Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3447877 пъти)

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
madsatbg,

Ефекта получава ли се ако вместо от транзисторното стъпало подадеш 50 херца от вторичната на подходящ мрежов трансформатор?
Здравей,
не, няма ефект.Намотката се явява пълно късо, тока е голям и напрежението е около нулата-
пробвах с изхода на електрожена.
« Последна редакция: Май 05, 2010, 01:02:47 am от madsatbg »

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
но няма да е зле ако колегата mito_kupona погледне какво става със таймера 555 след като се включи високото напрежение. Твърде е вероятно разрядите да рестартират таймера като по този начин честотата на 50 херцовия генератор става няколко килохерца (долу горе честотата на разрядите)  и изходния трансформатор става високочестотен

вариант за получаване на синусоида е ако транзисторите се комутират на висока честота която е широчинно модулирана на 50 херца. Така работят аудио усилвателите в клас D.


Здравей,
да, ти си прав - изглежда честотата се променя, защото чувам, след подаването на искрата, бръмченето на феритите става  с по висока честота.

Можеш ли да подскажеш схемка "за получаване на синусоида  ако транзисторите се комутират на висока честота която е широчинно модулирана на 50 херца"

поздрави мадсатбг

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Цитат от Мито Купона от 265 пост: " Здравейте! За да проверя, това което ме посъветва колегата - varvarin - подадох на транзисторите синус от един малък понижаващ
мрежов траф, ефекта е същия, при подаване на искрата консумацията пада с около 600ма..."  Може би най-сигурно е експеримента да е напълно чист ако се провежда с директно захранвана на първичната намотка със захранване от понижаващ мрежов трансформатор. ...

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Измерих консумацията преди и след подаване на искрата и светване на лампата.
Резултата е че няма спадане на консумацията.
Тока преди искрата е  2.5 ампера, след искренето и светване на лампата тока става 3 ампера.

Измерването направих като последователно на захранването включих 0.3 ома и "п" образен филтър от компютърно захранване
и меря пада  на напрежение със срелкови уред Ц4315

мадсатбг

p.s.Някой беше казал, че 99.9% oт съобщенията за Свободна Енергия са в резултат на грешно измерване.Прилагам няколко осцилограми снети на изхода на 555 - как се изменя честотата
с искренето и съответно силно светене на лампата.Sorry ако съм подвел някого.
 :'(
@ Мито Купона
"Може би най-сигурно е експеримента да е напълно чист ако се провежда с директно захранвана на първичната намотка със захранване от понижаващ мрежов трансформатор. ..."

Според мен не е чист, а къде остана "втората" функция на транзисторите:
Първата е синусоидално 50 херца - добре.
Втората?... според СР .Може би е дедектирането?

мадсатбг
« Последна редакция: Май 08, 2010, 04:19:53 pm от madsatbg »

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Руснаците твърдят , че са постигнали самозахранване: http://www.001-lab.com/001lab/index.php?topic=455.msg10015#msg10015 Има видео.
Схемата е проста, може да се пробва. Магнитопровод - цяла тръба (ферит). Има 3 успешни потвърждения на ефекта в следващите им постове.

Пуснали са тема само за практическите си опити и резултатите от тях: http://www.001-lab.com/001lab/index.php?topic=420.0 в която тема има интересни опити и начини за получаване на параметрични резонанси и чист синус.

Цитат
Разрядник слева до 1,5 мм, справа защитный 5-7 мм
Цитат
При зазоре в 0,5- 1 мм цикает пол часа, не менее, дальше задобало смотреть, при большем зазоре от 4 до 20 циканий и пробивается аварийный зазор, и естественно все останавливается, поскольку кондер разрядился....
Цитат
Когда только толкнуть от питания и сразу снять 12 вольт, тогда искратихонько цыкает.
и совсем без питания.
При зазоре от 1,5 мм 4-20 циканий и аварийный зазор опять пробивает...
Земля на холодном конце твс. Без нее тоже работает
Цитат
Токи в котушках текут в разных направлениях самоподдерживаясь и перезаряжая конденсаторы с резонансной частотой контура.
Излишки плюются обратно в кондер, дозаряжая его до пробоя защитного разрядника...
Цитат
Думаю тута чуть по другому, сама катушка, когда ее межвитковая емкость заряжена начинает автоколебания и сама себя разгоняет, а излишки вышпуливает в разрядный кондер...
Когда напруга этого кондера дойдет до пробоя защитного разрядника, тагды и БАБАХ получается
Цитат
У меня от 0,5 до 1.5 мм промежуток, т.е. 1-4,5 кв.
Достаточно секунды проводом +12в по питанию преобразователя, чтоб процесс пошел
Цитат
Эффект есть только что попробовал - причем разрядник первый  даже не заработал - сильно развел  а второй заработал маленькая искра , блин я в шоке ща досмотрел - второй хвост ТВСа забыл подключть -а Эффект есть!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Да, эффект больше проявляется когда первый разрядник хорошо разведен и провод с твс не подключен (зазор на первом разряднике 1мм)
Цитат
Динатрон! Принимай поздравления и еще одно подтверждение опыта!
Отвлекся от своего (безферритового), решил проверить.
Итог искра на ограничительном разряднике синяя, я частотой герц 25-30, длина до 2 см.
На подающем около 1 мм - искру неслышно пробивает с высокой частотой, цвет из за солнца не видно.
Емкости 0,15 мф (Батарея кондеров по 15 Нф).
При отключении чтобы остановить приходится коротить отверткой оба разрядника секунд 30 иначе колебания восстанавливаются.
Попробовал увеличить ограничительный зазор до 4 см. В итоге обратный пробой на блокинг генератор попалило и транзистор и похоже ТВС. Дыму было много.
Вывод нагрузку нужно снимать или накопится заряд, который найдет кратчайший себе "разрядник"
Синий цвет искры как я понимаю с присутствием токовой составляющей.
Магнитное поле померить не успел. А ИМХО оно основное в СЕ. Как раз с него то мы все и снимаем.


« Последна редакция: Май 08, 2010, 01:20:26 pm от altium »

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
Здравейте! Според мен вървиме в грешна посока, бобините са две, а не три. Вижте филма на Капанадзе със зелената кутия, в изходния траф влизат три кабела, един за искрата и два за синуса. Вижте и схемата на патента, там са показани две бобини. Чуйте,
какво говори Капи, за резонанс между първична и вторична намотка и никъде не споменава трета намотка, говори и за Мелниченко, че е много близо, но и при Мелниченко са две бобини. Спомнете си, какво казва SR, че без искрата фокуса не става, че искрата няма връзка със силовата част, а създава ел. поле, което разхлабва феромагнетика, за да може да се управлява от магнитното поле на синуса. Така, че загадката е, как искрата  създава това поле? По руските форуми тече информация, че Капи е
навил изходния траф върху бутилка пълна с парчета ферити от отклонителна система, или железни стружки, или не знам, какво още. Не забравяйте, че всичко е много просто, както казва SR, от това трябва да се водим, за да не си губим времето. Давайте идеИ. ПОЗДРАВИ!!!
« Последна редакция: Май 08, 2010, 01:21:01 pm от altium »

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Здравейте,
някой може ли  да даде инфо относно видовте искри  - кога се получава бяла , зелена, синя ,  тънка , съскаща и т.н.
Благодаря

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
Здравейте! Ето и гледната точка на Виктор Григ от MATRI-X, с обяснения и схеми. Вече съвсем се обърках. ПОЗДРАВИ!!!

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Здравейте! Направих репликация на опита на Динатрон, като захранвам един светодиод на изхода посредством няколко навивки около бобината.  Бобината е две последователни намотки в единия край с кондензатор около 100 пикофарада а захранващия кондензатор на входа е 50 нано фарада на 10Кв. Работи еднакво с магнитопровод или без такъв. Работи в продължение на около 20 мин. като постепенно честотата на импулсите намалява във времето  - тоест кондензатора се разрежда. Мисля че при по-голям капацитет на бобината би могло да се получи увеличаване на честотата и съответно увеличаване на енергията в кръга. Може би на тази основа трябва да помислим как работи и генератора на капанадзе. ...
  http://www.youtube.com/watch?v=6hGxwQBRgVY   

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
И аз потвърждавам самоосцилиране на схемата (Динатрон) ...., но до изчерпване на капацитета на кондензатора. Направих няколко бoбини с различни параметри и сърцевини с което се забелязва разлика в честотата на пробивите, естествено от значение е и хлабината на първото искрище. Според мен няма СЕ в този модел. Ако някой друг е пробвал схемата нека сподели резултатите си.
« Последна редакция: Май 09, 2010, 07:33:58 pm от coke2k »

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
Здравейте! Аз получих същия ефект преди време с подобна конфигурация на изпълнение, даже бях навил още едн бобина, с която да свалям енергията от разрядите и зареждах кондензатор, с който да се самозахранва схемата. Всичко продължаваше 20-30 минути, докато се разредят кондензаторите и спираше. Според мен в тази схема СЕ няма и затова не публикувах нищо по въпроса тогава. Като чета руските форуми и руснаците са на такова мнение. ПОЗДРАВИ!!!

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Има вероятност видеото на SR  да е ментак...

http://next-energy.2x2forum.ru/forum-f1/tema-t14-100.htm

 Re: Разбор видео от SR

Сообщение автор nazar Вчера в 9:46 pm
Привет орлы! Я пообщался немного с SR ом. На первый взгляд человек страдает сильным психозом. Не знаю, толи "добрые пожелания " форумчан на него так подействовали, толи он в дипрессии.
Знаете? похоже нет никакого СЕ у него. А есть "граната" напоследок Very Happy для "любимых" экс--софорумчан.
Если точнее сказать, он его просто не построил, не хватило средств.
Я был бы рад ошибиться в своем выводе.
Однако принцип, который он проповедует интересен.


дано аз да не съм разбрал правилно...

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
Здравей coke2k, не ми се вярва да е менте, това са само предположения на хора, които не могат да постигнат някакъв успех и това ги обезверява. Случва се на всеки да попадне в задънена улица и да падне духом, но това трябва да се преодолява, а не да се дават заключения наизуст, както прави nazar. Аз от личен опит съм убеден в съществуването на СЕ, а мисля и всички тук на този форум, така че трябва да се мобилизираме и да я уловим по някакъв начин ТАЗИ ЕНЕРГИЯ. Сигурен съм, че и това ще стане рано или късно.ПОЗДРАВИ И УСПЕХИ!!! :)

Неактивен tod

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 34
    • икономия на ток
Здравей mito_kupona! Какво ще рече: "Аз от личен опит съм убеден в съществуването на СЕ".
1.Виждал съм действуваща установка.
2.Сам съм проектирал такава.
3.Казвал ми е много доверен човек че такава съществува.
Да тук всички искат да получат СЕ ,но 99% от тях не са виждали действуваща такава.
И на мен много ми се иска руския админ да е получил СЕ,но това което е показал на видеото не е много надежно.
Според мен трябваше да заснеме няколко клипа, като Капанадзе. И най-важното на които ясно да е видно къде отива заземяването на установката.Поздрави и успехи.

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Здравейте,
същия човек три часа по рано пише това:
"
Народ, не надо больше доставать SR. Кому он чем должен? У всех были одинаковые возможности. Да и потом, а почему все уверены в существовании СЕ? Посмотрели видеоматериал и достаточно. Сколько народу на форуме и если каждый подумает негативно в адрес SR, то это может сеhьезно отразиться на здоровье человека, хоть ктонибудь задумывался над этим? . Мне самому, честное слово, стыдно за свои глупые "изобличения" в адрес этого человека.Когдато точно так же оторвался и в адрес Кпанадзе. Еще до всей шумихи говорил с Фроловым, тот был связан с Капанадзе (на сколько это правда, не знаю) и заинтересован в предметном разговоре по поводу производства в Европе. Я не поверил в существование генератора. Позже было поздно, ну и я конечно открыл ... ло. А потом посмотрел фильм, подумал и представил себе какой мужество имеет Капнадзе, прикрыв собою сыновей и всю семью, наверняка не он , а его сыны хотели действа. В общем я на старом форуме некстенерги искренне сожалел о своих эмоциях в адрес Капанадзе. Точно так же сожалею о своем негативе в адрес бывшего админа. Это его право как поступать. Он показал фильм, а каждому самому решать так это или не так.
это конечно мое мнение, но хотелось бы , чтобы все были немного человечней друг к другу."

пост153
http://next-energy.2x2forum.ru/forum-f1/tema-t15-150.htm
« Последна редакция: Май 09, 2010, 06:17:02 pm от madsatbg »