Автор Тема: Това трябва да ни плаши "епизод 2"  (Прочетена 653440 пъти)

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 541
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1755 -: Октомври 05, 2023, 08:32:39 am »
А това трябва ли да ни плаши????
За половин час към 4 ч. следобяд 5G спря, певключи на 3Г, даде ми че няма връзка, след половиния час се появи без ЛТЕ то, и след около 5 м. се възстанови. Това е за А1.
За Виваком към 3ч. сл. обяд ми динесоха телефон, на който беше сменена паролата за достъп до мрежата. Не можеха да дадат интернет на един лаптоп. До вчера не бяхя имали проблеми.
« Последна редакция: Октомври 05, 2023, 08:55:14 am от Ksurnev »

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 998
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1756 -: Октомври 05, 2023, 01:04:24 pm »
Има такива групи, но понеже не защитават идеята на която ти симпатизираш, никога няма да ги признаеш за експерти... За теб такива хора винаги ще са продажници, соросоиди, предатели на националните интереси и какви ли още не.
Тук нещо не домислихте отговора си или просто не е насочен към правелиния ресипиент.
Но най-малкото дайте примери за таквива групи и техние виждания за да се запознаем с тях. Нямам нищо напротив относно грамотни хора които защитават логично определни идей за енергиина ефективност и най-важното, за разлика от монго коглеги тук, лично не съм под влияние на никакви национални интереси (и чесно казано това ми се вижда смешно но това е друг въпрос) но определено съм под огромно влияние на интересите относно енергиина ефективност, независимо кой я предлага, разработва или имплементира.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1757 -: Октомври 05, 2023, 02:38:17 pm »
  Нямам нищо напротив относно грамотни хора които защитават логично определни идей за енергиина ефективност и най-важното, за разлика от монго коглеги тук, лично не съм под влияние на никакви национални интереси (и чесно казано това ми се вижда смешно но това е друг въпрос) но определено съм под огромно влияние на интересите относно енергиина ефективност, независимо кой я предлага, разработва или имплементира.
Да, само дето си под влияние на лакомията, дайте да гребеме там където има най много, нищо че е опасно и може да се самоунищожим. Или си мислиш че останалите са прости и не знаят къде колко енергия има.

Неактивен miromad

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 475
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1758 -: Октомври 06, 2023, 06:00:04 pm »
Тук нещо не домислихте отговора си или просто не е насочен към правелиния ресипиент.
Но най-малкото дайте примери за таквива групи и техние виждания за да се запознаем с тях. Нямам нищо напротив относно грамотни хора които защитават логично определни идей за енергиина ефективност и най-важното, за разлика от монго коглеги тук, лично не съм под влияние на никакви национални интереси (и чесно казано това ми се вижда смешно но това е друг въпрос) но определено съм под огромно влияние на интересите относно енергиина ефективност, независимо кой я предлага, разработва или имплементира.

И за мен няма значение дали експертите са сини, зелени или червени! Важното е да си разбират от работата, да са независими /което е мнооооого важно/ и да дават логични доводи "за" и "против" дадена технология, ползи и вреди на всяка от използваните и предвидените да се използват технологии, дълговечността на работа, надеждността /да не останем посред зима без ток/, как производството и употребата на всеки един компонент по веригата на дадена технология влияе на околната среда и сравнението с конвенционалните /морално остарелите/ технологии. И накрая да се вземе едно добре обмислено решение, което ще е от полза за потребителите /цена, достъпност, лесна употреба, лесно поддържане на системите и така нататък/.
Относно националните интереси не си прав. Тук има два варианта - или е от полза на държавата и гражданите /гледаме си националния интерес/, или е в ущърб на държавата и гражданите /работи за интереса на някоя друга страна или човек, но не и на нашата/.
А аз въобще не знам защо се захванаха тук в Европа със "зелената сделка"? Ако е заради "глобалното затопляне", то това са пълни глупости и не знам кой още се хваща на тази въдица?!?! Ама явно заради "глобалното затопляне" искат да прокарат такива драконови мерки, които още по-здраво да ни дръпнат юздите, та да не може да шаваме много много.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1759 -: Октомври 06, 2023, 08:01:23 pm »
Относно националните интереси не си прав. Тук има два варианта - или е от полза на държавата и гражданите /гледаме си националния интерес/, или е в ущърб на държавата и гражданите /работи за интереса на някоя друга страна или човек, но не и на нашата/.
Кога ще разбереш че държавата - това не е нещо отдалечено от гражданите? Едните граждани искат евтина газ, и искат да надупчат Добруджа за да добиват шистов газ, другите искат ниви и не щат шистов газ. Кои интереси да защиатва държавата?
Едните граждани искат чист въздух, другите искат да продъжават да ровят Тракийската низина и да горят пръст, пръскайки прахоляк из цялата околия. Какво да правят тия в Министрски съвет?
Да се върнем на референдумите. Как мислиш - колко от населението ще са "за" ако се посатви въпроса "Всеки работоспособен гражданин вади по 10 000 лева от джоба си за да имаме едни 20 милиарда и да почнем да изграждаме нов АЕЦ още утре?" Щото 10 000 лева по 2 милиона бачкатори са 20 милиарда - едва ще стигнат за някакъв АЕЦ... Но ако въпроса е "Искате ли нов АЕЦ още утре?" - всички ще са "За"...

А аз въобще не знам защо се захванаха тук в Европа със "зелената сделка"? Ако е заради "глобалното затопляне", то това са пълни глупости и не знам кой още се хваща на тази въдица?!?! Ама явно заради "глобалното затопляне" искат да прокарат такива драконови мерки, които още по-здраво да ни дръпнат юздите, та да не може да шаваме много много.
Защото цяла Европа е в нашето положение. Клатят ги и от Изток и от Запад с енергийните източници. Затова и Европа реши да направи нещо, за да може да подобри положението си. Да, ще е скъпо, да, ще е болезнено... но ако продължаваме да висим на Потоците от Изток и на шистовия гас от Запад - все ще сме наведени.
Да, има и трети вариант - осмърдяваме си територията като Китай с въглища, чудим се откъде да внесем нефт за колите си вместо да караме електрички... и да се надяваме някой да не ни се разсърди и да не ни спре газта или тока или нефта... Докога ще сме зависими от това или онова?

Неактивен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 417
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1760 -: Октомври 06, 2023, 10:26:43 pm »
Чета ви писанията и нямах намерение да пиша, но не се стърпЕх да те питам Юлиане.
Ти как мислиш ще отговорят на въпрос " искате ли да дишате чист въздух но цената на тока ще е Х3 и има вероятност да спира"
И ще ми обясниш ли защо гламавите европейци се вързаха на бай дън да правят санкции, като си нямат нищо като ресурси, америка да си прави санкции ама си имат и нефт и газ. Също да ми обясниш по каква причина харчат толкова пари за Украйна, нито е в ЕС нито е в НАТО, да съжалявам обикновените граждани на Украйна за страданията им. Ти сериозно ли мислиш, че Путин ако превземе 1/3 от Украйна ще нападне и страни от европа.
А и ще отговориш ли и на въпроса, ако нас ни нападне Турция по тоя сценарии, дали ще е като в Украйна и цяла америка и европа ще ни помагат с пари и оръжие.

Неактивен miromad

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 475
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1761 -: Октомври 07, 2023, 03:51:37 am »
Кога ще разбереш че държавата - това не е нещо отдалечено от гражданите? Едните граждани искат евтина газ, и искат да надупчат Добруджа за да добиват шистов газ, другите искат ниви и не щат шистов газ. Кои интереси да защиатва държавата?
Едните граждани искат чист въздух, другите искат да продъжават да ровят Тракийската низина и да горят пръст, пръскайки прахоляк из цялата околия. Какво да правят тия в Министрски съвет?
В момента държавата е "сглобката" и те решават какво ще се случва, затова държавата е отдалечена от гражданите. Я да направим един референдум и за шистовия газ, да видим колко искат да се добива шистов газ. Също така силно се съмнявам, че шистовия газ ще е евтин.
И недей да казваш, че не може да се пречистят до голяма степен газовете, които се получават при горенето на въглища! Защо трябва да сменим един мръсен източник на енергия с друг такъв?! Не виждам логиката. А и ще трява да се вложат доста пари за добива на шистов газ. Ще се стартира от нулата.
А ТЕЦ-овете не са от вчера и от днес, а от доста време. Досега спал ли е Министерски съвет?

Да се върнем на референдумите. Как мислиш - колко от населението ще са "за" ако се посатви въпроса "Всеки работоспособен гражданин вади по 10 000 лева от джоба си за да имаме едни 20 милиарда и да почнем да изграждаме нов АЕЦ още утре?" Щото 10 000 лева по 2 милиона бачкатори са 20 милиарда - едва ще стигнат за някакъв АЕЦ... Но ако въпроса е "Искате ли нов АЕЦ още утре?" - всички ще са "За"...
А колко от населението щеше да е "за" запазването на затворените вече блокове от АЕЦ и модернизирането им, ако го бяха питали народа преди време? Колко щяха да са "за" се осъществи сделката за "Южен поток", да не съсипваме войската си, промишленноста си, животновъдството, земеделието?
Защо това, което сме го имали, не сме го запазили и усъвършенствали, а сме го унищожили?
Мислиш ли, че българите щяха да гласуват да се унищожи всичко това, което изброих по-горе?! Аз силно се съмнявам народа да иска да унищожи нещата, които той и неговите деди са сътворили! Но безродниците унищожават без да им мигне окото.
Защо има пари за магистрали и пътища /които пак за нищо не стават и откраднатите пари са в пъти повече от вложените/, а за АЕЦ и техника за пречистване на изгорелите газове да няма? То от правене на пътища и магистрали досега трябваше да има в България магистрали на длъж и на шир!

Защото цяла Европа е в нашето положение. Клатят ги и от Изток и от Запад с енергийните източници. Затова и Европа реши да направи нещо, за да може да подобри положението си. Да, ще е скъпо, да, ще е болезнено... но ако продължаваме да висим на Потоците от Изток и на шистовия гас от Запад - все ще сме наведени.
Да, има и трети вариант - осмърдяваме си територията като Китай с въглища, чудим се откъде да внесем нефт за колите си вместо да караме електрички... и да се надяваме някой да не ни се разсърди и да не ни спре газта или тока или нефта... Докога ще сме зависими от това или онова?
Електрички ще караме, ама нали и за тях трябва ток? То не е да налееш вода от чешмата. Пък и тяхното производство не е ли също замърсяващо околната среда?
Точно затова са и ТЕЦ и АЕЦ - за да сме независими. Как поляците се опънаха на ЕК и си продължиха с въглищните централи? Ама техните политици имат топки, за разлика от нашите.
Нашите ги клатят наляво и надясно, и даже се навеждат още по-надолу.
Германия възобнови покупките на газ от Русия, защото явно осъзна, че с шистовия газ няма да го бъде. Пък и затвориха последната си АЕЦ.
Смяташ ли, че вятърната и слънчевата енергия са достатъчно надеждни источници за производство на електроенергия? Справка - Тексас! А дали са толкова екологично чисти, колкото ни ги представят?!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1762 -: Октомври 07, 2023, 05:22:17 am »
Чета ви писанията и нямах намерение да пиша, но не се стърпЕх да те питам Юлиане.
Ти как мислиш ще отговорят на въпрос " искате ли да дишате чист въздух но цената на тока ще е Х3 и има вероятност да спира"
Виждаш какъв е резултата - хората затварят магистрали защото си искат евтиния ток, майната му на въздуха.
Но ще е интересно ако полицията и жандармерията се разкарат от протестите. Тогава там на магистралата ще има един съвсем демократичен референдум,  където ще се разбере чие мнение има по-голяма тежест, а загубилите (и част от победителите) ще са в болница. И така е с огромна част от въпросите които стоят пред държавата. Всичко се решава не с преговори, а с бой и ултиматуми, т.е. не се решава.
А понеже политиците (не само сегашните, ами всички, и не само нашите) са мижитурки, не смеят да вземат тежки решения а си гледат само рейтинга с надеждата проблема да не ескалира в техния мандат. Същото реално е и с електората - дай сега да имаме ток, дай да докретаме до пенсия, па какво ще правят децата ни... абе те политиците ще измислят нещо после.

И ще ми обясниш ли защо гламавите европейци се вързаха на бай дън да правят санкции, като си нямат нищо като ресурси, америка да си прави санкции ама си имат и нефт и газ. Също да ми обясниш по каква причина харчат толкова пари за Украйна, нито е в ЕС нито е в НАТО, да съжалявам обикновените граждани на Украйна за страданията им. Ти сериозно ли мислиш, че Путин ако превземе 1/3 от Украйна ще нападне и страни от европа.
А и ще отговориш ли и на въпроса, ако нас ни нападне Турция по тоя сценарии, дали ще е като в Украйна и цяла америка и европа ще ни помагат с пари и оръжие.
Задаваш въпроси, на които съм отговарял много пъти в тая тема.
Да, Европа и още по-малко България нямат ресурси, съответно не могат да имат собствена политика. Ще танцуват по музиката, която свирят великите сили. Единственото което ни се позволява е да избираме по чия музика да танцуваме. В момента сме избрали кънтри музиката. Можеше да изберем и казачока, но не мисля че щяхме да бъдем по-добре.

За Турция - мисля че исторически ти е прекрасно известно какво се е случвало, и не си мисли че сега ще е различно. Ще ни сгазват, и ще чакаме някой да мине да ни "освободи".... дали ще са 45 години или 5 века не зависи изобщо от нас. Никакви хайдути и партизани няма да повлияят на това.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 964
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1763 -: Октомври 07, 2023, 09:25:34 am »
...Ще ни сгазват, и ще чакаме някой да мине да ни "освободи".... дали ще са 45 години или 5 века не зависи изобщо от нас. Никакви хайдути и партизани няма да повлияят на това.
Защо в Балканската война сме ги били: като маче у дуваръ?!

Медицински факт!

Верен отговор: защото либерастите, сороспите (предатели и тогава е имало), ибрикчиите и полезните идиоти са били мно.о..о...го под санитарният минимум!
Сиреч чипът на българина е бил български.
От там нататък всичко е било следствие от това, че българинът си сменя firmware & software. Доброволно.
Гледайки Ууа.у..у...у! световната мода, воден за носа от продавачите на надежди...

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 998
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1764 -: Октомври 07, 2023, 09:58:50 am »
Задаваш въпроси, на които съм отговарял много пъти в тая тема.
Да, Европа и още по-малко България нямат ресурси, съответно не могат да имат собствена политика.
juliang, многооооого грешите при положение че мислите че България и като цяло Европа нямат ресурси. Само в скалите покрай Витоша има ресурси за цяла енергията на България (не само електроенергия но и топлинна, което е принципно 70% от потребяваната енргия) за десетки хиляди години за напред! На територията на България има енергиен ресурс за всички енегиини нужди на Европа за хиляди години в бъдещето. Нали сте чували за Е=mc2, което се приписва на Айнщаин но дефатко за първи път е постулирано 60 години преди него от Вебер.

Този енергиен ресурс които вие (постоянно) подценявате е тория. Това е ресурса които може да направи всяко малко парче земя енергиино независимо и единственото което е необходимо е технологичното know-how. Сега, много би ми се искало на територията на странта да има достатъчно умни глави за да могат да копират и доусъвършенстват реакторите които са необходими но за съжаление не съм такъв оптимист. Но като цяло европа има такива интелектурални ресруси, даже и пре достатъчно. Въпроса е отново виждането и осъзнаването на потенциала. Хубавото е че на няколко места в Европа (основно Кпоенгахен-атомикс) вече има проблясъци и осъзнаване на този неизбежен (като цяло за цивилизацията) път и хората работят на пазарни начала (без никаква подкрепа от каквито и да са бюрократични/дъравни/данъкоплатни пари), но като цяло, и тук вашия пример е отявлен, има огромно неразбиране какво едно доразвитието на технологията на ториевите реактори на ратопелни соли могат да направят за мечтаната независимост на икономическата обшност в Европа.

Споменавал съм го няколко пъти, единственото нещо което важи за енергиина независимост е енергиината плътност на ресурсите, а това което дава евтина енергия е процента на утилизация на този пресурс. И по двата показателя торивеите реактори на разтопелни нямат абсолютно никакви конкуренти.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 963
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1765 -: Октомври 07, 2023, 10:40:16 am »
Привет от островната част на Гърция другарки и другари,  :)

Както е публично известно по занятие аз чеша пъпа - така си изкарвам прехраната.  ;)
Ся, разни тук заблудени демократи, ако щат не по цял ден да се пекат на горелки в нелицеприятни и миризливи произвоствени условия в мандрите, дето те боли носа от воня  :D, ами целите да се заровят в саждите ако щат, в името на тая прословута американска демокрация, която самите американци наричат Новата червена чума - глобалистите и тяхната бутафория - демокрация.

Нека ми е зле с Ладата  ;). Да не съм глупак, да съм суетник и не дай Боже на дърти години след 50 да си купувам кабрио и то френска тенекия. Да, буквално ламарините им са от капачки за буркани. Много прости коли са туй френските боклуци. Чудя се какви хора си купуват такива коли?  :)

Не мога да ги разбера някои гьотверени, ;)
туй да се пенсионираш като си изкарвал прехраната си на руска гаубица и да плюеш по Русия?
Ами защо не ви даваха заплати от американски гаубици бе шушумиги, нали сте в НАТО.

Да не дава Господ да ме мобилизират - веднага ставам руснак с всички последтвия за това. Имайте предвид, че аз ще съм врага на натовците в каквито и измерения да са те и националности. Ставам руснак...  :)

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 497
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1766 -: Октомври 07, 2023, 12:35:04 pm »
Ако си бил горд собственик на жигула, станал с чакане, с вноска 1500 лева..! Ама не си живял в онези времена! Хич нямаше да ни будалкаш с тая лада. И да ти кажа, не искам да се разделя с една френска тенекия, (не онази червената от снимката с ямахата дето само малко се вижда)! На 200000 и кусур е французойката! Ами не мога да видя гнило! Жигулата която купих нова от мототехника, изгни за нула време. Един ден вдигам гумите под краката и виждам асфалта, ужас! За малко да проходя като мистър Бийн! Еее, забравих, той е омразен англосакс! Сигурно ходиш на Миконос, за това не се засичаме, аз съм по дивотията, сърф, кайт, такива неща! Дай да уговорим едно чесане заедно! За тая година е късно, но догодина, може би! Ако съм жив де! Поздрави! А може зимата на пистите!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1767 -: Октомври 07, 2023, 09:05:55 pm »
Защо в Балканската война сме ги били: като маче у дуваръ?!
Кого точно сме били бе Витко? И сега ако искаме можем да бием македонците или дори сърбите... с гърците най-вероятно няма да ни е получи обаче.

От там нататък всичко е било следствие от това, че българинът си сменя firmware & software. Доброволно.
И какъв фирмуер ни заредиха? Оня с петолъчките.... дет още не можем да го изчоплим от сториджа... :)

Привет от островната част на Гърция другарки и другари,  :)
Що не си в Сочи или в Геленджик бре ЕДМ-е? :) Дори и ако беше заминал на изконно руския Крим бих те разбрал, ама гадната капиталистическа Гърция... просто недоумявам :)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 963
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1768 -: Октомври 08, 2023, 09:46:41 pm »
Сигурно ходиш на Миконос, за това не се засичаме, аз съм по дивотията, сърф, кайт, такива неща! Дай да уговорим едно чесане заедно! За тая година е късно, но догодина, може би! Ако съм жив де! Поздрави! А може зимата на пистите!

Другарю:)
Ходя на различни острови по Бяло и Йонийско море, щото пъпа иска чесане - на мен не ми се занимава с горелки.  :D
Аз обичам красивите места, а в ТЕЦ-овете обстановката е подтискаща. Не е за мен там.  :)
Не знам кой работи там въобще при тия горелки и тия високи температури...  ;)

Бах...,
ти си бил голям пич.
На тая възраст да караш сърф и кайт...направо си Джон Траволта. Евала, браво!
Аз не съм карал. Само Жигула съм карал - ко да прая, нали съм от провинцията, задръстения малко...  :D

Иначе може да се уговорим някой път да направим заедно едно чесане на пъпа в Гърция, но Бате Джул няма да го вземаме, той ще ни надуе главите с тия горелки  :D. После за бункренто джудже приказки ще ни разправя, как го хванал алцхаймера и рака едновременно.

Кузмов ,
зимата карам ски на Боровец по 2-3 дни. По коледа ще съм там. Мисля там да празнувам, да почеша малко пъпчето по ски пистите, ако Жигулата ме закара до там и не се развали по пътя  :). Той Джул хич не харесвал ските, било комунистическо.  :D

Иначе при мен тук редовно има прясна дива риба, калмари, октоподи. Скарата ми не почива.
Прос вика пък му съ иде...  ;D

« Последна редакция: Октомври 09, 2023, 08:39:00 am от EDM electronics »

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 907
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #1769 -: Октомври 08, 2023, 10:35:31 pm »
Иначе може да се оговорим някой път да направим заедно едно чесане на пъпа в Гърция, но Бате Джул няма да го вземаме, той ще ни надуе главите с тия горелки  :D.
Язе вече два пъти одих тая година. Ако ви чакам да ме поканите...

зимата карам ски на Боровец по 2-3 дни. По коледа ще съм там. Мисля там да празнувам, да почеша малко пъпчето по ски пистите, ако Жигулата ме закара до там и не се развали по пътя  :). Той Джул хич не харесвал ските, било комунистическо.  :D
Като един богат човек мисля че ще можеш да си позволиш ден-два в хотел Рила на Боровец. Минваш отзад на паркинга и търсиш Геле - енергетика на комплекса. Той ш'ти каже дали сме там или кога ни очаква, ако е в началото на сезона. Щот хората разбират, че машината иска ласка и смазка  - преди началото на сезона ни викат да прегледаме машините, за да няма после студуващи клиенти.

П.С. Вчера бях пак у Демея-та у Сливен... много хлебарка в цеха, много нещо... чупи хляба преди да го ядеш, че не се знае какви изненади има вътре :) Мислех да ти пиша да дойдеш да сложиш едно рамо, да видиш какво е да работиш реална работа, ма се отказах - само акъл ще даваш и ще търсиш кусури :)