Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3447504 пъти)

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
Здравейте! Прикачвам един файл с продължение на секретите на Тесла, Капанадзе и Дон Смит, но с повече снимки, схеми и обяснения. Информацията е безценна, но за съжаление е на английски, ако някой се наеме да я преведе и качи в архива, ще е още по-добре за всички съфорумци. ПОЗДРАВИ!!!  :)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Z - Оркестър Вагнер
Така и не се научих да превеждам от английски на български, но за сметка на това превеждам от английски на руски 50 стр. за 2-3 мин.  ;D

Благодарности на mito_kupona!

За тези, които не знаят английски, а и за тези които знаят, че ще го разберат по-бързо на руски  ;D е преведения файл долу:

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Z - Оркестър Вагнер
Хвърлих бърз поглед на файла по диагонал. Това трябва да се разпечата и да се чете внимателно!

Може и да изскочи заек от тоя дракалак  ;D ;D.   Много е добро, нямам думи.......... :)

GMG

  • Гост
http://www.videoinet.ru/view.html?id=EHjl56LR5UoR6BH - Разговор по Skype с Тарэлем Капанадзе 10 Sep 2010 11 19 27.mp3
« Последна редакция: Януари 12, 2011, 09:31:19 pm от altium »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Z - Оркестър Вагнер
  Здравейте!
Вашата гилдия на преводачите ще
може ли да преведе това:
 
  http://www.videoinet.ru/view.html?id=EHjl56LR5UoR6BH

Считам това обръщение към мен.

Най-напред здравей приятелю GMG. Ми то си е чист руски, който аз разбирам на 99%. Ако си 68 набор, би трябвало и ти да го разбираш, освен ако не си пропускал часовете по руски да правиш бизнес.

Та като споменах бизнес  ;D, търсиш ли си още работници, мисля да си подам молбата при теб  ;D, добър работник съм, ще се убедиш  ;D. Ще ти помогна да ти доразвием фрии-енергетичното устройство  ;D.

           
« Последна редакция: Януари 12, 2011, 07:12:42 pm от EDM electronics »

GMG

  • Гост
   Не се отнасяше само за теб, но след като имаш повечко свободно време,
може да отделиш малко и спретнеш един документ с превода.
 Аз не научих нищо ново, но може да помогне на много други хора!
 
 Едно разбрах и се убедих (не от Капанадзе), а от руските форуми, което според мен е важно
и показателно... Незнаех например, че феритен магнит от в.говорител и не само,
може да си смени полюсите или да остане неутрален при прилагане на
по-силно маг.поле от неговото собственно (това е готин жокер)...
не говоря за моето фрии-енергетично устройство, защото нямам такова.
Нали казах вече няколко пъти, че съм се объркал :-[
 

  П.П.  Не съм 68 набор и за да не занимаваме другите с
излишни спамчета, пиши на лични, ако искаш да ми кажеш
нещо извън темата!

    Успех!

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Z - Оркестър Вагнер
Здравей отново GMG,

Признавам, това беше провокация от моя страна, исках да проверя доколко си широко скроен. Ти се справи добре, реакцията ти беше умерена, спокойна, за което те поздравявам! Нямам лоши помисли спрямо теб, дори си ми симпатичен.

Един истински мъж трябва да носи на бъзик, обида и дори бой.

По въпроса за феритните магнити, аз не мисля, че някой тук е открил топлата вода. Магнита може да си го намагнитваш и размагнитваш, да му менкаш полюсите както си искаш с прилагане на много силно магнитно поле в специални електромагнитни "печки" - има ги по заводите в които правят магнити, виждал съм ги. Това поле обаче трябва да е по-силно от това на магнита. Ако беше обратното, например с кратък високоволтов импулс, с прилагане на мощно, но кратко магнитно поле, можеше да говорим вече за жокер, но в случая аз не виждам нещо свръхестествено или непознато. Или се лъжа........

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Това е много добра и полезна информация във връзка с ТПУ, но смятам че има много допирни точки с генератора на Капанадзе и може да наведе на идеи, които ще ни позволят по-скоро да го реализираме.

« Последна редакция: Януари 21, 2011, 11:55:56 am от altium »

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
« Последна редакция: Януари 26, 2011, 06:41:35 pm от coke2k »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 961
  • Z - Оркестър Вагнер
Открих една по-качествена снимка на репликацията в Турция. Ето така се доказва наистина работещо Фрии енерджи устройство. Дори краката на масата са от стъкло!

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 686
Здравейте! По руските форуми се говори, че Капанадзе използва отрицателна индуктивност в своето изобретение и именно това е тайната му. Качвам един файл за отрицателната индуктивност, на руски, мисля, че го има и в нашият форум, но е на английски. Смятам, че на руски ще е полезен за повече хора, но ако модераторите преценят, че е излишен, нека го изтрият. ПОЗДРАВИ!!!

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
   По отношение на Капанадзе и компанията му от приятели, ме притеснява единствено начина им на себевъзприемане. Мисленето му е като на супербеден човек какъвто и е. Всички обвиняват правителството си и има защо, но личното ми разбиране е че всеки индивидуално трябва да поеме отговорност за финансовото си състояние и тогава използвайки талантите си може да преуспее а също и да е полезен на другите. За страна като Грузия това е естествено но не  е извинение.  Притеснява ме страхът на Тариел, че някой ще му открадне изобретенията и при все, че това също е възможност има една много вярна поговорка, която е и неизменен закон: "Няма ненаказано добро".  Така, че ако човек загърби страховете си и сподели постиженията си, неизменно добрината му ще се върне във вид на добро или преди да получи някой нещо то трябва да даде. Никой няма да бъде ценен за постиженията и изобретенията си ако е стиснат.
   Срещата ми с Капанадзе бе с презумцията аз и мои бизнес партньори да бъдем производители на неговия хидрогенератор. Според досегашните преговори това може да се случи и на практика да произвеждаме  преди края на тази година. За сега не мога категорично да потвърдя дали това ще се случи но се надявам на най-доброто а то не винаги е това, което изглежда.
   Пред мен демонстрираха хидрогенератора и с пълна увереност твърдя че не е измама. Заснех го от всички страни а дори и отвътре, като последното не бе особено желателно за някои лица, така че фокусите са изключени.  Основно имаме хидропомпа, която е и секрета на Капанадзе, създаваща 200 и повече бара налягане при 1КВт консумация. Масления с голямо налягане поток върти хидромотора а той от своя страна посредством ремъчна предавка върти 18КВт трифазен генератор. От едната фаза на генератора излиза червен проводник към хидропомпата и управляващата параметрите електроника.
По думите на капанадзе преобразуването на налягането от хидропомпата се превръща във въртящ момент и енергия на изхода. Според мен хидропомпата е центробежна а между нея и хидромотора има допълнително устройство, което допълнително увеличава налягането и механичния момент на изхода.

velstar

  • Гост
Много интересно анализиране на генератора на Капанадзе: http://www.youtube.com/watch?v=XhDcADo7jjM&feature=related - Kapanadze ? WOLNA ENERGIA PRZYGOTOWANIA I PROGRES video#12
« Последна редакция: Февруари 14, 2011, 11:19:32 pm от altium »

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Все по близо до разбирането и пресъздаването на генератора на Тесла - Капанадзе:
« Последна редакция: Март 04, 2011, 10:22:34 pm от mzk »

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
ПРОБА 1:
Здрасти Teofilius,
аз направих няколко прости опита по темата Капанадзе, но ми се иска предварително да обсъдим резултатите преди да изхвърля още една кофа транзистори. Опита представлява следното:
Добре настроен качер, който след грец пълни няколко кондензатора с общ капацитет 50 микрофарада. Времето за което се пълнят кондензаторите е 40 милисекунди, а напрежението до което се зареждат е 400 волта. Качера работи модулирано на 25 херца т.е. последователно на захранването му има реле което се управлява от 555 генератор и чука релето през 0,04 сек. (Честотата на която работи самия качер е грубо около 330 килохерца)
Захранването на качера е 25 V DC с около 1 А ток. За периода от 0,04 сек.  капацитет от 50 микрофарада и напрежение 400 волта сметките показват 4 джаула за 0,04 сек, което прави 100 вата мощност. (в общи линии това е по Динатрон)
Греца съм го включил доста странно към качера защото при нормално включване нищо не става и не се пълнят кондензаторите (по късно ще покажа схема). Въпроса е правилна ли е методиката ми за изчисляване и ако е правилна това означава ли 400%.  ДОПУСКАМ , ЧЕ БЪРКАМ НЯКЪДЕ  и за това коментираме все пак.  Качера нарочно е на 25 волта защото при 50 волта примерно стават много бели и изхвърлих 4-5 скъпи кондензатора вече.
« Последна редакция: Март 05, 2011, 07:30:15 pm от coke2k »