Автор Тема: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле  (Прочетена 721709 пъти)

grebo

  • Гост
emm, автомобила има много режими на работа. Грубо да ги сведем до: запалване на стартер, ускорение с натиснат педал до край, ускорение с плавно натискане на педала, движение без промяна на равно и на изкачване и спускане на моторна спирачка. Как става контрола на гориво-въздушната смес без ECU при тези режими. Просто някъкси. А тези режими като бройка са мноооооого.
При класическият дизелов двигател всичко е перфектно. Никаква електроника и само едни дюзи.
Проблема с въпросната омега, която ти е попаднала е в дюзите или в ниското налягане на горивната помпа, или и в двете. Когато "пикаят", а не разпрашават има по-малко горивни изпарения. Особено при студен ДВГ.
Това с гонката го предложих не за да си доказваме бракмите :) а за да покажа, че чрез пълният инжекцион имаме по-малко вредни емисии, от където следва по-нисък разход в сравнение с аналогичния автомобил с карбуратор. Миналата година го видях при рено 21 1.7 карб. и същото инжекцион.

Това че автомобила е много нов не означава, че не може да се подобри работата на неговият двигател във всяко ено направление.

Точно така е. Карантията и е все тая какво я пълни, нея я интересува Г/В смес както и съотношението на фазите - течно-изпарено гориво - демек контактната площ на горивото с въздуха. И каква маса въздух се вкарва. 

Fenzy

  • Гост
Привет на всички и поздравления за сериозността, с която подхождате във форума! Разговора малко се отдалечи от същината на темата, и за да ви върна в нея, ще споделя моите резултати от поставянето на магнити. Само да поясня, че автомобила е Тойота Селика на газ. Магнитите са неодимови от "Прамиз" със сила 2,7кг.
 Първата проба беше с магнити поставени със S/легнали, не на ръб/ към горивото и със полюс N към въздуха. Резултата беше следния - НЕ получих видима промяна в работата на двигателя, НЕ се забеляза повишаване на оборотите, за което споменават колегите. Разхода на гориво също НЕ се промени!
 Втората проба, която направих бе по описания от колегата caduceus /в пост #190/ начин - "на ръб". Резултатът бе същия - НЕ усетих промяна в работата на двигателя, нито промяна в разхода.
 Прочетох цялата тема поне 10-тина пъти и в никакъв случай не омаловажавам резултатите постигнати от колегите caduceus и vesod. Просто споделям до сега при мен какво съм констатирал. Най-вероятно аз нещо пропускам или греша някъде!
 Молбата ми е следната - нека някой от колегите, постигнали добри резултати, обобщи в един пост всичко около поставянето на магнитите - разположение, разтояние между тях, ориентация. Направете схема, сложете снимки ако може. Мисля, че това ще е от полза на много хора.
Поздрави на всички!

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
 Fenzy
Достатъчно ясно е обяснено в темата за да се повтаряме... Колегата vesod е сложил и картинки, снимките на двигателя ми са също там, както и на моят вариант на системата. Доста хора са го монтирали, наблюдава се забележима икономия на гориво, така че явно грешката е при теб колега... Какво може да провериш:

1. Разстоянията трябва да са точни - допуск най-много 3-4 мм.
2. Както каза и vesod, магнитите трябва да са в една равнина
3. Виж дали не се загряват все пак от ДВГ над 70-80 градуса, нищо че Прамиз им дават 100-120 докато се размагнитят - силата пада
4. Поляритета виж пак. Имай предвид уточненията на altium за полярностите на магн. поле на земята и тези на компасната стрелка, за да не е обърната посоката на редиците ти. Въздухът е обратно нареден спрямо горивото.
5. Нещо електромагнитно в близост до системата? Ако да, премести я. Силно ел.поле може да обърне полярността на оргона в ДОР - ефектът може да е дори отрицателен, както върху ДВГ, така и върху човек
6. Има все пак и т.нар. фактор Y... Познат е от експерименти с клетката на Джо, полето на различните хора влияе по различен начин на оргона - малък процент от биополетата са с обратно въртене и е възможно това да пречи - просто аурична особеност  ;) Това вече е божа работа и въпрос на допълнителни експерименти
7. Виж и да не ти се лепва системата на капака като го затвориш  :) Звучи като на майтап, ама не е - често капакът е близо а магнитите са отгоре на тръбопроводите, особено на горивото. Ако си извадил маркуча от щипките и като казваш че си със Селика, вероятно предницата ти е нисичка и разстоянието между капака и мотора е малко - колко му е да се лепнат за тенекето и оттам - да няма ефект... Провери

Засега за това се сещам, айде успехи! Не може да не може  ;D 

ivobivo

  • Гост
Мерси за отговора на caduceus за магнитите от Прамиз и горивопровода отдолу, но къде да сложа магнитите за въздуха? Нали само на горивото не са достатъчни за да има ефект...

И пак питам - доколкото прочетох в постовете се говори за опитни постановки при газ и бензин, но не и при комънрейл дизел. Ще има ли ефект при този двигател?

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
ivobivo
Опитай да ги сложиш в началото на въздуховода, че да са по-далече от мотора. Зарядът не пада значително от това че са на 30-40 см по-настрани.
Не знам за комънрейл някой да е пробвал, поне не се е обаждал тук... Ти може да си първият  :) И да споделиш резултати
Успех!

caesar

  • Гост
Колеги здравейте и от мен. Скоро очаквайте резултати и от моето Хюндай купе, както и от още 2-ма приятели с други коли.
Та сега аз имам въпрос! Добре ще поставим магнитите отдолу на тръбопровода на горивото, но моите са метални. Това нали беше противопоказно, губеше се силата на магнитното поле от системата? Или аз греша? Защото ако може магнитите да се слагат и на метални тръби (каквито са моито от началото до края на бензинопровода) се улеснявам.

Неактивен oniatam

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 106
caesar - Нещо не си дочел май!
Няма автомобил който да не е с метални горивопроводи, аз поне до сега нито съм чул за такова животно нито съм виждал.

caesar

  • Гост
Не аз май не чета... Къде съм написал, че не е с метални горивопроводи. Питам нали не можеше да се нареждат магнитите на метална тръба? Как да ги наредя отдолу, като са метални! ???

Fenzy

  • Гост
Привет на всички. Разтоянията между магнитите на горивопровода колко трябва да бъдат? Аз все още не мога да се похваля с някакъв  макар и минимален резултат.

BONETI

  • Гост
  Ще ви споделя един начин за здраво зареждане на въздуха.Взема се малко моторче(при мен е от видео),закрепя се оста му алуминиева пластинка огъната като ''П'' и на нея се закрепят два магнита (1-2)кг в двата и края.Моторчето с магнитите се поставя на входа на въздуховода..И може да си представите как при примерно 1800об/мин,въздуха предвижил се (2-3)см се пресича от магнитите 150 пъти!!

moimoimoi

  • Гост
никой ли не прави опити,или не казвате резултатите?
тогава аз да споделя как е при мен:значи сложих си магнити на бензина и въздуха, и ползвах оргонизиран бензин/от туба/ по схемата на caduceus ефект имаше-около 10% намаля разхода,ефектът почна да се усеща след 700 км,колата има по добра динамика и мощност ,разхода градско ми е 5.5 литра, а извънградско е 4 литра
колата е фолксваген поло 1.1 двигател карбуратор 45 коня

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Здравейте всички,
за ентусиастите на "тубовата обработка" да споделя за малко подобрение - при разполагане на картонен модел на ориентирана север-юг пирамида със страна около 40 см непосредствено над тубата времето на зареждане се намалява с около 20%. При пирамида с два комбинирани слоя картон - алуминиево фолио би трябвало да падне с около 40% по предварителни разчети. Сега тествам и конструкция с насочени излъчватели, идеята е да се прати повече оргон към "капана", т.е. акумулатора-туба, за да се насити горивото максимално бързо. Засега дава резултати, като стигна до по-сериозен ефект ще пиша пак.
Поздрави и успехи!

Неактивен vesod

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 59
И аз да споделя малко.Направих оргонен кондензато от алуминиева тръба Ф55 ,като слоевете навити около нея са 30.



В него поставих и магнити.



Този път направи точно замерване на разхода/сипах 5 л. на празен резервоар и карах до празно пак/ за съжаление ефект нямаше.Разхода ми дойде 5.2 л. и в сравнение с предни замервания 5.3 л. ,тази разлика от 0.1 л. отдавам на грешка при предното засичане.

Също искам да спомена,че мерих температурата в кутиятя на въздушния филтър,оказва се че стига до 75-80C ,което не е добре за магнитите.При мен въздуха се смуче директно над двигателя и няма възможност да постъпва въздух извън двигателния отсек.
Единствения ефек от този мой кондензатор се оказа,че държи с 5-6C по-ниска температура в себе си отколкото е около двигателя.
Поздрави и успехи.

moimoimoi

  • Гост
aз ползвам феритни магнити ,от сайта на прамиз ги дават че издържат до 250 градуса
аз колата си я настъпвам че е само 45 коня и предполагам че затова икономията ми е само 10%,вече съм минал 1800км откакто съм сложил магнитите и се чувства че колата върви повече от преди да сложа магнитите
да отбележа че колата не е имала никакви проблеми преди поставянето им

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
vesod
Имаш натрупване, остава да го използваш пълноценно както ти казах :)  Изолирай отгоре с полиетилен и тиксо свободния край на тръбата че да не се излъчва навън


moimoimoi
При по-малките мотори се усеща по-слабо, пък и феритите са по маломощни - затова е само 10 %. С неодимови  на горивопровода под колата трябва да го докараш до 15-18%. За по-нататък няма да мине без оргонни концентратори и прочее хитринки  :)

Поздрави на всички