Автор Тема: Това трябва да ни плаши "епизод 2"  (Прочетена 649911 пъти)

Неактивен miromad

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 475
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1260 -: Август 06, 2023, 07:06:51 pm »
A па ватенките са уцелили пункт за кръводаряване - с кръводарителите и лекарите вътре... хвала на тези миротворци.

Тази новина я е публикувал Зеленски, а на него може да се вярва! Сто процента там са били само мирни жители!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1261 -: Август 06, 2023, 07:18:34 pm »
Тази новина я е публикувал Зеленски, а на него може да се вярва! Сто процента там са били само мирни жители!

Викаш - друго си е да го кажат по Первий канал... Там всичко е абсолютна истина, със сигурност касетъчен боеприпас е попаднал в университет в Донецк...

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 511
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1262 -: Август 06, 2023, 07:32:07 pm »
Не мога още да разбера какви нищи хора сте !!!!
Половината Украйна  в развалени. Всеки ден умират невинни хора от мирното население.
А когато се отвръща с подобно уръжие това било нехуманно.
За мен не сте в ред изобщо!
Не ВИ ПОЖЕЛАВАМ ВИ да сте на мястото на украинците!

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 963
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1263 -: Август 06, 2023, 07:53:39 pm »
Започна кастинг в Киев за новият Зеленски.
На всички им е ясно, че със стария, никой за нищо няма да говори.

Започнаха совалки до $посолствоТО$ на украински лидери.

Упс, то и на Зе! май вече му стана ясно какво го чака...
Въпреки, че шоумена/артиста е милиардер, това никак не важи.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1264 -: Август 06, 2023, 08:06:55 pm »
Започна кастинг в Киев за новият Зеленски.
На всички им е ясно, че със стария, никой за нищо няма да говори.
Сещам се един друг стар лидер, с който също почти никой не иска да си говори. Даже не иска да го вижда.
Въпрос на време е да се обяви кастинг и за неговата позиция.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 960
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1265 -: Август 06, 2023, 08:47:32 pm »
Не мога още да разбера какви нищи хора сте !!!!
Половината Украйна  в развалени. Всеки ден умират невинни хора от мирното население.
А когато се отвръща с подобно уръжие това било нехуманно.
За мен не сте в ред изобщо!
Не ВИ ПОЖЕЛАВАМ ВИ да сте на мястото на украинците!

СВО не започна ли заради геноцид над руския етнос?
Не обстрелваха ли с гаубици, ракети и касетъчни бомби мирното население?

Да, за съжаление умират хора и от двете воюващи страни, но този конфликт беше създаден от САЩ.
Защо не незовеш причинителя на конфликта, ами се позоваваш едностранно на последствията?

И аз не ти пожелавам да си на мястото на руснаците в ДНР и ЛНР, които вече 9 г. умират, хиляди деца......

Неактивен miromad

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 475
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1266 -: Август 06, 2023, 08:53:18 pm »
Викаш - друго си е да го кажат по Первий канал... Там всичко е абсолютна истина, със сигурност касетъчен боеприпас е попаднал в университет в Донецк...

Не съм твърдял, че по Първи канал показват само истината. Но досега повечето фалшиви новини са от украинските канали.
Хубаво е да има независими медии, които да отразяват събитията такива, каквито са! Но за съжаление в днешни дни такова нещо не е възможно! Като гледам какво въртят по бТВ, Нова и БНТ, направо нямам думи! Лъжат, лъжат, та се късат от лъжене. И проблема е, че много хора им вярват.
В парламента също е ужас. Гласуват си закони и промени, които са в ущърб на народа, ама са добри за партиите, които са ги гласували. Пък народа кучета го яли. Уж демокрация и народа управлява, ама ми прилича повече на тоталитаризъм. Щом управляващите искат нещо, няма значение какво иска народа.

Не мога още да разбера какви нищи хора сте !!!!
Половината Украйна  в развалени. Всеки ден умират невинни хора от мирното население.
А когато се отвръща с подобно уръжие това било нехуманно.
За мен не сте в ред изобщо!
Не ВИ ПОЖЕЛАВАМ ВИ да сте на мястото на украинците!
Ами нали украинците използват дронове, за да атакуват сгради в Русия и моста в Крим, а също използват и ракети HIMARS и Storm Shadow за атаки на военни и цивилни обекти, но никой не твърди, че това е нехуманно, защото хуманна война не съществува.
Но касетъчните бомби, които САЩ искат да предоставят на Украйна, са коварно оръжие. То взема най-вече цивилни жертви - при това години по-късно.
Ако руснаците още в началото бяха започнали да използват такива бомби, съм сигурен, че щеше да се надигне вой до небесата, че е нехуманно, ще има цивилни жертви години по-късно и така нататък, и така нататък. Но когато Украйна исползва такива бомби, всичко е наред, няма проблем.
Защо 8 години украинци обстрелваха украинци, и това беше хуманно?! Защо не изпълниха Минските споразумения и тогава нямаше да се стигне дотук?! И хуманно ли е украинци да убиват украинци?!

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 541
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1267 -: Август 06, 2023, 09:07:22 pm »
miromad, Минските споразумения бяха лъжата, с която НАТО успя да подготви сегашните позоции на Украйна в Донбас. Меркел го призна.

Джул, нма да ти се разнине сарказма.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1268 -: Август 06, 2023, 09:13:02 pm »
По другите неща ще отоворя по-късно, сега искрено се надявам само на това да ми отговориш.

... Защо не изпълниха Минските споразумения и тогава нямаше да се стигне дотук?!

Много те моля, покажи ми С ЦИТАТ от Минските споразумения какво точно не изпълни Украйна.

Правя го и с цел да ги прочетеш, а не само да си мислиш че в тях трябва да има такова нещо.
Подъвпорсите тук са много - споразуменията са няколко, и най-вероятно това което ще ти свърши работа изобщо не е в тях, но няма да се опитвам да гадая. Ще чакам с нетърпение ЦИТАТ.

Може и саркастичния да се включи ако желае... ако не - да ми показва пътя към курорта в Перу, където ме прати :)


П.С. Докато ти търсиш, аз малко ще пофилософствам върху това което си написал.

... Но досега повечето фалшиви новини са от украинските канали...
Това че дадена новина не отговаря на твоето мнение за това което се е случило, не означава че е фалшива. Също така не винаги е ясно какво точно се е случило, и не е ясно дали някога ще стане ясно. Примерно това че ти приемаш че няма начин САЩ или Великобритания да не са взривили Северен поток не означава че това това е било така. Няма неопровержими доказателства кой го е извършил, така че всяка теза може да е вярна, и вероятно никога няма да разберем истината.

... Като гледам какво въртят по бТВ, Нова и БНТ, направо нямам думи!
Аз също оставам безмълвен гледайки Первий канал... (да, гледам го от време на време :) )

В парламента също е ужас. Гласуват си закони и промени, които са в ущърб на народа, ама са добри за партиите, които са ги гласували. Пък народа кучета го яли. Уж демокрация и народа управлява, ама ми прилича повече на тоталитаризъм. Щом управляващите искат нещо, няма значение какво иска народа.
Това излиза извън контекста на спора, няма да нагазвам че няма да изгазим до края на годината.

Ами нали украинците използват дронове, за да атакуват сгради в Русия и моста в Крим
Сгради в Русия бяха атакувани ПЕТСТОТИН ДНИ след началото на войната. Моста в Крим е легитимна военна цел, тъй като се използва за снабдяване на войските на противника.

... а също използват и ракети HIMARS и Storm Shadow за атаки на военни и цивилни обекти, но никой не твърди, че това е нехуманно, защото хуманна война не съществува.
Абсолютно съгласен съм с теб. Но Хаймарс-а и СтормШадоу са изключително точни боеприпаси, за разлика от ГРАД-овете които ползва Русия. Отгоре на това са много ограничени като бройка и много скъпи, и повярвай ми - украинците няма да ги ползват за да събарят жилищни сгради с цивилни вътре.

Но касетъчните бомби, които САЩ искат да предоставят на Украйна, са коварно оръжие. То взема най-вече цивилни жертви - при това години по-късно.
А милионите мини, които Русия зарови в нивите на Украйна - те колко жертви ще вземата в следващите години? Колко милиона хектара земя ще остане необработваема заради опасност от мини десетилетия напред? Трактористите и комбайнерите не са ли цивилни?

« Последна редакция: Август 06, 2023, 09:40:02 pm от juliang »

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 963
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1269 -: Август 06, 2023, 09:32:42 pm »
Аз ще те пратя по-нависоко, на планина в Китай...

Ако мислиш, че ще излукавиш на тема Мински споразумения, сбъркал си публиката.
Ще изчакам само малко...

Апропо, можеш да кажеш какво Украйна ИЗПЪЛНИ от тях?! Айц?

Неактивен miromad

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 475
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1270 -: Август 06, 2023, 09:56:35 pm »
Много те моля, покажи ми С ЦИТАТ от Минските споразумения какво точно не изпълни Украйна.

Правя го и с цел да ги прочетеш, а не само да си мислиш че в тях трябва да има такова нещо.
Подъвпорсите тук са много - споразуменията са няколко, и най-вероятно това което ще ти свърши работа изобщо не е в тях, но няма да се опитвам да гадая. Ще чакам с нетърпение ЦИТАТ.

Може и саркастичния да се включи ако желае... ако не - да ми показва пътя към курорта в Перу, където ме прати :)

Точка номер 11:
Провеждане на конституционна реформа в Украйна с влизане в сила към края на 2015 г. на нова конституция, предполагаща в качеството на ключов елемент децентрализацията (с вземане предвид на особеностите та отделни райони на Донецка и Луганска области, съгласувани с представителите на тези райони), а също така и приемане на постоянно законодателство за специалния статут на отделни райони на Донецка и Луганска области в съответствие с мерките, посочени в бележка [1], до края на 2015 г.
2015 година отдавна мина, а тази точка въобще не е била на дневен ред в украинския парламент, при положение, че тук имаме контретно време, в което парламента е бил длъжен да приеме дадените реформи. Щом това не е било направено, при положение, че всички са били съгласни на тези условия, какво може да говорим за останалите точки от споразумението!
След малко ще ти отговоря и по послеписа :)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1271 -: Август 06, 2023, 10:13:19 pm »
Точка номер 11:
Провеждане на конституционна реформа в Украйна с влизане в сила към края на 2015 г. на нова конституция, предполагаща в качеството на ключов елемент децентрализацията (с вземане предвид на особеностите та отделни райони на Донецка и Луганска области, съгласувани с представителите на тези райони), а също така и приемане на постоянно законодателство за специалния статут на отделни райони на Донецка и Луганска области в съответствие с мерките, посочени в бележка [1], до края на 2015 г.

Защото това болднатото не можа да се случи. Сепаратистите поставиха искания, които първо бяха почти неизпълними, и второ - не ги засягаха.
Ето такива неща искаха: https://www.mediapool.bg/separatistite-v-ukraina-oglasiha-iskaniyata-si-za-promeni-v-konstitutsiyata-news233993.html

Запънаха се като магаре на мост и не отстъпваха и на милиметър. А през това време руска армия нахлу в тези области...

Цитат
Друго искане на ДНР и ЛНР е конституцията да им позволява да провеждат местни референдуми и избори за местни органи на властта,
Като преди по-малко от година са ти спретнали референдум с който ти свиха Крим, ти ще се съгласиш ли?

Цитат
На териториите със специален статут трябва да е гарантирано ... и възможността да се сключват договори с други държави, предлагат сепаратистите.
Включително и за военно сътрудничество. А нема смисъл...

Цитат
Те настояват също в конституцията да бъде вписано, че Украйна "не влиза във военни блокове и съюзи, запазва неутралитет и се въздържа от участие във военни действия извън границите си".

Кой ли пък им подшушна да поискат това? :)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 963
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1272 -: Август 06, 2023, 10:20:34 pm »
Жужи И. Кехая,
Превеждам от българо-англосаксонски (твоя сайт) на нашенски:

"...приемане на постоянно законодателство за специалния статут на отделни райони на Донецка и Луганска области в съответствие с мерките, посочени в бележка [1]"

Означава федерализация.
Това обаче за нацистите в Киев и на господарите им в
$.!.посолствоТО.!.$ означава смърт.
Идеологическа, идейна, геополитическа (сиреч финансова).
Т.е. мир. Война йок!

П.п. Каждый суслик агроном.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 906
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1273 -: Август 06, 2023, 10:23:29 pm »
Т.е. мир. Война йок!
Да, всички гледаме всеобхватния мир в Африка, настанал последния месец ... :)

Неактивен miromad

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 475
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1274 -: Август 06, 2023, 10:33:41 pm »
Това че дадена новина не отговаря на твоето мнение за това което се е случило, не означава че е фалшива. Също така не винаги е ясно какво точно се е случило, и не е ясно дали някога ще стане ясно. Примерно това че ти приемаш че няма начин САЩ или Великобритания да не са взривили Северен поток не означава че това това е било така. Няма неопровержими доказателства кой го е извършил, така че всяка теза може да е вярна, и вероятно никога няма да разберем истината.
Не е въпросът дали отговаря на моето мнение или не, а дали наистина се е случило. И понякога човек трябва да помисли малко логично. Например клането в Буча, бомбардирането на болницата в Мариупол, свалените ракети "Кинжал" в Киев и още много много други, за които не мога да се сетя в момента.
Можеш ли да ми дадеш логични доводи какво печелят руснаците, взривявайки собствения си газопровод /така твърдяха всички медии/? Казват, че Русия е прекратила зърнената сделка и има опасност от глад. Гладуващите страни няма да получат зърно. Но не казват, че има две страни на зърнената сделка и от европейска и американска страна условията не са изпълнени. Също не казват, ча само 3% от зърното от Украйна е отишло за гладуващите страни. Много удобно, нали! Медиите също твардяха много пъти, че на руснаците ще им свършат боеприпасите. На всеки три месеца им свършват боеприпасите, но досега не са свършили! Ето ти няколко широко тиражирани лъжи по почти всички медии.

А милионите мини, които Русия зарови в нивите на Украйна - те колко жертви ще вземата в следващите години? Колко милиона хектара земя ще остане необработваема заради опасност от мини десетилетия напред? Трактористите и комбайнерите не са ли цивилни?

Това е така, но забрави ли, че и Украинците бяха минирали доста голяма площ, за да спрат настъплението на руснаците в началото на войната. Също така разпръскваха лепестки /венчелистчета/ в Донецк, при положение, че употребата им е забранена от Отавската конвенция и Украйна е ратифицирала този документ през 2005 година.