Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3449497 пъти)

NARCIS

  • Гост
Как ще постигнеш това.
Първичната не познава вторичната ?
А е много важно !

Velektra

  • Гост
NARCIS, ти нарочно ли говориш така или ти идва отвътре? Или заради конспирацията?
Преведи ми на технически език израза: "Първичната не познава вторичната ?"
Ако използваш буквално думите, то тогава не можем ли да ги запознаем?

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Velektra, не задавай тъпи въпроси  ;D ;D вероятно това е следващата подправка за СЕ,неутрализация на Ленц. Ти докарай първо ЯМР, ферорезонанс и ПОВ от средата с детекторен приемник, но да сложиш вътре и едно ТПУ, че няма да стане иначе.

Майсторе или низо, вземете се в ръце, че изтрещяхме... Или аз май нещо се сбърках, но не се сдържах  :o ;D

Неактивен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 417
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
Абе що сте такива хора, човеко ви дава няква схема качва видео обяснява малко, вие го нападате и се карате с него. Що вместо някой да повтори схема и ако има въпроси да пита, ми ако наистина работи как ще разберете ако не направите реплика, вие го гоните от форума и не му вярвате.
Как някой да ви поднесе нещо като не го приемате, то не е само в тая тема това отношение към новаците с идеи.

Неактивен miromad

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 475
Колега ppipilica, знаеш ли досега колко клипове, като клиповете на колегата NARCIS съм изгледал в нета /доста от тях - руски/ - МНОООООГО! Доста хора казваха "получих СЕ", пускаха няколко такива клипчета, обаче не обясняват нищо конкретно. Не даваха схема с номинали, за да може някой да се опита да репликира. Пишат същите неща, каквито и колегата NARCIS - студено електричество, ЯМР, резонанс, ефир и т.н. Накрая се разсърдят като "ощипани моми" и заявят, че всички други са тъпи и не могат да разберат начина, по който се получава "магията" :D
Напоследък, ако някой такъв индивид пусне клип или схема, или пък заяви, че е получил СЕ, хората просто го игнорират, ако не представи някакви солидни доказателства или схема с номинали за репликация.
Така че, ако "човеко" не представи подобаващи данни и стъпките, които трябва да се изпълнят, за да получим така желаемото СЕ, то да не се сърди на нас, че не разбираме колко е било просто. Ще продължим да сме все така "неразбиращи", защото се говори с недомлъвки.
Много бих се радвал, ако наистина колегата NARCIS е получил СЕ и няма грешка в измерванията!
Затова колега те моля да дадеш цялата информация наведнъж /ако искаш да я споделиш с нас/!
А не да следваш модела на руснаците - "размърдайте си мозъците, не може ли да се сетите"! Ако можехме да сетим, то нямаше да питаме!

NARCIS

  • Гост
Виж добре, ама много добре как работи хидро помпата !
Всъщност ако ви дам директно схема и обяснения ще кажете че това никога няма да тръгне.
Ще ти покажа друг модел на 50хц. За да няма проблем с измерванията.
А и тока и напрежението ще скочат поне 5 пъти.
Както при Капанадзе
Няма искри и темподобни.
Това са глупости ! ЕФЕКТИ ЗА ЗРИТЕЛИ.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
На стр.121 отг. 1805 е дадена схема скаларно електромагнитно поле, реализирано със съсредоточени параметри. Колко човека искат да експериментират?

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Аз ще го пробвам, но няма никакви приблизителни стоойности на елементите. После пак ще ми кажат, че задавам тъпи въпроси. До кога искате да  сте слепци и някой да ви води за носа?

Velektra

  • Гост
Смятам, че не е сериозно да се хвърли една схема без никакви параметри и да се каже: "Пробвай това".
Особено когато има бобини. Колко навивки, начало-край, взаимоположение (най-важно), какъв вид(бифилярни).
Бобините са може би единствения електронен компонент, който зависи от пространственото разположение. Даже това дали са навити "накуп" или строго последователно и равномерно се дават различни формули за индукцията.
Аз в момента правя подобна схема (затова ме заинтересува), но кондензатора е свързан по друг начин, има един диод на едно важно според мен място и долу-горе зная какви бобини и от какъв вид да навия.
Освен това смятам, че се греши като се смята, че резонанса създава допълнителна енергия от тази, която съществува. Така, че не разчитам толкова на резонанса. Той просто ще ми "изстиска" максимума от вложената енергия.
« Последна редакция: Август 05, 2014, 08:35:05 pm от Maistora52 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Точно така, схемата е не пълна. Имам три схеми на скаларно електромагнитно поле, две на магнитен принцип и една на електрически. Приключвам пиша на гаден компютър на латиница.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Velektra, точно така, но не е удобно за някои хора.

Ще поразсъждавам за схемата от пост №1805. Схемата е стандартен паралелен трептящ кръг с дросел последователно във веригата на първичната. В изхода има грец, а би трябвало да има съпротивление! Предполагам, че измерването е правено след грец-а, не изгладено и с китайски уреди за по 2-3 лв. Ако въобще нещо е измервано...

Чудя се стойността на дросела във веригата много по-малка, много по-голяма или равна на индуктивността на първичната.

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Нарцис покажи пълна схема и изпълнение. Mzk ще я повтори аз също и още няколко със сигурност. Пак казвам не мисля че някой го интересува за сега защо или как работи. Всички искат да знаят дали работи. Нарцис и всички други колеги, стига сме спорили за глупости давай да работим смислено. Време не остана, ония китайци от видеото на акула ще завладеят технологията и пазара. И тогава ще видим СЕ през крив макарон.
« Последна редакция: Ноември 03, 2014, 12:34:59 pm от atos »

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   Браво на NARCIS, че ви размърда мозъците. То на вас все не може да ви се угоди. Ако ви покажа някакво просто обяснение, то пък ви се вижда много просто. И си викате - не е това ОБЯСНЕНИЕТО за СЕ-то, защото по въпроса има теории от години. Обяснението трябва да е по-СЕйско! А като се появи някой в нета, направил СЕ случайно, и започне да умува откъде иде енергията, става страшно. И се започват едни "колайдерски" теории, та си казвате: "Ей, много учен този човек! Или ние сигурно сме прости, че не проумяваме." А понякога нещата наистина са прости, но се иска да се разбере принципа на действието, а не да искате параметри за схемата и да се опитвате да повтаряте без разбиране на принципа. А ви се каза какъв е принципът - хидротаран или Ram помпа. Имаме две бобини с ток, спираме тока на едната, а токът на другата го натрупваме в кондензатор, от който се сваля енергията. Двете бобини са в индуктивна връзка - спирането на едната, ускорява другата така както спирането на част от водата в Ram помпата ускорява другата част. Принципът е ясен и това не е точно резонанс - кондензаторът е като съда за налягането в Ram помпата.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Иван Димов, освен спекулиране с терминологията и манджа с грозде от почти всички концепции за СЕ, постовете на Самовлюбения друго не показват! Има други начини за "размърдване" на тълпата, особено без да се лъжат хората и да ги обиждат. Айде няма нужда!

ПС: vsl, ще повторя схема, която е достъпна. Очевидно не мога да изкарам разни космически лазери. Разполагам с достъп до елементи, автотраф, два осцилоскопа, сигнал генератори и още малко измервателна апаратура от различен клас.
« Последна редакция: Август 05, 2014, 10:24:15 am от mzk »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Колега Димов,
При магнитна връзка има правило на Ленц, имаме скаларно електромагнитно поле и избягваме правилото.