Автор Тема: Светлото евроатлантическо бъдеще...  (Прочетена 93657 пъти)

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #195 -: Януари 02, 2021, 11:59:37 am »
Аtos например "Моят свят"
// тоест темата е заключена //

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 735
  • Невежеството ражда химери...
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #196 -: Януари 02, 2021, 12:06:13 pm »
Парната машина (ако приемем че Витан е прав) - защо като руснак я е изобретил, не са построили нормални железопътни линии и не са направили локомотиви? Ами щото някой друг се е сетил да сложи парната машина на колела...
И кой ти е казъл, че е нямала колела?
1. Изобретателя умира рано.
2. Чорбаджията само е цоцал от заводите си и е стоял на топличко в Италия. Какво е ставало там - малко го е вълнувало.

15. Шефът никога не плюе туземците, те сами викат – дъждец вали...

hristo

  • Гост
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #197 -: Януари 02, 2021, 12:14:42 pm »
Цитат
"Ограбваният губи мотивация да се развива защото знае, че каквото и да направи ще му го вземат."
И какво прави? Самоубива се или търси начин да оцелее? Точно това е - ограбеният няма как да се развива, много правилно!

"Ограбващият той пък въобще губи мотивация да измисли нещо ново защото мисли само от къде да заграби лесно това което му липсва."

В България, Румъния, Монголия, Виетнам, Чили (списъкът е дълъг), просто хората са смотани и тъпи?

Подкрепям на 100%, а защо в мазето г-да админи и ръководство не направихте нищо? Капанадзе раздела https://mazeto.net/index.php/board,62.0.html вече 11-та година започва от началото на темата в мазето и нищо ? Къде са ви делата, че нали в библията е казано по делата им ще ги познаете и кво 11 години нищо освен политика и демагогия. Обидно ми е, Поне ми изтриите публикациите, както и преди това, няма да е инцидент, нито прецедент, просто неща, да са заедно с такива теми и раздели, където само нищо не се прави и само се мисли как да не се направи и занапред.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #198 -: Януари 02, 2021, 12:19:06 pm »
hristo ами то нищото си е нищо бре  ;D
Неа как да се извадиш от блатото като се хванеш за ушите си.......
Капана точно това проповядва .....
Никога по темата никой няма да направи нещо работоспособно а само циркаджииски изпълнения - това е Капана.

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 469
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #199 -: Януари 02, 2021, 12:22:59 pm »
1. Кои държави са колонизатори?
2. Коя хапогрупа са?
3. Какво е R1B, откаде идва, и какво прави по пътя си, и след това.
4. Някои хота тук са ги качвали на канала за камили!!!!!, и са се повредили много. Гледат на нещата абсолютно едностранно.
5. Който мисли - да мисли, преди да пише.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #200 -: Януари 02, 2021, 12:33:38 pm »
Ksurnev, че обръщението ти е към мен - то е ясно, но поне имай доблестта като Юлиан, Радико или Монтанар да кажеш директно какво мислиш, а не с тези измъчени недомлъвки?
От поста ти нищо не се разбира, освен, че ме поучаваш нещо назидателно, но и аз не разбрах точно какво?

Или пиши направо или не пиши!
Та...кой казваш от нас е скопен? Мен ли визираш? Или някой друг?

hristo

  • Гост
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #201 -: Януари 02, 2021, 12:33:51 pm »
hristo ами то нищото си е нищо бре  ;D

Идеята е, че около нас на Земята има океяни с електрическа енергия - Магнитното поле на Земята, електростатично поле между йоносферата и Земята - зареждано постоянно от Слънцето. Ние засега сме уловили слънчевата светлина с Фотоволтаици и с Перки Вятъра предизвикан от нагряването на Земята, пак от Слънцето. Гравитацията със Водно-електрически Централи (ВЕЦ), които се задвижват с вода падаща от високо. Дори се изучават тези източници като Възобновяеми Енергиини Източници в университета.

В началото на 2020 година, след кратко прекъсване, във Технически университет Варна се възобнови приема в специалност „Възобновяеми енергийни източници" за учебната 2020/2021 година, която е ...вятърни паркове, фотоволтаични системи и централи, соларни колекторни системи, инсталации за биогаз, геотермални инсталации.

Възобновяемите енергийни източници (ВЕИ) са източници на енергия, намираща се свободно в околната среда. Преобразуването на енергията на тези източници осигурява на човечеството електрическа и топлинна енергия без да уврежда природата и здравето на хората. Бурното развитие на възобновяемите енергийни източници през последното десетилетие в световен мащаб е продиктувано от нарастващата потребност от енергия, намаляващите конвенционални енергийни ресурси и интензивните климатични промени. Всичко това поражда все по голяма необходимост от развитие на технологиите за преобразуване на  възобновяемата енергия.

Бумът в реализирането на подобни съоръжения предлага и все по нарастваща необходимост от осигуряване на инженерни кадри за проектиране, изграждане, експлоатация и провеждане на научни изследвания в областта.

Изучаването на  „Възобновяеми енергийни източници“ в Технически университет - Варна стартира в далечната 1997 година, когато за първи път е акредитиран модул „Възобновяеми енергийни източници“. След повече от 10 годишно развитие обучението се прехвърля и в магистърския курс на обучение, когато през 2009г. стартира магистърска програма „Възобновяеми енергийни източници“, която е успешно акредитирана и е първа за България. През 2012 година стартира бакалавърска програма „Възобновяеми енергийни източници“, която успешно е акредитирана през 2014г. През 2018 година стартира и студентски клуб „Възобновяеми енергийни източници“. В началото на 2020 година, след кратко прекъсване, във Технически университет Варна се възобнови приема в специалност „Възобновяеми енергийни източници“ за учебната 2020/2021 година, която е единствена в България.

Обучението на студентите се осъществява чрез участие в научно-изследователски екипи, платени студентски практики във водещи фирми; студентски обмен и специализации в чуждестранни университети по програма Еразъм+, клубни дейност и др.

Студентите придобиват практически знания и умения чрез упражнения в съвременни лаборатории с условия максимално близки до тези в реална работна среда; умения за проектиране, изграждане, обслужване и диагностика на електрическа и електронна апаратура предназначена за системи за възобновяеми енергийни източници.

Професионалната реализация на завършилите специалисти се осъществява като инженерни кадри в областта на изграждане и обслужване на вятърни паркове, фотоволтаични централи, соларни колекторни системи, инсталации за биогаз, геотермални инсталации и др.

СЕга някой ще пита как не ни удря ток след като седим на Земята - на плочата на зареден с електрони сферичен кондензатор с 360 000 волта потенциал. Ами птиците, като кацат по жиците на далекопроводите, как не ги удря тях тока.

Капана точно това проповядва .....
Никога по темата никой няма да направи нещо работоспособно а само циркаджииски изпълнения - това е Капана.

Капанадзе демонстрира на видео Преобразуването на енергията - говоря преобразувател на потенциална електрическа енергия 360000волта потенциал, в динамична такава използваема от нас кинетическа електрическа енергия еле ток/у. И това става с ...за 11 години вече и глухите и немите и слепите трябва да са го научили и разбрали. /А темата, която отворих за преобразувателя ми беше изтрита, търсете я в коша, дори не успях да я развия, както ми се искаше тогава, като я почнах от основите./

Неа как да се извадиш от блатото като се хванеш за ушите си.......
« Последна редакция: Януари 02, 2021, 01:00:56 pm от hristo »

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #202 -: Януари 02, 2021, 01:11:58 pm »
Хората са духовни същества и развитието на човешката цивилизация касае също духовни сили, същества и процеси.
Расите и народите си имат своето място, значение и положение, това не е расизъм, а езотеричен факт. Езотеричен факт е, че значението на България е предимно в в духовен план, както и че бъдещото развитие (прогресивно) касае славянството и по конкретно Русия.

Тук не става въпрос за СССР, той от близо 2 десетилетия вече не съществува. Самите руснаци много са пострадали от тоталитаризма, организиран от така наречената комунистическа партия, след преврата, с активното участие на Запада (Ленин е бил прекаран през фронтовата линия с участието на германския генерален щаб). От което изкярва Германия временно (и България) но по-късно Брест-Литовския договор е анулиран.

Реалната цел на самата Първа световна война е нарасналото икономическо влияние на Европейския Изток, и целта да бъде превърнат в зона на пласмент. Около 100 г. по-късно поне в източната част на Европейския Съюз  тази цел донякъде е постигната (без война)
Санкциите пък помогнаха на самата Русия да бъде по-независима икономически, и това е от полза за повечето руснаци, въпреки че на някои милиардери им е създавало неудобства.

Петата култура на Бялата раса (западно-европейската) е в упадък, и по-сериозното и физическо прекратяване може да бъде свързано с потъването под вода на немалко райони от Западна Европа, както и самата Англия, и те, и гърците имат карма спрямо България и ще потънат под вода, може би в по-голямата си част.

Ренесанса в Европа се свързва с мигрирането на богомилите и техните наследници в Западна Европа, а турското робство(или владичество) е в следствие на гоненията и избиването на богомилите в България.

Колонизирането на Африка, Азия и Южна Америка има своите кармични последствия и вече резултатите се проявяват все по-видимо.
(Пакистански банди педофили години наред са изнасилвали английски момичета) Вече май не е толкова велика Британия...

Англо-американски окултни общества са участвали и участват в управлението на световната политика, и България (както и Русия) не са им много мили... Важното е че ще са на бунището на историята въпреки всичките си финансови, политически и военни ресурси.

Живеем в интересни времена, според пророчеството на св. Малахий сегашния папа е предпоследния преди т.н. край на света.

« Последна редакция: Януари 02, 2021, 01:32:52 pm от GreenHulk »

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 526
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #203 -: Януари 02, 2021, 01:12:45 pm »
Тези държави, които на времето са "дръпнали напред" - те диктуват вече правилата, затова сме на този хал, не че българинът е мързелив или некадърен!
Ситуацията е доста динамична. Само преди няколко хиляди години египтяните са били огромна и просперираща държава. С'я се изхранват от разхождане на туристи с камили... За Рим и древна Гърция - какво са били и какво са сега?

И е супер неадекватно твърдение, че не можем, видиш ли, сами да си обработваме златните находища...или да наемем чужди специалисти да работят за нас, техника да наемем (даже не и да купим), като сме чак толкова некадърни? Все пък би излязло по-евтино от 99% от стойността на златото заплащането, не мислиш ли?
Да, сега очаквам да кажеш че Бойко Борисов е виновен.
Дънди Прешъс Металс са една частна фирма. Искаш да кажеш че една частна фирма ограбва България? А защо не дойде и друга часта фирма, и тя да копае на някое друго място? Няма друга фирма, която да може да подкупи някой български политик ли? Нали дойдоха една камара големи частни фирми да дупчат за нефт и газ в Черно море? И те щяха да ни ограбват ресурсите... и к'во стана? Начи ако бяха намерили нещо - щяха да са грабители. Като не намериха нищо - "Д*ба маа му стара, пак сме само на руски газ, Путин ни извива ръцете..." Щатите почнаха да возят шистов газ с танкери - "Гадните кравари и те искат да ни прибират парите".
Не знам ... ако случайно се случи така, че да потече газ от Азърбейджан или от Иран по някоя тръба - верояно азерите също ще се превърнат в окупатори и тирани... :)

Представяш ли си всичкото това дупчене в Черно море да беше финансирано от държавния бюджет? Колко милиарди щяха да бъдат загробени в оборудване и накрая - нищо. И кой щеше да е виновен - естествено българските политици, пропиляли държавната парА.
Или пък Овергаз да беше почнал да дупчи за своя сметка и да беше намерил находище. Тогава вместо да направят  паметник на Сашо Дончев в центъра на София щяха да ревнат че поредния олигарх граби народа, че са продали държавните подземни богатства на частно лице...

Проклето племе сме, честно ... няма да се оправим никога.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #204 -: Януари 02, 2021, 02:50:51 pm »
Ами Юлияне то кат гледам някои хора си представят явно, че то копаенето на руда е нещо с пропорциите на бетона. Наринеш долу три колички руда качиш ги горе и ти наринат една количка мангизи.

hristo

  • Гост
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #205 -: Януари 02, 2021, 03:29:05 pm »
Цитат
Първо се опитвате да разберете сами…. Разбирам ви, като човек, който консумира чужди идеи в мазето речник от думи, най-важното е: обясни, разкажи, подари, дай и ще открадна.

Вече ви оставих куп водещи съвети, но по някаква причина, не можахте да ги използвате, можете да видите, че времето ви все още не е дошло или Музата ви заобиколи, като грешни „артисти“.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #206 -: Януари 02, 2021, 04:13:58 pm »
Радико и Юлиан...от 9 кладенеца вода да ми извадите, това не променя фактите.

"Дънди Прешъс Металс са една частна фирма. Искаш да кажеш че една частна фирма ограбва България?"

Разбира се, ти как го наричаш?

Подарили са им нашето злато - кой ще го оспори? Все едно аз да дам под наем за 500 години твоята къща (струваща 200 000 лева) на някой, който ми е дал за това 200 лева!
Да, гласувал си ми доверие - упълномощил си ме да я стопанисвам, но на мен какво ми пука, че струвала много повече? Взел съм си 200-тата лева и отивам да купонясвам с тях!

Радико още не ми е отговорил на това :


"Ограбваният губи мотивация да се развива защото знае, че каквото и да направи ще му го вземат."
И какво прави? Самоубива се или търси начин да оцелее? Точно това е - ограбеният няма как да се развива, много правилно!

Значи, доколкото разбирам тезата ти е следната:

Развитите страни просто са с по-кадърно население, по-умни, по-способни и по-дисциплинирани!
Причината, да са много по-напред от нас не е многогодишното експлоатиране на страни от третия свят, а просто - защото са по-стойностни екземпляри...от нас!
В България, Румъния, Монголия, Виетнам, Чили (списъкът е дълъг), просто хората са смотани и тъпи?


Егати и тезата!!!



Значи...потресаващо е как сте готови като язовец да се извъртате в кожите си, само и само да се изкарате прави...но на историята и на фактите не им пука много за това...
Наистина нямам какво повече да кажа - аргументи срещу сляпа вяра...просто нямат шанс!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #207 -: Януари 02, 2021, 04:45:37 pm »
Атос вече ти го казах и доказах поне два пъти. Ето казвам го за трети последен:
материалните блага и ограбването им от някой друг не са фактора осигуряващ просперитета и най вече еволюирането на една нация. ГОВОРЯ ЗА ИНДУСТРИАЛНО ЕВИЛЮИРАНЕ НЕ ЗА БИОЛОГИЧНО до такъв просперитет води инвестирането във когнитивния потенциал на цялата нация. Дори и да се раждат хора със потенциал когато те израстват в среда със примитивни изисквания те няма как да реализират този потенциал. Пример от спорта за да стане някои наш спортист отива да тренира там където са силите в този спорт. Треньори с опит противници с опит и т.н. Във науката е същото като нямаш насреща качествен събеседник с когото да обмениш идеите си те заминават недоразвити. Е за това в посочените от теб държави няма развитие.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #208 -: Януари 02, 2021, 05:09:42 pm »
С две думи - държиш на пълните глупости, които изписа?
А сега се върни и изчети моите постове, после твоите и пак...докато схванеш?

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 526
Re: Светлото евроатлантическо бъдеще...
« Отговор #209 -: Януари 02, 2021, 05:20:14 pm »
Подарили са им нашето злато - кой ще го оспори?
За пореден път питам - като златото там е толкоз лесно достъпно, защо за 50 години не ги изкопахме и не станахме една просперираща държава?
А може би защото като го копаехме по начина по който ние си знаем, се оказваше че добива е по-скъп от това което получавахме? Да, копаехме го щото ужасно много ни трябваше валута, и можехме да харчим камари от неконвертируемите левове за да получим злато, с което да си купим малко истински пари.
Твоето предложение е да изсипем милиарди за да закупим или наемем техника и персонал за да го копаем по-ефикасно? А дали накрая сметката пак няма да е на минус? Щот то златото не е чак толкова много колкото го представят по телевизия Алфа...

Ще ти дам още един пример - в България има изключително много находища на уран:
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%B2_%D0%BD%D0%B0_%D1%83%D1%80%D0%B0%D0%BD_%D0%B2_%D0%91%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F

Цитат
Към 2014 г. доказаните запаси уран на територията на България се равняват на 35 374 тона.

 Дори не можем да изкопаем един тунел в Кресненското дефиле заради проклетата радиация. Защо не го копаем и да си произвеждаме сами прътите с гориво за АЕЦ-а? Мисля че се сещаш сам за отговора, нали? Той е и написан в същаат статия на уики-то:
Цитат
През 1992 г. добивът на уран в България е обявен за икономически неизгоден и е преустановен.

Ти просто не можеш (или не искаш) да разбереш, че дори и добива на злато може да бъде икономически неизгоден.
Да, след години може да се появи фирма, която има технологияат и знанияат да го направи почти изгоден. Ще изкарва някой лев. И вероятно ще поиска да го добива, за да изкарва примерно 1 000 000 долара печалба на година. Ще се съгласи да дава 50 000 долара на държавата. По твоята логика трябва да й откажем категорически. Ще настояваме да ни дава примерно 800 000 "щото иначе ще е ограбване". Е кой ще е тоя луд инвеститор дет да дойде?
И по-важния в случая въпрос е "А ние по-богати ли ще станем ако изгоним тоя инвеститор?"
« Последна редакция: Януари 02, 2021, 05:37:48 pm от juliang »