Автор Тема: Малко нецензурирана история...  (Прочетена 70450 пъти)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 495
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #345 -: Септември 17, 2022, 10:18:15 pm »
След 2-рата ракия не сядай зад компа...
Освен безполезно е и скучно.
Малко неудобно се получи, а? :)
Да продължим с цирка.

Аре, на ЕДМ-а му е простено - момчето младо, всичко прави на бегом, не гледа много. Ама ти не видя ли нещо грешно във видеото? Ще пусна един кадър, по-наблюдателните ако се вгледат ще забележат каквото трябва :)



Африкански деца, викате... :)

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 321
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #346 -: Септември 18, 2022, 06:51:55 am »
Оохх! Батко Джул, да си толкова млад, не си! Обаче с болшевики не си имал работа! Те виждат само това което те мислят за правилно! Ако не си с тях значи си против тях! Това им е веруюто никакво инакомислие не допускат! Не става с убеждение!

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 717
  • Невежеството ражда химери...
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #347 -: Септември 18, 2022, 09:50:51 am »
Хулио, този надпис не е 100% доказателство.
И не ми дреме за видеото, защото фактите не му противоречат. Да видим тия факти:

"Нито беше мъдра, нито почтена, нито остави добро наследство.

- Снаха и умря в много съмнителни обстоятелства, тя не прояви скръб заради етикета и честта на короната.

- Другият ѝ син — принц Андрю, доказано се замести в педофилски скандал, тя не реагира в подкрепа на потърпевшите, заради честта на короната. Англия и САЩ сринаха в бомбандировки няколко града в България и предимно цивилни обекти с цивилни жертви, тя нито веднъж не се извини за невинните жертви.

- По нейно време (1943-45) Чърчил осъществи умишлено гладомора в Индия при който умряха от 4-7 милиона души и тя какво каза по въпроса? Нищо?

- Какво всъщност полезно направи за света, какво зло спря та толкова много признание? Даде рицарски титли на двама известни хомосексуалисти за приноса им за музиката в Англия.

...като малък си представях рицарите като мъже на честта и достойнството, а не мъже с гладко избръснати зад….. и розови очила с жълти рамки (като съррр Елтън Джон), прегръщащи гордо любимият си пред света.

- Айде стига, моля ви, за нас етикета не е задължителен и «трона» не е еталон за подражание. Кралицата последно спаси сина си от педофилски скандал. "

_____

И да не отварям нова тема:
"Бившият държавен глава припомни, че отдавна е предупреждавал Берлин за подобна заплаха. Според него веднъж той дори е дал на Ангела Меркел, когато е била канцлер на Германия, бяло знаме за «капитулация» пред Русия.
„Изпратих й знаме. „Но, Доналд, Доналд, защо ми изпрати това знаме?“ Казах, че… ако получавате 72% от енергията си от Русия, тогава ето ви бял флаг, защото ще се наложи да се предадете много бързо. Кой, по дяволите, си е помислил, че това ще се случи толкова бързо“, каза Тръмп по време на речта си пред поддръжници в Охайо."

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 495
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #348 -: Септември 18, 2022, 12:00:24 pm »
- По нейно време (1943-45) Чърчил осъществи умишлено гладомора в Индия при който умряха от 4-7 милиона души и тя какво каза по въпроса? Нищо?

Кога викаш Елизабет е станала кралица? :)

- Снаха и умря в много съмнителни обстоятелства, тя не прояви скръб заради етикета и честта на короната.
В Раша да ти припомням ли колко мениджъри на Газпром, Лукойл и други големи компании умряха при много по-съмнитени обстотятелства само тая година? И още - семейните неща в кралската фамилия са семейни. Това че някакви жълти парцали се опитват да се заврат под завивките на цялата кралска фамилия си е техен проблем. Да не говорим за интервюто на Путин пред Лари Кинг относно "Курск". Или да ти го пускам отново?

И аз да не пускам нов пост. Лукашенко пак е сънувал някакви лоши сънища: https://www.youtube.com/shorts/qS5ZqJFlrm4

П.С. Вчера прочетох един много готин цитат описващ състоянието на съюза ОДКБ - "Пет от шестте страни в него са в състояние на въоръжен конфликт, като дори две от тях воюват помежду си. Изключително смислен съюз..."

Неактивен alvion

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 524
  • Пол: Мъж
  • Dum spiros ,spero
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #349 -: Септември 18, 2022, 12:19:51 pm »
https://www.investor.bg/a/518-energetika/359008-toplofikatsiya-sofiya-mozhe-da-raboti-tsyalata-zima-na-mazut

Здравейте Юлиянg, разкажете малко вътрешна информация от кухнята тей да се каже, a как се прави горелка на природен газ CNG, вместо това да гори пропан-бутан LPG газ или пък направо мазут, както обещават на Топлофикация София, че ако днес веднага обърнели на мазут, до края на годината щели да икономисат 1,600 000 000 лв. от разликите в цената на Газа(мадаРаша) синьото гориво и Мазута(от Нефтохима/Бургаз/). Дайте малко инсайт инфо тей да се каже. Коментар, като професионалист в тази област. Малко нецензурирана история, а ще имате ли Софиянци парно и топла вода през зимата тази година?
« Последна редакция: Септември 18, 2022, 12:42:29 pm от alvion »

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 717
  • Невежеството ражда химери...
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #350 -: Септември 18, 2022, 01:06:20 pm »
Хулио,
и да дебнеш всяко детайлче от пейзажа, посмъртно не искаш да го видиш целия (пейзаж)...

Ако махнем от едната везна, че е при баща си не е била пълноправен монарх,
а от дугата прибавим това, което не е написано горе в текста -
изравняването на град Дрезден със земята (без военна нужда),
като добавим, че мълчанието по темата значи ОК,
то каква е разликата във тегленето на везната?
А, ако добавим и още 100 ненаписани тона тежест?!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 495
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #351 -: Септември 18, 2022, 07:00:17 pm »
Малко нецензурирана история, а ще имате ли Софиянци парно и топла вода през зимата тази година?
Да, ще имат.

Здравейте Юлиянg, разкажете малко вътрешна информация от кухнята тей да се каже, a как се прави горелка на природен газ CNG, вместо това да гори пропан-бутан LPG газ или пък направо мазут, както обещават на Топлофикация София
1. CNG е компресиран природен газ. Ползва се там, където няма тръба. Вози се с камиони в "батерии" под налягане от 200 бара. Топлофикацията ползва газ от тръба.
2. Преминаване от метан на пропан-бутан в частта на горелката в общия случай е свързано само с промяна на съотношението въздух/гориво и в много редки случаи с подмяна на някои детайли по смесителната глава. Последното не е задължително, просто няма да могат да се постигнат максимална ефективност и екологичност. Проблема е извън горелката - как ще изпаряваш 20 тона пропан-бутан на час (за 200 мегавата) и как ще возиш по 20 тона пропан-бутан на час. На практика ТЕЦ София не може да мине на пропан-бутан.
За мазута няма ниаккъв проблем - горелките в ТЕЦ-овте (и не само) са двугоривни, могат да горят както газ, така и мазут. Просто се врътва един ключ на таблото за управлние. Могат да горят и нафта вместо мазут, което е практика при по-малките мощности.
Може да ми дърпат ушите за тази картинка, ма все пак ще ви я покажа... :) Има 4 "комплекта" в които влизат по две тръби за газ и една дюза за нафта, плюс още една нафтова дюза в средата и огромен отвор през който минава основната газ при работа на газ.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 495
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #352 -: Септември 18, 2022, 07:11:52 pm »
Хулио,
и да дебнеш всяко детайлче от пейзажа, посмъртно не искаш да го видиш целия (пейзаж)...

Ако махнем от едната везна, че е при баща си не е била пълноправен монарх,
а от дугата прибавим това, което не е написано горе в текста -
изравняването на град Дрезден със земята (без военна нужда),
като добавим, че мълчанието по темата значи ОК,
то каква е разликата във тегленето на везната?
А, ако добавим и още 100 ненаписани тона тежест?!

Витко, всеки пейзаж може да е красив или ужасен - зависи кой какво иска да види. Едни ги кефи плажа край мроето, други го приемат като изтезание с топлина. Еди ги кефят снежните писти, за мен лично ходенето там е неразбирам мазохизъм.

Искаш да призная кралица Елизабет за чудовище? ОК, ще го напрая в поста, следващ твоя в който признаеш че Путин е терорист... :)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 717
  • Невежеството ражда химери...
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #353 -: Септември 18, 2022, 08:13:26 pm »
С грешка си. Нищо не очаквам от тебе. Нито пък искам.
Не можеш да искаш от някого нещо, което той няма.

Неактивен merlinbg

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 295
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #354 -: Септември 18, 2022, 10:53:36 pm »
Искаш да призная кралица Елизабет за чудовище? ОК, ще го напрая в поста, следващ твоя в който признаеш че Путин е терорист... :)

    Неее... искаш да изкараш дъртата бабишкера светица, но не ти се отдава. Ти сам каза, че всички умират рано или късно, тая умря твърде късно според мен, можеше да ни освободи от присъствието си преди 10-20 години. А колкото до терористите... признавам, че най-големите терористи са САЩ и укрофашистката армия със своя фюрер Наркомана Зеленски. Надявам се, че няма да ме караш втори път да ти доказвам, че това подобие на човек е наркоман???
    Западното педерастко, педофилско и зоофилско общестрво е като раково образувание на лицето на планетата Земя и трябва да бъде изрязано и поставено във формалин. В момента тече тази операця по изрязването на вредните ракови метастази и лекуването на организма наречен планета Земя!!!

Да, ще имат.
1. CNG е компресиран природен газ. Ползва се там, където няма тръба. Вози се с камиони в "батерии" под налягане от 200 бара. Топлофикацията ползва газ от тръба.
2. Преминаване от метан на пропан-бутан в частта на горелката в общия случай е свързано само с промяна на съотношението въздух/гориво и в много редки случаи с подмяна на някои детайли по смесителната глава. Последното не е задължително, просто няма да могат да се постигнат максимална ефективност и екологичност. Проблема е извън горелката - как ще изпаряваш 20 тона пропан-бутан на час (за 200 мегавата) и как ще возиш по 20 тона пропан-бутан на час. На практика ТЕЦ София не може да мине на пропан-бутан.
За мазута няма ниаккъв проблем - горелките в ТЕЦ-овте (и не само) са двугоривни, могат да горят както газ, така и мазут. Просто се врътва един ключ на таблото за управлние. Могат да горят и нафта вместо мазут, което е практика при по-малките мощности.

    А колкото до това дали софиянци ще имат парно и топла вода, да прав си... ще имат, но не всички, а само тези които могат да си позволят да си платят :) В края на ноември очаквам актуализация на цените и тогава ще се види кой е по-по-най :) Тогава ще е голяма мъка за идиотите които са теглили заеми и ипотеки за жилища и автомобили, ама да са живи и здрави банките ще има какво да продават на безценица.
    Аз не съм съгласен да се гори мазут в тецовете, защото екологията ще замине... абе знаеш как е... и тогава ще ви се наложи да се занимавате с Грета Тумберг, която ще ви откъсне главите ако го направите. Мисля знаеш какво се случва с въглеродните емисии, фините прахови частици, серните и азотните емисии при горене на мазут :) Страхувай се от Грета Тумберг!!!
« Последна редакция: Септември 18, 2022, 11:13:43 pm от merlinbg »

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 495
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #355 -: Септември 19, 2022, 12:49:42 am »
    Неее... искаш да изкараш дъртата бабишкера светица, но не ти се отдава.
Не, просто не искам да я изкарват виновна за всичко което се е случило през 20-ти век.

Западното педерастко, педофилско и зоофилско общестрво е като раково образувание на лицето на планетата Земя и трябва да бъде изрязано и поставено във формалин. В момента тече тази операця по изрязването на вредните ракови метастази и лекуването на организма наречен планета Земя!!!
Признай си честно... от колко десетилетия си чувал във вицовете ситуацията за изпускането на сапуна в турска баня? За теляка в турската баня. Аз поне от 40 години. Как смяташ, защо точно в турска баня? Неее - само еврпейския манаф ти бърка в очите, с другите си свикнал и не ти прави впечатление...

Аз не съм съгласен да се гори мазут в тецовете, защото екологията ще замине... абе знаеш как е... и тогава ще ви се наложи да се занимавате с Грета Тумберг, която ще ви откъсне главите ако го направите. Мисля знаеш какво се случва с въглеродните емисии, фините прахови частици, серните и азотните емисии при горене на мазут :) Страхувай се от Грета Тумберг!!!
Обаче нямаш нищо напротив Мариците да горят оня хумус, на който по незнайни причини му викат "въглища" и който отделя стотици пъти повече прахови частици, десетки пъти повече азотни и въглеродни окиси. Просто защото горенето на твърди горива е на практика неуправляемо - имаш една подвижна скара на която вървят едни буци и горят.
Как мислиш - защо е необходимо това огромно и явно изключително скъпо устройство, дет съм го постнал на снимката? Можеха да минат с един маркуч с кранче и един леген, в който нафтата или мазута да гори... както горят битовите нафтови печки. Ами щото може да се постигнат ей-такива стойности - 100 на милион части СО дори при практическа липса на излишен кислород.

Да, аз никога няма да си позволя да съм толкова близо до ръба, но дори и при такива безумни настройки тази техника осигурява чисто горене.
При нормална настройка стойностите са значителни по-ниски:

Толкова ниски стойности на СО посмъртно не можеш да постигнеш с битов котел за отопление на газ, да не говорим за нафта. А за дърва и въглища... сам се сещай.
И под секрет - прахови частици при горене на мазут на практика няма.
П.С. Това на снимката е съвсем отделно от горелката сейфти устройство, което автоматично ще я изгаси, ако прехвърля 200 ppm-а СО. Да, не е задължително, но много фирми вече обръщат значително внимание на екологията.

    А колкото до това дали софиянци ще имат парно и топла вода, да прав си... ще имат, но не всички, а само тези които могат да си позволят да си платят :) В края на ноември очаквам актуализация на цените и тогава ще се види кой е по-по-най :)

Аз съм значително по-оптимистично настроен. хранилищата в Европа се запълниха, и цената тръгна надолу:
« Последна редакция: Септември 19, 2022, 01:16:31 am от juliang »

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 717
  • Невежеството ражда химери...
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #356 -: Септември 19, 2022, 08:21:48 am »
Признай си честно... от колко десетилетия си чувал във вицовете ситуацията за изпускането на сапуна в турска баня? За теляка в турската баня. Аз поне от 40 години. Как смяташ, защо точно в турска баня? Неее - само еврпейския *** ти бърка в очите, с другите си свикнал и не ти прави впечатление...
Най-официално Унгария я обявиха за частична (непълна) демокрация. Била забранила ЛГБТ пропагандата... Факт.
Урсулата се изока от най-високата трибуна.
И ще лишат Унгария от около 3,09 милиарда финансиране за 2023-та.

Послепис:
https://www.km.ru/joke_day/900171

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 704
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #357 -: Септември 19, 2022, 08:59:30 am »
Доброй утро хахлы!  :D
Ах, ах, ах, докато ме е нямало, какво се е натворило тук?
Разни колхозници-столичани  :) и анилингуси са си позволили да квалифицират онези наши съграждани, които са против колониализма, лъжовната демокрация и неолиберализма преливащ в неонацизъм.

Кой си позволява да обижда моят идол Владимир Владимирович Путин, кой? - поклон, поклон пред личността му... Може ли 2/3 от света да го идоализират, а някакви си анилигуси да му турят маркери, характерни за американските политически престъпници - ни визирам целия американски народ, защото напоследък се убедих, че много американци, да не кажа 1/2 споделят моите геополитически виждания.

Докога ще търпи света световната американска диктатура и маската й - американска демокрация?
Може ли да наричаш Русия и Путин агресори, вместо освободители?
Да не забравяме кой обучаваше и въоръжаваше украинската армия от нацисти, които 8 г. бомбардираха собствения си народ и територия? - това са американските терористи-глобалисти. Същите които нападнаха през 1999 г. Югославия и първите бомби, които хвърлиха бяха срещу цивилни обекти: ТЕЦ, ВиК, Телевизия и болници. Убиха мигновено хиляди сръбски граждани - не военни лица. Сринаха мостове в Белград, на които предварително бяха застанали протестъри и ги убиха - цивилните. Това са терористи, а не Путин, който беше единственото спасение срещу руския геноцид в източните райони на Украйна.

За кралицата:
Кое е лъжа бе колхозник?
Това ли е лъжа?

<a href="https://www.youtube.com/v/ruP7mb16-rw&amp;t=1s" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/ruP7mb16-rw&amp;t=1s</a>


Защо ме занимавате с тази бабишкера?
Всяка починала българска бабичка ми е хилядократно  по-скъпа от английската кралска особа?
Какво общо имам аз с нея? Тя от моя род и генетика ли е? Какво е направила за мен? Защо да им лижа аз гъза, като соросоиден анилингус?

Истинските столичани помнят бомбардирана София 44-45 г. Колхозника заселил се в София не е столичанин, защото във вените му тече колхозническа кръв. На такъв "столичанин" няма да му стане грижа и няма да си спомни ужаса на бомбардировките. Мръсните анилингуси издигнаха паметника на загиналите и свалени от български герои-пилоти, американски пилоти и мръсните долни предатели със сврачи вратове, невзрачници, жалки нещастници - еврейски Пасита, плакаха на тези паметници на убийците на българските деца.

Комшийката ми е родена в София и е преживяла тези бомбардировки. къщата им е била срината. 1/4 от цяла София е била изравнена със земята и отново, забележете - отново са бомбардирали граждански обекти!
Чърчил - тази английска гнус е този, който е заповядал да се изравни София със земята и там да се сеели картофи. И днешните анилингуси ще им лижат на тия задниците?
Чърчил е този, който е измислил бомбите играчки, за да се убиват децата на българите.
колко урудливо звучи това име - Чърчил, толкова грозно звучи...  :)

Фашизоиди, намерили сте църква да се прекръстите в мое лице. Докато съм тук покой няма да видят преродените фашисти.  :)
Изявен антифашист съм!  :)
« Последна редакция: Септември 19, 2022, 09:20:26 am от EDM electronics »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 704
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #358 -: Септември 19, 2022, 09:07:10 am »

За това колко падаш в моите очи няма изобщо да отварям дума... мога само да те съжалявам.

Публична тайна е, че чувствата ни са взаимни.
Но за разлика от теб ти няма как да паднеш в моите очи, защото никога не си бил там извисен. По-надолу от това няма накъде. Другата разлика е, че грам не те съжалявам. Каквото си надробил, това ще сърбаш. Нали чуваш, как ти отговаря "ехото", като разсъждаваш публично на глас?  :)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 495
Re: Малко нецензурирана история...
« Отговор #359 -: Септември 19, 2022, 09:34:48 am »
Най-официално Унгария я обявиха за частична (непълна) демокрация. Била забранила ЛГБТ пропагандата... Факт.
Урсулата се изока от най-високата трибуна.
И ще лишат Унгария от около 3,09 милиарда финансиране за 2023-та.

Послепис:
https://www.km.ru/joke_day/900171

Абсолютно нормално. Когато се правиш на пич и обявяваш една цена за бензина за свои граждани, а друга за чужденци, пък било то и от ЕС, явно имаш достатъчно пари. И като си отваряш голямата уста - също.
Орбан явно не разбра че ЕС е общност, и трябва да действа единно, иначе от нея няма смисъл. Не може да прави собствена политика, противоречаща на политиката на ЕС, но в същото време да се реди пред касата на общо основание. Пак има късмет, че няма предиден официален начин да Унгария бъде изгонена от ЕС.
Сещате се че преди няколко години и Полша се правеше на голяма работа. Да чувате нещо сега? Когато имаш откачалка съвсем близко до границата си е доста стимулиращо преживяване. И старите си оръжия даде на Украйна, и бежанци приема, и оръжие купува и прекарва към Украйна без да мрънка. Явно се сети какво се случи преди 80 години и бързо зае правилната позиция.

За кралицата:
Кое е лъжа бе колхозник?
Това ли е лъжа?
Не, за това още не съм се разровил - губих си времето с "африканските деца". Виждам че вече си си взел бележка и не настояваш за автентичността му :) Ма нали знаеш - като някой пусне 2 твърдения, от които едното е доказан фейк, има голяма верояност и другото да е със същото качество...

Кой си позволява да обижда моят идол Владимир Владимирович Путин, кой? - поклон, поклон пред личността му...
Прочетох го като "поклон пред паметта му..." и се зарадвах... ама уви. Нищо де, ще почакам още малко :)

... Да не забравяме кой обучаваше и въоръжаваше украинската армия от нацисти, които 8 г. бомбардираха собствения си народ и територия?
Не забравяме. Не забравяме кой обучаваше и въоръжаваше сепаратистите от Донецк и Луганск. В момента също така внимателно наблюдаваме действията на "народоосвободителните" руски полкове на територията на Приднестровието в Молдова. Засега стоят кротки, ма знаеш ли какво му се върти в главата на гнома...
Да бе... к'во правят тия руски войски в Молдова? Или да не питам, че въпроса е неудобен? :)

Същите които нападнаха през 1999 г. Югославия и първите бомби, които хвърлиха бяха срещу цивилни обекти: ТЕЦ, ВиК, Телевизия и болници. Убиха мигновено хиляди сръбски граждани - не военни лица. Сринаха мостове в Белград, на които предварително бяха застанали протестъри и ги убиха - цивилните. Това са терористи, а не Путин, който беше единственото спасение срещу руския геноцид в източните райони на Украйна.
Виждам че Путин почва да се учи, макар и бавно. Сети се че може да наводни Кривой Рог като събори дигата и го направи. Уф, какъв съм проЗ - естествено че украинците сами си взривиха дигата и си наводниха града...
Сега се занимава с разрушаване на електрически подстанции като гледам по картата. Ма това ще е до време - гледам ракетите почнаха да привършват. Какво говоря за ракети - дори минометни боеприпаси влачи от Китай.

Гледа ли как всички накараха джуджето да ги чака на срещата? Седя като наказан във фоайето и листи някакви бумажки пред камерите, тропа с крачета, криви джуките...

Публична тайна е, че чувствата ни са взаимни.
Но за разлика от теб ти няма как да паднеш в моите очи, защото никога не си бил там извисен. По-надолу от това няма накъде. Другата разлика е, че грам не те съжалявам. Каквото си надробил, това ще сърбаш. Нали чуваш, как ти отговаря "ехото", като разсъждаваш публично на глас?  :)

Да си призная, имах някаква позитивна нагласа към твоята особа. И още я имам, когато не говорим за политика.
А ехото обикновено се образува в кухини, така че то не ме притеснява... :)


P.S. Бърза справка за "нацисткия" поздрав на кралицата. Отново опираме до времето в което е заснет филма. Оставям на теб матаметиката и съпоставянето на времето на заснемането с политиката на Германия по това време.