Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3446834 пъти)

goody

  • Гост
Може би липсата на резултати се дължи на два фактора:
1. Хора с много "информация", без капацитет да я използват
2. Хора с капацитет, загубили желание поради много "информация"

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Липсата на резултат се дължи на ограничението, което сами сме си наложили  опитвайки се да повторим това, което виждаме във видео клиповете на Капанадзе. А то е просто трик - това е от ясно по ясно. Истината не е това, което се вижда. Защото, колкото по внимателно гледаме клиповете, толкова повече детайли виждаме, които ни отклоняват от истината (което е и целта на видеото), така правят фокусниците. Мисля, че за 3-4 години от както се знае за Капанадзе това се доказа многократно.
Може би липсата на резултати се дължи на два фактора:
1. Хора с много "информация", без капацитет да я използват
2. Хора с капацитет, загубили желание поради много "информация"
не е необходима много информация - необходима е правилната информация
и малко мислещи хора....

Ctah

  • Гост
   Колега ли си или от "ония"! >:(
Капагена съществува, проверено но 100%
Освен Теофил (Сашо), аз съм присъствал на две други Неизлъчвани постановки и имам
видеозаписи със безспорни доказателства...
Лично съм пипал еднородната намотка, а тя леко грее (топли се)

    Трябва само да кажа, че това "нещо" скоро няма да излезе на Пазара!

   П.П. Единственият начин е, да си Го направиш сам! 8)

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
Качи клиповете да ги видим.

emilvtc

  • Гост
Ctah,
Би ли споделил своята версия за принципа на работа на устройството, какво си видял и какви са ти впечатленията от видяното.

Защо мислиш, че скоро няма да излезе "на пазара" ? Има ли причини за това различни от "световната конспирация" ?

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
   Колега ли си или от "ония"! >:(
Капагена съществува, проверено но 100%
Освен Теофил (Сашо), аз съм присъствал на две други Неизлъчвани постановки и имам
видеозаписи със безспорни доказателства...
Лично съм пипал еднородната намотка, а тя леко грее (топли се)

    Трябва само да кажа, че това "нещо" скоро няма да излезе на Пазара!

   П.П. Единственият начин е, да си Го направиш сам! 8)
Виж жълтите квадратчета в "аватара" ми и надписа с малки букви над тях  -  според теб от кои съм???
В близкия един месец лично смятам да отида до Грузия и да се убедя в съществуването на установката.
До тогава съм убеден в обратното.... ако ти знаеш  нещо пиши с удоволствие ще го поемем

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
темата се отклони в общи приказки, а не се анализира информациата.
Ниво електрон имаме два вида:
-електрон
-позитрон
Ниво неутрино - три вида:
-дясновъртящо се
-неутрално
-лявовъртящо се
(въпроса с поляризацията е неясен)
Трябва три вида намотки: наляво навита; бифилярка безиндуктивна; надясно навита.
Приканвам към експерименти, последователно или паралелно навити!
« Последна редакция: Май 31, 2012, 06:15:55 pm от mi68 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
Опитите са си опити но повече информация не е излишно.
Въпросът е в количеството и качеството. Първо с качеството.
Правим примерен списък на състоянието на неутриното в космоса:
1) неполяризовоно неутрино+няма въртене-основен поток
2) неполяризовоно неутрино+има въртене в разни плоскости и направление-това е фотон светлина; ако се върти в една плоскост (може и в противоположно направление ) това е поляризована светлина
3) неутрино поляризовоно (+ или -) + няма въртене това е електростатично поле
4) неутрино поляризовано (+ или -) + има въртене това е електромагнитно поле
Енергията ноже да дойде за сметка на въртенето на неутриното. Това може да стане само ако елетроните се движат ускорено (променлив ток, трептят), така, променят въртенето на преминаващото неутрино през тях.
Променливият ток(електрон, дупка, йон) поражда променлив ток в приемника. Въпросът как да го усилим? Тук е цаката на нещата и издишаме. Тук нещата са количествени. Такова измерване очаквам към края на седмицата. От това измерване ще се намери съотношението на бобините (брой навивки).
Някой предварителни измервания:
Последователното навиване на тръба с 2% е по-добро от паралелно на тороид.
Най-лошото навиване съм представил на картинката 85%. Ако бобините са дясно навиване, безиндуктивна бифилярка, ляво навиване на бобина + 1 брой екран процента скача на 98. Съотношението на броя на навивките се уточнява към края на седмицата.

« Последна редакция: Юни 01, 2012, 11:31:35 pm от mi68 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
Колега vdomov Благодаря, за коментара правилно мислиш но пропускаш някой фактори и накрая негативни резултати.
Първо неутриното има енергия на въртенето и само това може да отдаде (спин). Това е вярно, щракваш импулс завърташ гранчарското колело или пумпал, дотук добре но по-нататък издишаш, защото не разглеждаш фактическата обстановка. Да разгледаме тази обстановка.
  Дарки или гравитация+електронно неутрино или електромагнитни вълни се генерират от Черното Слънце (черна дупка в науката). Слетлото ( Златното) Слънце генерира оргон или мюонно неутрино. Основното движение (въртене) се задава от Черното Слънце за това винаги имаме утечка (разсейване) на електронно неутрино. Следователно КПД над 98-99% неможеш да постигнеш ако ако щеш трамвай стани.
Второ за да се излезне от това положение трабва да се знаят свойствата на неутриното, грубо ги повтарям:
-поляризация, няма въртене-електрично поле
-въртене на дясно
-въртене на ляво
Трето като се знаят свойствата на неутриното то трябва да се спретне генератора.
Завъртаме примерно едно гранчарското колело или пумпал  на дясно, завъртаме друго грънчарско колело или пумпал наляво, до тук с механичните асоциации. Част от потоците трябва да минат в бифилярна намотка, въртящата се енергия, се трасформира в електрично поле.
За да имаме усилване на енергията количеството трябва да е повече в приемника отколкото в предавателя. Това усилва идва от принципа, че едноименни спинове се привличат, с друди думи ако завъртиш на дясно едно неутрино в приемника ще дойдат много повече бройки неутрино завъртяни на дясно. Тук има някой проблеми с променливия ток или проблема с импулсния ток описан по-горе.  Тези проблеми се решават едиствено, чрез преобразуване в електрично поле, друг начин няма.
При теслови трасформатори имаме електростатично зареждане на тела.       
« Последна редакция: Юни 09, 2012, 08:35:19 pm от mi68 »

toto_nagamoto

  • Гост
Колега mi68 не подвеждайте и баламосвайте хората със вашите измишльотини за "неутринно", "мюонно неутрино" и тем подобни глупости тъй-като това са само недоказани предположения основаващи се на косвенни данни защото истината е, че в по дълбока перспектива бих приел по добре идеята, че микросвета е изграден не от вашите любими частици посочени по горе а от енергиини вихри формиращи съответните видове полета и образувания от, които се състоят атомите. В противен случай ще заприлича повече на това, колкото примамливо и близко до горепосочената идея да изглежда но в същото време я споделям и благодаря на колегата vdomov, че си е направил труда да посъбере някои основополагащи материали предполагащи засега основателно принципа според характера на конструкцията и използваните детайли в установката.
« Последна редакция: Юни 10, 2012, 12:22:43 am от toto_nagamoto »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Колега,
Прочети малко литература за Черното Слънце при траките, маите, преди да даваш генерални линии и обобщения. През декември, тази година, има голям парад с Нашето Слънце спрямо Черното Слънце.
  Тук не се бистри "небесна електродинамика" или "небесна механика" . Тук бистрим генератора на Капанадзе, по-точно как да преобразуваме математическия знак "-" в "+" и да имаме свободна енергия.
Теорията даже да е грешна има силна страна, че е практична. Ако имаш някоя друга практична теория или версия, трябвя да я изложиш, с удоволствие ще се запозная. 
« Последна редакция: Юни 09, 2012, 11:42:03 pm от mi68 »

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
Къде ги видяхте тези електрони, позитрони, неутрина и подобни глупости. Такива частици несъществуват в природата. Съвременната физика доказва всичко с косвени доказателства, което не е правилно, а всичко е много просто.
          Както Земята функционра, като торус, така и всичко, което ни заобикаля, включително и нашите тела. Да вземем за пример магнитното поле на Земята, където магнитния поток излиза от северния полюс обикаля Земята от север на юг и влиза през южния полюс. Но тук трябва да се отбележи най важното нещо, че този поток не е един, а са два потока с абсолютно еднакви сили, които се движат срещуположно с много голяма скорост и не се унищожават, въпреки, че са със срещуположни посоки. Древните хора, са знаели това, но всичко е било изгубено във времето. Като пример ще ви дам положителната и отрицателната енергия ИН и ЯН. Тези два магнитни потока, са изградени от свръх малки единични магнити, които проникват през всичко, за разлика от светлината, която много лесно може да бъде спряна. При срещуположното движение на двата магнитни потока, единичните северни и южни магнити не си влияят, а просто се уравновесяват. Атомите, са изградени от същите тези малки северни и южни магнити, които се движат по двоики спираловидно на дясно, около неутралната частица на атома, но имат по-голяма орбита и така изграждат материята. Така, че всичко около нас е изградено от тези северни и южни единични магнити и неутралните частици на материята. А източника на тези северни и южни единични магнити е Слънцето.
     Понятието електрически ток е грешно още от създаването си, защото в проводника се движат не електрони, протони и подобни глупости, а именно тези единични северни и южни магнити и движението им  едновременно в двете посоки.
    Всички амперметри и волтметри и други измервателни уреди отчитат само положителната съставка на тока и никога отрицателната, така че с тях на практика нищо реално не може да се измери.
     Тази теория не е моя и е от 70-80 години от един човек, които е завършил само четвърти клас.
          Каква връзка има тази теория с генератора на Капанадзе?
      Провел съм хиляди експерименти с Тесла траф и други високоволтови източници, изпосъсипах много апаратура и резултатите все още, са нулеви. Няма идея, която е излязла в нета и не съм пробвал и пак нищо. Така, че теорията, която съм изложил по-горе ми се струва правдоподобна.  Ние трябва да знаем механизмите в природата и тогава просто да ги повторим в по-малки размери за нашите нужди.
      Движението на северните и южните единични магнити в магнитното поле на Земята е вечно и не се изисква енергия за поддържането му. Така, че трябва първо да се направи такъв хранител на вечното движение, което е елементарно. Ще кача клип на такъв хранител, които трябва само да се стартира с една батерия и движението на срещеположните мгнитни потоци започва и може да трае вечно, докато не се наруши цялостта на системата. За да функционира хранителя на вечно движение, той не се нуждае повече от външна енергия, само се стартира с батерията.
       Втората стъпка според мен е да се сваля тази енергия по някакъв начин към товара, която енергия е много голяма. Когато ние чрез товара нарушим баланса в хранителя на вечно движение или отнемаме от енергията му, той автоматично се зарежда със северни и южни единични магнити от околното пространство, за да се уравновеси или да изпълни параметрите, които ние сме му задали при изработването му. Ето това Капанадзе нарича резонанс и автоматично потдържане на резонанса. Резонанса е равновесието в, което се намират двата срещуположни магнитни потока в хранителя на вечно движение, а автоматичното потдържане на това равновесие е, когато ние черпим енергия от хранителя и той автоматично се зарежда от пространството с липсващите северни и южни единични магнити.
      Друго за, което трябва да се помисли е, как да получим променливо напрежение на товара, защото тока на двата противоположни магнитни потоци в хранителя на вечно движение е постоянен и  едновременен в двете посоки. Явно ще има нужда от някаква комутация на тези магнитни потоци.
      Какво ни учат в училище, че ако имаме плюс и минус, те взаимно се унищожават. Е, когато ти пълнят главата с такива глупости, кога ще стигнеш до свободната енергия, никога. Ако съвременната физика е била отклонена от правия път умишлено от някои, мога да разбера, но ако не е, просто нямам думи за съвременната наука..... ПОЗДРАВИ!!!
     
Прикаченият видео клип е репликация на електромагнита на Leеdskalnin.
« Последна редакция: Юни 10, 2012, 04:22:09 pm от altium »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
Аз проведох доста опити подобно на колегата mito-kupona, резултат никакъв. Осъзнах с тези теории, че съм вървял по грешен път. Приемам, че ефира е неутрален и трябва да се развълнува подобно на спокойно езеро, резултати никакви направо отчайващи.
Сега приемам, че ефира е в движение, подобно на река и трябва да сложиш воденично колело. Воденично колело изпълнява бифилярна намотка. Тук има сериозен проблем:
-при еднакви потоци движение липсва
-при различни потоци движение има
При воденичното колело имаме несиметрия от различните среди (въздух и вода), следователно различни потоци. Обмислям опити за изкуствени различни среди (асиметрия), различни метали и диаметри,  дължина на проводника.
П.П. Представеният опит от колегата mito_kupona е не пълен. Опита трябва да се проведе след смяна на поляритета на батерията и светодиода. Червеният кабел на схемата е +; черният е -  на 9 В батерия. Допълнително магнитопровода трябва да е ориентиран в посока изток-запад, после север-юг. Целта е да се провери значението на посоката на движение (въртене). Тъй като основното въртене идва от Черно (Бяло) Слънце то посоката трябва да има значение. Такива опити съм провеждал но не разполагам с точна апаратура. Виждам изход ако се ползват диференциални методи, на този етап невиждам смисъл да конструирам такава апаратура.
« Последна редакция: Юни 13, 2012, 10:26:59 pm от mi68 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте Колеги,
Безиндуктивният бифилярен тръбен кондензатор има едно интересно свойство. Екранът винаги се зарежда - , а бифилярката +, независимо от посоката на тока( свойството кохерентност в аспект еднопосочност). Това свойство може да се ползва за нелинейно нарастване на енергията в стандартен GLC кръг. Да поясним със следния пример:
Енергия на кондензатор е W=0,5.C.U^2 Приемам условно С=1 и зареждам кондензатора с 9В батерия ала Капанадзе. Приемаме, че бифилярният кондензатор има напрежение 2В.
а) имаме събиране на напрежението 9+2=11; 11.11=121
б) имаме изваждане на напрежението 9-2=7; 7.7=49 
121 - 49=72 72 е голямо число и е достатъчно да покрие всякъкви загуби в GLC кръга. Сметките са направени в идеални условия.
Може да се разгледа друг подход параметричното усилване. Тъй като бифилярния капацитет изправя напрежението, то първият хармоник е с удвоена честота. Според теорията и практиката на параметричното усилване, удвоената честота е оптимална за параметрично усилване.
заб. не разглеждам електроника за стартиране и стационарна амплитуда, който са традиционни.
« Последна редакция: Юли 14, 2012, 05:50:16 pm от mi68 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
точно това правя, навивам в момента бобините. Оставам с впечетлението, че сам работя по темата, другите дават отценки, без никакво творчество и дискусия. Чакаме Капанадзе да се накуми да патентова. Който е търпелив да чака, аз съм от нетърпеливите и търсащи хора. За сега намирам слаба подрепа и са чудя да ли си заслужава усилията! Може би трябва да се включа в отбора на чакащите.