Автор Тема: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас  (Прочетена 290942 пъти)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 963
  • Невежеството ражда химери...
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #465 -: Юли 10, 2021, 08:29:51 pm »
Витане когато това го преизчислиш в хлябове или барели петрол (щото в долари или евра няма да пожелаеш), ще видиш къде е проблема :) 
Еми смятай! Кой предложи, той заложи.
И бензина в USA мина 3$ за галон.
Каква щатска икономика без евтин бензин? Те и до сега не бяха Хулио конкурентноспособни.
Сега с тоя бензин и храна не могат си напазарува!
Там не е като тук, на всяка улица магазинче.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #466 -: Юли 10, 2021, 08:30:42 pm »
Да, ма другия вече го видях... :)

Е споко де, ще видиш и другия.
Нали постоянно пускам клипове на щастието, да видиш какво ги чака, да си подготвен.  :D

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 963
  • Невежеството ражда химери...
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #467 -: Юли 10, 2021, 08:33:16 pm »
Хулио е от психо-десният умен-красивитет.
Никаква логика няма да мине... забравяме и чакаме още някоя годинка.  8)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #468 -: Юли 10, 2021, 08:42:39 pm »
Каква щатска икономика без евтин бензин? Те и до сега не бяха Хулио конкурентноспособни.

Ужас направо... американските стоки никой не ще да ги купува... как па не съм забелязал...
А, да ... забравих... ти вместо Кока-Кола още си на Етър... и копютъра ти е с процесор Ельбрус ... :)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #469 -: Юли 10, 2021, 08:52:01 pm »
Каква стока е Кока-Кола? - отрова. Ето това продават тия.
Не познавам някой, да си е купил Тесла електромобил?

90% от електрониката в САЩ се произвежда в Хон-Конг.
Въпрос само на време е, да се върна обратно в Китай. Форсажа ще стане, ако американците прекалят със санкциите. Тогава ще видят какво е то санкции с електрониката.
Китай в момента правят гига фабрика за процесори, за да елиминират зависимостта си от САЩ.
Ще привлекат най-добрите инженери в света и край с монопола. Монопола е вреден за пазарната икономика, трябва как му викаха - ДИВЕРСИФИКАЦИЯ  :D

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #470 -: Юли 10, 2021, 09:27:59 pm »
Каква стока е Кока-Кола? - отрова. Ето това продават тия.
Не познавам някой, да си е купил Тесла електромобил?
Ама естествено - всичко американско е отровно :) Пийте квас!
А Тесла се кара все по-масово в България. Да, все още е малко скъпичка за стандарта ни на живот, все още няма достатъчно зарядни станции и най-вече все още няма представителство и сервиз, но ... и отва ще стане.
А аз имам приятел, който си купи Тесла. Да, втора ръка, ма Тесла :) E ти една снимка от профила му във Фейсбук, да не кажеш че пак си измислям :)


90% от електрониката в САЩ се произвежда в Хон-Конг.
Въпрос само на време е, да се върна обратно в Китай. Форсажа ще стане, ако американците прекалят със санкциите. Тогава ще видят какво е то санкции с електрониката.
Китай в момента правят гига фабрика за процесори, за да елиминират зависимостта си от САЩ.
Ще привлекат най-добрите инженери в света и край с монопола. Монопола е вреден за пазарната икономика, трябва как му викаха - ДИВЕРСИФИКАЦИЯ  :D
Тя и Кока-Кола се прави в Костинброд, но това не я прави българска.
А фабриката е едно, а технологията и разработката - съвсем дръго. Китайците са като един много качествен ксерокс ( ха, Xerox също са американски, какво съвпадение :) ) - даваш им нещо и могат да го размножат бързо и евтино, а понякога дори и качествено. Но не могат да сътворят нищо собствено.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 963
  • Невежеството ражда химери...
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #471 -: Юли 10, 2021, 09:37:08 pm »
...Китайците са като един много качествен ксерокс - даваш им нещо и могат да го размножат бързо и евтино, а понякога дори и качествено. Но не могат да сътворят нищо собствено.
Ако някой ви говори за тайконавти, зашийте му 1 шамар - лъже нагло.
Тоже за квантови връзки, 5G и пр., пак така!
И го докладвайте в щатското посолство. Да му наложат санкции по Магнитски.
Упс, то магнитски беше за друго.
Нарисуваха долари, подкупиха бившите соц. страни. Ама имаше и вреден ефект.
Олигарсите и те кльопаха.
Сега с Магнитски ще оберат и милиардите на олигарските.... (справки Черепа и колеги).
Къде да докладвате тогава?!
Ами на всички и на вскякъде (и не забравяйте да викате: караул, караул...) !!

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #472 -: Юли 10, 2021, 10:00:05 pm »
Ама естествено - всичко американско е отровно :) Пийте квас!
А Тесла се кара все по-масово в България. Да, все още е малко скъпичка за стандарта ни на живот, все още няма достатъчно зарядни станции и най-вече все още няма представителство и сервиз, но ... и отва ще стане.
А аз имам приятел, който си купи Тесла. Да, втора ръка, ма Тесла :)

Пийте квас.....
Умния и образован човек наистина ще предпочете квас пред кока-кола, защото квасът съдържа коли бактерии и е полезен за перисталтиката и храносмилането, а те са важни, за да няма човек проблеми с червата - запек, хемороиди и т.н.

Тъкав, който ще предпочете кока-кола пред квас, само защото е американско, нищо че е супер вредно, го определям като откровен глупак - нека пие тоя по 10 коли на ден, ще се предпази от всички видове болести, дори от диабет.  :D
Мисля, че по тоя въпрос съм безапелационно ясен и прав?  ;)

По следващия въпрос за Тесла-електромобилите:
За много хора, включително и мен, колата не е някакъв критерий за стандарт на живот и ключ към щастието. Това да се фукаш с кола, да се лишаваиш от важни неща заради една кола се нарича СУЕТА! А суетата е много вредна, точно тя те прави нещастен. Уж си постигаш желаната цел, но някак не ти е радостно и постоянно се озърташ, дали някой не те е забелязал с Теслата.
После хубаво си купил, но секанд хенд.  :D
Той българина за американеца си е секанд хенд априори. Хората я хвърлили на боклука, той я купил, щото батерията и не става. В Германия е пълно с такива електромобили и са много евтини.

Умният човек постъпва друго яче:
Защо му е да дава луди пари за непрактична иновация, като може да си купи стандартен автомобил и макар и с гориво, ще му излезе в пъти по-евтино, а с разликата от парите ще ходи наляво-надясно да чеше пъпа и кефа ще е в пъти повече от това, да се озърташ, дали са те видели, че караш Тесла.  ;D

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #473 -: Юли 10, 2021, 10:15:23 pm »
Ти пий по 10 кваса на ден, да видиш какво е...
Щот аз изпивам по 3-4 литра айран като ходя при Велинов в Домлян, и имам много ясна представа за последиците :) Ама все с нещо трябва да се хидратирам в тая жега в котелното му.
Та ... всичко в нормални граници е ОК. А ако и ти доставя удоволствие да го консумираш е още по-добре. С'я ... някой го кефи квас, някой - кока-кола... щом кока-кола е направила завод и той още не е фалиралм значи все някой харесва тая напитка.

По следващия въпрос за Тесла-електромобилите:
За много хора, включително и мен, колата не е някакъв критерий за стандарт на живот и ключ към щастието. Това да се фукаш с кола, да се лишаваиш от важни неща заради една кола се нарича СУЕТА! А суетата е много вредна, точно тя те прави нещастен. Уж си постигаш желаната цел, но някак не ти е радостно и постоянно се озърташ, дали някой не те е забелязал с Теслата.

Представяш ли си, има хора които не искат да замърсяват въздуха в градовете... Луди, откачени, психопати!
А и ако си мислиш че човека се е лишил от нещо за да си купи Тесла-та ... в голяма грешка си. Просто може да си го позволи, без това да му наруши живота. Никога не му е била цел в живота. Просто още едно от многото удобства, с които нормалните хора се поглезват от време на време. Някой се глези с шопска салата в кръчмата, друг - с Тесла... кой за каквото е учил, както се казва...

Умният човек постъпва друго яче:
Защо му е да дава луди пари за непрактична иновация, като може да си купи стандартен автомобил и макар и с гориво, ще му излезе в пъти по-евтино, а с разликата от парите ще ходи наляво-надясно да чеше пъпа и кефа ще е в пъти повече от това, да се озърташ, дали са те видели, че караш Тесла.  ;D
Не, умния човек си прави сметката че Тесла-та може да се паркира с Синя зона безплатно. 16 лева на ден икономия само от това. Почти 5 бона годишно само от това, че не плащаш зоната ... :)
Сещаш се че човек който може да си позволи да си купи Тесла, едва ли работи някъде в Младост 4 или в Обеля... Не, човека работи в центъра на София и тази кола ежедневно му спестява по 16 лева, че и повече, щото бачка по повече от 8 часа. Само от това, че е електромобил.
Изобщо не съм почнал да говоря за разхода за гориво, който при кола с 400+ коня в града е убийствен.

Ама не - по сталински трябва да си вземе метрото, да се вре в автобуса. Така е политически коректно!

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #474 -: Юли 10, 2021, 10:27:11 pm »
Ти пий по 10 кваса на ден, да видиш какво е...
Щот аз изпивам по 3-4 литра айран като ходя при Велинов в Домлян, и имам много ясна представа за последиците :) Ама все с нещо трябва да се хидратирам в тая жега в котелното му.
Та ... всичко в нормални граници е ОК. А ако и ти доставя удоволствие да го консумираш е още по-добре. С'я ... някой го кефи квас, някой - кока-кола... щом кока-кола е направила завод и той още не е фалиралм значи все някой харесва тая напитка.

Представяш ли си, има хора които не искат да замърсяват въздуха в градовете... Луди, откачени, психопати!
А и ако си мислиш че човека се е лишил от нещо за да си купи Тесла-та ... в голяма грешка си. Просто може да си го позволи, без това да му наруши живота. Никога не му е била цел в живота. Просто още едно от многото удобства, с които нормалните хора се поглезват от време на време. Някой се глези с шопска салата в кръчмата, друг - с Тесла... кой за каквото е учил, както се казва...
Не, умния човек си прави сметката че Тесла-та може да се паркира с Синя зона безплатно. 16 лева на ден икономия само от това. Почти 5 бона годишно само от това, че не плащаш зоната ... :)
Сещаш се че човек който може да си позволи да си купи Тесла, едва ли работи някъде в Младост 4 или в Обеля... Не, човека работи в центъра на София и тази кола ежедневно му спестява по 16 лева, че и повече, щото бачка по повече от 8 часа. Само от това, че е електромобил. Изобщо не съм почнал да говоря за разхода за гориво, който при кола с 400+ коня в града е убийствен. Това са към 5 хиляди годишно....

Ама не - по сталински трябва да си вземе метрото, да се вре в автобуса. Така е политически коректно!
Чуй сега другата гледна точка на разсъжденията си от един по-млад от тебе:  ;)

1. От айран до айран има разлика. Голямата част от айраните и киселите млека имат стабилизатор - консервант, т.е. коли бактериите са мъртви или пиеш една гола вода с мляко.  :D
Има млека с живи бактерии, но за да не правя реклама, няма да ги кажа.
Тоя с фабриката с кола няма да фалира или ще фалира по-точно тогава, когато свършат глупаците на тоя свят.  :D - повече от това какво да кажа, мисля е ясно? Нали разбра, не умниците, а глупаците - те са тия дето се наливат с кола. Халал да им е, нека аз съм тоя дето не разбира, по една каса кола им пожелавам да пият на ден.  ;D

Следващия ти въпрос е, че видеш ли ти имало такива съзнателни хора, не като мен изостанали и глуповати  ;), че те мислили за опазване на околната среда, зелените. Обаче проучвания по въпроса показват, че в цялост производството на електромобили - батерии, енергия е в пъти по-замърсяващо от конвенционалните автомобили. Нека аз съм тоя несъзнателния и простия.  :D

По въпроса за спестяването на тоя "богаташ" по 16 лв. на ден:
Ами само тая мисъл и тънка сметка го прави тънкосметкаджия, демек пинтия. Това е начин на мислене - характер. Точно тези са най-големите суетници и показници. Ама криви му са сметките. Той пести от паркинг в синя зона и гориво, но ги дал парите на куп предварително и като дойде ред да си купува батерия, ще се хване за палците и тогава задължително ще бъде изненадан отзад.

Дали ще му дойде на акъла на тоя после за екологията, колко природа е унищожена за новата му батерия?  :D

Ще му стане ли мъчно за африканските малолетни дечица, които копая кобалт в мините и не доживяват средна възраст? - умират децата...

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 963
  • Невежеството ражда химери...
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #475 -: Юли 10, 2021, 10:44:18 pm »
Хулио, понеже не вярваш на моите приказки за кралските ВМФ, е ти малко клюки  :D
Russian submarine chases NATO aircraft carrier
-
<a href="https://www.youtube.com/v/BdYsm_FJR1M" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/BdYsm_FJR1M</a>
П.п. Въпросната руска подводница, играеща на котка и мишка с благородният английски самолетоносач така и не я 'хванаха', макар и всичкото НАТО много да се постара  8)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #476 -: Юли 10, 2021, 10:50:47 pm »
Тоя с фабриката с кола няма да фалира или ще фалира по-точно тогава, когато свършат глупаците на тоя свят.  :D
Това се отнася до всеки един бизнес. В момента в който свършат глупаците, потребяващи продукта, бизнеса фалира. Изключение правят само някои бизнеси в някои държави (няма да споменавам имена :) ) Там продължават да консумират държавни пари за производство на продукти и услуги, вече ненужни на никого.

Следващия ти въпрос е, че видеш ли ти имало такива съзнателни хора, не като мен изостанали и глуповати  ;), че те мислили за опазване на околната среда, зелените. Обаче проучвания по въпроса показват, че в цялост производството на електромобили - батерии, енергия е в пъти по-замърсяващо от конвенционалните автомобили. Нека аз съм тоя несъзнателния и простия.  :D
Не четеш какво пиша. За неразбралите - "въздуха в градовете". Едно е да замърсяваш някъде в Сибир или в Колския полуостров, друго е в центъра на Москва.

По въпроса за спестяването на тоя "богаташ" по 16 лв. на ден:
Ами само тая мисъл и тънка сметка го прави тънкосметкаджия, демек пинтия. Това е начин на мислене - характер. Точно тези са най-големите суетници и показници.

Възхищавам се на логческата верига, която успяваш да построиш... Ако беше взел Нисан Лийф обаче ... не знам какво щеше да мислиш за него. Пак щеше да е пинтия и суетник, или вече ще е само обикновен тъпанар? Естествено - трябва да се кара Волга - харчи на половината на един съвременен ТИР и има комфорта на римска бойна колесница. Всичко останало е за педали...

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #477 -: Юли 10, 2021, 11:19:04 pm »

Възхищавам се на логческата верига, която успяваш да построиш... Ако беше взел Нисан Лийф обаче ... не знам какво щеше да мислиш за него. Пак щеше да е пинтия и суетник, или вече ще е само обикновен тъпанар? Естествено - трябва да се кара Волга - харчи на половината на един съвременен ТИР и има комфорта на римска бойна колесница. Всичко останало е за педали...
Прави ми впечатление, че постоянно  налагаш мнение за стандарт с някакви коли. За твоята възраст ми се струва инфантилно. Подобни дискусии за коли слушам от пуберите. Та аз дори тия марки и модели не съм ги чувал и не знам какво представляват - представяш ли си колко съм изостанал, пък и колко нещастен съм бил явно  :D.

Не си мисли, че това което е много престижно за теб, ще е толкова и за останалите. Аз примерно имам други приоритети в живота и те не са свързани обезателно са материализма. Увличам се по някои спортове, а те са доста скъпи удоволствия, не ме кефят Тесли и т.н.

Не мога да се чувствам нещастен, защо нямам Тесла, като някакъв тиквеник, който станал роб на някакво желязо. Същото ще си помисли и той за моите предпочитания, но това искам да ти кажа, не Теслите са критерий за щастлив живот и няма как, това че са американски и аз сега да се изпразня от кеф.

За мен по-важно е да имаме у нас истинска демокрация, а това ще рече къш колонизатора от тук - вън. Нека си върнем суверенитета и сами да решаваме, кое е по-добро за нас, а не някакви си американци, с които нямам нито генетична, нито културна, нито емоционална връзка, да ми диктуват какво ще правя у нас.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #478 -: Юли 10, 2021, 11:45:52 pm »
Естествено - трябва да се кара Волга - харчи на половината на един съвременен ТИР и има комфорта на римска бойна колесница. Всичко останало е за педали...
Това не го бях забелязал, не мога да не го коментирам:  :D
Започваш да ставаш забавен, като останалите.  :D
Кой днешно време кара Волга? Сам си задаваш въпросите и си навиваш пружината, явно си изнервен. Разговора беше в друга посока, не съм споменавал Волги, Лади, Трабанти, а конвенционални автомобили с ДВГ въобще.

Волга, която харчела колкото един ТИР - хахахахаааааа  :D
Пак се върна 50 г. назад.
Като няма какво да кажеш и вадиш аргументи от половин век.  ;D

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #479 -: Юли 11, 2021, 12:30:58 am »
Прави ми впечатление, че постоянно  налагаш мнение за стандарт с някакви коли. За твоята възраст ми се струва инфантилно. Подобни дискусии за коли слушам от пуберите. Та аз дори тия марки и модели не съм ги чувал и не знам какво представляват - представяш ли си колко съм изостанал, пък и колко нещастен съм бил явно  :D.

Не си мисли, че това което е много престижно за теб, ще е толкова и за останалите..
А представяш ли си че нещо дето за теб е "показуха" (няма как да не разбираш какво искам да кажа :)  ) за други е просто ежедневие. Човека му трябва този инструмент, точно както на мен ми трябваше виноверт от синята серия на Бош, а не Райдер на 1/3 от цената. Не че съм идиот, не че ме бият парите през лицето, не че искам да го извадя и да го сложа на масата в заведението... просто си направих сметката, че за 3-те години гаранция (включително и за батерията) аз ще съм си избил "набутването" в "маркова" техника. Не че тоя винтоверт ще ми пуща банкноти през отвора за зареждане, просто аз знам колко струва моето време, и съм готов да си купя време, влагайки пари в това оборудване.

Не си мисли че не съм преровил други оферти. Но просто инвестицията в Милуоки ми се вижда прекомерна (т.е. не знам дали икономисаното време ще покрие тази инвестиция). За "Фестул" няма да отварям въобще дума... Намерих изделие, което ме удовлетворява. И идва един и почва да ми обяснява, че съм някъв "турбо-г*зар" щот си купувам син Бш, като можех да си върша работата с Райдер... или поне да беше зелен Бош...
Така по-обяснимо ли ти звучи? Или да се опитвам да ти го обяснявам с риболовно оборудване, или с комютърни компоненти, само и само да избегнем автомобилите...
Щото ако седна да ти обяснвам защо горелките с които аз се занимавам и сервизирам са по-добри от конкурентните, съвсем ще оцапаме свещите (пак автомобилен жаргон... къв съм гаден, вероятно не разбираш за какво говоря).

Не мога да се чувствам нещастен, защо нямам Тесла, като някакъв тиквеник, който станал роб на някакво желязо. Същото ще си помисли и той за моите предпочитания, но това искам да ти кажа, не Теслите са критерий за щастлив живот и няма как, това че са американски и аз сега да се изпразня от кеф.

Никой няма идея да те накара да се чувстваш нещастен. Просто приеми, че за някои хора Теслата е оправдана инвестиция, а не опит да се изфукат пред някой. Човека за който говоря ми е набор, с него вече гоним 60-така и ако мислиш че ни трябва кола да сваляме п*чета, си мнооого далеч от реалността :) Тоест... няма как да разбереш че този въпрос нас вече не ни вълнува, ама ич... :)

За мен по-важно е да имаме у нас истинска демокрация, а това ще рече къш колонизатора от тук - вън. Нека си върнем суверенитета и сами да решаваме, кое е по-добро за нас, а не някакви си американци, с които нямам нито генетична, нито културна, нито емоционална връзка, да ми диктуват какво ще правя у нас.
Не става, няма как да стане. Как да кажеш "къш" на Сименс, Интел, Самсунг? Не сме достатъчно праснали, за да можем да избираме. Ако имаш съмнения - виж на глобуса колко място заемаме. гадно е, ма ... това е реалността.

Волга, която харчела колкото един ТИР - хахахахаааааа  :D
Пак прочети какво съм написал. Не е ли вярно? Щото ще се изненадаш, но един ТИР харчи около 30/100.