Автор Тема: Анти корона вирус  (Прочетена 735194 пъти)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 959
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Анти корона вирус
« Отговор #3225 -: Февруари 04, 2022, 07:49:35 pm »
1. ЕДМ, моля ти се, престани. Имаш ли идея кой щат кога е станал щат? И какво е бил преди да стане щат? Е ти последните 5:
Колко от тези щати са били мексиканска територия?
И понеже са ги откъснали от Мексико и са ги приели в САЩ, тези територии са обеднели?!? Ти имаш ли идея какъв е стандарта на живот в Мексико? Сравни го с Калифорния, Тексас, дори с Аризона и Ню Мексико.

2. Въх, колко благородно. И единствено по рода си.
https://www.africanews.com/2022/02/04/covid-19-south-africa-creates-copy-of-moderna-vaccine/
Да си прочел някъде Гамалея да се е отказала от правата си върху ваксината? Не, ние ще разрешим някой да произвежда нашия бъркоч само ако той публично цунка Вова по задника...


1. Молиш ме да престана ли? Явно си ме сбъркал с някой друг. Аз не съм от ония пишман "капиталисти", като Радико, tobo1, plcsoft, GMG и т.н. които нямат ни едно успешно начинание в частния бизнес. Представяш ли си колко успешен е "капиталиста", който имал сервиз, но фалирал от некадърност и отишъл да търси работа в Германия? - на такива комунистите са им виновни. Аз впрочем съм постигнал комунизма, живея, като комунист - чеша пъпа, не ходя на работа като Михаил Кузмов на 80 г., а все още нямам 35  :), та разполагам и с време, и знания и други работи, да не казвам какви.  :D

Но да оставим лирическото отклонение настрана и да се концентрирам върху тебе:
1. Ти пък каква идея си имаш, този който копи-пейства от Интернет. Чак след едно денонощие ровене, тази глупост ли откри да ми кажеш, дали съм си имал идея, кога били създадени тия щати?

Вземи почети малко за войната с Мексико и каква територия анексират американците - демократите, дето си пъхат носа в целия свят. Значи те анексират, а пискат защо другите анексирали, така ли?

Кой им дава право да се намират в Сирия? Какво правят там? - ей това е тяхната демокрация. И така:
"Как американцы захватили половину Мексики

170 лет назад, 25 апреля 1846 года, началась американо-мексиканская война (Мексиканская война). Война началась с территориальных споров между Мексикой и США после захвата Техаса Соединёнными Штатами в 1845 году. Мексика потерпела поражение и утратила огромные территории: США были отданы Верхняя Калифорния и Новая Мексика, то есть земли современных штатов Калифорния, Нью-Мексико, Аризона, Невада и Юта. Мексика потеряла более 500 тысяч квадратных миль (1,3 млн. квадратных километров), то есть половину своей территории.
"

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%BD%D0%BD%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%B8%D1%8F_%D0%A6%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%BE%D0%B9_%D0%90%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%BA%D0%B8_%D0%9C%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%B9

https://trud.bg/%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%84%D0%BE%D1%80%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D1%89%D0%B5-%D0%BE%D1%82%D0%BC%D1%8A%D1%81%D1%82%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BD%D0%B0%D1%88%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8/


2. Това ли измисли, като защитна теза: "Въх колко благородно"  :D
Какво да ти отговоря на такава теза, сам разбираш какво мисля ....  :D


Точно преди 120 години, на 30 април 1900 г., Хавайските острови са анексирани от САЩ. Това не е първият подобен случай - две трети от съвременната територия на САЩ просто са иззети от други страни под прикритието на "волята на народа". Как и според каква схема се случи това и кой измисля моралната обосновка за подобно разширяване?

В Съединените щати никога не са се стеснявали от думата „анексия“. През 1844 г. Джон О'Съливан, политик от Демократическата партия, публицист и издател на няколко нюйоркски вестника, публикува статия, която е пряко озаглавена: „Анексия“. Там той „намеква“, че територията на САЩ трябва да се простира от Атлантическия до Тихия океан без пролуки. И ето защо.

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Анти корона вирус
« Отговор #3226 -: Февруари 04, 2022, 08:13:20 pm »
... Вземи почети малко за войната с Мексико и каква територия анексират американците - демократите, дето си пъхат носа в целия свят. Значи те анексират, а пискат защо другите анексирали, така ли?
Тексас точно като Украйна обявява независимост от Мексико. Чак след това се "присламчва" към САЩ.
Украйна обявява независимост от СССР. После се присламчва към НАТО.

И ми е странно как одобряваш обявяването на независимост на Мексико, т.е. отделянето му от Испания, но не можеш да приемеш отделянието на Украйна от Русия.

Кой им дава право да се намират в Сирия? Какво правят там? - ей това е тяхната демокрация.
А руснаците какво правят в Сирия? А, да... по официална покана на правителството са... Нали се сещаш че ако я нямаше базата, правителството щеше да бъде пометено от "освободителна революция"? А сега как да помолиш учтиво руснаците да си ходят, че вече са се застояли?

170 лет назад, 25 апреля 1846 года, началась американо-мексиканская война (Мексиканская война). Война началась с территориальных споров между Мексикой и США после захвата Техаса Соединёнными Штатами в 1845 году. Мексика потерпела поражение и утратила огромные территории: США были отданы Верхняя Калифорния и Новая Мексика, то есть земли современных штатов Калифорния, Нью-Мексико, Аризона, Невада и Юта. Мексика потеряла более 500 тысяч квадратных миль (1,3 млн. квадратных километров), то есть половину своей территории.
Чичко Шикългрубер щеше да хареса поста ти... щото Райха е стигал на практика от Ламанша до Москва. Ама понеже не е кашерен - за него правилата не се отнасят.
Ами ако Испания или Англия решат да се пресетят за "техните" си територии... Няма да остане много място на земята.


Точно преди 120 години, на 30 април 1900 г., Хавайските острови са анексирани от САЩ. Това не е първият подобен случай - две трети от съвременната територия на САЩ просто са иззети от други страни под прикритието на "волята на народа". Как и според каква схема се случи това и кой измисля моралната обосновка за подобно разширяване?
Ндааа... "волята на народа" е доста странна птица. Един път е лешояд, като го погледнеш от другата страна - лебед.
Смени годината, Хавай с Крим и САЩ с Русия в горния цитат и той ще остане актуален...  :)


Яааа... тя темата била "Анти корона вирус"... тук модератори няма ли? :)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 959
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Анти корона вирус
« Отговор #3227 -: Февруари 04, 2022, 08:25:07 pm »
1. но не можеш да приемеш отделянието на Украйна от Русия.

2. А руснаците какво правят в Сирия? А, да... по официална покана на правителството са... Нали се сещаш че ако я нямаше базата, правителството щеше да бъде пометено от "освободителна революция"? А сега как да помолиш учтиво руснаците да си ходят, че вече са се застояли?

3. Яааа... тя темата била "Анти корона вирус"... тук модератори няма ли? :)

1. Слагаш ми думи, които не съм изричал. Има си мински съглашения подписани и от СССР и там се казва че Донецк и Луганск са украински, не се казва, че са руски. СССР не иска Украйна в състава си, та това са едни 40 мил. хрантутници, кой ще ги издържа?
Нещо си се пообъркал май умишлено, не ми слагай твои думи.

2. Сам си отговори какво правят руснаците в Сирия. Намират се на законно основание с акт на ООН. Брадатите главорези в Сирия "освободителна революция ли наричаш", това ли са демократите подкрепяне от САЩ? Ами те ако не пречеха САЩ досега да ги бяха стопили с пръстта, помен нямаше да остане от тях.

3. Не се оплаквай от направлението на темата. Модератора преценя, че отклонението го направи ти. В постовете ти не се съдържа никаква нотка за лечението на американския изкуствено създаден коронавирус.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 962
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #3228 -: Февруари 05, 2022, 08:12:22 pm »
На този, който ми даде линка, дядото умира след ваксина на пазара... (кой пазар не е важно).

https://howbad.info/- How Bad is My Batch

Are some batches more toxic than others?

Batch codes and associated deaths, disabilities and illnesses for Covid 19 Vaccines

"Ваксина", сериен номер >> смърти, инвалидности и заболявания

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Анти корона вирус
« Отговор #3229 -: Февруари 05, 2022, 09:31:11 pm »
Една и съща партида в различни държави предизвиква в пъти различни резултати. Какъв е извода?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Анти корона вирус
« Отговор #3230 -: Февруари 05, 2022, 09:35:11 pm »
Една и съща партида в различни държави предизвиква в пъти различни резултати. Какъв е извода?
Елементарно Уотсън. Лъжат, че е една и съща.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Анти корона вирус
« Отговор #3231 -: Февруари 05, 2022, 09:48:32 pm »
Днес ми се обади мой близък приятел който прекара ковид много леко още в самото начало на пандемията, лично бях свидетел. Сега след три дози ваксина пак го е преболедувал и то много тежко, оплака ми се човека доктора го успокоявал че ще го прекара много леко щот е ваксиниран. Но го е прекарал много тежко с температура и сега се възстановява, а първия път го изкара на крак дори без температура.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Анти корона вирус
« Отговор #3232 -: Февруари 05, 2022, 10:01:37 pm »
Днес ми се обади мой близък приятел който прекара ковид много леко още в самото начало на пандемията, лично бях свидетел. Сега след три дози ваксина пак го е преболедувал и то много тежко, оплака ми се човека доктора го успокоявал че ще го прекара много леко щот е ваксиниран. Но го е прекарал много тежко с температура и сега се възстановява, а първия път го изкара на крак дори без температура.
Ами и аз познавам двама такива единия случай е Жена.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 962
  • Невежеството ражда химери...
Re: Анти корона вирус
« Отговор #3233 -: Февруари 05, 2022, 10:10:33 pm »
...оплака ми се човека доктора го успокоявал че ще го прекара много леко щот е ваксиниран. Но го е прекарал много тежко с температура...
Там му е грешката.
Че не му е обяснил Хулио.
Той така аргументирано, със статистики, с контра-въпроси: и човека нямаше да се оплаче...
Пропаганда му е майката!

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Анти корона вирус
« Отговор #3234 -: Февруари 06, 2022, 12:16:12 am »
Елементарно Уотсън. Лъжат, че е една и съща.
А тогава какъв е смисъла от сайта който си дал? "Шок! БоНба! Извънредно!"

... Но го е прекарал много тежко с температура...
Това ли е тежкото? На една колежка на жена ми съпруга си е изгубил паметта - не помни нито тя коя е, нито децата. Поне е жив и може да ходи. Това е тежко прекарване. И не - не е бил ваксиниран.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Анти корона вирус
« Отговор #3235 -: Февруари 06, 2022, 06:01:24 am »
Цитат
А тогава какъв е смисъла от сайта който си дал? "Шок! БоНба! Извънредно 
Къде видя линк в мойте коментари???  Поне по тази тема.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Анти корона вирус
« Отговор #3236 -: Февруари 06, 2022, 09:23:31 am »
Това ли е тежкото? На една колежка на жена ми съпруга си е изгубил паметта - не помни нито тя коя е, нито децата. Поне е жив и може да ходи. Това е тежко прекарване. И не - не е бил ваксиниран.
Браво Юлианчо, браво мойто момче от три изречения си схванал само едно и то до половината. Само баа ти Пена клюкарката е по напред от теб по когнитивни способности и е достатъчно да чуе и една дума за да започне със стотиците си "гениални изводи". То аз че съм пестелив откъм писане е вярно ма ти си орязан откъм възприемане, ма все пак три изречения са бре а понапъни се малко, може да ти светне какво съм написал. Съжалявам че не съм някъде около теб да ти подавам по някое бонбонче или бананче, щот това при приматите дава сериозни резултати при мисленето.

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Анти корона вирус
« Отговор #3237 -: Февруари 06, 2022, 11:08:19 am »
Краси, "много тежко" е когато след преболедуването ти няма половината дроб ЗАВИНАГИ, когато са ти отрязали и двата крака заради съсиреци, когато си станал на зеленчук като в примера който дадох. Или когато си умрял.
Това че се е търкалял 2 седмици в леглото в къщи, и след това 1 месец не е можел да се качи по стълбите до втория етаж не се брои за "тежко". Щом не са го прибрали в болницата на кислород и антибиотици венозно - не е тежко. Щом не са го интубирали - не е тежко.

Неактивен miromad

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 475
Re: Анти корона вирус
« Отговор #3238 -: Февруари 06, 2022, 12:37:06 pm »
Ето малко данни от Израел, където ваксинацията е поголовна - 1229 тежко болни.
А нашият премиер призовава да се ваксинираме.
Просто нямам думи!

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Анти корона вирус
« Отговор #3239 -: Февруари 06, 2022, 12:53:17 pm »
Юлианчо а никак не е приятно да разбереш че след три ваксини вече естествения ти имунитет е скапан а не усилен. Че медицината не гради а руши, преди час ми се обади човека че тръгва по доктори че хич не е добре а вече го е прекарал. Предния път го изкара месец преди да се разбере за съществувонето на ковид, та още не налагаха карантина и го изкара на крак. Поне три пъти ходих при него докато беше болен ама не да му прислугвам като на болен а да му помагам в най обичайни неща от ежедневието. Човека изобщо не приличаше на болен, което значи че си е имал много добър имунитет, та къде му е сега тоя имунитет след трите ваксини. Ако всичко беше така както го описват ония дет викат с пълно гърло "Ние сме НАУКАТА" а вие сте много тъпи щот не ни вярвате то сега този човек изобщо не трябваше да боледува. ДА, АМА НЕ точно обратното е става по зле.