Не си го гледал, ама как ще го гледаш. Путин рече, никога не е ставало въпрос за задължителна ваксинация и такава няма да има.  :)

Задължителна ваксинация има в много европейски "демократични" държави. Нека, нека има, нека и вас ви ваксинират насила, на синджир и право на дръвника на обождането с високо бустарна доза, двойна-тройна доза, щото то това е демокрацията и винаги е било такова.  :D
Нашето правителство също заявява, че няма да има задължителна ваксинация. И тя де юре не е задължителна. Дефакто е. Да ти пусна видеа какво се случва с неваксинираните в Раша или сам си знаеш?

Живея до една детска болница. Всяка година се чува, почиват по няколко деца от пневмония. Това са деца, които по рождение имат слаб имунитет. Вероятно точно такива са се разболели и от ковид. Това не означава, че децата масово боледуват от това.

Да си мрат, викаш... и без това са кекави... Кажи го на тия, дет събират дарения за операции на децата си в чужбина.

... Демокрацията тръби - свобода на словото, мнозинството ще каже кое как ще бъде.
Наблюдаваме по всички телевизии, изказват се, дава се трибуна само на ваксари, а те са само 20% от народа. Мнозинството от 80% са против, но телевизиите налагат мнението си - това е диктат. После диктаторите били само в Русия.
Е нали пускаш клипчета от Евроком май че... ето ти свобода на словото. И Костя Копейкин е в парламента, а не в лагер. Но нещо не вижам много последователи.
Не знам защо смяташ че всеки който не се е ваксинирал е антиваксър. Аз не съм антиваксър, но не съм се ваксинирал. Да, не съм антиваксър, колкото и да ти е чудно.

155 000 са били жертвите на братския руски народ, да ни освободи от турското робство 1878 г. Жертвите от страна на българите са били 10 пъти по-малко. Не мога да не оценя пролятата кръв и подарената свобода, при условие че цели 5 века друг не се е намерил да го направи, особено като се има предвид, че тогава Англия е поддържала Османската империя и е желала българското робство.
Идея си нямаш каква е била истинската цел на Руско-турката война. Ние просто сме се оказали на мястото, на което са се развивали бойните действия. Ако си мислиш че Русия се е юрнала да се млати с Османската империя само заради нас - жестоко се лъжеш. Със същия успех можееш да твърдиш, че СССР е освободил Полша, Чехословакия и т.н. по пътя си към Берлин. Не, те (както и ние) просто сме били на пътя...

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Анти корона вирус
« Отговор #2864 -: Декември 24, 2021, 10:00:34 pm »
plcsoft
Това, че ти нищо не знаеш за историята на Майте въобще не значи, че Майте нямат история. Аналогичен е случая и със турският ти братовчед. Това, че той не знае нищо за историята на страната в която се е родил говори лошо само за него. Въпреки, че не е Българин а Турчин той не знае истината а и явно не иска да я научи поради някаква причина. Негова си работа де. Въпреки, пе със риск да те обидя:
Това, че Българите  знаят повече  за историята на Турция от колкото Турците за историята на България. Това говори, че изглежда бащата на генетиката изглежда е прав, въпреки, че наскоро му отнеха нобеловата премия заради изказвания по въпроса.