Автор Тема: Това трябва да ни плаши "епизод 2"  (Прочетена 652002 пъти)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1620 -: Август 29, 2023, 09:22:05 pm »
Някой знае ли къде се дянаха тия "двамата" livret и comitopul, къде се скриха, покриха?  :)
Да не "ги" достраша нещо, че ги хванах в престъпление по каноните на форума?  ;) - Анатема!

Единият се представил, като 61 г.
Може ли някой да ми помогне в извода, защо му е на един стар 61 г., макар, че мисля е излъгал за възрастта си, да си прави два профила и да се представя за двама?
Много странно другарки и другари, много странно...

Новобранеца му с новобранец, вместо да включи на демо режим и да се представи на хрисим сред новия колектив, на широко скроен, той като див проамерикански узурпатор още с първите си постове раздразни генералитета на форума  ;). Нещо няма подход, не е благонадежден представител на колониалната власт, живучеста му е много малка, не са ли го учили как ке оцелява във враждебна обстановка? Та той още докато встъпи и бешще разкрит. Остава само да му бъде произнесена и изпълнена присъдата.  :)

Не са хубави тия работи другарки и другари, на тия дърти папардясали години - 61  ;), да ми се регистрирате с 2 профила, така получавате раздвоение на личността.  :D

Напомням:
Форумът се явява ОАЗИС на демокрацията в колониалната пустиня, място където със сигурност човек може да се почувства свободен и незадължен да се съобразява с диктаторския колониален американски режим.   ;) :)
« Последна редакция: Август 30, 2023, 08:47:57 am от EDM electronics »

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 964
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1621 -: Август 29, 2023, 10:16:09 pm »
Гледах току що военен, който е бил в ГДР.
Една германка му разправяла, че, когато била на 5 годинки:

- бягали да се крият от смъртен страх, когато видят английски или американски бомбардировачи... съседните градчета горели по 2 дена с дим до небето (че и отвъд).
- когато видели съветски бомбардировачи, не им пукало. Ще взривят някакъв завод или военна база - и толкоз.
- да ме светнете, не ли Германия бе родина на протестантството?!

Извод: тия, де величаят WASP цивилизацията, или са тотално заблудени, или алтернативно надарени. Неостри парчета, де тъдява му викаме.
Така ли е Жужи? Или нещо бъркам логиката?
Упс, ошибочка. Лека нощ деца  8)

P.s. Класически пример = Дрезден, за който се е знаело, че ще попадне под зоната на руснаците.
Англо-американците бомбардират целият периметър. Пламъка образува "комин", който тегли огъня към центъра. Така целият град изгаря тотално. После това янките използват при бомбардировката на Токио. Около 100 000 души отлитат в небесата (къщите основно са дървени).
Атомната бомба такива жертви после не взема.
« Последна редакция: Август 29, 2023, 10:33:31 pm от VITAN »

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1622 -: Август 29, 2023, 11:30:18 pm »
Витко, дай ние да гледаме и да слушаме, не ни преразказвай нещата. Де да те знам колко разбираш германския ... :)

Вероятно е било така както го казваш. Когато години наред ти събарят Лондон с изключително точните Фау 2, накрая ти се приисква да направиш паркинг от вражеския град. Не че го одобрявам особено, но го разбирам. Също така и не одобрявам и не отричам че в момента Донецк се обработва по подобен начин, но отново го разбирам. Ще продължава да се случва. Не може 500 дни да ти раздрънкват цялаат държава с ракети и ирански дронове, а ти да не отвръщаш. Ако нещата се развиват в посоката в която се развиват в момента, същото ще сполети и Токмак, и Бердянск. Надявам се че хората с акъл в главата ще са се изнесли оттам преди да е станало твърде късно. Да, ще ги сполети съдбата на Бахмут, на Мариупол (ако нещо е останало там изобщо)... И моля ти се на ми обяснявай, че пак украинските войски ще се крият в жилищните квартали и болниците... :) Нали тука даваха съвети - украинците да излезнат от градовете и да се бият като мъже в поляната за да няма цивилни жертви. Сега ватенките дали ще го направят?
Тия всичките милиони мини дет спират украинската атака - те дали няма да останат в земята независимо чия ще е тя след края на войната? Това според теб ОК ли е?

И да не съм съвсем в обяснителен режим - едно видео от вчера. От левия (южния) бряг на Днепър в Херсон:
<a href="https://www.youtube.com/v/uL7RwlfNAB0" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/uL7RwlfNAB0</a>

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1623 -: Август 30, 2023, 08:58:16 am »
Гледах току що военен, който е бил в ГДР.
Една германка му разправяла, че, когато била на 5 годинки:

- бягали да се крият от смъртен страх, когато видят английски или американски бомбардировачи... съседните градчета горели по 2 дена с дим до небето (че и отвъд).
- когато видели съветски бомбардировачи, не им пукало. Ще взривят някакъв завод или военна база - и толкоз.
- да ме светнете, не ли Германия бе родина на протестантството?!

Преди доста години бях на почивка в Кипър и в един ресторант-суфлаки се запознах с един дядо италианец.
От лаф на лаф си дойдохме да думата:  ;) - заФанахме политиката  ;D
Взе да ми разправя, как през 43 г. американците са бомбардирали Италия - мирното население. Той беше от провинцията на Рим. Човека се разплака. Вика хвърчаха ръце, крака, жени, деца, беше кошмар - всичко преживял лично.

Разказа ми какво представлява американската демокрация, как с военни бази, бомби и убийства правят "демократичните" избори по света;)

Не му противоречах грам  :), съгласих се с него и аз му се оплаках, че в България е била същата работа. Разказах му за бомбите играчки на Чърчъл и той човека си прехапа устните от ужасТ, помня каза:  ;)

Манаджа, манаджа.....ва фан кульо куести порки бастарди американи, порки кани....  :)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 964
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1624 -: Август 30, 2023, 09:22:04 am »
При всяка война има "съпътстващи" цивилни жертви, но!

- руснаците бият по военните на противника и военната инфраструктура.
- англо-саксите (WASP даже като цяло) - по мирното население за терор, да го "счупят".

- що?
- що като войници са bull shit...
- има и още, но същността е това.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1625 -: Август 30, 2023, 10:18:43 am »

- руснаците бият по военните на противника и военната инфраструктура.
- англо-саксите (WASP даже като цяло) - по мирното население за терор, да го "счупят".

- що?
- що като войници са bull shit...
- има и още, но същността е това.

1. Да ти пускам видеа с практически унищожени жилищни квартали, или сам ще си намериш изгледите от Гугъл карти?
2. Да ти пусна видео на Крупнокалиберний переполох с демонстрация на точността на РСЗО "Град"?
3. Да ти обяснявам колко точен е дрон Шахед при тотално заглушен GPS сигнал?
4. Да ти припомням ли че преди около година основните цели на руските ракетни атаки бяха топло- и електроцентралите по цяла Украйна. За да оставим най-вече цивилното население без топло и светло в началото на идващата зима.

<a href="https://www.youtube.com/v/CgvucX4U0C8" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/CgvucX4U0C8</a>

<a href="https://www.youtube.com/v/Lnj-eLFgAg4" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/Lnj-eLFgAg4</a>

<a href="https://www.youtube.com/v/QcwSYLh6nb8" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/QcwSYLh6nb8</a>


Нищо де... тая нощ като гледам в цяла западна Русия е било весело. Няма само украинците да стоят на тъмно и студено, я... идват президентски избори в Русия, населението трябва да разбере за кого е гласувало.

P.S. И deepstatemap вече е отразил вдигнатото флагче от вчерашното видео на южния бряг на Днепър: https://deepstatemap.live/#14/46.6619/32.7196 Ще става все по-интересно...

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1626 -: Август 30, 2023, 11:13:44 am »
Колеги,
някой знае ли къде се дянаха тия "двамата" livret и comitopul, къде се скриха, да се явят на разпит "и двамата", като дадат обяснение, какво цели едно и също лице, да дава коментари от името на двама, като цитира буквално пропагандни източници абстрактно?

Изглежда чувства вина и се покри.
Нали уж болшевиките били лошите, това неговото демократичното какво е? - тръгнал сега целенасочено пропаганда да прави, болшевиките му били виновни.

Разберете хора,
не са ви виновни за тежкото социално оплакващо положение болшевиките, властта от тях беше взета с тих преврат преди 35 г. Щом нямаш пари да ходиш на ресторант в Гърция, ами си тръгнал с касетката домати, кремвиршите и шпековия салам  :D, правиш си сандвичи на плажа, колата ти била стара, не са ти виновни болшевиките. Те не са виновни и затова, че имаш две леви ръце наврени до лактите в гъзъ.  :)
Не са ти виновни те, че си мързеливец и не си учил, и не си сполучил.  :)
И бизнесмен не става от тебе, аргатин пък капиталист.  ;)

И в САЩ да отидеш, да не мислиш, че доларите ги метат по улиците. Или се изгърбваш от работа и хрущялите ти пукат по 12 часа на ден, ако си прост и не можеш да изкарваш пари с акъл, или те чака палатковия лагер на бездомник в даун тауна:D
Ще видиш ти какво е истинска демокрация - да получиш гърбица от работа, да те питам аз ще плюеш ли по болшевиките, дето ви разглезиха навремето да чешете пъпа на работа.

Болшевиките му били воновни от гробищата....мишката му с мишка...

Семето ти не става, то е калпаво. Истината е, че като цяло народа е калпав. Не от това, дали е билшевизъм, демокрация или както тоя двуникия вика - било от православната вяра. Аве .... да не ти кажа подходящия епитет, защо гърците като православни не се вписват в простотиите ти?
Праволсавието му било сега виновно на тоя безродник. Защо в Китай като е комунизъм развитието върви така, както никъде другаде не е било досега?
Комунистите били виновни и православието на калпавото му семе.

Нали помните оня съфорумец с квантовия двигател от душкабината с какво тиксо, клечки и връви го беше направил - тоя претендира за европеец и конкурент на западното качество и на него болшевиките му бяха виновни за грозното творение.  :)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1627 -: Август 30, 2023, 11:34:08 am »

Разберете хора,
не са ви виновни за тежкото социално оплакващо положение болшевиките, властта от тях беше взета с тих преврат преди 35 г. Щом нямаш пари да ходиш на ресторант в Гърция, ами си тръгнал с касетката домати, кремвиршите и шпековия салам  :D, правиш си сандвичи на плажа, колата ти била стара, не са ти виновни болшевиките. Те не са виновни и затова, че имаш две леви ръце наврени до лактите в гъзъ.  :)
Не са ти виновни те, че си мързеливец и не си учил, и не си сполучил.  :)
И бизнесмен не става от тебе, аргатин пък капиталист.  ;)
Аз не виждам някой тук да се оплаква. Да, жал ми е че загубихме 45 години развитие, ако не бяхме проспали това време можехме да бъдем значително по-добре, и най-вече начина на мислене на немалка част от населението нямаше да е така увреден. Щяхме да имаме повече трезво мислещи и икономически активни хора, а не такива който смятат че държавата е нещо далечно с което те нямат нищо общо, че държавата им е длъжна с нещо.
Е с'я аз се чекна по гащи в къщи и се чудя да отида ли до офиса да дръннем с колегите по едно малко, или да продължавам да правя дупка у фотьойла. Ако реша да ходя възниква дилемата с коя кола да отида - с кабриото или с баварката, че времето нещо е променливо, ама па от друга страна - ако сега не си развея перчема със сваления таван - за какво съм я взел тая кола? :)
Е такива екзистенциални въпроси ме мъчат... :)

А новодошлите колеги ги разбирам - още не са разбрали кое как е в тоя форум, и некъв тип вместо да ги поздарави с "добре дошли" почва да им иска обяснени кви са, защо са дошли, що пишат така а не иначе, след няколко часа - що па не пишели, на колко години били, що били толкоз дърти... :) Дай им време, ще се ориентират в обстановката.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1628 -: Август 30, 2023, 01:13:14 pm »

1. Е с'я аз се чекна по гащи в къщи и се чудя да отида ли до офиса да дръннем с колегите по едно малко, или да продължавам да правя дупка у фотьойла.

2. А новодошлите колеги ги разбирам - още не са разбрали кое как е в тоя форум, и некъв тип вместо да ги поздарави с "добре дошли" почва да им иска обяснени кви са, защо са дошли, що пишат така а не иначе, след няколко часа - що па не пишели, на колко години били, що били толкоз дърти... :) Дай им време, ще се ориентират в обстановката.

1. Тези навици са ти останали от комунизма изглежда, който плюеш.

2. Колко време да им дам на тия нови колеги, за два поста имат по 2 ника, освен да ги изчакам да направят по 20-30 ника, че да се ориентират в осбсатановката.

Аз не я разбирам така демокрацията с тия давания на време. Като си решил да плуваш в дълбоката вода или си даваш сметка, че там има акули, готови да те изядат с парцалите, или плуваш по-бързо от тях. Иначе се превръщаш в храна.  :)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1629 -: Август 30, 2023, 02:45:27 pm »
1. Тези навици са ти останали от комунизма изглежда, който плюеш.
Там нямаше почесване и бъркане в телесните отверстия. Излизаш на улицата и кат те спре чичко милиционер и нямаш печат за месторабота в паспорта... прибират те и на другия ден партията-майка ти намира работа - я в тухларната, я да ринеш шлака в Кремиковци... щот той комунизма не се строеше сам.
Д*ба идеите... да седнеш да копаш плавателен канал от Панчаревското езеро до Павлово... е там се трудеха тия, де ги хванат да се шляят по улиците :)



Добре че Овреме се сетиха че ако стане неква беля тая измишльотина ще залее цяла София...

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1630 -: Август 30, 2023, 03:29:52 pm »
Да ринеш на ТЕЦ-а саждите и да се печеш на горелките не е по-различно от тогава с тази разлика, че сега го правиш доброволно, като доброволен роб.

А ти как мислиш е била построена инфраструктурата в САЩ и Австралия?
Наясно ли си, че е било с насилствен робски труд?
Наясно ли си, че виадуктите в Австралия за арматура са служили костите на заточениците. Тогава демократично си имал право само да умреш, всичко друго е било под камшика. За сафаритата с туземците, като скотове няма и да споменавам.

Да не мислиш, че в Германия бетонните пътища на Райха са строени от доброволчески частни организации?

На кой ги приказваш тия, да не мислиш, че съм някоя софийска пиянка?
Ти пък кога си ги виждал тия работи през "комунизма", тогава си бил лапи, нищо не си разбрал...и си застинал ментално на тази възраст.  :)


Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1631 -: Август 30, 2023, 04:00:30 pm »
Да ринеш на ТЕЦ-а саждите и да се печеш на горелките не е по-различно от тогава с тази разлика, че сега го правиш доброволно, като доброволен роб.
Полека схващаш. Да, правя го доброволно.

Наясно ли си, че виадуктите в Австралия за арматура са служили костите на заточениците.
Ще ми е интересно да прочета малко повече по тоя въпрос. Някаква литература по него?

Ти пък кога си ги виждал тия работи през "комунизма", тогава си бил лапи, нищо не си разбрал...и си застинал ментално на тази възраст.  :)
Аз не те питам колко неща от тия де твърдиш си ги виждал, щот знам че няма смисъл... :)

И понеже се заждаш за спорта, ще те подсетя да погледнеш как се е овладявал Сибир, и какво означава думата "каторга". Също така да видиш какво е било заниманието на "строителни войски" по времето на соца.

И накрая ще спомена, че и дори в съвременния НК на Московия има чак 3 вида наказания в тая посока:

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D0%B1%D1%8F%D0%B7%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D1%8B%D0%B5_%D1%80%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%82%D1%8B
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D1%81%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D1%8B%D0%B5_%D1%80%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%82%D1%8B
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%80%D0%B8%D0%BD%D1%83%D0%B4%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D1%8B%D0%B5_%D1%80%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%82%D1%8B

Да, има някакво симвлоично заплащане за някои от наказанията, ама... няма я доброволността, да не говорим за избор.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1632 -: Август 30, 2023, 04:18:32 pm »

1. Ще ми е интересно да прочета малко повече по тоя въпрос. Някаква литература по него?

2. Аз не те питам колко неща от тия де твърдиш си ги виждал, щот знам че няма смисъл... :)


1. Не съм историк или библиотекар, че да ти соча някакви документи. Аз ако се задълбочавам толкова за периферните неща в живота, то няма да ми остане време за генералното занимание - да чеша пъпа и да си живея живота. ;)
Гледах преди години 2 научнопопулярни филма за колонизацията на Австралия. Има много документални черно-бели кадри. Основните работници са били затворници с пожизнено наказание. Там са им дали да се откупят с робски труд при строежа на виадуктите, които са грандиозни съоръжения, най-големите в света. Малцина са оцелели, работата е била на пределите на силите и човешките възможности, за трудовите злополуки въобще не споменавам, главното е изтощението и болестите - същата работа е наемниците на Пригожин от занданите.

После,
наясно ли си Дан Колов и Николо Тесла какво са работили първоначално в САЩ? - както се сети, чукали са камъни. Ми нали все някой трябва да върши лайняната работа по един или друг начин в една държава, било то комунизъм или капитализъм, да не мислиш, че при демокрациите в кавички извънземните са им копали каналите? Копали са ги пак хора и то за мижави пари. Хора, които са били в безизходица, а такива бол. Взимали са някакви мижави пари, но те са им стигали, колкото да не умрат от глад.

Резултата от копането на канали е същия. И в едната система и в другата някакви хора са били принудени да вършат тая работа. Но примерно при копането на Хаимбоаз повечето бригадири са били доброволци и са работили безплатно и през нощта, без да са ги карали насила. Хората са били ентусиасти. Пълна лъжа е, че комунистите са ги карали насила. Ти не си бил роден, когато е правено това - лапе...  ;)

На кой ги разправяш тия, аз да не съм оня с двата ника, да ми ги разправяш? ;)
Сещай се по-често, че ги чувам петлите....  ;)


2.
Не ме питай ко съм виждал и ко не, щото те водя с няколко обиколки в реинкарнацията.  :)
Всичко съм виждал с третото си око и третия крак.  :D


Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 964
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1633 -: Август 30, 2023, 05:49:53 pm »
Жужи,

ти си добър писател от психо-десният сектор.
Щем да чуем няколко сказки по тая фактология
е те тука ТЕ (сиреч, де го Сияйният град на Хълма):

Чиновники в Сан-Франциско капитулировали перед наркокризисом
https://rutube.ru/video/7c3e99136de703a48ea74491c30bc562/

Экс-глава МИД Австрии переехала жить в Россию
https://rutube.ru/video/3441aa637980177408ad2e1e5733b1d0/

Американцы не годны к военной службе
https://rutube.ru/video/542c1f4ed60b84ef786b0a43dd349d2f/

П.п. Напоследък ядете бой и дори ястреба вашингтонски Джон Болтън се цани да преговаря за мир м/у Русия и  Украйна. И римския папа!, ти да видиш!!!
Зе! забрани със закон всякакви преговори. Явно господарите са слънчасали нещо или не разбират от украински...

P.s. SUPER JET-100 = първи полет.
От тоя клас самолети в света, той има най-голям % части от родината си...
« Последна редакция: Август 30, 2023, 06:15:27 pm от VITAN »

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1634 -: Август 30, 2023, 08:48:20 pm »
Гледах преди години 2 научнопопулярни филма за колонизацията на Австралия. Има много документални черно-бели кадри. Основните работници са били затворници с пожизнено наказание. Там са им дали да се откупят с робски труд при строежа на виадуктите, които са грандиозни съоръжения, най-големите в света.
Не знам дали ти е известно, но цяла Австралия е била един затвор на Британската империя. Няма откупуване - карат те с кораб там и те зарязват да се оправяш. Ако искаш строиш виадукти, ако не искаш - умираш от жажда.

После,
наясно ли си Дан Колов и Николо Тесла какво са работили първоначално в САЩ? - както се сети, чукали са камъни. Ми нали все някой трябва да върши лайняната работа по един или друг начин в една държава, било то комунизъм или капитализъм, да не мислиш, че при демокрациите в кавички извънземните са им копали каналите? Копали са ги пак хора и то за мижави пари. Хора, които са били в безизходица, а такива бол. Взимали са някакви мижави пари, но те са им стигали, колкото да не умрат от глад.
Но са имали ИЗБОР. Да копаят канали или да прибират памук, или да копаят царевица, или там каквото още е имало за правене от неквалифициран персонал. А ако нищо не ги е кефило - можели са да си вземат кораба обратно за Европа-та.

Резултата от копането на канали е същия. И в едната система и в другата някакви хора са били принудени да вършат тая работа. Но примерно при копането на Хаимбоаз повечето бригадири са били доброволци и са работили безплатно и през нощта, без да са ги карали насила. Хората са били ентусиасти. Пълна лъжа е, че комунистите са ги карали насила. Ти не си бил роден, когато е правено това - лапе...  ;)
Ти щото си бил роден, и ми говориш от личен опит... лапе... :)

Щем да чуем няколко сказки по тая фактология

Сказки - правилно го каза. Да ме пращаш да гледам "Политическа русия" за да се информирам какво се случва в САЩ е като да ти цитирам NEXTA за положението на фронта... :)

П.п. Напоследък ядете бой...
Да, гледам картата... :) Още три дни - и сте в Киев :)

P.s. SUPER JET-100 = първи полет.
От тоя клас самолети в света, той има най-голям % части от родината си...
Да... по тегло... :)

Баца, дори "кукурузника" не могат да го поддържат в летателно състояние, щото се оказа че и в него има 60-тина вносни детайла, които нямат местен аналог. Кукурузника Ан-2, дет се прави от 1947 година ако не се лъжа... :)

https://www.facebook.com/watch/?v=922626342170144

Зе! забрани със закон всякакви преговори. Явно господарите са слънчасали нещо или не разбират от украински...
Обясних ти как Зе държи за топките колективния Запад... преговори ще има само по размера на репарациите...

И  двамата нищо не казвате за Псков... :)

P.S. Ватенките тичат при другаря Ун да просят оръжие и боеприпаси... докъде я докарахме :)
https://www.washingtonexaminer.com/policy/defense-national-security/negotiations-north-korea-russia-weapons-ukraine-war

P.S.S. Еленовъда е посети лзавода на Алмаз-Антей и е наредил да се бачка на три смени, щот позора с дроновете падащи из Московия е голям. Ама то не става само със заповеди, трябват и квалифицирани хора, и най-вече - части, дет ги няма, щот са вносни...