Автор Тема: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле  (Прочетена 721714 пъти)

Неактивен Петър

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 170
Caduceus,
Мисля да насоча усилията към бъздушната част, след като искаме да не харчим гориво трябва да обработваме въздуха и да гори повечко  от него а не бензин  ;) смятам да пробам една гофрирана алуминиева тръба да увия с няколко пласта хартия  и фолио и през нея  да се засмуква въздуха,магнитите на смукателя пак ще останат даже може още да ги позасиля.

Скоростта на въздуха е много голяма над 10 м/с (ако си чел поста ми по-горе). При тази скорост колко пласта трябва да има маркуча, че да има някакъв ефект?  ???

majorche

  • Гост
Здравей Петър,
Идеята е въздуха да увлича по малко оргон  , а не че целия обем които се подава ще бъде оргон  :) ,  пластовете могат да са много, колкото позволява мястото. И една нова идея ми хрумна , ако напрвим навиването като книжен кондензатор , а не на разграничени пластове /ще бъде много лесно и бързо за цилиндрични форми/ дали ще се получи оргононосъбиращия ефект.

Неактивен vesod

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 59
Здравейте.
Както писах в по-горен пост,изолирах магнитите на бензина,а тези на въздуха сложих във филтърната кутия,за по-добро охлаждане.Днес замерих температурата в самата кутия и се оказа,че резултата не добър.Температурата на всмукания въздух е 65-70C ,която се доближава до максимума на магнитите.Ще мисля как да вкарам въздух далеч от двигателя.
Поздрави.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
vesod
Монтирай магнитната редица на горивопровода под колата, там няма температура и ще се охлажда от насрещния поток въздух. Аз съм я сложил вътре в пластмасов кабелен канал, лепнат за една надлъжна греда. Относно въздухопровода, началото на моя е отпред и ниско долу, далеч от мотора и се надявам магнитите да не се нагряват много  :)

majorche
Прав е Петър, така няма време въздухът да се зареди оргонно - особено централната част на потока, но все пак пробвай като имаш желание... Добър вариант е този с оловно-магнитния катализатор на въздуховода - топчетата създават голяма повърхност и микроструи, а магнитите - поле, така че насищането е по-силно. За мен няма никакво съмнение, че този ефект е свързан и с ЕПС на Гребенников + концентриране на оргона от магнитното поле. В резултат - доста пълно оргонизиране на въздуха - браво на Андреев. И аз може да си сложа, ако няма по-добър начин - за което работя по въпроса  :)

Поздрави

FreeEnergy

  • Гост
Извинявайте, бях питал нещо по-горе, но съм забравил рисунката. Ето го поста ми пак с рисунка:

Здравейте,

Чета с интерес темата и се реших най-после да си поставя и аз магнитите на колата. Опитах се да следвам схемата на Caduceus, но се оказа че моите магнити са намагнитени не както очаквах. Моля вижте приложената аматьорска рисунка. На горивото са два магнита от по 42кг сила, но понеже като измервах полюсите се оказа че са странично, ги сложих легнали, единия с Юг надясно, другия със Север. Магнитите са доста по-широки от сечението на горивния провод и си мислех дали няма да е по-добре просто да ги обърна странично надолу с Южния полюс.

Освен това магнитите, които имам и възнамерявам да сложа на въздуха, са както показаната рисунка отдясно. Пак трябва да ги наредя ня както трябва, ами легнали ако следвам схемата на Caduceus. Тръбата за въздуха е доста дебела. Пак се чудя дали да не ги наредя просто прави със Северния полюс надолу.

Ако имате мнение, чувствайте се свободни да го дадете. Колата ми е БМВ 530i с газово. Магнитите са на газовата тръба.

Блаодаря

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Здравейте колеги, не съм чел от доста време в форума и като гледам бая сте си побъбрили.
Моето наблюдение над новите автомобили е ,че са гола вода.... :D
1. Нямат никаква гаранция дали ще те закарат от точка А до Б.
2. Всички тези екстри по мотора, са направени да не си дръпнеш ръчно смукача.
3. Подръжката на един инжекцион е много сложна и скъпа.
4. По старите спортни коли, които използват карбуратори имат по-добри параметри за ДВГ от доста нови.
5. Авариният режим на компютара е гола вода, и помага при грешки или някой датчик със ниски стойности.
6.Има закъснение, при обработката на данните от работните датчици, и евентуално колата ще потегли както трябва.
7.А за чип тунинга, по новите коли имат "анти тунинг" система. Дори да си сложите чип тунинг ако се качите на една карбураторна наточена колица, ще разберете къде е разликата ;D
Абе със две думи, от карбуратора може да се извади доста повече, отколкото при инжекциона.
След 10г. ще има чисто нови коли и 30г. ха ха  ;D
Новите колички са много готинки, ама не могат да искарат 10г. а на горе немам думи. :P
Автомобилните компании, залагат на 5г. и на снобарията, че да има по голям оборот.
Много ми е готино, като издухам на магистралата някоя лъскава колица със моето Ренде 87г. и се пулят горките, та им се плаче.
Един пример.
Опел Вектра 2   2000куб и Вектра 1.8куб. 16кл. почти еднакви конски сили, ама въртящият момент е друг.
Това е моето мнение, естествено, че ще има и такива които смятат обратното, ама това си е истината ;D ;D ;D
Успех

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
FreeEnergy
Само с проба ще стане работата  :) Все пак - ако слагаш единичен магнит, гледай да е с S полюса към горивопровода, той дава + заряд, макар и по-слаб от ръбовия метод. Ако са няколко - карай по мойта методика
Успех

emm
Колега, дай мнение за модел свестна карбураторна колица - да си поиграя да стане само на оргон, ама да не е Лада :) Може и спортна, като са на по двадесетина години са и евтини. Мисля си напоследък за някоя Тойота или нещо такова, имаше и едни Рена Алпин едно време - бяха убиец - имам идея как да стане само на въздух, сега ще пробвам един нов материал за оргонен акумулатор с голяма ефективност и бързо насищане на средата

Поздрави

Неактивен Smileface

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 87
  • Пол: Мъж
emm, недей така! Че новите коли са кекави знаем отлично. Механично са проектирани за по-къс живот.
Новите коли имат ЕCU не просто за да не се дърпа смукача, а за улеснение на водача. Ти пали, дърпай смукач зимата и успокоявай двигателя а аз няма да чакам и 5 секунди да загрее. Просто потеглям. Моята Омега е 88г. и има ECU. Трябва да разграничим коя кола е нова и коя е стара, както и какво е това животно ECU и за какво се бори.
Аварийният режим на компютъра е направен с цел просто да се придвижиш. Например компютъра не може да знае дали ти е "умряла" ламбда сондата. След като каквото и да промени в параметрите(гориво, аванс) нищо не се случва, ECU командва ДВГ-то да работи по горивна карта за "Авариен режим". Ако всичко ти е наред на автомобила няма да разбереш какво е авариен режим.
За всеки двигател си има ECU.
ECU се грижи за точното съотношение гориво-въздушна смес в различните режими на работа. Освен това при спиране на скорост дали е необходимо да влиза в цилиндрите гориво? Не е! ECU спира импулсите на дюзите докато оборотите паднат под1400. Със същата тази Омега от Пампорово до Асеновград за около 2лв. Имах инсталиран "CutOff" на газ. Emm, какво ще кажеш за асинхронното обогатяване. Или най-добре да те поканя на гонка със по-нова и аналогична на твоята карбураторна кола. Не само ще бъдеш победен, но и газоанализатора ще отчете повече вредни емисии от другия.
Не пиша този пост за да се заяждам, а за да променя кривите разбирания.

Хората кацнаха на луната, а ние още влакове взривяваме!

majorche

  • Гост
Здравей caduceus
Мисълта ми беше да се направи нещо като клетка на Джо  на принципа навиване на туба и да се подава с алуминиевата тръба във  въздушната част, като това не изключва обработката на въздуха, а какво ти е мнението за навиване като кондензатор без обособени пластове.поздрави

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Smileface, с такава Омега като твоята съм се борил доста време, като цяло самият инжекцион ме дразни. Дави ли ти когато не запалиш от първият път? За принудителният празен ход, е доста елементарно да се изпълни, на времето преди 20г монтирах по колите такава екстра. А за гонките, аз не се надбягвам, а като стъпя на право карам бързо но икономично 180км.Ч. 7-8 газ на 100км. Рендето не ускорява бързо но поддържа висока скорост със бедна смес. Ако искам да се надбягвам се качвам на мотора.
Като цяло има резон за инжекциона, но е недиклатен яко. За механичният инжекцион нема спор, но няма кой да то го настрои както трябва, ако се повреди.

Колега caduceus, не съм запознат добре със оргона, но щом алуминият пречи по добре не си взимай Японска кола, повечето са алумониеви двигатели, а някой са със никасилов цилиндър. Японците са много добри във изчисленията и не знам какво може да бараш по мотора при положение, че е изтискан от всякъде. Ако го тунинговаш с раз.валове, бутала, колектори и още доста екстри може, но се губи ефекта от икономията.
За Рено Алпин, това е летящ фотьойл, много върви и не спира! Не зам от къде ще намериш такава кола да не е строшена. Не си спомням дали е със чугунен блок.
Старите ДВГ са на чугунени блокове, но ако купуваш такава се поинтересувай, дали е със 5 основни шийки за 4 цил. иначе ще го счупиш със Пантона.

Поздрави ;D

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Здрасти majorche,
Струва ми се че така намотано няма да има пълния ефект или хич даже... Идеята за пластовете в орака е да стане нещо като леща - всеки следващ по-вътрешен слой се зарежда малко повече от предишния. Т.е. - най-вътрешния е с най-висок потенциал, а най-външния - с най-нисък. Ако са кондензаторно намотани, целият метален лист ще е с един потенциал - но това е теория и на мен така ми се струва де, ти ако имаш време и желание пробвай. За да стане суха клетка на Джо от орак трябват поне 35-40 комбинирани пласта и определен доста голям обем, който трудно влиза в двигателния отсек. Сега работя да го намаля чрез по-висока концентрация, за да насити по-бързо въздуха. С опаковането е голяма играчка  :) Трябва нов подход, тествам в момента такъв

emm
Мерси за акъла, ще видя какво ще намеря чугунено  :) Пантон няма да слагам, има по-добра технология, но материалът на ДВГ си остава важен

Успехи на всички

Неактивен Smileface

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 87
  • Пол: Мъж
emm, автомобила има много режими на работа. Грубо да ги сведем до: запалване на стартер, ускорение с натиснат педал до край, ускорение с плавно натискане на педала, движение без промяна на равно и на изкачване и спускане на моторна спирачка. Как става контрола на гориво-въздушната смес без ECU при тези режими. Просто някъкси. А тези режими като бройка са мноооооого.
При класическият дизелов двигател всичко е перфектно. Никаква електроника и само едни дюзи.
Проблема с въпросната омега, която ти е попаднала е в дюзите или в ниското налягане на горивната помпа, или и в двете. Когато "пикаят", а не разпрашават има по-малко горивни изпарения. Особено при студен ДВГ.
Това с гонката го предложих не за да си доказваме бракмите :) а за да покажа, че чрез пълният инжекцион имаме по-малко вредни емисии, от където следва по-нисък разход в сравнение с аналогичния автомобил с карбуратор. Миналата година го видях при рено 21 1.7 карб. и същото инжекцион.

Това че автомобила е много нов не означава, че не може да се подобри работата на неговият двигател във всяко ено направление.

ivobivo

  • Гост
Колеги, дали мислите че ще има ефект от магнитите при съвременен комънрейл дизелов двигател и къде трябва да се сложат магнитите? Дали има смисъл да се набутвам защото намерих синтеровани неодимови магнити с размери 20x6x2mm NdFeB Magnet 45SH дето издържат до 150 oC и могат да се поръчат от Германия по интернет с PayPal, но не са евтинки като тези на Прамиз.
До колкото четох за магнитите, понеже тези са доста тънички - 2 mm за да увелича силата им мога да ги слепя например по двойки или тройки на пакет.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
 ivobivo
Пробвай първо с нашенски на горивопровода от резервоара към мотора /под колата/ - там е хладно. Ако има ефект и решиш да слагаш при ДВГ, тогава купувай другите /което за мен няма особен смисъл, тъй като зарядът на горивото не се губи толкова бързо - като при озонатора да речем/.
Успех!

Неактивен Smileface

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 87
  • Пол: Мъж
Притеснявам за ефекта от магнитите на горивопровода при инжекционните системи. В смисъл такъв че от магнитното поле индицирано от бобината на дюзата е възможно да се промени ефекта върху горивото. http://wpcontent.answers.com/wikipedia/commons/2/29/Injector3.gif