Автор Тема: Това трябва да ни плаши "епизод 2"  (Прочетена 644342 пъти)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 954
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #4560 -: Септември 10, 2024, 09:06:22 am »
Б*си каква качествена камера съм имал на лаптопа... :)

Записвам в протокола за разпит:
САМОПРИЗНАНИЯ  ;D

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 899
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #4561 -: Септември 10, 2024, 09:10:18 am »
Записвам в протокола за разпит:
САМОПРИЗНАНИЯ  ;D

В твоя медицински картон го запиши...



П.С. Една сирена да бяха пуснали в Москва за въздушна тревога снощи, да предупредят гражданите... Абослютна пародия: "Ако не пуснем сирените, може хората да не разберат че дронове удрят жилищни сгради"... :)
Не трябва да се създава паника сред стадото.

<a href="https://www.youtube.com/v/Mw9ork-w35Y" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/Mw9ork-w35Y</a>

И с'я ще докладват на жужето и ще съобщтят по новините че ПВО се е справило на 6, че всички дронове са свалени, има само паднали осколки... :)

Неактивен h2motor

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 711
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #4562 -: Септември 10, 2024, 09:35:57 am »
Ще отговорят с удари по Киев с крилати ракети и с балистични, а може и Лвов да сринат. Пак нещо такова - срещу причиненото, те отвръщат със същото. Това вече е банално, но с 2 грама мозък толкова може. А те дроновете ще се направят и по 5 000 км да минават и по повече.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 954
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #4563 -: Септември 10, 2024, 11:10:15 am »
Интересно, как Русия губи по всички фронтове, а Шолц се е заел със задачата да посредничи за сключване на мир със запазване на територии от Украйна за Русия, с признаване ва референдумите за присъединяване. Някак противоречиви ми се виждат тези факти:  :D

https://blitz.bg/svyat/la-repubblica-sholts-iska-da-stane-kantsler-na-mira-eto-kak-spira-voynata-s-rusiya_news1038643.html


Скоро разговарях с еди литовец и от лаф на лаф стигнахме до политика. Разбира се позициите ни бяха противоположни. От него чух същите, ама същите неща с които тук Дядо Мраз пръска вербалната си зараза. Направих генерално заключение, че са чели едни и същи сайтове на различни езици.  :)

Всъщност нашия човек от форума е дълбоко ментално, психически и емоционално засегнат от тези пропагандни сайтове. Аз мисля, че при него вече няма съмнение за наличието на медицински проблем.  ;)  :)

Напъва се тука, напъва се и да вярва на това което ни представя, но истината е, че той не вярва в това, просто го казва, за да дразни. Убеден съм, че интуицията му подсказва развръзката и края на СВО.  :)

Русия без армия, без ракети, без пари, с над 13 000 санкции ЩЕ ПОБЕДИ, да не говорим че в тези условия икономиката й расте и от 5-то място в световната икономическа класация, гледам се преместила на 4-то. по данни на западни агенции догодина ще е на 3-то.

Сами си отговорете, а когато свърши СВО и вече няма разходи за него, кое място ще е ?

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 959
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #4564 -: Септември 10, 2024, 11:16:23 am »
Всъщност нашия човек от форума е дълбоко ментално, психически и емоционално засегнат от тези пропагандни сайтове. Аз мисля, че при него вече няма съмнение за наличието на медицински проблем.  ;)  :)
Тия неща не са от вчера. Ето текст, който много ми напомня на моите "съслуживци" в казармата - софийските гъзета:

"Познавам лично, за моя чест и огромно удоволствие, най-шумните антикомунисти днес. Онези, които не спират да ни напомнят как се влизало в затвора за виц срещу „бай Тошо“. Знам ги.

Преди 89-а всички те живееха в стари достолепни сгради между Попа и пазарчето на“Графа“. До днешен, де, то си е наследствено.

Като току що преселило се от Пазарджик селянче тогава, бях изумен да видя мъките, които комунизмът им причиняваше. До един се носеха в чисто нови дънкови костюми „Лий Купър“ или „Райфъл“, по-отворените маниерно разтваряха Марлборо или Кент, разнасяха оригинални плочи на Сабат или ЕЛО край Синьото и Кравай, до един учеха в Английската или Френската гимназия…

Страдаха, копеле, много страдаха под руския ботуш. Както и днес.

Добре че пък, в моя случай, беше Леда Тасева, Бог да я прости, която през сестра си в Западна Германия ми уреди едни жестоки, тесни жабешко зелени, кадифени джинси. Тогава завинаги захвърлих пазарджишките безформени „Рила“, навлякох Жабите и станах антикомунист.

Но… никой не ме прие в тази партия. Нито тогава, нито сега. Нямам представа защо."

Степан Поляков

Връщаме се към подобната украинска менталност:

https://rutube.ru/video/8fb265ba3b202eb21d07e76389f134f4/

"Нежности от ТЦК": Реклама ВСУ на Украине всё убедительнее

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 899
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #4565 -: Септември 10, 2024, 12:11:00 pm »
... Русия без армия, без ракети, без пари...

Почваш да проглеждаш :)

Записвам в протокола за разпит:
САМОПРИЗНАНИЯ  ;D

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 998
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #4566 -: Септември 10, 2024, 01:31:30 pm »
Работещи дълго време реактори с течни соли никъде няма, постоянно аха да ги направят и издържи експлоатация от порядъка на година бях чел за някакъв. Точно къде има такъв реактор, който да работи например от 3 години ?
https://www.youtube.com/watch?v=tyDbq5HRs0o
Не съм прочел такова нещо дори и на английски няма, никъде не се твърди - ето имаме...от толкова години работи.
https://mazeto.net/index.php/topic,11089.msg126902.html#msg126902
« Последна редакция: Септември 10, 2024, 01:46:41 pm от epwpixieq-1 »

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 998
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #4567 -: Септември 10, 2024, 01:45:23 pm »
Само да не стане, като моя ми въпрос, с какво ми е неадекватно мнението за криптото => още си чакам отговора. Или пак ще се скрием за малко, те въпросите ще отминат...
Посочете къде е било написано и ще го погледна пак. Но при положение че съм ви казал, че имате "неадекватно мнение" със сигурност е така. А при положение че не съм ви отговорил, явно съм преценил че няма смисъл да обяснявам на човек, който няма познанията за да асимилриа информацията която би се преставила или, по-вероятното, която вече е преставена (на страниците на форума) но е невъзможно да бъде осмислена.

Точно в този (крипто) контекст juliang коментираше отново генерални неща и в един коментар му зададох няколко технически въпроса за сравняване на разпръснатите алгритми, които са фуднаментални за разбирането и направата на разпръснати системи, които са технически в освновата на всички крипто системи, и човека веднага затихна да коментира в тази насока. Прочетете тези въпроси, когато заделите време от безмислени коментраи и ми отоворете поне на един от тях и тогава може да реша да ви обясня къде ви е неадекватността на мисленето (поне в тази  насока).

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 899
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #4568 -: Септември 10, 2024, 02:22:33 pm »
Точно в този (крипто) контекст juliang коментираше отново генерални неща и в един коментар му зададох няколко технически въпроса за сравняване на разпръснатите алгритми, които са фуднаментални за разбирането и направата на разпръснати системи, които са технически в освновата на всички крипто системи, и човека веднага затихна да коментира в тази насока. Прочетете тези въпроси, когато заделите време от безмислени коментраи и ми отоворете поне на един от тях и тогава може да реша да ви обясня къде ви е неадекватността на мисленето (поне в тази  насока).
Аз като един лаик ще спомена само, че крипто-то като валута има много малко общо с разпръснатите системи.
А вие като голям специалист се опитайте поне малко да слезете на нивото на лаиците и да донасяте това което искате да кажете във вид, удобен за смилане от раята.

Криптото може да се копа и на един комп. Дават ти една камара байтове и ти казват "Добави Х нови байта така, че контролната сума на новата камара, изчислена по определена формула да бъде по-малка от числото Y". Единствения начин е да смяташ контролната сума с всякаква комбинация от новите байтове, докато получиш контролна сума по-малка от зададената граница. Намериш ли я - ражда се нов биткойн или там какъвто койн копаш.

Какви разпръснати алгоритми, какви 5 лева...

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 959
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #4569 -: Септември 10, 2024, 02:35:14 pm »
Посочете къде е било написано и ще го погледна пак. Но при положение че съм ви казал, че имате "неадекватно мнение" със сигурност е така. А при положение че не съм ви отговорил, явно съм преценил че няма смисъл да обяснявам на човек, който няма познанията за да асимилриа информацията която би се преставила или, по-вероятното, която вече е преставена (на страниците на форума) но е невъзможно да бъде осмислена.

Е тук е проблема, че се възвисяваме без причина...

Няма как да оцените мнение, което не е изказано.
Или поне не в близките 100 поста наоколо.

А, ако изобщо е имало, то е било нещо от рода, че зад криптото стои покритие, равно на 100 декара мъгла в Балкана.

Който не вярва - търсачката на форума му е на помощ.

------
Сега формулирам мнение и позиция: зад криптото стои вяра и тъмната страна на Интернет (на която и трябва нещо за разплащане).
Вяра в системата. Рухне ли системата, рухва и криптото.

Ето я системата: https://usdebtclock.org/

Другият вариант е алтернативно крипто с материално/енергийно покритие. На БРИКС например...

Какви разпръснати алгоритми, какви 5 лева...



Вероятно Пикси иска да каже разпръснати бази данни...

P.s. Никога не ровете яма за руснаците, защото от нея те ще направят окоп:

<a href="https://www.youtube.com/v/z2nCMTPBLFo" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/z2nCMTPBLFo</a>

Западный бизнес рыдает на взрыд! Путин ВСЁ забрал!
« Последна редакция: Септември 10, 2024, 02:54:12 pm от VITAN »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 488
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #4570 -: Септември 10, 2024, 03:01:04 pm »
https://sovoccup.archives.bg/
Да припомня пак, четете архивите!

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 954
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #4571 -: Септември 10, 2024, 03:58:56 pm »
Голям мушмурок тоя дъртия де си беше закичил американски фес :)

Каква окупация?
Нали ти казах, че окупационни руски войски в България не е имало.

Единствените руски войски са се намирали в България след 1878 г. в течение на 2 г. и са осъществявали платени полицейски функции, докато се възстанови и оформи българската държавна власт след 5-вековно турско робство.

Благодарение на руснаците се възкресява 3-тата българска държава - Дунавска България.
Ако не бяха те сега Неблагодарник Кузмов щеше да ходи с потури и в тях да носи рязана карабина.  :D

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 488
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #4572 -: Септември 10, 2024, 04:31:52 pm »
Кандидатства един човек за стругар в Кремиковци. Служителката от "Личен състав" му казва:
   - Чудесно! На нас ни трябват млади работници. Седнете и напишете молба! Със сигурност ще Ви наемем.
  Човекът смутено отговаря:
   - Вижте какво, другарко! Аз съм много добър стругар, само че,... аз,... такова-а-а,... не мога да пиша.
  Служителката е същисана.
   - Как? Не можете да пишете?! Ааа, не! Не можем да наемаме на работа неграмотни хора. Запишете се на вечерно училище, дипломирайте се и тогава заповядайте отново! Следващият!
  Разочарован човекът си тръгва. След 5-6 години някъде в Америка, в магазин на "Harley Davidson" влиза някакъв мъж с изтъркани дънки, кални маратонки и раница на гърба. Оглежда внимателно един мотоциклет и се обръща към продавача:
   - Колко струва този модел?
  Служителят с пренебрежителна физиономия отговаря:
   - Специално този модел не мисля, че е подходящ за Вас. Това е един от най-скъпите ни модели. Не смятам, че можете да си го позволите, сър.
   - Добре, де! Колко струва?
   - 150 000 долара. Предупредих Ви, че е скъп.
  Човекът, видимо доволен, възкликва:
   - Ооо, чудесно! Ще взема два: един - за мен и един - за сина ми.
  Продавачът, невярващ на късмета си, веднага сменя тона:
   - Много добре, сър! Ще желаете ли кафе, сър, докато оформя документите? Чрез коя банка ще платите, сър?
  Мъжът отговаря:
   - Плащам кеш.
Отваря раницата и започва да вади пачки долари. Разтреперан, продавачът не вярва на очите си.
   - Но, сър! Не е ли твърде опасно да носите толкова пари у себе си?! Защо просто не напишете един чек?
  Мъжът поглежда навъсено продвача и промърморва:
   - Аз, ако можех да пиша,... сега щях да съм стругар в "Кремиковци".😃         Чети архивите!

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 954
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #4573 -: Септември 10, 2024, 05:01:16 pm »
Тези архиви на Иво Инджев ли са?  :D

Питам щот Дядо Мраз и той има негови архиви.  :D

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 959
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #4574 -: Септември 10, 2024, 05:11:39 pm »
Кандидатства един човек за стругар в Кремиковци. Служителката от "Личен състав" му казва:
   - Чудесно! На нас ни трябват млади работници. Седнете и напишете молба! Със сигурност ще Ви наемем.
  Човекът смутено отговаря:
   - Вижте какво, другарко! Аз съм много добър стругар, само че,... аз,... такова-а-а,... не мога да пиша.
  Служителката е същисана.
   - Как? Не можете да пишете?! Ааа, не! Не можем да наемаме на работа неграмотни хора. Запишете се на вечерно училище, дипломирайте се и тогава заповядайте отново! Следващият!
  Разочарован човекът си тръгва. След 5-6 години някъде в Америка, в магазин на "Harley Davidson" влиза някакъв мъж с изтъркани дънки, кални маратонки и раница на гърба. Оглежда внимателно един мотоциклет и се обръща към продавача:
   - Колко струва този модел?
  Служителят с пренебрежителна физиономия отговаря:
   - Специално този модел не мисля, че е подходящ за Вас. Това е един от най-скъпите ни модели. Не смятам, че можете да си го позволите, сър.
   - Добре, де! Колко струва?
   - 150 000 долара. Предупредих Ви, че е скъп.
  Човекът, видимо доволен, възкликва:
   - Ооо, чудесно! Ще взема два: един - за мен и един - за сина ми.
  Продавачът, невярващ на късмета си, веднага сменя тона:
   - Много добре, сър! Ще желаете ли кафе, сър, докато оформя документите? Чрез коя банка ще платите, сър?
  Мъжът отговаря:
   - Плащам кеш.
Отваря раницата и започва да вади пачки долари. Разтреперан, продавачът не вярва на очите си.
   - Но, сър! Не е ли твърде опасно да носите толкова пари у себе си?! Защо просто не напишете един чек?
  Мъжът поглежда навъсено продвача и промърморва:
   - Аз, ако можех да пиша,... сега щях да съм стругар в "Кремиковци".😃         Чети архивите!
Приказки под Шипковият храст.

1. Архиви? Подпис, печат, изходящ номер - Жужи да ги провери всички.
2. Това е приказка от англо-саксонски такикати за български дебили.
3. Висша проба стругар трябва да знае много математика.
4. За българин такъв човек сам се учи да чете и пише за 10 минути. Колкото да му се обясни коя буква как се произнася и как се пише...
5. Виж за английския НИКАК не е така - и е така НЕ случайно.
6. По това време за 300 000 $ тоя мърляч няма да си купи къща, а 2 мотора. Интересно синът как е минал граница... нали все пак сме в приказна приказка  8)
7. Четете Братя Грим - има доволно повече смисъл.
8. посолствоТО, излагате се бе!
Пратете нещо 1 идея по-читаво? Мъка-мъка-мъъка!