Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3445952 пъти)

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
1. Намотките на трансформатора при Kapanadze са три. Третата служи за захранване на консуматорите/лампите/.
Защо да са три, не може ли да е една или изобщо да няма намотки.....Намотките, които се виждат по видео записите нямат никакво отношение към принципа.
2. Задължително трябва да се използва магнитопровод метален или феритен за да се индуцира напрежение. При липсата на метал лампата не свети, което говори за магнитна индукция.

Електромагнитната индукция е функция на магнитното поле , около всеки проводник по който тече ток се образуа магнитно поле със съответната големина и посока, което може да индуцира ЕДН  пресичайки друг проводник - никъде не става въпрос за желязо и ферити. Лампа може да светне и с въздушен трансформатор. Така, че това което си писал по т.2 е частен случай за магнитна индукция и служи само за насочване и управление на магнитния поток , като при високи честоти е неприложимо.

3. Не постигаш резонанс в твоя трансформатор, а оттам и ефекта на Kapanadze. За да е налице резонанс/усилване/ трябва полетата на първичната и вторичната намотка да съвпаднат, а при трафа на Тесла вторичната намотка е отворена.

От къде знаеш какъв е ефекта на Капанадзе?

4. При твоята установка няма възможност за прецизно регулиране на магнитното поле. Разкриването на принципа е в това да се регулира индукцията в намотките.
  Ще може ли да видим твоята установка и да покажеш как се регулира "прецизно" магнитното поле и изобщо за какво ни е магнитното поле?

5. При Kapanadze не се използва траф на Тесла, а елементи от него.
Енергията при Kapanadze идва от усилването на магнитния поток чрез резонанс, поне така мисля аз.
 
Тук съм напълно съгласен, но енергията не идва от резонанса -  резонанса е само "инструмент" . Капанадзе казва ИМПУЛС, а за резонанса казва, че автоматично регулира резонаса между първичната и вторичната бобина.... аз не знам какво значи това точно - но това не е принципа.
« Последна редакция: Декември 14, 2011, 01:21:08 pm от coke2k »

spark

  • Гост
coke2k,
аз разсъждавам на глас от клиповете, които изгледах.
Цитат
Ще може ли да видим твоята установка и да покажеш как се регулира "прецизно" магнитното поле и изобщо за какво ни е магнитното поле?

Нямам моя установка защото, имам две неизвестни в момента, първата е постигането на резонанс, а втората захранването на "трансформатора". Лично не смятам, че енергията идва от етера или от околното пространство също така не копирам Капанадзе, а до колкото мога се опитвам да си обясня, на какво се дължи получената от него енергия.
Цитат
Капанадзе казва ИМПУЛС, а за резонанса казва, че автоматично регулира резонанса между първичната и вторичната бобина.... аз не знам какво значи това точно - но това не е принципа.
Импулса вкарва системата в резонанс и започва усилване в автогенеративен режим. Споменава ли някъде Капанадзе, как точно се регулира резонанса или схемата на свързване на първичната и вторичната намотка? Тесла работи силно върху резонанса дори бута някаква сграда с негов генератор. Осцилограма имали публикувана някъде на генератор на Капанадзе?

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Здравейте, по отношение на казаното от Капанадзе относно автоматичното регулиране на резонанса между първичната и вторичната бобина, възможно е да е имал предвид регулиране на резонанса посредством автоматична донастройка на честотата със PLL схема, а що се отнася до схемата с аквариума там прави впечатление, че изходната бобина е "кадуцеус тип", а при зелената кутия големият индуктор от 5 навивки има коаксиален вид (със може би свързан към него високоволтов диод), който може да бъде нещо като кондензатор или друго.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Предлагам администратора да изтрие глупави постове на колеги за тесловия трансформатор. В тесловият трансформатор възниква стояща вълна естествено при резонанс. Лесно се доказва с искрище или луминисцентна лампа. Стоящата вълна е частен случей на интеференция, взаимно усилване и намаляване на електромагнитната енергия (при звукова стояща вълна нещата са аналогични).
При Капанадзе виждам три бобини, идялно се връзват с концепцията за стояща вълна. Сега правя експерименти две бобини правят стояща вълна ще прехвърлят в трета или кондензатор без да товаря генератора.
Първият етап е създаване на стояща вълна-този етап е отработен
Втори етап отнемане на енергия от стояща вълна тук е проблема. Пътят не е извървян. Чакат ни грамотни експерименти. Така виждам нещата.
« Последна редакция: Декември 18, 2011, 07:37:36 am от mi68 »

valentingk

  • Гост

Здравейте,
аз съм нов във форума и следя с интерес вашите дискусии. Смятам, че отговорът на проблема се намира на страница 50, където
x_name41 ни предлага два цитата и по-точно точка 2. Надявам се с това да ви помогна.
"1. Ток смещения – это величина, пропорциональная скорости изменения переменного электрического поля в диэлектрике или вакууме. 2. Дело в том, что магнитное поле создаётся не только привычным для нас поступательным движением зарядов (током проводимости или просто током), но и любым изменением электрического поля во времени. Таким образом, для создания переменного магнитного поля является вовсе необязательным поступательное перемещение зарядов, как это происходит в обычных трансформаторах. Достаточно лишь заставить вибрировать заряды на месте, создавая тем самым изменяющееся во времени электрическое поле. Этой цели мы достигаем при помощи ленточного конденсатора. Таким образом, ток не течёт, а переменное магнитное поле создаётся."

valentingk

  • Гост
Здравейте,
аз съм нов във форума и следя с интерес вашите дискусии. Смятам, че отговорът на проблема се намира в темата "Генератор на Tariel Kapanadze - само практически схеми" (от същия форум) на страница 50, където x_name41 ни предлага два цитата и по-точно точка 2. Надявам се с това да ви помогна.     
"1. Ток смещения – это величина, пропорциональная скорости изменения переменного электрического поля в диэлектрике или вакууме. 2. Дело в том, что магнитное поле создаётся не только привычным для нас поступательным движением зарядов (током проводимости или просто током), но и любым изменением электрического поля во времени. Таким образом, для создания переменного магнитного поля является вовсе необязательным поступательное перемещение зарядов, как это происходит в обычных трансформаторах. Достаточно лишь заставить вибрировать заряды на месте, создавая тем самым изменяющееся во времени электрическое поле. Этой цели мы достигаем при помощи ленточного конденсатора. Таким образом, ток не течёт, а переменное магнитное поле создаётся."

Davi

  • Гост
Здравейте всички!
Интересен ефект в буркан Лайден, без коментар.

http://tarielkapanadze.ru/kelly5-2.htm#Banka
« Последна редакция: Декември 24, 2011, 10:43:09 am от Altium »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте, Valentingk!
Това което описвате го разглеждам като стояща вълна (vibrachia na poleto-neotrinoto). Пробвам различни начини за сваляне на енергия от стояща вълна. Не съм пробвал 1/4 към 3/4 дължина на бобината, защото изследвам кондензатор колко е ефективен. 
« Последна редакция: Декември 25, 2011, 02:50:22 am от mi68 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Буркан Лайден го напиши лайденска стъкленица (цилиндричен кондензатор)  или лайденски цилиндър. Буркан Лайден е много селско.
« Последна редакция: Декември 24, 2011, 10:43:20 am от Altium »

iliyan

  • Гост
Здравейте,
От известно време следя форума и съм безкрайно впечатлен.
Днес докато обикалях попаднах на много интересен плазмен говорител. Тъй като и тук се ползва искрище, коментира се резонанс и т.н., надявам се това да помогне за някоя нова идея.
http://www.instructables.com/id/555-timer-based-plasma-speaker/

Успех с идеите и опитите!

Davi

  • Гост
Здравейте всички!
Метод на изпълнение на едностранно индуктивна връзка
Помпа Hub разпръснати електромагнитни (EM) енергия.
От Eugene Efimova.

Обратно EMF или отрицателно електричество. С Владимир Chuyanova.
Документи за изтегляне от тук: http://tarielkapanadze.ru/tesla.htm#odnost
« Последна редакция: Януари 05, 2012, 09:51:15 am от Altium »

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
Едно много интересно филмче : http://video.yandex.ru/users/drdduke/view/156# - Безтопливные энергетические технологии, новый мировой порядок и судьба современной цивилизации 10.07.2010

Ще е добре да се изтегли и да се качи в архива.
« Последна редакция: Януари 05, 2012, 09:51:55 am от Altium »

Davi

  • Гост
Здравейте всички!
Ледът е счупен, господа съдебни заседатели!
Публикувана за първи път пълна и подробна документация за производството на единица CE!

Автор: Герой на Земята Zilano Zeis.

Поздравления за energeticforum
http://www.energeticforum.com/renewable-energy/4864-donald-smith-devices-too-good-true-60.html


Успях да конвертирате една трета от статията. http://tarielkapanadze.ru/kelly3-2.htm#zilano

Кондензатори във веригата там. Водосточна тръба на индикатора neonkah.
Кели изрази съжаление за подвеждаща информация относно неонови водача.
Изходната честота от 50 Hz. Вместо това на 31 500, както бе обявено по-рано.
Дон Смит, една статия за това е напълно обработени.
http://www.free-energy-info.co.uk/Chapt3.html
« Последна редакция: Януари 07, 2012, 12:36:08 am от Altium »

Seeker

  • Гост
@ mi68
Буркан Лайден го напиши лайденска стъкленица ..........
Този Davi ползва Гугъл преводач за да поства.  Явно  не знае български. Можете да му простите правописните грешки. Другото е според копирания материал.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
Ето една по-детайлна снимка на 100 кв установка на Капанадзе и една нова снимка.