Автор Тема: Това трябва да ни плаши "епизод 2"  (Прочетена 644436 пъти)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 959
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #4530 -: Септември 08, 2024, 09:23:48 pm »
...не знам к'во има стана, в момента всяка една автомобилна компания пуска електромобили. Защо ли... сигурно щото е модно :)
Да, но от тия модерни неща следва много смърт по пътя:

- от автопилотите на Тесла;
- от разрешаването на леките наркотици в мого щати на USA.

https://rutube.ru/video/81ae890963ef511bff8935a5ca8b78aa/

США впервые обогнали Россию по числу ДТП
[Борис Первушин. Аналитика]

Вече обясних, защо CNN прави фейкови видеа, що уж рашънс разстрелвали пленници... Е, на:

CNN: Деморализация и дезертьорство гнетят редиците на ВСУ в Донбас

https://www.big5.bg/2024/09/08/cnn-%d0%b4%d0%b5%d0%bc%d0%be%d1%80%d0%b0%d0%bb%d0%b8%d0%b7%d0%b0%d1%86%d0%b8%d1%8f-%d0%b8-%d0%b4%d0%b5%d0%b7%d0%b5%d1%80%d1%82%d1%8c%d0%be%d1%80%d1%81%d1%82%d0%b2%d0%be-%d0%b3%d0%bd%d0%b5%d1%82%d1%8f/

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 899
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #4531 -: Септември 08, 2024, 09:36:12 pm »
США впервые обогнали Россию по числу ДТП
[Борис Первушин. Аналитика]
Без да гледам видеото мога да ти кажа каква е причината - просто спряха да произвеждат руски автомобили, затова и ПТП-тата намаляват :)
И другия аспект - да се хвалиш че за пръв път в Московия има по-малко ПТП-та отколкото в САЩ, при условие че в цялата история на автомобилостроенето имаш минимум 10 пъти по-малко автомобили... аз лично не бих показвал тази статистика :)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 959
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #4532 -: Септември 08, 2024, 09:57:48 pm »
По памет,
Китай произвежда годишно 10 000 000 автомобила,
Япония 3 000 000,
другите ги търси вече след пушека на завоя...

По тая логика горе, Русия е останала без автомобили?!
Д,Б!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 899
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #4533 -: Септември 08, 2024, 10:29:18 pm »
По тая логика горе, Русия е останала без автомобили?!
Д,Б!
Не, просто вече не карат руски автомобили. Дори и китайските спомагат за увеличаване на безопасността по пътищата :)

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 488

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 998
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #4535 -: Септември 09, 2024, 01:55:19 pm »
Предполагам че става въпрос за CANDU тип реактор
Грешно предполагате! Liquid Flouride Thorium Reactor ( LFTR ) няма абсолютно нищо общо с CANDU. Най-малко единия принципно има 90%+ ефективност а другия 1%! Както вече споменах на вас, а и на други коментатори по тези въпроси, запознайте се малко с LFTRs като технология и тогава коментирайте, понеже само с предолгане и четене на весникраски статиики се стига до писане на абсолютни глупости.

Ето ви тема https://mazeto.net/index.php/topic,11089.0.html , създадена преди 2 години, при положение че не не разбирате Англииски най-малко да се запознаете коментарите по нея.
  epwpixieq-1, други сега няма да тръгнат да правят такива реактори, първо нямат торий който в Китай е отпадък иначе, т.е. цената му клони към нула.
Отново глупости.

Тория е отпаден продукт от много руидодобвини операции на цветни и редки метали навсякъде по света, а не само в Китай! Технически само една средноголяма мина може да осигури тории за всички реактори по света в продължение на година като оптадъчен продукт от производстовто на метали! Но понеже, както вече стана ясно, технологията не ви е понятна, въпреки че коментирате "авторитетно", затова и не можете да осъзнаете какво означава 90% ефективност на използване не горивото в сравнение с 0.7% или 1%, Да ви светна това е от 90 до 130 пъти по малко материал за изкопване.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 959
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #4536 -: Септември 09, 2024, 02:15:32 pm »
https://www.dnevnik.bg/analizi/2024/09/09/4672916_kak_chervenata_armiia_okupira_carstvo_bulgariia/?ref=rss&utm_source=upday&utm_medium=referral       Честит 9ти септември!
Когато бях на минерален басейн се заприказвахме няколко човека и една баба сподели:

Имала приятелка, върла-върла СДС-арка! Скачала по Майданите, викала,
активирала се по избори - всичко как си требе. Но наскоро споделила:
 - М'а то по-добре да бяха дошли танковете...

Послепис:

<a href="https://www.youtube.com/v/NqhJNrseQlE" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/NqhJNrseQlE</a>

Западом объявлена очередная победа над Россией!

Боян Чуков разкри датата за удар по Москва с най-новите американски ракети JASSM

https://mediamall.info/news/boyan-chukov-razkri-datata-za-udar-po-moskva-s-nai-novite-amerikanski-raketi-jassm-25220news.html

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 998
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #4537 -: Септември 09, 2024, 02:28:20 pm »
П.п. Само Linux не решава проблема, особено, ако не е на виртуалка...
Стандартния Линукс решава определени проблеми, а те са много при Win-a.

Виртуалка или не няма никаква разлика. Когато си компилирате собствен Линукс крънал ( ядро ), с отчасти собствено компилирани драйвъри за оптимиация ( това съм го правил преди четвърт век ), тогава ще започнете да имате малко престава за какво става въпрос.

До тогава работете са NSA-CIA-Windows системата  ;D ;D ;D. Нали много сте против САЩ и техните трибуквени агнеции, защо ползвате техен продукт? Я какъв капиталист излязохте  ;D ;D ;D

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 959
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #4538 -: Септември 09, 2024, 02:53:32 pm »
Виртуалка или не няма никаква разлика.
Така би казал всеки лаик.
Но тъй като се произнасяте отвисоко за неща, които не познавате, ще ви оставя във вярата ви.
Бих я оборил, само, ако много ме помолите (ще ми трябва време за рисърч, как са се променили нещата с времето - ей така, да съм на 100, а не на 99% сигурен).

Когато си компилирате собствен Линукс крънал ( ядро ), с отчасти собствено компилирани драйвъри за оптимиация ( това съм го правил преди четвърт век ), тогава ще започнете да имате малко престава за какво става въпрос.
И аз съм компилирал навремето собствено ядро за Линукс => това какво, прави ме експерт по Cyber security?

До тогава работете са NSA-CIA-Windows системата  ;D ;D ;D. Нали много сте против САЩ и техните трибуквени агнеции, защо ползвате техен продукт? Я какъв капиталист излязохте  ;D ;D ;D
Ползвам и 2-та OS-a. И на работа, и в къщи... Къде точно е проблема, че не схванах?

Само да не стане, като моя ми въпрос, с какво ми е неадекватно мнението за криптото => още си чакам отговора. Или пак ще се скрием за малко, те въпросите ще отминат...

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 899

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 627
  • специалист, не носи на пиене
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #4540 -: Септември 09, 2024, 06:51:11 pm »
juliang, честно казано не знам какво целиш с тези клипове от "фейса". Такова преиначаване и изкривяване на факти било то исторически или каквито и да било, само за да задоволиш някакво твое виждане са направо потресаващи.

"След 1878 година Болград е в границите на Русия, вследствие на което българският език в гимназията вече не е задължителен. В периода между двете световни войни Болград е в румънско владение, което също влошава статуса на българския език в училището. От незадължителен той бива забранен, а бесарабските българи са подложени на насилствена асимилация. Съветската власт променя основния език на руски, но отново не дава право на български занятия. Едва след разпадането на СССР в гимназията отново започва да се преподава на български език."

Това какво трябва да докаже според теб?

 Като опозиция на така наречените "русофили" може да се понапънеш малко повече... мисля. Или може би не си в състояние да разбереш, че нещата винаги имат две страни и всяка крайност в мисленето, говори за силно ограничен ум. Сляп си за глобалната "картина", разбирам, но не очаквах толкова елементарен довод. Понапъни се малко, излез от "наложения шаблон", мисли, ако можеш.....

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 899
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #4541 -: Септември 09, 2024, 07:10:51 pm »
Като опозиция на така наречените "русофили" може да се понапънеш малко повече... мисля. Или може би не си в състояние да разбереш, че нещата винаги имат две страни и всяка крайност в мисленето, говори за силно ограничен ум. Сляп си за глобалната "картина", разбирам, но не очаквах толкова елементарен довод. Понапъни се малко, излез от "наложения шаблон", мисли, ако можеш.....

Равнявам се по нивото на модератора на форума... :)

35 г, не е ден, не е два капитализъм и "демокрация",
селяните де пасяха патките, прости си купиха по 2-3 апартамента у София, барабар с поне още един търгвски обект-имот,
Той там роден, много разбиращ от всичко, акъл раздаващ по форумите, една керемида не успял да придобие.

Някой е виновин за това!
Кой ли кой......но всеки случай не е той.  :D  Кой е той?  ;D
Руснаците са му виновни и най-вече Путин!  :)

... Такова преиначаване и изкривяване на факти било то исторически или каквито и да било, само за да задоволиш някакво твое виждане са направо потресаващи.
Мисля че си забелязал, че аз много рядко пускам видеа в които някой разсъждава по някакви теми.
Аз показвам бълагрско училище в Белгород. Всеки сам си прави изводите - исторически, политически и каквито и да било. Показвам Ниаграския водопад осветен в цветовете на българския трибагреник. отново всеки да си прави сам изводите.
Достаъчно живях във времена, в които някой ми преразказваше каква е историята и какво трябва да чувствам, кого да обичам и кого да мразя. И отново да напомня - за времена, в които аз съм живял, а тия де ме убеждават в противното не са имали тази чест.

Ако и ти смяташ че едните могат да си леят пропагандата на воля, а аз съм лишен от това право - имаш всички лостове на влияние да предприемеш съответните действия.

Много правилно го казваш: "нещата винаги имат две страни и всяка крайност в мисленето, говори за силно ограничен ум.". Обясни на ЕДМ-чо това нещо, и да спре най-накрая да демонстрира ограничеността си със "Слава на бог Путин" :)
Радвам се поне че "либерасти, сороспии и други полезни идиоти" малко почна да се поизтърква...

П.С. Ето пример - пускам едно 10 секундно видео:
<a href="https://www.youtube.com/v/1nw6mpxyb2Q" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/1nw6mpxyb2Q</a>
Да, художествено произведение е, но човек може да си извади някакви изводи ако желае. Примерно докъде е докарана интелигенцията след Октомвриската революзия в Московия. А защо не и като предсказание за някакви реалности в бъдеще :)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 959
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #4542 -: Септември 09, 2024, 07:24:06 pm »
Радвам се поне че "либерасти, сороспии и други полезни идиоти" малко почна да се поизтърква...
Но е актуално!

Да забраниш тотално руският език в Украйна, общата (руска) история, паметници, книги и каквото се сетиш... и да натякваш нещо някога с българска община в друга държава - това мисля е наглост и/или дебелоочите.
Така, че пак опираме до: либерасти, сороспии, полезни и безполезни идиоти...

П.п. Е тука пеят И за това:

https://rutube.ru/video/9a5b75d88fcb545b30fb262346752974/?ysclid=lyvx1bppp6667971238
Гимн Ухылянтов

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 899
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #4543 -: Септември 09, 2024, 07:38:42 pm »
Да забраниш тотално руският език в Украйна,
Витко, ти си ЛЪЖЕЦ.
Това и обяснявах на Димел-а, ти просто ми подаваш прекрасен пример. Докато има русофили, които манипулират фактите по тоя начин, ще има и русофоби като мен (макар че аз лично не мога да кажа че съм рософоб), които ще ги манипулират в противоположна посока.

А защо си лъжец... този канал спонсориран ли е от украинското правителство? https://www.youtube.com/@FREEDOM_TV/videos
На какъв език говорят там? Nexta на какъв език говорят? Mix news на какъв език говорят?
Золкин и Апостола - те на какъв език водят интервютата с военноплениците? Или нямат нищо общо с украинските власт, само дет по някакъв начин имат достъп до руски военнопленници на украинска територия...

... общата (руска) история

Историята е именно ОБЩА, и Мухонасранск няма никакво право да си я присвоява.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 959
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #4544 -: Септември 09, 2024, 07:49:38 pm »
Тотална забрана да не се чете: забранено за лична употреба в кухнята и в леглото...

Ай пак видеото:

https://rutube.ru/video/9a5b75d88fcb545b30fb262346752974/?ysclid=lyvx1bppp6667971238

...За мову російську хотів убивати... Това как се превежда?!

Да ти кажа, нищо в този клип не е случайно. Мога да ти кажа завършека му:
Накрая един от 2-мата карпатски дървосекачи удря по стъклото на ТЦК-шника, забрал сина на единия на фронта (така помня).

Забрал е много мила дума, там гонят, бият, ако трябва и осакатяват - та после ти дават посока за фронта.
Ако на теб ти е ясно почти всичко от този клип и не изповядваш евро-атлантически ценности
(т.е. скопен откъм чест и достойнство),
нямаше така да се възнасяш над тази трагедия.

Руснаците, като ги плюят, не викат: дъждец вали...

П.п. Всеки народ има предатели - не ми ги пробутвай за чиста монета...
М/у другото вече огладняха яко много от тях и не са толкова "принципни".