Автор Тема: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас  (Прочетена 291164 пъти)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1155 -: Февруари 18, 2022, 05:58:32 pm »
И какво-голямото чудене? Някакъв там уж артилерист,коментира уж дефект на взривателят,но истината е че е стреляно със 122 мм гаубица и снарядът е фугасен и пораженията са в целта/ДГ/ и няма убити,както ако беше осколочен....
 

Да, слава Богу няма убити деца.
Но не такъв късмет имаха 4 000 убити деца на ЛНР и ДНР от снарядите и куршумите на украинската армия, а също и 10 000 техни родители.

За съжаление не се намери нито една "демократична" западна телевизия да го отрази това, освен оня ден една френска журналистка.

Двойният аршин върви не само в политиката, ами и в новините. Това е то пропагандата.

Колко трагично е да има една дупка в стената на детска градина и нито едно пострадало дете, но няма нищо трагично в гибелта на 4 000 деца, мдаааа....

Неактивен merlinbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1156 -: Февруари 18, 2022, 06:11:29 pm »
И какво-голямото чудене? Някакъв там уж артилерист,коментира уж дефект на взривателят,но истината е че е стреляно със 122 мм гаубица и снарядът е фугасен и пораженията са в целта/ДГ/ и няма убити,както ако беше осколочен....

   Браво, поздравления... след като толкова бързо разбра какъв е бил снаряда значи си бил артилерист в казармата... или... !?! Казваш 122 мм фугас е ударил стената, само че аз се разрових и никъде не намерих да се произвеждат само фугасни снаеяди, навсякъде се произвеждат осколъчно-фугасни.

   За мен тук има много въпросителни, но по важен е един въпрос: Взривил ли се е снаряда или просто е преминал цял? Надявам се като, експерт да ми отговориш.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 963
  • Невежеството ражда химери...
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1157 -: Февруари 18, 2022, 08:23:00 pm »
Хулио, не обясни, след като "снаряда" пробива стената на Детската градина, прозорците остават цели, плафона на осветлението на тавана остава цял, топките, ти да видиш, остават цели! Шрапнели никъде йок, снаряда го няма (ако е бил бронебоен).
А, мога още тон въпроси, обаче само - нали ти казах, че нещо твоите янки ще гризнат хурката с тая подводница:

<a href="https://www.youtube.com/v/zbeordsrdPw" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/zbeordsrdPw</a>

П.п. Руска подводница след седмици джиткане с американска авионосна група изплува накрая покрай самолетоносача... писнало им на хората да се крият, а и чист морски въздух да подишат  8) Факт.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1158 -: Февруари 18, 2022, 09:12:56 pm »
Хулио, не обясни, след като "снаряда" пробива стената на Детската градина, прозорците остават цели, плафона на осветлението на тавана остава цял, топките, ти да видиш, остават цели! Шрапнели никъде йок, снаряда го няма (ако е бил бронебоен).
Това дали го има или го няма снаряда не е съвсем ясно. Или ходи да го търсиш лично?
Показах ти снимката от Сараево. Ако не бяха засегнати профилите държащи витрините, пораженията щяха да са още по-малки.
Е ти на слоу мо какво се случва като бронебоен снаряд улучи препятствие:
<a href="https://www.youtube.com/v/X56z3i1CXII" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/X56z3i1CXII</a>

А ето ти и какво се случва с фугасен:
<a href="https://www.youtube.com/v/EUAuKPD5vBs" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/EUAuKPD5vBs</a>
[/quote]

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 963
  • Невежеството ражда химери...
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1159 -: Февруари 18, 2022, 09:22:57 pm »
Яй стига тъпня! Е тука още въпроси за НЛО-то. Към края човек, който твърди по собственият си дом, какво ще стане при такава патаклама. Кьорав джам няма да остане.
За разлика от тебе, той знае какво е война!
И отще kid, това може да стане с право мерене. Не се прави на дебил. При такова разстояние и то сгради пречещи, само тежка гаубица, биеща отгоре.
Но това е за недебили, за дебили - или нищо, или пак само нищо.

https://www.youtube.com/watch?v=C6Fb_ThircI < !!!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1160 -: Февруари 18, 2022, 09:31:28 pm »
Витане, ти тръгваш с презумпцията че някой е искал да улучи детската градина... Детска градина, която е достатъчно далеч от бойните действия, щом е имало деца в нея. Ще се съгласиш, че няма толкова луди родители, които да оставят децата си в детска градина на 500 метра от фронтовата линия.

Изобщо не ти идва в главата, че един снаряд като се изстреля, той все някога трябва да падне. И като не улучи това по което са се целили, пада някъде другаде. На километри назад.
Еми сори, детска градина се е случил на пътя му. Добре че няма пострадали.

И пак ти казвам - ако някой садист е решил да изтрепе децата, щеше да зареди снаряд като на второто видео. Тогава нямаше да има нито прозорци, нито покрив, нито футболни топки, нито дечица.

Не се правя на голям специалист, но съм виждал какво прави 30 мм снаряд, виждал съм и какво прави 80 мм снаряд. Точно по купчини тухли, от които правеха мишените при стрелбите на Корен. Това поражение е от бронебоен снаряд, с калибър под 100 мм.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1161 -: Февруари 19, 2022, 10:08:14 am »
С'я видях че и Донецката и Луганската републики си имат собствени държавни знамена. Нямат ли поне малко фантазия тия хора :)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1162 -: Февруари 19, 2022, 11:09:16 am »
С'я видях че и Донецката и Луганската републики си имат собствени държавни знамена. Нямат ли поне малко фантазия тия хора :)

Да си направят знамена, като корица на сп. Плейбой ли имаш предвид?

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1163 -: Февруари 19, 2022, 01:27:07 pm »
Не е ли забавно ЕДМ?
Не, на мен не ми е забавно, като знам че ще има война. Забавно е на американците и тези, които поддържат политиката им.

Аз смятам че Путин е разумен!

И аз смятам, че украинската армия няма да нападне народа си и да наложен още веднъж геноцид над руското население. Та Путин от това зависи колко ще е разумен. Това е условието, не са някакви въглища, как смятат едни не особено умни хора.


Имам си виждания, и смятам че е така!

Не, ти нямаш виждания, защото си сляп или се правиш на такъв.
Гледам те на снимката, турил си внучето. Много дядовци, като тебе в ЛНР и ДНР също са турили снимките на внучетата си, но с черни лентичики, защото украинската армия изби 4000 деца. Твоето кривогледство обаче не вижда това, вижда само какво пише в пропагандистките сайтове, как злия Путин искал да напада, ама не напада да му се невиди, не напада...

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1164 -: Февруари 19, 2022, 05:02:49 pm »
Да си направят знамена, като корица на сп. Плейбой ли имаш предвид?
Не, имах предвид поне малко да изчакат, преди да сложат руското знаме ... или е съвпадение?

...вижда само какво пише в пропагандистките сайтове, как злия Путин искал да напада, ама не напада да му се невиди, не напада...
То по географската карта се вижда... или да чакаме докато стигне до границата с Полша?

Сега ми е много интересно какъв процент от населението ще се евакуира в Ростовска област и какви претенции след евакуацията ще има Путин към териториите. Щото вече руснаци дет да закриля, няма да има.

Неактивен nasko

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 137
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1165 -: Февруари 19, 2022, 08:19:50 pm »
Ново видео за Украйна, този път от англоезичен блогер/журналист. Коментарите му не ги разбирам, но интервютата с жители на Донецка област са на руски.
Battle erupts along Ukraine War Frontline
https://www.youtube.com/watch?v=eXNdhPoea20&t=0s

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1166 -: Февруари 19, 2022, 08:43:02 pm »
Не, имах предвид поне малко да изчакат, преди да сложат руското знаме ... или е съвпадение?
Ами първо знамето им не е руското. Доколко си прилича е въпрос на интерпретация. Ако погледнеш знамето на Великобритания и Австралия направо са си еднакви. И в единия и в другия случай е нормално - етносите са еднакви, културата. Това, че ти виждаш едното, но не виждаш другото - пак е нормално, такива като теб винаги виждат едностранно.


То по географската карта се вижда... или да чакаме докато стигне до границата с Полша?
Географската карта, като я видят англосакските пирати и колонизатори, направо им бърка в гъза територията на СССР. Още Сталин го е казал, преди да бъде отровен: "Не ми се мисли един ден как ще защитавате тая голяма територия от англосаксите". Е, много се опитаха, вкл. и поляците - всички ядоха джумука. Тия сега ги е страх да опитат, защото като войници не стават, не могат да се сравнят с германците.
Та пукайте се от яд за територията. Така ще е и така ще бъде. А който реши да спори, казвал съм ти какво го чака. Все едно някой да ми застане до къщата и да има претенции, да ми пречи, да ме плаши - прегризъл съм му врата със зъби.



Сега ми е много интересно какъв процент от населението ще се евакуира в Ростовска област и какви претенции след евакуацията ще има Путин към териториите. Щото вече руснаци дет да закриля, няма да има.


На теб много неща са ти интересни, когато не знаеш колко е населението на ЛНР и ДНР - няколко милиона. Няма как да се евакуират цялото население, а само онези в близост до фронтовата линия. Тия лакардии, че с евакуираните се свършили руснаците иди ги разправяй на някой тъп соросляк - не виждам кой друг можеш излъга.

Неактивен alvion

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 524
  • Пол: Мъж
  • Dum spiros ,spero
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1167 -: Февруари 19, 2022, 08:48:01 pm »
[quote author=juliang ....
То по географската карта се вижда... или да чакаме докато стигне до границата с Полша?..
....и какви претенции след евакуацията ще има Путин към териториите. Щото вече руснаци дет да закриля, няма да има.


 Фюрерът на Раша е струпал 200 хилядна  армия, разположена на няколко километра от границата на Украйна . Иначе 280 хиляди е пълния състав на сухопътните войски на страната. Това означава, че 3/4 от боеспособните им бойни единици са на границата с Украйна, включително и в Беларус. Как се поддържа тази мобилизация в степните полета в нищото ей така... какво  ще последва, ако няма да е  нападение на Украйна - всичката тази войска ще се върне обратно в казармите и фюрерът ще подвие опашка, ставайки за смях на всички, дето го имат за "мъжкар" .?..


В клипа: Какви ги говорехме преди и какви ги вършим сега?

 
 https://www.hashcut.com/v/xHFzYSs



Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 963
  • Невежеството ражда химери...
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1168 -: Февруари 19, 2022, 09:05:10 pm »
Майн Крах?
Да се занимаваш с тройкаджии (сиреч вменяеми двойкаджии) е бездарно занимание, но всичко си има граници.
Като казахме граници:

Руската империя - карта


П.п. Това в по-светличкото е зона на влияние.

<a href="https://www.youtube.com/v/rf8GGL21qBc" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/rf8GGL21qBc</a>
« Последна редакция: Февруари 19, 2022, 09:22:50 pm от VITAN »

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 963
  • Невежеството ражда химери...
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #1169 -: Февруари 19, 2022, 10:09:34 pm »
И ние си имаме мастър клас геополитически анализатори!

Много интересни и нови за мен неща 8)
Малииии, фобчета, н'моа а ви мисля  :D :D

Боян Чуков - цъкате и слушате!   https://bnr.bg/play/post/101603747