Автор Тема: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле  (Прочетена 721747 пъти)

moimoimoi

  • Гост
здравейте
искам да попитам, ако бензина е бил в туба облепена с хартия и фолио и е престоял в нея 3 дена , след това се налее в резервоара,за колко време се запазва зареден/оргонизиран/
и има ли връзка между количеството на бензина и времето му на зареждане с оргон
« Последна редакция: Юни 09, 2009, 06:26:27 pm от moimoimoi »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
moimoimoi
Приблизително за два-три дни пада до 8 и нещо при първоначален заряд 10. Не е болка за умиране... За 20 л. туба с пет комбинирани слоя два дни и половина стигат да се зареди максимално - аз държах бензина по три денонощия за всеки случай. Зависи и от мястото където се съхранява, ако уцелиш геопатогенна зона - няма да стане добре работата  :) Не съм пробвал с такова отрицателно зареждане, но може ДВГ да гори и повече тогава - т.е. съответно ще си имаме отрицателна икономия  ;D ;D

selfish

  • Гост
Здравейте,
много интригуващи неща има във Вашия форум, та запалих се и реших и аз да пробвам тези магнитчета но при мен схемата на свързване на метана не е с плочка а директно към кутията на филтъра, въпроса ми е ще имали ефект ако наредя магнитите по тръбоптовода от филтурната кутия до двигатела , или няма да има такъв ефект след като в тръбопровода преминава вече готова горивна смес а не отделно газ и въздух. ???

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Трябва да има ефект, но може да е по-слаб. С проба става...
Успех!

kokobg

  • Гост
Здравейте.  Някой имали представа каква е оптималната сила на магнитите за обработка на бензина и въздуха. 

Неактивен vesod

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 59
Само за статистиката искам да спомена резултатите ми ,след слагане на магнитите са същите,5.3-5.5/100км..
Искам също да добавя,че много е важно,магнитите да са правилно наредени,като се спазват разстоянията м/у тях и поляризацията,както и да се спазва да са здраво закрепени в една равнина.Ако някой от магнитите се изкриви и излезе от общата равнина на нареждането, ефекта намалява.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
vesod
Здрасти колега,
радвам се че се появи  :) На тебе загряват ли ти се магнитите от ДВГ - съответно ефектът намалявал? Има такива мнения в темата...

Аз засега спирам да пиша че май станах досаден тука - като видях колко постове съм пуснал се притесних :-[ Давам думата на другите - ВИЕ СТЕ НАРЕД. Що се умълчахте?
Какво стана например с увиването на газови бутилки, няма ли някакви поне предварителни данни?

Поздрави

kokobg

  • Гост
Определено температурата оказва влияние, след като двигателя загрее и магнитите които са вътре за въздуха се нагреят, разхода се вдига. Ще сменя магнитите с тези " N42 1" x 0.5" x 0.125" Neodymium Block Magnets 25 lbs pulling force", 5бр. на бензинопровода и 3бр. на въздуха, по начина описан от caduseus. Другото което задължително трябва да се направи е охлаждането на магнитите. vesod, не съм се съобразил с равнината на която лежат, и това ще корегирам. До тук го докарах от 7.30л. на 100км на 6.28л. на 100км. при доста грешки. Успех на всички.

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Здравейте колеги!
Виждам, че тука се пише на високо, шаманско ниво.. ;D ;D ;D
Още не съм стигнал до там, че да превържа бутилката за газта и не мога да кажа нищо по въпроса. Искам да споделя моите наблюдения над магнитите.
Естествено, че има значение как са наредени, но това нареждане има отношение със намагнитването във горивната камера, какво е запалването, дали колата има инжекцион помпа която намагнитва горивото и куп други предпоставки за определено намагнитване.
За момента, никой не може да обясни, какво точно е изискването на магнитните полета и какви са критериите за подреждането им. На моята кола магнитите са разположени на отблъскване 8бр. 13кг. на въздуха и 3бр на газта, 4бр на свещите. Наложи ми се да сменя подредбата, заради новият ми йонизатор, със две високо волтови зони и два магнитни пояса.
Ресултата със вървежа веднага се влушава. Според мен, резултата от магнитите ще се появи, когато двигателят работи достатъчно дълго време и намагнитването на детайлите достигне определена величина.
Въпросът е следният:
Какво точно, трябва да се получи при поставянето на магнитите.
Как магнитното поле действа на горивото и въздуха.
Какви са добавките които получаваме със това нагнитно поле.
При всяка кола резултата е различен с едно и също подреждане.
Всеки един от нас, който е поставил магнити трябва да има търпение за резултатите.
Успех и много магнитен вятър ;D ;D ;D



majorche

  • Гост
Резултати от тестовете : замерванията са направени на лада с оделен съд за горивото / шише от пепси кола използва се цилиндричната част/ та с една дума  замерите са точни.
-   стандартен двигател – разход 9,563/колата е 20 тина годишна  ;D да не ва учудва разхода/
-   с магнитен смукател на въздуха и магнити на  горивото,оловен турбонатор преди карбуратора/ изполвах  оловото за катализатор и след като  и така си го  има реших и да придава някакво завихряне/ - разход 6,497
-   с предната конфигурация и горивото обработено в туба – разход  5,035
правих и други проби на  различни конфигурации но без резултата  та няма да ва занимавам с тях
другата седмица ще пробвам да охлаждам магнитите за горивото чрез всмуквания въздух засега съм ги увил с изолация

smsi-h

  • Гост
majorche,

Така, както си подредил магнитите в тази малка кутийка, обвита с мрежа, имаш само една малка стъпка да довършиш класическия магнитен катализатор от Автотермията. Трябва да намалиш разстоянието между магнитите от втората снимка до не повече от два милиметра и в това свободно разстояние да разположиш малки оловни топчета с диаметър не повече от два милиметра. В този случай магнитният ти всмукател, от такъв, ще се превърне в класически магнитен катализатор от Автотермията. Тогава оловото като материал в турбонатора ти може напълно да се обезмисли, всякакъв материал ще върши същата работа като турбонатор. Но пък не значи, че трябва да изключиш турбонатора от употреба напълно.
Следващата ти стъпка - да извършиш пълна Автотермия,- е да смениш жигльорите на горивото в карбуратора с възможно най-малките; тези на въздуха с по-големи; а жигльора на горивото на втората камера напълно да го запушиш.
Третата стъпка. Хм..., трябват малко експерименти: в смисъл, че трябва да нагласяш предварението към момент преди горна мъртва точка /ГМТ/. След определени километри да завишаваш повече ъгъла преди горна мъртва точка и така до момент, след около 5 000 километра, когато да достигнеш теоритично невъзможните 70 градуса преди горна мъртва точка. При определяне ъгъла и времето на отеляне на чукчето от наковалнята спрямо ГМТ показател ще е равномерната и спокойна работа на двигателя.

При достигане на споменатите 5 000 километра, изминати с Автотермия, двигателят трябва да започне работа в дизелов режим, компресията му да се е повишила до 12, а след подгряване на двигателя, той да работи само с въздух, т.е. да му се спира притока на гориво НАПЪЛНО.

Не съм експериментирал с автотермия, щото вече нямам кола с обикновен карбуратор, имам с моноинжекция, дано по някое време да си купя някой стар таралясник... Тези наще, за които писах, са от книгата Автотермия. Насочи се към GOGO за консултация по този въпрос, защото той от доста време си кара ладата с Автотермия и има добър практически опит.

Добре е Автотермия да се прилага /според написаното в книгата/ на стар автомобил, който има компресия под 10.

Неактивен getca

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 764
  • Пол: Мъж
  • https://t.me/BGfreeman
    • http://analogov.com
Здравейте...

Колега majorche, ти изби рибата, бе човек...близо 50% икономия  :o Дай повече подробности за магнитите - сила, индукция, размери, ориентация и т.н. Силно съм заинтригуван, щото и аз търкалям подобна каручка и под 7/100(газ) разход не съм имал разход, хм...Драсни една схемка на ориентацията на магнитите, ако не ти е проблем.

Поздрави...

majorche

  • Гост
Здравей getca,
Да уточня разходите които са дадени са за бензин. Относно магнитите за смукателя са ползвани 20х10х2 /Магнит NdFeB кат.№ 06.015/ сила на привличане 2кг, подредени са на привличане на разстояние 4 мм ,бройката им съм подбрал  така че да се получи светъл  отвор колкото е смукателя на филтъра при мен са 26 брв конструкциятя на смукателя съм сложил оловно сито, пред карбуратора съм направил турбонатор  от олово / може би още  малко олово трябва да се сложи ама не съм му измислил още място, та въздушната част е точно както е описано в раздела за Автотермия.
Горивната система е направена както е описано в тоя раздел с 4 магнита/ A15 x B10 x C5 mm кат.№ 06.010 / един комплект съм сложил в багажника и един пред карборатора .
С тия устройства постигнах разход 6.497 с обработено  в туба гориво/ за съжаление mи е малка тубата 4л / от което полвината замина за участък от пътя които не можеше да се подържа равномерна скорост и с остатъка успях да засеча за 14км където даде разход 5,035 в момента пак съм заредил тубата и през уикенда ще засеча , ако се потвърди рвзултата  ще увия резервоара по същия начин.Мисля, че описах  всичко разбираемо, ако имаш още въпроси питай, успех.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
majorche
Поздравления! При мен "тубовата" оргонна обработка  :) дава подобна икономия, но вече съм на етап насочени излъчватели - по-лесно е от омотаването и ефектът е същия. Отивам смело към сериозните проценти, стискайте палци... Всичко ми се побра в две неголеми устройства - едното оргонно-концентраторно, другото - смесено с магнити. Като натрупам статист. данни ще кажа повече
Успехи! 

majorche

  • Гост
Здравей caduceus,
пробах и някои други варианта, като преминаване на горивната тръба през съд увит на принципа на тубата но не се получи, може би времето на престой на горивото е кратко или друго не съм улучил  , също и насочен активатор се опитах но пак безуспешно- явно не ми се одава да се справя с оргона  >:(