Автор Тема: Това трябва да ни плаши "епизод 2"  (Прочетена 648204 пъти)

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 491
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1005 -: Юли 18, 2023, 10:49:07 am »
https://duma.bg/velikata-ruska-mechta-kak-da-ya-opishem-n53259   ето тук пише и за рашън дрийм

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 958
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1006 -: Юли 18, 2023, 10:54:18 am »
Съгласен съм  dmitarp.
Ако мен държавата ме е докарала до това дередже, ще съм с акъла си и ще го осъзнавам.
Там понеже голямата част го искат, както поне твърдят често, това означава, че е психиатрия.

Няма нормален човек, който да иска да живее по този начин. Всеки иска достоен начин на живот, къща, семейство, деца и т.н. "Те го искали" щото нямат друг изход, те са обречени, няма излизане от калта.

Другото обяснение, че социале е почти толкова, колкото най-масовата заплата 2 000 $ и се обезсмисля в повечето случай да работиш. Но с този социал не можеш да си позволиш квартира.

И на хоризонта се задава Западния Комунизъм с т.н. базов доход. Не от Русия е тръгнал комунизма и не от там ще тръгне в бъдеще, както нашите евроатлантици се самозалъгват. Западния комунизъм чука на вратата:
Базов доход с който ще ядеш само пластмаса, скакалци, полмово масло и канцерогени, обществени автомобили, фирмени /обществени/ жилища, т.е. липса на дребна частна собственост и джендар идеологията ще доведе до обществени семейства - жените общи, децата с отрязани пишки и с две дупки, скопени и стерилизирани, урудясали.  :D

Това е новия световен ред.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 491
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1007 -: Юли 18, 2023, 11:10:53 am »
ЕДМ, това все още не е новият световен ред! Както го описваш. Може и да стане! Можеш ли накратко да нахвърлиш своето виждане?

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 958
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1008 -: Юли 18, 2023, 11:16:43 am »
Моето виждане за бъдещето съвпада с това на проф. Боян Чуков в геополитически план и Петър Клисаров в икономически.
Ако искаш запознай се с техните анализи.

Неактивен suliko

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 112
Re: Това не трябва да ни плаши
« Отговор #1009 -: Юли 18, 2023, 11:17:39 am »
Имам една схема, но не знам дали ще ти свърши работа защото не е на 220 волта, а на 22 волта и няма червена и синя жици, а са само жълти.

dmitarp няма значения аз ще я увия със синьо PVC тиксо жицата ;) Та ако може схемата с описание я дайте там в темата за Капанадзе и благодаря.

Аз,Аз искам помощ от ЕДМ електрониката : Търся схема на Капанадзе и все не намирам дали би могло г-н ЕДМ да прегледа темата за Тариел Капанадзе и да даде схемата за да я си направя, аз и всички които си искат. Благодаря предварително за труда защото това вече е втората по големина тема в форума и ще ви трябват много десетки часове (дни) за да се разбере каква е схемата на Капанадзе знам че се състои от два компонента Високоволтов Тесла Трансформатор (с искрище - задължително) за създаване на високо напрежение с висока честота и нисковолтов източник фаза и нула 220 волта който е на входа на изхода имаме същото напрежение каквото е на входа но значително усилен ток при това импулсно усилване токовой усилитель се получава тока на импулси и трябва някаква схема и др. преобразувател на изхода за да се направи тока отново постоянен.

Админа-модератор ЕДМ е прекалено зает от суетни от сутрин до вечер да бистри небивалици в политиката за да плаши, а можеше и той да даде удари едно рамо да даде една помощ с негова схема за Капанадзе да ми станат цели две докат довчера до днес вече нямах нито една бачкаща.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1010 -: Юли 18, 2023, 11:24:37 am »
ЕДМ, това все още не е новият световен ред! Както го описваш.
Аха, Пентагона (пентаграма) харчи
за виагра от 42 000 000 до 294 000 000$ на година. Това какво е?!
( 4 супер-пупер-дупер изтребителя Фу-35 )

<a href="https://www.youtube.com/v/174fQxVr8Aw" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/174fQxVr8Aw</a>

Споко деде, твоите ще ни уредят с електронният концлагер. Жалкото е, че тебе може и да те няма. Което не значи, че няма да плащаш...

...а можеше и той да даде удари едно рамо да даде една помощ с негова схема за Капанадзе да ми станат цели две докат довчера до днес вече нямах нито една бачкаща.
Kid, Капанадзе за сега е фикция. Такова животно не СЕ е пръкнало живородено.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 491
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1011 -: Юли 18, 2023, 01:08:57 pm »
Очевидно имаш по задълбочено познаване на двамата, EDM. Аз повърхностно! Някои неща не са ми допаднали, вероятно за това не съм задълбочил в цялостното виждане. Да не може да се съди за едно виждане, теория или каквото и да било ако вадим от контекста части.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 958
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1012 -: Юли 18, 2023, 01:39:56 pm »
Очевидно имаш по задълбочено познаване на двамата, EDM. Аз повърхностно! Някои неща не са ми допаднали, вероятно за това не съм задълбочил в цялостното виждане. Да не може да се съди за едно виждане, теория или каквото и да било ако вадим от контекста части.
Според мен нещото, което ти пречи да схванеш цялата геополитическа картина са предразсъдаците - комунизъм и русофобия. Остави ги настрана и ще започнеш да мислиш обективно. Заплаха от комунизъм от Русия няма. Когато питаха не веднъж Путин на политическите и икономически брифинги разни руски възрастни комунисти идеалисти, дали отново ще се върне старото, той деликатно им отговаряше, че политика за връщане на държавното и премахването на частната инициатива никога не се е разглеждала, като вариант на бъдещата руска икономика. Пазарния принцип колкото и да е опорочен, е по-гъвкав и жизнен от социалистическата държавна икономика. Точно поради тези причини сега в безпрецедентните санкции в Русия икономиката им оцелява и се развива - расте.

Нито един западен политически анализатор не коментира соца, комунизъм и пр. дъвки за местната селска неолиберална пропаганда. Има почва да се надъха русофобска омраза на тази основа у нас - прави се, само че никой западняк не говори така, като Горелкаждията. Него още го преследва "Червената чума" - вика един призрак бродел из Европа, призрака на комунизма.

Фактите, подготовката и Световния икономически форум говорят, че комунизма идва от западните олигарси, само че държавите няма да се управляват от комунисти, а от корпорации - Бляк Рок.
Петър Клисаров много добре описва нещата, планировката - тя е публична, не е скрита, друг е въпроса дали ще се осъществи на практика, защото зависи доста фактори - Китай и Русия най-вече.


Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1013 -: Юли 18, 2023, 02:08:14 pm »
Оловните обувки ВИ ИЗЛЪГА, че един работник, който вадел пънове получавал месечно 42 300 $, а изкуствения интелект, който даде официална информация от Бюрото по труда в САЩ, казва, че месечно за тази работа се плаща 3 682 $:D
Той завиши истината с 1 140 % - това се нарича дърта лъжа на евроатлантик:D

Къде си тръгнал да лъжеш EDM electronics "българино", знаейки че ще те излови още в зародиш, докато си си го помислил?  :D

Хубаво е да задаваш въпроса коректно, ако искаш да получиш конкретен отговор:
https://chat.openai.com/share/5c442861-1240-4273-af43-136be7d1b314
Цитат
The price of stump removal can vary depending on several factors, including the size of the stump, accessibility, location, and the specific method used for removal. On average, stump removal costs can range from $60 to $350 per stump.

А още по-хубвао е да понаучиш малко наглийски за можеш да ползваш информация от източника, а не преразкази от руски...

С'я оставям на вас да сметнете колко ще спечели човек, който е извадил 6 пъна за ден... :) Дори да приемем че взима средната сум за бройка от около 200 долара, за 6 ще вземе 1 200 долара, и като приспадне разходи и данъци, ще се прибере с едно 800 долара в джоба. За 20 работни дена в месец това ще са над 15 000. Или около 200 000 за година.

Просто не разбирам как толкова млад, и вече се научи на "заплата"... Естествено че ако бачкаш за някой и очакваш заплата, ще спиш в кашон. Нормалните хора не работят за заплата и взимат толкова, колкото могат да изработят.

И вместо да питаш изкуствения интелект, можеше да влезеш в сайт като този: https://openpayrolls.com/ и да видиш колко взимат ДЪРЖАВНИ СЛУЖИТЕЛИ в САЩ. Имай предвид че там заплатите на държавните служители са изключително ниски, но се компенсират със застраховки и пенсиониране, затова са привлекателни за търтеи дет не им се бачка...

comitopul

  • Гост
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1014 -: Юли 18, 2023, 02:13:06 pm »
dmitarp няма значения аз ще я увия със синьо PVC тиксо жицата ;) Та ако може схемата с описание я дайте там в темата за Капанадзе и благодаря.

Админа-модератор ЕДМ е прекалено зает от суетни от сутрин до вечер да бистри небивалици в политиката за да плаши....

Текущ индекс за качество на живот

1    Хага (Хага), Холандия    215.5    123.6    79.3    79.9    63.1    5.6    22.0    19.2    90.6

131    София, България    125,0    58.8    58.6    57.4    47.3    9.8    31.0    69.1    76,0

154    Москва, Русия    111.1    56.8    63.4    65.9    35.5    22.2    50.6    55.9    55.

https://www.numbeo.com/quality-of-life/rankings_current.jsp


Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 958
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1015 -: Юли 18, 2023, 02:44:50 pm »
А още по-хубвао е да понаучиш малко наглийски за можеш да ползваш информация от източника, а не преразкази от руски...

С'я оставям на вас да сметнете колко ще спечели човек, който е извадил 6 пъна за ден... :)
Не съм се докосвал до руски източници, а изкуствения интелект знае български. А ти явно знаеш повече от него, от данните на бюрото по труда в САЩ.

Като ти слушам сметките се сетих на мига за една поговорка, която си забравил:
"1 000 кучета, 2 000 мъде"  :D

Да я преведа, че ти трябва преводач:
Много от кучетата имали по едно и сметката не излизала, че и твоите наивни примери.

Щял да работи за себе си в САЩ....
Докато почнеш да работиш за себе си, ще трябва да чукаш камъни, като Николо Тесла поне 10 г.
Първо трябва да завъдиш познати, после да придобиеш доверие и чак тогава евентуално може някой да те потърси да му правиш каквото и да било. На запад не ти ли се носи славата, нямаш ли препоръки, дори да предлагаш много по-ниска цена, никой няма да те наеме.

Да не говорим, че пъновете не ги вадят с кирка, а със специална машина, която трябва да купиш и изплащаш. И трябва да избираш, дали да плащаш машина или жилище. През това време ще живееш в кашон.  :) И докато стъпиш вече на крака, изплатиш машина и почнеш реално да печелиш, оглеждаш се в огледалото и що да видиш - станал си дъртак на 50 г.  :D

Животът му минал да гони Михаля - миражът "американ дрийм".
Умният човек ще си изразходи земното време много по-оптимално и изгодно.

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1016 -: Юли 18, 2023, 03:50:30 pm »
Не съм се докосвал до руски източници, а изкуствения интелект знае български. А ти явно знаеш повече от него, от данните на бюрото по труда в САЩ.
Ще е много добре преди да ползваш даден инструмент, да прочиташ инструкцията му за употреба. Ако мислиш че чатджипити-то е нещо като гугъл - много далеч от истината си. Отговора който си получил е въз основа на това, което е в неговата база данни, а тя се актуализира отчайващо бавно.
Да не говорим за детинските грешки, които допуска когато му зададеш по-конкретен въпрос. Това все още е само един езиков модел, а не всезнаещо и всевиждащо око.
Ето ти пример: https://chat.openai.com/share/aa3d71a0-cf8a-4912-b09a-dfe21c0ccc15
Цитат
кой взриви кримския мост
ChatGPT
На моята информация, която е актуална към септември 2021 г., няма информация за взрив на Кримския мост. Ако се случи нещо такова след това, не разполагам с информация за това, тъй като моят срез на познанията е от 2021 година. Винаги е добре да се обърнете към актуални новини и надеждни източници за най-новата информация.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 958
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1017 -: Юли 18, 2023, 03:50:50 pm »
Един специален поздрав за евроатлантиците:
Още през османското робство е било същото, като днес. Същите спорове, същите аргументи.
„Няма сопа, която да избие Русия от сърцето на българина!“
Слушайте внимателно Капитан Петко Войвода
<a href="https://www.youtube.com/v/plFe6Mr_jxY" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/plFe6Mr_jxY</a>

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1018 -: Юли 18, 2023, 04:00:23 pm »
Един специален поздрав за евроатлантиците:
Още през османското робство е било същото, като днес. Същите спорове, същите аргументи.
„Няма сопа, която да избие Русия от сърцето на българина!“
Слушайте внимателно Капитан Петко Войвода
Да, хубаво е да се чуе целяи диалог, не само този на Васил Михайлов (дали реалния Петко Войвода е казал това е неясно).
И дори и да го е казал - това се е отнасяло за началото на 20-ти век. 100 години по-късно самата Русия успя да се превърне в сопата, която го постигна.

П.С. И отоново искам да ти напомня, че тези които ни "освободиха" 1876 година бяха изклани от тия, дет ни "освободиха" 1944 година...

comitopul

  • Гост
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1019 -: Юли 18, 2023, 04:40:31 pm »
Да, хубаво е да се чуе целяи диалог, не само този на Васил Михайлов (дали реалния Петко Войвода е казал това е неясно).
И дори и да го е казал - това се е отнасяло за началото на 20-ти век. 100 години по-късно самата Русия успя да се превърне в сопата, която го постигна.

П.С. И отоново искам да ти напомня, че тези които ни "освободиха" 1876 година бяха изклани от тия, дет ни "освободиха" 1944 година...

Кой и как разкъса българската плът. Проговарят секретните руски договори.

https://istinata.bg/2015/11/%d0%ba%d0%be%d0%b9-%d0%b8-%d0%ba%d0%b0%d0%ba-%d1%80%d0%b0%d0%b7%d0%ba%d1%8a%d1%81%d0%b0-%d0%b1%d1%8a%d0%bb%d0%b3%d0%b0%d1%80%d1%81%d0%ba%d0%b0%d1%82%d0%b0-%d0%bf%d0%bb%d1%8a%d1%82-%d0%bf%d1%80%d0%be/

Историческата истина е,

че когато става дума за възстановяване на българската държава,

постигнато като договореност между

Великите сили на Цариградската посланическа конференция

1876/1877 г. е реално постигнато

едва на Берлинския конгрес от 13 юли 1878 г., а не на 03 март 1878 г.

Тогава е установен срок "Освободителите" да се разкарат от България,иначе те не са имали никакви намерения да се изтеглят! Задунайская губерния щеше да бъде факт,не

че и досега негласно не е такава


Но кой,кои попречиха да бъде постигнатото на Цариградска посланическа конференция??

https://www.videoclip.bg/watch/1478835_koj-...ta-konferenciya

България след посланическата конференция щеше да бъде под английско влияние,нещо като Кипър и сега щеше да бъде просперираща ,а не бедна и изостанала страна като от Третият свят.....то май и там има такива с по-голям БВП на човек ....


В член 8 от Сан Стефанския предварителен мирен протокол пише, че става дума за руска ”ОКУПАЦИЯ” на част от българските земи (останалата част е подарена на Сърбия и Румъния и направо върната на победена Османска империя). Там пише и за формиране на ОКУПАЦИОНЕН корпус, който ще се издържа за сметка на ”ОКУПИРАНАТА” българска земя. (”Принос към дипломатическата история на България”, 1878-1925г., София, 1925г. от д-р Богдан Кесяков с предговор на проф. Стефан Баламезов, страница 310.)



https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A6%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B4%D1%81%D0%BA%D0%B0_%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%84%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BD%D1%86%D0%B8%D1%8F
« Последна редакция: Юли 18, 2023, 04:56:01 pm от comitopul »