Автор Тема: Това трябва да ни плаши "епизод 2"  (Прочетена 646708 пъти)

Неактивен h2motor

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #4080 -: Август 20, 2024, 06:21:12 pm »
juliang, 150 милиарда цап-царап в САЩ за бедните американци, а за богатите украинци Ху... Аз ти казвам че са прости гъдулки, ти ми разправяш че ако са в Русия щели да живеят по лошо..От това в което са се навряли по лошо няма и в Занзибар да идат да живеят, в Украйна е по лошо отколкото в доста африкански псевдодържави. Зеленски може да те назначи за труп всеки един момент и никой не те пита искаш или не искаш.
Те са царство, но царя е тиранин. Не са царство а тиранство.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #4081 -: Август 20, 2024, 06:46:54 pm »
1. В спамърската ти глава витаят представи, коренно различни от истината.
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%B8%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%8F_%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BE%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%B0%D1%8F_%D1%86%D0%B5%D1%80%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D1%8C_(%D0%9C%D0%BE%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%B3%D0%BE_%D0%BF%D0%B0%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%B0%D1%80%D1%85%D0%B0%D1%82%D0%B0)
Може би ще кажеш че УПС е автокефална, т.е. независима?

2. Нищо необичайно за 6-так от ДС.
В грешка си. Както винаги.

3. Кога Константинополският патриарх не е длъжен да:
 -  ходи цивилен извън сградата на Фенер, т.е. да е цивилен в Истанбул;
 -  кога не е бил икуменист (а сега?);
 - и кога не е бил масон?
Православната църква на Украйна не е ПОДЧИНЕНА на Константинопол, а само е ПРИЗНАТА от него. За разлика от отношенията на УПЦ и Мухонасранската църква.


juliang, 150 милиарда цап-царап в САЩ за бедните американци, а за богатите украинци Ху... Аз ти казвам че са прости гъдулки, ти ми разправяш че ако са в Русия щели да живеят по лошо..От това в което са се навряли по лошо няма и в Занзибар да идат да живеят, в Украйна е по лошо отколкото в доста африкански псевдодържави. Зеленски може да те назначи за труп всеки един момент и никой не те пита искаш или не искаш.
Те са царство, но царя е тиранин. Не са царство а тиранство.
Явно не знаеш какво е било по времето на ВОВ в СССР. Защо си мислиш че сега в Украйна трябва да е нещо по-различно? Превъзхождащ противник завзема твои територии - какво да правят украинците? Точно това което са правили ватенките преди 80 години. Няма друг начин да защитиш страната си.

Неактивен h2motor

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #4082 -: Август 20, 2024, 06:47:41 pm »
Тиранство Украйна, съкратено ТУ.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #4083 -: Август 20, 2024, 07:10:47 pm »
Православната църква на Украйна не е ПОДЧИНЕНА на Константинопол, а само е ПРИЗНАТА от него. За разлика от отношенията на УПЦ и Мухонасранската църква.

С какво е ценен този спамър тук, да бъде търпян?!

П.п.
ПЦУ е длъжна дори свещите да купува от Истанбул.
Няма такъв град Константинопол в момента.
А и турският офицер иска за него си
големите православни лаври и е ОК,
ПЦУ (УПЦ става скоро незаконна)
да се ортачи с католиците (от Западна Украйна) в един следващ момент.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #4084 -: Август 20, 2024, 07:42:23 pm »
П.п.
ПЦУ е длъжна дори свещите да купува от Истанбул.
А УПЦ освен да купува свещите, трябва и да докладва на МПЦ за настроенията на енориаршите... ако се сещаш какво искам да кажа... 

С какво е ценен този спамър тук, да бъде търпян?!
не знам кой почна да занимава електората с украинските църкви... и кой излиза спамер в края на краищата.
Или си мислиш че ще си мълча като си ръсиш тук пропагандата? Явно понеделнишки ти превевждат грантовете - все по това време се активизираш...

P.S. Една убава мисла от сураттефтера, в който ти нямаш акаунт, та вероятно не си я прочел... :)
Цитат
Путин е първият лидер на Русия, който не успя да гарантира суверенитета на страната и твърдостта на държавните граници.
Загубата на територии при Путин е събитие, което ще остане в световната история дълги години и ще бъде обсъждано от историци и политолози. Основната цел на "СВО", според самия Путин, е била защита на суверенитета на страната. Но какво означава суверенитет? Това е принципът и условието, при което държавата има пълна независимост и надмощие на властта на територията си.
Русия загуби законния си суверенитет при Путин: вече не може да сключва много международни споразумения заради санкции. Той няма право да говори на световното първенство и Олимпиадата от негово име - а това показва и загуба на суверенитет.
Русия при Путин загуби териториален суверенитет, който включва защита от външни заплахи и граничен контрол.
Русия също загуби икономическия си суверенитет. Тя стана напълно зависима от външните фактори, предимно от Китай, и загуби способността си да управлява собствените си външнотърговски отношения.
Основната цел на "СВО" е защита на суверенитета на страната, неуспешен. Харесва ти или не, бъди търпелив.
« Последна редакция: Август 20, 2024, 08:03:29 pm от juliang »

Неактивен h2motor

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #4085 -: Август 20, 2024, 08:17:54 pm »
 juliang, суверинитет не означава нищо, 150 милиарда САЩ да си им ги върнат. И да не лъжат че са ги дали на ТУ.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #4086 -: Август 20, 2024, 08:21:32 pm »
juliang, суверинитет не означава нищо, 150 милиарда САЩ да си им ги върнат. И да не лъжат че са ги дали на ТУ.
САЩ си имат пари кат шума, ще ги дават на който си поискат.
Що не питаш колко струва това начинание на Московия и дали не беше по-добре да направят нормална магистрала на изток? Или поне да платят на някой италиански дизайнер да им проектира нормален автомобил? :)

Неактивен h2motor

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #4087 -: Август 20, 2024, 09:29:11 pm »
Те ако имаха нямаше да се занимават с войни тук и там. Не могат да дадат някаква лихва на долара, имат желание но не им се получава от доста дълго време. Съответно точно парите ги напускат, нямат вече хубава инфраструктура, нямат най хубавите влакове..парите работят но на друго място. Какво се занимават въобще с Русия и Китай . Там бизнес не може да се прави при тези големи дългове и данъци, или дълговете трябва да махнат - просто банките да ги изтрият или данъците. Най добре и двете и да почнат отначало.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 958
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #4088 -: Август 20, 2024, 10:04:43 pm »
Офтупик:  :)

Да спориш с Дядо Мраз с оловните обувки  :) е все едно да разговаряш със селската радиоточка на баба ти, и тя да те разбере.  :D Тя тая радиоточка си говори по програма. Не е нужно да си прилежен, добре изглеждащ, вежлив и т.н. притеснителен, когато разговаряш с радиоточката.  :)

Той тоя Дядо Мраз преди е бил с червени ботуши  ;), още Га е бил комсомолски секретар, член на БКП и служител на ДС.


« Последна редакция: Август 21, 2024, 11:33:49 am от EDM electronics »

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #4089 -: Август 21, 2024, 08:13:27 am »
Офтупик:  :)

Да спориш с Дядо Мраз с оловните обувки  :) е все едно да разговаряш със селската радоиточка на баба ти, и тя да те разбере.  :D Тя тая рядиоточка си говори по програма. Не е нужно да си прилежен, добре изглеждаш, вежлив и т.н. притеснителен, когато разговаряш с радиоточката.  :)

Той тоя Дядо Мраз преди е бил с червени ботуши  ;), още Га е бил комсомолски секретар, член на БКП и служител на ДС.

Радиоточката поне сменя тематиката и фразите. А тук имам усещането, че слушам грамофон с една плоча... от тия малките, с един сингъл записан на нея...

Ма ти па къде ли си виждал на живо грамофон и сингъл-плоча... :)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 958
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #4090 -: Август 21, 2024, 08:50:45 am »
Только посмотрите  :D : https://www.tiktok.com/@svetlana..sokova/video/7404968847796718866

Вижте как украинските военни рекламират евроатлантическите ценности на фона на войната.  :)
Лошо ли им беше, когато си бяха част от Русия?
Матушка Русия им даде всичко: суровини, любов, икономика - всички предприятия са руски, направи ги съдружници във всеки техен бизнес и накрая те избраха ей това горното на клипа.  :)

Заради еднополовата любов ли се води тази война брат с брата?

Признавам! ;)
Американците са №1 във всякаква пропаганда. малко хора могат да й устоят, те могат да убедят почти всеки, че черното е бяло, че брат ти не е твой брат, а твоя враг, да ти крадат златото, не ти доброволно да им го даваш само за да слушаш по колониалните медии мантрата за демокрацията - най-колоритната съвременна лъжа.  :)

Знаете ли какво е казал Рокфелер, когато през 1968 г. посещава СССР?
- Не ми говорете за тривиални неща - комунизъм, демокрация...
Първото е диктатура на пролетариата, второто е диктатура на олигархата! ;)  :)

За житейската си практика съм се убедил в следното с примера Украйна:
"Няма ненаказано добро"

Не съм имал случай в живота си, да помогна на някого безвъзмездно, от човещина и той да е бил не само елементарно благодарен - просто да кимне с глава и да каже едно благодаря, а дори се прави, че не ме познава, сърди се, сякаш си му направил нещо лошо, сякаш си му взел портфейла с центовете.  ;)

Сега видя ли, че някой се нуждае от помощ, ако се дави примерно - ще му помогна да се доудави, ако не ли да му натисна направо главата да нагълта вода и да се удави час по-скоро  :D, щото знам, че ако го спася няма дори едно благодаря да ми каже.  :D

По повод последното ще ви дам жив пример от оня ден! - в следващ пост  :D

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #4091 -: Август 21, 2024, 09:52:54 am »
За житейската си практика съм се убедил в следното...
Малка ти е практиката, момченце. Навърти още 20-тина годинки, преди да почваш да даваш генерални заключения.

Сега видя ли, че някой се нуждае от помощ, ако се дави примерно - ще му помогна да се доудави, ако не ли да му натисна направо главата да нагълта вода и да се удави час по-скоро  :D ...

В това едва ли някой се е съмнявал и преди да го заявиш открито. Хората с достатъчно житейска практика са разбрали отдавна що за човек си.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 958
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #4092 -: Август 21, 2024, 10:26:27 am »
Първи пример:
Оня ден в Гърция един грък започнал да се дави в морето.
Хората /основно гърци/ гледали отстрани и никой не се опитвал да го спаси, гледали сеир, как потъва.
Българин, който живее в чужбина също бил там, първо се двоумял, но после взел бързо решение и скочил във водата. Извадил давещия се - бил почти в безсъзнание. Направил му масаж дишане, 2-3 шамара и удавника бързо дошъл на себе си. Осъзнавал всичко, което се случвало.

Удавника станал отърсил се, бил груб, нито благодарил, нито направил какъвто и да било опит най-малкото да се запознае със спасителя си, да го почерпи един бонбон за 1-2 копейки. Не, изроптал и си тръгнал. Спасителя се оказал лош човек.  :)

Втори пример:
Преди 5 г. при риболов закачих много голяма риба над 70-80 кг. в язовир.
Бях неподготвен и спестявайки подробности рибата ме обърна с лодката. Около мен беше пълно с колеги - риболовци. Никой не ме попита имам ли нужда от помощ, бях се оплел във въжетата на въдиците. Гледаха сеир. Нито се бях уплашил, нито съм неподготвен за подобни ситуации, а и си знам възможностите. Подпрях си главата на лодката и продължих под вода борбата с рибата. Тя обаче започна да ме дърпа към дъното и тогава пуснах въдицата. Направих си изводите - никой не го интересува, че имаш проблем и не иска да помогне. Това не стига:
Докато се оправях, разплитах, режех с ножа и спасявах останалото, защото почти всичко потъна, се появи един с една бърза лодка, беше с една мацка и се насочи към двата ми чадъра, които още не бяха потънали. Аз си помислих, че ми помага, но уви. Взе единия, другия потъна преди да го докопа и с мръсна газ си тръгна - той ме измародерства, а чадъра струваше 20 лв. от Джъмбо - един боклук беше общо взето.  :)

Изводи: ...........  :)

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 541
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #4093 -: Август 21, 2024, 11:24:13 am »
EDM, Жужи е като Чукчата, той е писател, не е читател.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 958
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #4094 -: Август 21, 2024, 11:31:12 am »
EDM, Жужи е като Чукчата, той е писател, не е читател.

Кой е тоя Жужи  :), не го познавам. Много евроатлантически ми звучи това Жужи  :D. Това ли е той или бъркам:  :D

https://www.tiktok.com/@chist.jivot/video/7404881035873291553