Автор Тема: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас  (Прочетена 291077 пъти)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1140 -: Февруари 17, 2022, 03:19:45 pm »

Официалния сайт за обществени поръчки на РФ. Можеш да се запознаеш кой е пуснал поръчката и да видиш втора точка от поръчката. Сигурен съм че руския ти е достатъчно добър за да си го преведеш. Можеш и да сметнеш за 48 милиона рубли колко теста могат да се закупят...
Или и този източник е недостоверен?

И кажи що и Шойгу и Лавров са на 10 метра от Путин? Аре, западняците ясно, ма от своите да се дистанцира така видимо...


Да ти кажа, това твоето е дребнавост. Аз не обръщам внимание на такива дребни неща. Какво значение има кой откъде си купил маса, кола и т.н.?
Не ми се губи време сега да вземем и да дискутирам, от Италия е поръчана тази маса или от Япония.
Как сега да ти кажа, защо Шойгу седял на 7-8 м от Путин. Ами причините могат да са най-различни. Може там само да е имало стол, щото видно това е работна маса и обикновено когато се договарят дипломати и специалисти от много области, страните сядат една срещу друга.

Аз гледам политиката, "ни мъ интирисува" кой какъв костюм носи, кой го е било страх от вируси или каква му била масата. Само траверсите са ми интересни с широките халки.  ;D

Оня ден Бай Дън пръдна позорно на една среща в САЩ. То остави, че беше звучно, като ръждясали панти на стара врата, но и замириса  :D. Една курва от обкръжението му направо я заболя носа от миризмата. Дай сега и аз като тебе, да си губя времето с такива дребнавости.  :) ... че и ме караш да ти уйдисвам... не ме търси за такива работи. Просто исках да ти покажа, как е въздействала върху теб пропагандата, щото нали се мислиш за мислещ.  ;)

Нека бъдем обективни и демократични. Нали си наясно, че подобен разговор не би бил възможен в официална медия. Ако се появи един такъв като мен в такова предаване, означава да уволнят цялата телевизия - как ще допуснат такъв език да държи някой срещу началника. Но както виждате тук във форума Глобал модератора уж комунист, а спазва законите, гражданите свободно да изразяват политическите си възгледи, разбира се без да се насажда религиозна и етническа омраза.

Тук във форума има един който постоянно го прави, а аз съм прекалено търпелив. Още малко ще го трая.

Ще дам позитивния пример:
Колегата krasis е будист, уведомил ни е. Не съм го чул да хули християните и българския етнос. Не съм чул някой да хули будистите. Но редовно под прикрита форма на разговор тук един супер нахалник си позволява да насажда етническа и религиозна омраза, той уж живее в България, но не се счита за българин, хули българите, нарича ги фашисти - още малко ще го изтрая!
България винаги е била мултиетническа държава и е била пример за етническия мир. Аз имам приятели албанци, турци, руснаци, каракачани, евреи - досега никой не е правил опит да ме засегне, говорим си открито по всички теми, съвсем демократично, няма крито-покрито.


Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1141 -: Февруари 17, 2022, 06:12:24 pm »

Тук във форума има един който постоянно го прави, а аз съм прекалено търпелив. Още малко ще го трая.

Да разбирам, че за мене става въпрос!

 
Но редовно под прикрита форма на разговор тук един супер нахалник си позволява да насажда етническа и религиозна омраза............!

Първото което е не насаждам етническа омраза. Просто изразявам собственно мнение. Това че, на някой хора това не им харесва, какво да направя. Примерно и на мен много неща който чета не ми харесват, ама не съм казал, нищо нали! Просто си казвам, мнението като всички други! Или нямам право да казвам какво мисля! Намирисва ми на.......яйде да не казвам какво!



той уж живее в България, но не се счита за българин, хули българите, нарича ги фашисти

Знам че ти е присъщо да разкрасяваш нещата и от нищо, да правиш проблем, но комунистите съм наричал социал-фашистите защото са си такива!  НЕ БЪЛГАРИТЕ!!!!!!
Аз също имам много приятели, българи, руснаци, гърци, арменци и цигани също но, когато сме разговаряли на политически теми каквато е тази и съм изтъквал същите аргументи единици са се обиждали или са ми изкелеферчвали изразите в своя полза. Както се казва в такива разговори се обсъждат широк спектър проблеми и е редно да има засегнати и недоволни. Както вие говорите за нас турците, примерно! Да не навлизам в по-голяма дълбочина. Ти сам го казваш ----
Най-малкото което е пиша на кирилица и разбираем за повечето форумни писачи език.

Нека бъдем обективни и демократични.


Е, аз изразявам моето обективно мнение! Но ти, дали си, Демократичен!? Явно комунистическата дресировка, още не те пуска!? Защо ли не се учудвам!?
Какъвто е админа, такъв е и форума.
Вече можеш да ме банеш!

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 963
  • Невежеството ражда химери...
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1142 -: Февруари 17, 2022, 06:19:49 pm »
Е, аз изразявам моето обективно мнение!
Напротив. Твоето мнение е субективно и мога да го докажа.
Начиная от неалчността на мюсюлманите. Не светските, а "оригиналните".

Явно комунистическата дресировка, още не те пуска!?
Да си чел правилата на форума?

Вече можеш да ме банеш!
Амин.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1143 -: Февруари 17, 2022, 07:43:16 pm »
Да ти кажа, това твоето е дребнавост. Аз не обръщам внимание на такива дребни неща. Какво значение има кой откъде си купил маса, кола и т.н.?
Как сега да ти кажа, защо Шойгу седял на 7-8 м от Путин. Ами причините могат да са най-различни. Може там само да е имало стол, щото видно това е работна маса и обикновено когато се договарят дипломати и специалисти от много области, страните сядат една срещу друга.
Аз гледам политиката, "ни мъ интирисува" кой какъв костюм носи, кой го е било страх от вируси или каква му била масата.

(ВНИМАНИЕ, ХИПЕРБОЛА!) ЕДМ, ако видиш в сайта за обществени поръчки, че българския Авиоотряд 28 е поръчал 1 000 вибратора и 5 литра вазелин, няма ли да ти се промени мнението за нашите управляващи? Няма ли поне мъничко да се замислиш, или ще чакаш официално прессъобщение?

Когато виждаш че на върха на управлението на една държава има човек, който явно има някакъв проблем, някаква фобия, това не те ли кара да се замисляш? Байдън кат се спъна на стълбата на самолета беше е*ати паниката - "Старчок с деменция е на кормилото на омразната ни държава, кой знае какво ще му щукне в изкуфялата кратуна..."

Не е само бялата маса, не е само другата маса на която посреща министрите си. Виж на откриването на олимпиадата как стоеше като кукувица сам - дори и охраната му беше в съседния сектор. Виж как посрещна Коледа - сам в празна църква.

Голяма част от политика е именно разчитането на знаци - кой с кого се е ръкувал по-наред и с кого по-назад. Кой до кого е застанал на общата снимка. Кой къде са го сложили да седне при преговорите. Колко и какви цветя да се сложа и къде. Това си е цяла наука и има специалисти които отговарят именно за тези неща.

Нека бъдем обективни и демократични. Нали си наясно, че подобен разговор не би бил възможен в официална медия. Ако се появи един такъв като мен в такова предаване, означава да уволнят цялата телевизия - как ще допуснат такъв език да държи някой срещу началника.
Същото се отнася и за мен и официална телевизия в Русия.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 963
  • Невежеството ражда химери...
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1144 -: Февруари 17, 2022, 08:12:59 pm »
Хулио, само ти можеш да я разконспирираш тая пропаганда:

<a href="https://www.youtube.com/v/igTGi4v5Sjo" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/igTGi4v5Sjo</a>

Неактивен nasko

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 137
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1145 -: Февруари 17, 2022, 09:02:17 pm »
Да споменем и Конвоя на свободата в Канада.
Накратко: участниците и поддръжниците са спокойни, дружелюбни и уверени в правотата да защитават гражданските си права, гарантирана от конституцията им. Местната полиция се отнася с разбиране към протестиращите.
Безплатна топла храна и напитки за всеки. Съдействие и помощи от местните жители. Дружествени взаимоотношения. Протеста се превръща в празник.

Герои нашего времени. Они войдут в историю.
https://www.youtube.com/watch?v=i9L6Azn3pkA

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1146 -: Февруари 17, 2022, 09:18:25 pm »
Хулио, само ти можеш да я разконспирираш тая пропаганда:
Явно Саня е спестил и войниклъка преди да духне в Щатите.
Поражения от попадение на снаряд по сградата на Природния музей в Сараево през 9о-те години:


И сам се сещаш, че има ОГРОМНА разлика в пораженията от 80 мм бронебоен снаряд и 155 милиметров фугасен. Без да се знае типа и калибъра на снаряда не може да се съди дали пораженията са малки или големи.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 963
  • Невежеството ражда химери...
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1147 -: Февруари 17, 2022, 09:24:27 pm »
Ууу, браво! Разконспирира ги.
Я да видим, при Радико като баш дюлгерин дали си ф'анал дикиш?

П.п.:
"Разликата със стрелба от закрита позиция е, че тогава се ползва поправка на стрелбата на артилерийски принцип т.е. по парабола." Wikipedia

Неактивен alvion

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 524
  • Пол: Мъж
  • Dum spiros ,spero
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1148 -: Февруари 17, 2022, 10:18:00 pm »
Както по-рано заявиха западните медии, в сряда, 16 февруари, Русия трябваше да започне нахлуване на територията на Украйна.
 
 Бившият президент и депутат на Върховната Рада Петро Порошенко в ефира на американската телевизионна компания CNN обясни кой точно е попречил на Путин.
 
 Според него това е президентът на САЩ
 
 "Ние наричахме Путин агресор още  преди осем години.Казахме, че действията на Русия са инвазивни.Днес целият свят говори този език ", кава той.
 
 Порошенко вярва, че Путин е загубил.
 
 "И поздравявам целия свят с тази победа, но предизвикателството все още е запазено ... Днес атаката не се случи, но трябва да бъдем подготвени за нападението на Путин в бъдеще", каза бившият президент.
 
 
 Най-важното е че НАТО си смени мнението, за доставянето на съвременно въоръжение на Украйна. Сега оръжие ще има, от всички и от сърце.
 
 Втория важен резултата е създаването в Украйна на териториална самоотбрана от 2 милиона души, с Джавелини, Спайкове, артилерия и БТР-и и увеличаване на редовната украинска армия до 300 хиляди души. Такова масирана местна самоотбрана в Европа досега не е имало, защото Финландия, Швейцария и Швейция - взети заедно - са по-малобройни от Украйна.
 
 Путин също е
" щастлив" от тази договореност, ама  не много....
 
2.4 минута :"Путин ще напусне Кремъл с краката напред....Руската история е печална"
https://www.youtube.com/watch?v=glN78YqLhaU&t=3s<a href="https://www.youtube.com/watch?v=glN78YqLhaU&amp;t=3s" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/watch?v=glN78YqLhaU&amp;t=3s</a>

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 492
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1149 -: Февруари 18, 2022, 08:02:54 am »
Ваййй,алви...!!! Сега какъв вой ще настане, очаквам!

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 963
  • Невежеството ражда химери...
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1150 -: Февруари 18, 2022, 08:34:34 am »
Ваййй,алви...!!! Сега какъв вой ще настане, очаквам!
https://youtu.be/51pMyDZqbCk?t=684

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1151 -: Февруари 18, 2022, 11:04:12 am »
Ваййй,алви...!!! Сега какъв вой ще настане, очаквам!
Ти очакваш, очакваш, ама...
Намират ли се глупаци, да угаждат на сеирджии?
Трябва някой шут да се съгласи, да ти прави сеир.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 492
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1152 -: Февруари 18, 2022, 11:43:58 am »
Не е ли забавно ЕДМ? Демонстрираме военна мощ, нападаме, оттегляме се, после пак може да нападнем! Ами не четеш ли? Наддаде се вой! Аз смятам че Путин е разумен! Имам си виждания, и смятам че е така!

Неактивен merlinbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1153 -: Февруари 18, 2022, 03:29:56 pm »
   Какво се говори в Украйна за детската градина която е била под обстрел?

https://youtu.be/QEWfOHApPmQ

Неактивен alvion

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 524
  • Пол: Мъж
  • Dum spiros ,spero
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1154 -: Февруари 18, 2022, 05:00:51 pm »
   Какво се говори в Украйна за детската градина която е била под обстрел?

https://youtu.be/QEWfOHApPmQ
И какво-голямото чудене? Някакъв там уж артилерист,коментира уж дефект на взривателят,но истината е че е стреляно със 122 мм гаубица и снарядът е фугасен и пораженията са в целта/ДГ/ и няма убити,както ако беше осколочен....
 
Относно "обещанията"  на Западът за неразрастването на НАТО Атлантическият алианс никога не е давал обещание да не приема нови държави-членки на изток от Германия. Единственият поет ангажимент  е бил свързан с неразполагането на военни части на алианса на територията на Източна Германия и той е изпълнен.

https://www.rbth.com/international/2014/10/16/mikhail_gorbachev_i_am_against_all_walls_40673.html

"...Всичко, което можеше и трябваше да се направи, за да се затвърди това политическо задължение, беше направено. И изпълнено. Споразумението за окончателно споразумение с Германия гласи, че няма да се създават нови военни структури в източната част на страната; няма да бъдат разположени допълнителни войски; там няма да бъдат поставени оръжия за масово унищожение. Наблюдавано е през всичките тези години. Така че не представяйте Горбачов и тогавашните съветски власти като наивни хора, които са били увити около пръста на Запада..."


"Миролюбецът" путин - YouTube