Автор Тема: Това трябва да ни плаши "епизод 2"  (Прочетена 645520 пъти)

Неактивен Номак

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 426
  • Пол: Мъж
  • Благороден!шаман!крадец на свободна енергия!
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #4305 -: Септември 01, 2024, 11:37:48 am »
Информация може да се предава с светлина,димелчо :)

Неактивен h2motor

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #4306 -: Септември 01, 2024, 12:39:36 pm »
juliang, изкаш ли да ти намеря описано в интернет от човек който пише на асеблер и занае как работи една файлова система и го е открил че всеки път се слагат индекси от машината ? Ти ползваш нещо което не знаеш как работи, но си сигурен че като се скриеш никой не може да те намери и скривалището ти ще бъде нов мак адрес :) Наивен си много.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 900
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #4307 -: Септември 01, 2024, 01:08:40 pm »
juliang, изкаш ли да ти намеря описано в интернет от човек който пише на асеблер и занае как работи една файлова система и го е открил че всеки път се слагат индекси от машината ? Ти ползваш нещо което не знаеш как работи, но си сигурен че като се скриеш никой не може да те намери и скривалището ти ще бъде нов мак адрес :) Наивен си много.
Идея си нямаш за какво говориш.
1. Файловете се индексират само вътре в самия ти компютър - създава се указател кой файл как се казва, какво съдържа и къде се намира за да може системата да го намира по-бързо. Тази информация НЕ НАПУСКА компютъра ти и по никакъв начин не влияе на съдържанието на файла.
2. Ами ако съм на Линукс?
3. Дай ми видеото на "тоя човек де пише на асемблер" да се посмеем заедно. И не знам що си мислиш че аз не съм писал на асемблер?
4. Има хиляди начини човек да се скрие в Интернет.

Да, ако съм вече набелязан и са си поставили за цел да следят точно мен, и отделят немалко ресурси - това вече е проблем и вариантите са много по-малко и по-сложни. Но докато съм "господин никой" в Интернет съм абсолютно спокоен.

Пак ти повтарям - идея си нямаш какво говориш. Слушаш грешните канали и ги повтаряш, без да вникваш в същността. И с горенето на въглеводородите, и с компютрите.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 998
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #4308 -: Септември 01, 2024, 02:12:21 pm »
@juliang
Държавна администрация винаги е неефективна така е и колкото е по-голяма толкова е по-неефективна.
...
А това че Федералната Администрация на САЩ е по-ефективна от тази на определени дърави, отново трябва да се сравни за кое подразделение на администрацията се говори и какво точно администрира.
...
Специално за вас, препращам към интервю на Тъкър Крарлсон, който беше "освободен" от Fox News, за дълбаене в така да се каже непозволено направление, с хирург (завършил Standford, един от най-престижните, ако не и най-престицния, медицински институти в САЩ) и нейния брат (завършил магистратура в Harvard ) и работил дълго в корпоративните лобски среди във Вашингтон (технически озаконен подкуп): https://www.youtube.com/watch?v=mUH4Co2wE-I

Надявам се да можете да разберете за какво се говори, поеже това интервю показва, как ефективно работи системата в САЩ конкретно в болесто-опазването (20% от GDP-то), макар че това се пренася в много други индустрии (понеже това е култура), и как много от това което обикновенно се разбира като "ефективност" всъщност е система за целенасочено надуване на разодите за "здраве" (и така нараства GDP-то) посредством, буквално, бавно отравяне на овценото население. Тази информация не е нова, има доста видеа по youtube които представят подобни данни, но това специално е доста добре синтезирано и според мен, при положение че имате отворено виждане, ще ви даде възможност да разберете нещо ново.

Неактивен h2motor

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #4309 -: Септември 01, 2024, 03:03:09 pm »
juliang, това че си писал на асемблер нищо не означава, означава само ако мошеш да напишеш операционна система на него и знаеш как работи. Ползваш нещо което не знаеш как работи, обаче знаеш как можеш да се скриеш. Този човек не е кой да е, той е написал първата операционна и той ти казва че не си анонимен и не може да извършиш нито едно престъпление и да не те открият....дори много лесно ще го направят. Този другия разглежда дали е направено и има ли я геолокацията, пише ли се всеки път..има я на ниво индексиране във файловата система. Има система която не индексира по този начит, но това не е линукс за който знаят че се контролира също. Но не можеш да го използваш също дори да намериш достъп до тази операционна система. Анонимно можеш само да дадеш на някой 5лв. Направено е така че много леко работи това да те открият и огромните количества информация не са проблем защо обработват много малка част от нея, буквално нищожна част.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 900
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #4310 -: Септември 01, 2024, 06:38:24 pm »
@juliangСпециално за вас, препращам към интервю на Тъкър Крарлсон, който беше "освободен" от Fox News, за дълбаене в така да се каже непозволено направление, с хирург (завършил Standford, един от най-престижните, ако не и най-престицния, медицински институти в САЩ) и нейния брат (завършил магистратура в Harvard ) и работил дълго в корпоративните лобски среди във Вашингтон (технически озаконен подкуп): https://www.youtube.com/watch?v=mUH4Co2wE-I

Надявам се да можете да разберете за какво се говори, поеже това интервю показва, как ефективно работи системата в САЩ конкретно в болесто-опазването (20% от GDP-то), макар че това се пренася в много други индустрии (понеже това е култура), и как много от това което обикновенно се разбира като "ефективност" всъщност е система за целенасочено надуване на разодите за "здраве" (и така нараства GDP-то) посредством, буквално, бавно отравяне на овценото население. Тази информация не е нова, има доста видеа по youtube които представят подобни данни, но това специално е доста добре синтезирано и според мен, при положение че имате отворено виждане, ще ви даде възможност да разберете нещо ново.

Пикси, тук опираме до голяма степен и до човешката психология. Виж колко уреда за икономия на ел. енергия с нулева ефективност се предлагат. Колко добавки за икономия на горива. Колко книги от типа "Как да забогатеем", "Как да станем успешен мениджър" и т.н. и т.н. Дори и църквата виж.

Здравеопазването е средство, с което се удовлетворява невъзможната човешка потребност никога да не са болни, и ако може - да живеят вечно. Хората не искат да умират, и за това са готови да плащат огромни средства. И винаги ще се намери някой, който да "усвои" тези средства - къде добросъвестно, доколкото е възможно, къде добросъвестно, но със знанието че това което се иска е невъзможно, а къде и абсолютно шарлатански с ясната представа че това което правят е безмислено или дори - вредно.
Не можеш да отречеш, че огромна част от това което вършат лекарите е смислено и наистина помага. Но храта искат все повече и повече - оня след катастрофа са го събирали с лопата и парцал от асфлата, но близките си го искат здрав. За да има поне някаква вероятност това да се случи са необходими огромни инвестиции.

И както правилно забелязваш - това се разпространява и в други индустрии, защото ХОРАТА са готови да плащат за това. Мързи те дори да излезеш до могазина отсреща за хляб - има 10 фирми които ще ти го доставят до прага. Искаш абсолютно безумна кола която се ускорява до 100 км/ч за 2 секунди - няма проблем, касата е е й-там, внесете 1-2 милиона. Искаш да се качиш в Космоса? ОК, Спейс Екс с удоволствие ще ти вземат парите за 3 дневна разходка. Ама искаш да видиш Титаник отблизо - е ти тая подводница, тръгваме (е, не се връщаме, ма това са подробности). Искаш да види какво се случва под завивките на знаменитостите - хиляди вестници, списания и онлайн ресурси са на твое разположение.

Така че не търси вината в правителството. Хората са такива по природа.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 959
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #4311 -: Септември 01, 2024, 06:44:59 pm »
Да ве! Ей такива са хората:

САЩ СЕ ГОТВЯТ ДА ЗАЛОЖАТ МРЪСНА БОМБА СЪС ЗАКЪСНИТЕЛ В УКРАЙНА. УКРАЙНА – ХИМИЧЕСКО ГРОБИЩЕ НА САЩ, КОЕТО МОЖЕ ДА ВЗРИВИ ЦЯЛА ЕВРОПА

https://afera.bg/%d1%81%d0%b0%d1%89-%d1%81%d0%b5-%d0%b3%d0%be%d1%82%d0%b2%d1%8f%d1%82-%d0%b4%d0%b0-%d0%b7%d0%b0%d0%bb%d0%be%d0%b6%d0%b0%d1%82-%d0%bc%d1%80%d1%8a%d1%81%d0%bd%d0%b0-%d0%b1%d0%be%d0%bc%d0%b1%d0%b0-%d1%81/



Александра Стан (и доказателства приложени)

П.п. Ако искаш да се възнасяш на тема US Economics, с удоволствие ще ти помогна... само кажи.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 900
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #4312 -: Септември 01, 2024, 06:51:48 pm »
juliang, това че си писал на асемблер нищо не означава, означава само ако мошеш да напишеш операционна система на него и знаеш как работи. Ползваш нещо което не знаеш как работи, обаче знаеш как можеш да се скриеш. Този човек не е кой да е, той е написал първата операционна и той ти казва че не си анонимен и не може да извършиш нито едно престъпление и да не те открият....дори много лесно ще го направят.
Достатъчно ми е да закача един линкус комп като маршрутизатор между рутера и Интернет и мога да запиша всеки байт, преминал от къщи навън или влезнал вътре.
Също така първата операционна система няма НИЩО общо със съвременните такива.
Лаптопа ми няма GPS, така че геолокацията на него не работи.

... Този другия разглежда дали е направено и има ли я геолокацията, пише ли се всеки път..има я на ниво индексиране във файловата система.

НЯМА такива записи във вида, в който си го представяш.

... но това не е линукс за който знаят че се контролира също
Хал-хабер си нямаш какво е това Линукс, как работи, и че всяка една част от операционнаат система е достъпна в свободен код, можеш да я я провериш ред по ред и да си компилираш ядрото от нулата.

... Направено е така че много леко работи това да те открият и огромните количества информация не са проблем защо обработват много малка част от нея, буквално нищожна част.
Затова и ти дадох пример с поставяне на информация в неочаквани места. Ако пишеш в Телеграм или Вайбър е ясно, че провеждаш някаква комуникация, докато ако тази информация е скрита в някакъв друг вид намирането й е на практика е невъзможно точно поради невъобразимите обеми в Интернет.
Как ще разберат, че пъхам по един-два пакета ценна информация в камарата пакети, които генерира компютъра ми докато играя някаква онлайн игра? Някой ще следи трафика ми генериран от World of Tanks? :)

Никаква идея си нямаш нито от компютри, нито от комуникация по мрежа, нито от операционни системи - заявявам ти го съвсем откровено.



САЩ СЕ ГОТВЯТ ДА ЗАЛОЖАТ МРЪСНА БОМБА СЪС ЗАКЪСНИТЕЛ В УКРАЙНА. УКРАЙНА – ХИМИЧЕСКО ГРОБИЩЕ НА САЩ, КОЕТО МОЖЕ ДА ВЗРИВИ ЦЯЛА ЕВРОПА
Александра Стан (и доказателства приложени)

Ти... сериозно ли? :)

Дори и Стиви Уондър ще забележи ужасяващите разлики в разделителната способност на печата, герба и дори отделни части от текста.

Мисля че е направо обидно към съфорумците да пускаш такива откровени ментета и да очакваш никой да не го забележи. А това че го пускаш за мен има 2 варината - или си фанатично предан на някаква идея и си готов да захапеш не кукичка, не бастун, ами патерица ако ти е подадена от определена страна, или имаш всички други за пълни дебили, очаквайки да не забележат тоя очеваден ментак...




Къде е НОМЕРА на Указа бе Витко? Къде е подписа
пиша го по-едро, дано па го забележиш... :)

Ето ти как изглежда указ на президента, къде се намира номера, и за какво се отнася указа под този дребен номер, написан най-отдолу на фейка: https://perma.cc/B5U5-ZMY7

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 959
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #4313 -: Септември 01, 2024, 07:08:30 pm »
Ето ти как изглежда указ на президента, къде се намира номера, и за какво се отнася указа под този дребен номер, написан най-отдолу на фейка: https://perma.cc/B5U5-ZMY7
Sorry, Service Workers can not be used in cross-origin iframes.
      This web archive embed is loaded from https://rejouer.perma.cc but the top page is on a different origin.
      The embed must be loaded from the same origin or a subdomain.

Ауу, какъв конспиролог! Това споразумение не е от днес.
Просто днес го намерих на български като статия.
Не каза, дали искаш да се извисиш на тема US Economy... (за протокола).

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 900
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #4314 -: Септември 01, 2024, 07:17:24 pm »
Sorry, Service Workers can not be used in cross-origin iframes.
      This web archive embed is loaded from https://rejouer.perma.cc but the top page is on a different origin.
      The embed must be loaded from the same origin or a subdomain.

Ауу, какъв конспиролог! Това споразумение не е от днес.
Просто днес го намерих на български като статия.

За най-големите компютърни специалисти във форума, които не могат да намерят президентски указ по номер (603 от 2023 година):
https://www.president.gov.ua/documents/6032023-48277

Вив всички укази номера на указа е веднага след думата "указ". Дори и у нас е така: https://dv.parliament.bg/DVWeb/showMaterialDV.jsp;jsessionid=A3130E0CC7B5C60CC5CD283C0D0B196D?idMat=69204

Не каза, дали искаш да се извисиш на тема US Economy... (за протокола).
Честно казано след днешната ти демонстрация на некомпетентност не ща никакви покани за извисявания баш от теб.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 959
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #4315 -: Септември 01, 2024, 07:31:43 pm »
Ти си факт-чекъра, кое не ми е интересно, не си мърдам пръста повече от 1 път...



Ай Шерлок Холмсов, да ми кажеш къде е номера?
Или и това е фейк?
Съвсем примерно ми попадна...

Остави, не ми е интересно. Факта е стар и автентичен.
Туй, че някой журналя не си вършат работата, не е мой проблем.
OFFnews го доказва. И не само то.
Нямам зор да ти доказвам нищо.

Както казва Димел-а, не можеш да напълниш препълнена чаша...
С какво е препълнена, не ми се почва, че мирише.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 900
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #4316 -: Септември 01, 2024, 07:52:57 pm »
Ти си факт-чекъра, кое не ми е интересно, не си мърдам пръста повече от 1 път...



Да, Витко, точно това в този си вид не е Указ на президента.
Няма номер, няма дата, няма печат. Това е една хвърчаща хартийка без никаква стойност. Оригинала на този документ е под номер 114/2022 година. А сега ти ми кажи под кой номер е онуй менте на което се базираш.

Както казва Димел-а, не можеш да напълниш препълнена чаша...
С какво е препълнена, не ми се почва, че мирише.
Идея си нямаш колко прав е бил Димел-а :)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 959
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #4317 -: Септември 01, 2024, 08:34:39 pm »
Да, такива документи официално не са публикувани.

Обаче източника е западен:

French journalist sounds alarm: Alexander Soros makes deal with Kyiv to use 400 square kilometers of Ukrainian land as TOXIC WASTE DUMP

https://chemicals.news/2023-12-11-alexander-soros-deal-kyiv-toxic-waste-dump.html#

EXCLUSIVE: Soros and Biden Admin Officials Hold Private Meeting With Zelensky In Ukraine

https://loomered.com/2023/11/09/exclusive-soros-and-biden-admin-officials-hold-private-meeting-with-zelensky-in-ukraine/

ТАСС: Soros family makes deal with Kiev to use Ukrainian land as toxic waste dump — journalist

https://tass.com/world/1714983?ysclid=m0jukca59y689226101

Това е вашо момче. Или го опровергайте, или го хвърляйте в затвора до Дуров...

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 900
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #4318 -: Септември 01, 2024, 09:00:47 pm »
...
Навлизаме в едни спорове от които няма изгазване. Аз също мога да ти пусна "ваши момчета" де приказват нелицепроятни неща.
Основната ми критика към теб е че се подиграваш с интелигентността на съфорумците. Ще се съгласиш че от Космоса се вижда, че този документ е съшит от няколко части. Печата е направо комичен в сравнение с изображението на герба. Не мисля че човек, който претендира поне да е пипал Пейнт или Фотошоп може да не забележи тая абсолютно дърварска подделка.

И да ти го кажа направо - всичките ти източници са жълти като светоотразителната ми жилетка. И аз мога да зарина форума с "новини" от Микс Нюз, Полонски, Некста, ICTV, но разбирам че жестоко олеквам ако го правя. И забележи - всичките тези изборени само селективно отразяват новините едностранно. Но тези новини са реални. Докато ти нееднократно директно разпространяваш лъжи. Вижда си че си достатъчно интелигентен за да осъзнаеш че това са лъжи, но го правиш отново и отново. Наистина не знам защо, нямам разумно обяснение.

P.S. Само един въпрос - защо Украйна ще даде 400 кв.км плодородна земя, като има отровена за векове напред област около Чернобилската АЕЦ? Не може да я даде нея на американците да си заравят боклуците? :)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 959
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #4319 -: Септември 01, 2024, 09:15:01 pm »
Украина ще даде всичко, кавото и кажат.
До последният украинец, до последният метър...
Украйна отдавна не е държава, а холдинг.
Заради такива, подобни на теб. Как се квалифицират, оставям на колегите...

Иначе като гледам новина, хич не си губя времето във факт-чекърство.
Времето е ценен ресурс.
Достатъчен е отговора на въпроса: Quis hoc prodest?