Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3448180 пъти)

vitan

  • Гост
И така, принципът е сравнително ясен. Проблемът е с точната конструкция на устройството, което се състои от две части.

Така си е принципно, но защо в 2 части? Колегата EDM electronics добре каза резонатор. Но, ако тоя резонатор го обърнем на автотрансформатор, ще има огромно влияние на товара. Аз мисля, че при Капанадзе имаме 3 части. Може и да не съм прав, но така мисля. А какъвто и да е резонанса на Капанадзе, ако е вярно, че нещата са му "по Тесла", трябва да има яко ВЧ. Габарита го подсказва. Както и Тесла.

Ако не е на Тесла принцип, тука има шах с пешката. Но мисля е по него, което рано или късно ще го бъде....

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
Здравейте всички! От всичко, което съм изчел в руските форуми и от многото експерименти, които направих стигнах до
следните изводи:
1. Първи ключов елемент - разрядник, с качер няма да стане.
2. Втори ключов елемент - дросел от газоразрядна лампа.
3. Ако има в устройството теслов трав, то той е за получаване на в.н. за разрядника 2-3 кв. Това може да се постигне и с
    неонов траф или с блокингенератор и тхо, начини много, въпрос на избор.
4. По отношение на бобината, която е извън зелената кутия - тя има общо с тесла трафа дотолкова, че е с въздушна междина,
    няма хиляди навивки от тънък проводник, а както е видно в клипа, навивките са малко от проводник 3-4 мм.
    Вътре в нея няма феромагнитен материал, но има нещо друго, което е и ключа към загадката. Високочестотен ток през нея
    не протича, енергията, която се трансформира в нея е с честота 50z.
5. Заземяване на устройството не е нужно, работи и без него, но може да се заземи от съображения за безопастност, съветвам
    всички експериментатори да го използват, защото от опит знам, какво може да се случи. Това е моето мнение. ПОЗДРАВИ!!!

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Z - Оркестър Вагнер
Според мен, Усилващия предавател има "възбудител" - първичен кръг и приемник на този етер. Как точно се избива, поляризира/насочва етера, дали с мощния магнитен импулс от първичната бобина или с електрическия електронен разряд от искрището, увличайки етерния газ от въздуха към единия-приемния електрод на искрището, още не знам, не съм си дал обяснение. Но при всички случаи вторичната бобина представлява антена или по-точно вълновод. Много прилича тая антена на несиметричния вибратор и е от спиралните антени, като от ония на безжичните телефони и портативните радиостанции.

Долу съм прикачил снимка на стояща вълна. Тя се получава следствие на излъчване на бягаща вълна и интерференция на същата. Излъчва се вълната, отива до някъде, отразява се и се връща обратно от там от където е дошла, като се получават възли на минимум и максимум. Много странна физика, все едно да изстреляш куршум и той да се върне отново в дулото.

Тесла е изчислил скоростта на тази скаларна вълна и тя е 471 240 км/сек., т.е. 1,5708 пъти по-бързо от скоростта на светлината - спор за това да няма, който желае мога да посоча патента на гения. Другото характерно за тази вълна е, че парадоксално но факт, тя се предава без загуби в атмосферата, за разлика от разпространението и в метали, което още веднъж потвърждава естеството на токоносителя - газа.

Остава въпроса, как тогава да се изчисли тази антена /вторична намотка/ ?  Щом имаме стояща вълна, тя ще се разпространява в проводник - мед. Скоростта обаче в медта ще е различна от тази във въздуха, с други думи ще има разлика в дължината на вълната в бобината и тази във въздуха заради разликата във скоростите на разпространение в зависимост от средата. При всички случаи в медта има забавяне, тоест по-ниска скорост. Тесла обаче не е казал колко е тя в медта. Следва да се направи аналогия с електромагнитната вълна където забавянето е около 95%, т.е. с 5% по-бавно разпространение, но не знам дали съм прав.

И основното за "антената", при условие, че знаем как се изчислява дължината на скаларната вълна в проводник, то следва да определим колко да е голяма тази бобина, колко навивки. Изходното напрежение в антената ще зависи от входната мощност /няма да се спирам как се изчислява, има го в записките на Тесла/ и диаметъра на цилиндъра, както и броя на навивките. Но в никакъв случай тук не важи коефициента на трансформация, като при обичайните трансформатори.

И най-накрая, мисля и най-важното за тази бобина, предвид че имаме стояща вълна /снимката долу/, то тя има минимум и максимум, следователно спиралата трябва да е дълга от най-малкия минимум, до най-големия максимум, или това е 90 градуса или 1/4 от дължината на вълната. С други думи дължината на проводника трябва да е 1/4 ланда, там е максимума, или кратни на тази, например 3/4 или 5/4 и т.н. Възловите точки и максимумите могат да се определят, като се изчисли грубо дължината на вълната, от там дължината на проводника и после с детектор по протежение на бобината да се търси нейния максимум, подобно на устройството но мадсатБГ. Но за къса бобина това ще е трудно, тогава с донастройка на честотата от първичния кръг.

Но това не е всичко, дори и това условие да бъде изпълнено си мисля, че СЕ няма да има, защото нищо няма тук за изчисление на все още непонятния за мен "скаларен резонанс". За сега това в моите представи е, както казва Василатос - равни маси. Ето го и следващото условие. Но нямам обяснение защо е така. За съжаление Василатос е бил твърде лаконичен. Вероятно равните маси означават и равни обеми, т.е. ако възприемем двете плочи на един кондензатор, то те трябва да са еднакви по площ - но това са само мои разсъждения, не зная дали съм прав.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Z - Оркестър Вагнер
Чудото повторено от админа SR  ;D   http://www.youtube.com/watch?v=JKWNS0yzecg
« Последна редакция: Април 03, 2010, 10:01:44 pm от EDM electronics »

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 998
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
четейки написаното от EDM electronics си спомних едно писание която биах чел преди време относно антена която "засмуква" енергия от пространството. Писателят предполага че това е "тайната" на Тесла за неговия енергиен прехващач. Интересна статийка, която може подскаже нестандартен начин на виждане на проблема. 

http://amasci.com/tesla/tesceive.html

Надявам се това да не отвлече ехпериментаторите от пътя по който са тръгнали, а само да помогне със нови идеи.

СС

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Z - Оркестър Вагнер
Свалих клипа и го конвертирах с по-голяма резолюция за да подобря качеството. Изображението стана по-детайлно, виждат се важни подробности.

Това което видях, направо променя коренно представата за Тесла-траф. В патентите си Тесла изрично подчертава - бобината се навива на изолационно тяло, а също така и на тяло с магнитна сърцевина! - невероятно. Мога да направя цитат в оригинал!
Това променя много неща.

От снимките които свалих от клипа се вижда ясно според мен - ФЕРИТНИ ТОРОИДИ НАРЕДЕНИ ЕДИН ЗАД ДРУГ изграждайки тръбата.

Те тва не съм го очаквал, и това, че може и без заземяване. Направо Капанадзе стана като едно ТПУ.

Бих могъл и да преброя навивките!

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
Здравейте! Това с тороидите вътре в тръбата съм го пробвал, 20 броя набити в пвц тръба 32 мм, и какво ли не още съм слагал в
тръбата - медна тръба, железна тръба, алуминиева, мрежа от алуминий, оловна тръба и др. Явно нещо друго от пъзела ми убягва
или и в този клип се виждат тези тороиди в началото и края на тръбата за заблуда, а вътре има съвсем друго нещо, с което мисля
да експериментирам тези дни и ще дам резултата. Гениалните неща са обикнвенно много прости, но знае ли човек. При опитите с
различните сърцевини и резултатите са различни, но до самозахранване не стигнах, но това е дълга история, просто не мога да я
опиша тук. ПОЗДРАВИ И УСПЕХИ!!!

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Здравейте колеги,
искам да ви обърна внимание на пост 193 на altium и на прикачения документ с разсъждения на руския колега SR. Интересният за мен текст е:

"SR, а что за металлические бочки стоят в центре турецкой установки на видео? И куда бъёт искра - с высоких синих катушек к металлическим бочёнкам или с бочёнков на катушки?"

Вы также не ответили, почему не хотите дать нам подсказку.


Я дал очень весомую информацию, указав, что на видео 100кВт установки видно 80% принципа.
Более подробной информации не будет, тем более про "БОЧКИ", кто то видит бочки, а кто то нечто иное.

С уважением.

В горното става въпрос за следното видео:
http://www.youtube.com/watch?v=_CRkDySQCSM&feature=fvw

Бочка на руски е  бъчва. Като се загледах преди малко във видеото /0.50-1.30 мин./, се сетих за няколко подобни неща с бъчвовидна или затворена цилиндрична форма - не само съдържащи алкохол де  ;D
1. При Тестатика - двете големи "консервни" кутии в предната част на генератора, смес между лайденски стъкленици и оргонни акумулатори. Неведнъж съм казвал в този форум че според мен за да се извлече СЕ трябва устройството да е смесен оргонно-електрически кондензатор, със пулсиращо подавана/отдаване на енергията, което позволява да се превръща етера в електричество чрез падане на вибрационното ниво.
2. Историята на електротехниката е доста интересна, в началото са се правили много опити с лайденски стъкленици щото друг кондензатор не е имало познат. След това с изобретяването на всякакви други такива са се забравили някои интересни ефекти. Например - получаването на кълбовидна мълния при зареждането /импулсно/ на лайденска стъкленица. Някои опити са включвали зареждане на вода като електродът от машината е бил във сткленица с вода, а заземяването /другият полюс/ е било през ръката и тялото на експериментатора - държал е стъкленицата. Освен това доста често в по-късните усъвършенствани лайденски стъкленици се е ползвало оловно фолио - да се сещате за катализните свойства на оловото+магнити при автотермията?.  ;)
3. Има интересна, добре забравена овърюнити система на руския учен от 19 век Павел Яблочков, свързана пак с лайденски стъкленици:
http://www.rexresearch.com/yablotch/yablotch.htm
4. Да се сещате какво беше писал Василатос за барон фон Райхенбах и за бялата светеща од, натрупваща се в лайденски стъкленици? Появяваща се известно време след включване на заряда /около 30 сек/ и изчезваща доста след изключването на захранването...
ИНТЕРЕСНО МИ Е МНЕНИЕТО НА КОЛЕГАТА mi68 ПО ТАЗИ ТОЧКА. "Хладината" при неговата инсталация се проявява точно така.
Ако ви е светнало за какво иде реч, просто включете не нормални кондензатори в пулсиращите си вериги, а лайденски стъкленици - най-добре от стари крушки за осветление защото са със близка до сферичната форма и закалено стъкло. Предполагам за полюси може да се ползва и алум. фолио. Сферичните лайденски кондензатори с такава конструкция според мен имат особени свойства, защото од се натрупва силно в такава среда - опасното е при рязко зареждане с висок волтаж да не стане пробив в енергийното ниво и да се появи високовибрационна "капка" във вид на кълбовидна мълния, т.е. при отваряне на портал да се просмуче флуидна од с висок заряд от паралелното ниво на съществуване. Това образувание "кипи" по повърхността и при пределна неустойчивост се взривява с отделяне на голям електростатичен заряд - ТАКА ЧЕ ВНИМАВАЙТЕ!!! Всъщност става взривно овърюнити преобразуване с огромно КПД.
Поздрави


 

vitan

  • Гост
Чудото повторено от админа SR  ;D   http://www.youtube.com/watch?v=G_ctERXxHCA&feature=player_embedded#

Моите уважения към руския админ, ама да не го е хванал българския фрии-енерджи синдром (да кажеш хоп преди да си скочил).

Горното видео дава: This video has been removed by the user. Някой да има версия по видеото и съдбата му?

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Админа заяви че го премахва.

мадсат

п.с. Моето виждане за схемата на SR193
« Последна редакция: Април 03, 2010, 01:57:48 pm от madsatbg »

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Аз и PPG стигнахме до извода че вътре не са феритни пръстени, вероятно е феритен прах.
По нагоре от снимките на  EDM electronics се вижда ясно.

мадсат

vitan

  • Гост
madsatbg, едва ли е това. Не беше ли той, който говореше, че дъгата може и да е от постоянен ток (може и да бъркам).

После той изключи около 40V, а не 220V мрежа. Кондензаторите са важен момент. От тях идва запуска. А после ги накъсява.
На твоята схема 220V ги виждам като вход и ако го накъсиш....

Ако честотата е 50Hz, то на теория и желязна тръба да сложиш, няма да е голяма разликата за 150 вата. Ако е 50 херца обаче.
« Последна редакция: Април 03, 2010, 04:26:28 pm от vitan »

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Прилагам две принципни схеми на успешната реплика на SR, които според мен най-добре отговарят на реалния действащ принцип и го обобщават
 
 
    
А това са някои от най-ключовите исказвания на SR за разбиране на принципа на действие на генератора на Капанадзе: " Порог не в напряжении, а в способности создавать ВЧ поле, которое стимулирует "ферромагнетик".
Цитата SR:
3) В установке используется два эффекта , только в комплексе они дают результат. Дуга имеет широкий спектр , несколько из этих частот являются резонансными для "ферромагнетика" , что и вызывает определенные в нем процессы. Возникает поле. Но поле это "мёртвое" и работу совершать не может, поэтому подключается второй процесс. В сумме эти два процесса и служат для получения избыточной энергии из ферромагнетика и из воздуха эта энергия не берется.

Дуга частоту не меняет, она идет от задающего генератора!!!
связь с мельниченко, это то что он говорит про домены. домены это и есть магнитики. попов в резонанс с частатой из искры, домены готовы выполнить другую функцию, тоесть повернутся куда им прикажут, а приказывает им потом переменное мегнитное поле с током 50 герц. в принципе то частота может быть к примеру и 400 герц.
И снова, здравствуйте.

Хочу уточнить несколько моментов:

1) Капанадзе в первом своём видео говорит чистую правду, единственное, его понятия и ваши могут расходиться, НР: тот же резонанс.
2) Капанадзе правильно сделал, что вывел разрядник на "улицу"(снаружи коробки), так как если разряд не загорится, то фокус не удастся, поэтому он на протяжении всего фильма волновался за искру.
3) В установке используется два эффекта , только в комплексе они дают результат. Дуга имеет широкий спектр , несколько из этих частот являются резонансными для "ферромагнетика" , что и вызывает определенные в нем процессы. Возникает поле. Но поле это "мёртвое" и работу совершать не может, поэтому подключается второй процесс. В сумме эти два процесса и служат для получения избыточной энергии из ферромагнетика и из воздуха эта энергия не берется.
И еще : Ферромагнетик можно представить как материал, где очень много мелких магнитиков, которые в виду хауса направленны в разные стороны и не могут создать результирующее поле. Первый процесс позволяет им расслабиться , второй повернуться так, что бы все эти мелкие магнитики создали результирующее поле причем мощное. Если сказать просто, то создается мощный магнит с возможностью им управлять. Ну, а дальше дело классической физики.


По поводу моего кино    , кто хочет видеть в нем фальсификацию, тот обязательно увидит. Такова натура человека.

Еще хотел бы попросить участников форума по возможности не растаскивать информацию этого форума по другим форумам.


PS: Прочитал тут сообщение о якобы моем бизнес плане по поводу этого устройства, скажу прямо - мне это ненужно.

Электроэнергия у меня бесплатная и смысла питаться от этой установки я не вижу и похоже она вредна за счет своих излучений два дня с ней работал и два дня у меня повышенная температура и головная боль.
связь с мельниченко, это то что он говорит про домены. домены это и есть магнитики. попов в резонанс с частатой из искры, домены готовы выполнить другую функцию, тоесть повернутся куда им прикажут, а приказывает им потом переменное мегнитное поле с током 50 герц. в принципе то частота может быть к примеру и 400 герц."

През изминалите дни правих също и елементарни експерименти при,  които паралелно на товар подавах високоволтов разряд с нищожна сила, вследствие на което, интензивността на светене на товарната  лампа нарастваще значително.  Направих и опит в който, използвах и две товарни лампи свързани към акумулатор последователно. Паралелно на едната лампа подавах слаб разряд при, при което тя светеше интензивно а светенето на другата лампа намаля значително. При замерване на консумацията , тока бе паднал почти на половина а лампата за малко да изгори.  Е , сега предстои да направя нещо по-сериозно, тъй като смятам че разбира за какво става дума . В случая може би по-несигурно е теоретичното обяснение на принципа от колкото практическото изпълнение.  По долу  съм сложил допълнителна полезна и синтезирана информация, макар че смятам настоящата за достатъчна и ключова. Сега е въпрос на време ние , тук в България да направим работещ образец.
« Последна редакция: Април 08, 2010, 10:56:05 pm от teofilius »

vitan

  • Гост
...... и похоже она вредна за счет своих излучений два дня с ней работал и два дня у меня повышенная температура и головная боль.
Моля да бъда разбран, не казвам на никого какво ще прави но:
-   Учените са установили (ако сте разбрали от нишката за Тектоничното оръжие), че колебанията на магнитното поле могат да доведат до грешки в репликацията на ДНК. Така, че вероятно трябва да се правят опити с тороид (да не бяга полето навън).
-   Искрището произвежда химия, така че трябва да е на проветриво (мазе :) заради заземяването)
-   Това чудо с искрището иска мазе – дава смущения в добър радиус.
-   Заради ниската си честота реагират нервите на човека. За относителна безвредност трябва над 10 kHz, но тогава искрата не може да се поддържа лесно, защото минава в постоянен ток.

С две думи – за мен това е междинен вариант. Или трябва истински Тесла принцип, но на полупроводници, или TPU. Иначе в посочените по-горе схеми има логика :) Въпрос на проби и каквото там още.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Z - Оркестър Вагнер
Току що се връщам и видях постовете на колегите. Цял ден ми се въртя в главата видеото на руснака и се опитвах да разбера принципа и как би изглеждала схемата.

Всъщност и мадсатБГ и Теофилиус сякаш сме мислили по един и същ начин. И аз така си обясних принципа. Капанадзе не е точно Тесла, а само част от Тесла. Да наистина гениалните неща са прости, той е обикновен трансформатор с "удар по краката", както се казва в едно от обясненията на руснаците. Удар по краката  това е първичния Тесла кръг.

Дори си мисля, че за тази ниска честота Капанадзе не използва ферит а пакет силициеви пластини, вероятно от дросел. Кое ме кара да мисля така. Ами когато включи устройството ясно се чува шума от ламелите, като не добре затегнат мрежов траф.

Вероятно руснака не постига КПДто на Капанадзе защото използва ферит.

Голям обрат в развоя на технологията ???   Но края е близо  ;D


За мен е закон да свалям интересните клипове, защото често изчезват. За тези които ми писаха на лични ще кажа: Разполагам с клипа но не знам как до го кача във форума, вероятно ще го пратя на някой от админите и те да го качат.
« Последна редакция: Април 03, 2010, 07:48:47 pm от EDM electronics »