Автор Тема: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле  (Прочетена 721667 пъти)

agharta

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #330 -: Октомври 15, 2009, 08:30:07 am »
Здравейте, поздрави на всички. Преди години бях чел и дърпал инфо за ZPE, от английски сайтове. Мойте почитания за сайта и форума, само така :)

Сложих магнити по схемата описана от caduceus, колата е VW Golf 1.8 mi 90 к.с., на пропан-бутан я карам предимно, оборотите се промениха, в смисъл те си играеха ( имам някакъв проблем, но така си я карам ) сега играят :) по малко, настройват се още предполагам, изгорелите газове миришат по друг начин, колата върви повече :) Чакам с нетърпение да засека колко гори. Магнитите са на въздуха и на газта, след изпарителя. По нататък ще пробвам и други неща описани тук. Успех на всички.

Послепис: Някой мислел ли е относно капака на двигателя, виждал съм на някой коли има някакво фолио от вътрешната страна, в смисъл няма ли да е добре да се направи оргонна " покривка " на двигателя?
« Последна редакция: Октомври 15, 2009, 08:35:12 am от agharta »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #331 -: Октомври 15, 2009, 11:11:16 pm »
sheki, johnny_fx

Трябва да се завихри самият флуид, магнитите са само за катализатор на синтезния оргонизиращ процес  ;) За рядък и бързо минаващ флуид като въздуха няма как да се мине без пряко действие - поне аз така си мисля де.

agharta
Ако нямаш голям ефект, сложи ги на течната фаза - хем по-студено, хем с по-голяма плътност - минава по-бавно и се насища повече. За капака на мотора не знам, аз съм сложил една оргонна плоча върху въздушния филтър и има някакъв малък ефект - 7-8 %. Ще има по-голяма полза ако мушна две телчета едра стоманена вълна в кутията след филтъра, но ако влезе нещо в мотора може да стане неприятно  :)   Идеята е въздухът да минава през тях като се насища колкото може, и то веднага преди смесването щото ми се струва че филтърът отнема доста от заряда, докато се насити сам. Обаче тогава може да му е дошло време да се сменя и файдата никаква  ;D

ПП
Махнах всичко от мотора с цел обратен тест, изгорих 20 л. бензин и познайте - 12/100 чисто градско.... По-рано - около 8.4, смесеното го бях докарал до 6.5. Сега и то е над 9/100 и мисля да сложа пак системата, но тоя път от прамизки магнити със сила на привличане 13 кг. Старите бяха 4 кг-мови. Тестът ще покаже има ли значение силата при равни други условия

Поздрави  
  
« Последна редакция: Октомври 15, 2009, 11:15:50 pm от caduceus »

Неактивен antares48

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 12
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #332 -: Октомври 30, 2009, 04:05:42 pm »
Здравейте колеги,
Изчетох цялата тази тема и реших и аз да сложа магнити на моята кола VW Sharan 2.0, 115 к.с. набор '96, бензин, пълна инжекция, гори 13/100 градско и 8-9/100 извънградско. Подготвил съм магнити от Прамиз цилиндрични 10mm х 20mm със сила 4 кг. и ще ги подредя като на схемата от стр.2. по метода на EXPANDER. Резултати ще дам в близкото бъдеще  :D

Като чета и недоумявам едно нещо, което вътрешно ме яде. Как така altium и caduceus толкова убедително накараха хората дето не разбират от магнитни полета да повярват, че северния полюс на планетата Земя е намагнитен с S, а южния с N. Ако сте го прочели в Wikipedia, то доста сте сгрешили. Това е статия от National Geographic България, декември 2006, която е писана от някоя фитка дето като е била на училище в час по физика когато са говорили за магнитните полета тя си е бъркала в носа... Както и да е. Та "Северния магнитен полюс се намира на 1600 километра на юг от северния географски полюс на 78°18` северна дължина и 104° западна ширина. Той се намира на югоизток от канадския остров Нинавут".
Как така аджеба ви хрумна, че северния полюс е южен ??? Земята е един огромен магнит. Вземете компас и го погледнете добре, той има СТРЕЛКА. Тази стрелка СОЧИ на къде е северния полюс (а не показва кой е северния полюс на стрелката). Аналогично. Вземете един магнит и приближете компаса до него, компаса ще ви покаже къде е северния полюс на магнита и къде е южния. Стрелката на компаса е обърната на обратно, на северния й полюс е писано S, а на южният - N, за да може да ти ПОКАЖЕ посоките на света.

Дано не съм обидил някой, ако е така ме извинете  8)

Благодаря за вниманието  ::)

Неактивен johnny_fx

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 118
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #333 -: Октомври 30, 2009, 04:19:31 pm »
Как така altium и caduceus толкова убедително накараха хората дето не разбират от магнитни полета да повярват, че северния полюс на планетата Земя е намагнитен с S, а южния с N.

Ами сигурно защото е самата истина. :)

Преди да твърдиш така сигурно нещо, проверявай си преди това информацията.
Иначе успех с намагнитването, ама не разбрах защо точно цилиндрични магнити си взел?
« Последна редакция: Октомври 30, 2009, 04:30:27 pm от johnny_fx »

Неактивен antares48

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 12
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #334 -: Октомври 30, 2009, 04:34:07 pm »
Ами сигурно защото е самата истина. :)

Как разбра че е истина  ???
Аз се занимавам 15 години с астрономия, квантова физика и магнитни полета и изведнъж някой дето даже не е написал в Google "северен магнитен полюс" да прочете нещо, твърди, че черното е бяло  ???

А за магнитите - преди година поръчах от Прамиз 65 магнита с такива размери и просто имам артък от тях, та ще пробвам кво ще стане.

Неактивен antares48

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 12
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #335 -: Октомври 30, 2009, 04:35:38 pm »
Е де  :-X




и къде е ???
« Последна редакция: Октомври 30, 2009, 05:15:37 pm от antares48 »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #336 -: Октомври 30, 2009, 11:24:04 pm »
Здравейте,

ако нещо да сме объркали в полюсите, е неволно - за мен винаги на първо място е било определянето на страните на един магнит на позитивно и негативно заредени, от гледна точка на енергията им - а след това какъв магнитен полюс са. Ако е допусната техническа грешка, тя е лесно поправима - просто обръщате магнитите и готово  :). В началото на темата съм обяснил че работя с тази материя предимно по радиестезичен път, дори първите магнитни редици сложих на колата без да знам точно кой полюс какъв е - просто мерих вида заряд по страните на магнитите с цел да се формира т.нар. кадуцеус двойна енергийна спирала  ;) Т.е. - пътят на оргонната енергия между магнитите да е с тази форма. За предимно визуално възприемащите - вижте ми аватара... Това спомага за зареждането на флуида защото се създава един вид капан или кошница  :) за задържане на оргона, някакъв вид фокусна точка, изпълняваща определени изисквания за това да се натрупва и концентрира несъбираемата иначе лъчиста "енергоматерия" в непосредствено близките до фокуса флуиди и тръби.
Дано се е поизяснила работата вече

Поздрави

ПП
С цилиндрични магнити файдата вероятно ще е най-много пет-шест процента, както на въпросния прехвален Експандер  ;D    Все пак желая успехи, радвам се че antares48 има и желание за споделяне на резултатите

Неактивен antares48

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 12
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #337 -: Октомври 30, 2009, 11:36:52 pm »
Разбира се че ще споделя резултати след пробата. И аз това щях да кажа че няма значение магнита с коя страна ще е към горивото и въздуха, просто трябва молекулите на въглеводорода да са намагнитени с единия полюс, а молекулите на въздуха - с другия полюс, та като се смесят да се привлекат едно-друго.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #338 -: Октомври 30, 2009, 11:49:51 pm »
antares48
Изобщо нямах това предвид!!! Моля Ви да четете по-внимателно постовете ми, как така ориентировката да няма значение - това не е магнитен ефект, а оргонен. Има позитивен и негативен полюс при магнита, както ги има и например при един планински монокристал. Оргонните процеси протичат заедно с другите по-явни такива и в различни физ. ефекти - изпарение, втечняване, кристализиране, разтваряне и т.н. Може би времето и практиката в областта ще Ви изясни кое как е, а може би не - ще видим... Обаче тезата с магнитното привличане на молекулите на немагнитни флуиди меко казано не издържа хич критика  :)
Успех
« Последна редакция: Октомври 30, 2009, 11:52:26 pm от caduceus »

tonitoo

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #339 -: Декември 16, 2009, 01:41:46 am »
Здравейте.
Отдавна следя темата и ми прави впечатление, че нещо се разсъхна.
Аз лично сложих магнити по схемата на caduceus, само че със сила на привличане към желязо 13кг., но за съжаление не забелязвам някакъв ефект. Чудя се дали полето не е силно за такова разположение и си мисля да сложа магнитите на горивопровода два по два на привличане. Може би така ще е по-добре за тези магнити.   ???
Caduceus, каза, че ще пробваш с такива. Направи ли някакви опити?

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #340 -: Декември 16, 2009, 09:46:00 am »
Нещата работят, но има една малка подробност - трябва да се спази и разположението на магнитния изток и запад  :) Не се шегувам, има такива - от двете тесни дълги страни на един магнит-паралелепипед едната е позитивна, а другата негативна. Без точно определяне на енергийния полюс шансът да наредиш два магнита правилно един след друг при спазени други условия е 1/4. При повече магнити възможността за грешка се увеличава по експонента. Ако си уцелил негативните страни /даже и една такава/, макар и при правилна подредба според указанията от форума, няма да има ефект или ще е минимален. Докато го разбера колко проби направих, просто не е истина  ;D Относно магнитните изток и запад споменава и Василатос в частта за Райхенбах при опитите с т.н. "терелла" /модел на земята с електромагнит вътре/. На второ място - термичната изолация е много важна, защото при 80 градуса, пък и дори при по-малко неодимите губят магнитните си свойства. Като напече при мотора, ефектът намалява силно - зависи и къде си сложил инсталацията, дали има наблизо излъчваща негативно електроника и прочее важни подобности.
За съжаление уред все още няма за механично определяне на енергийните полюси, аз работя предимно радиестезично, тествам всяка сглобена конфигурация първо на вода за оргонно насищане. Дай боже да механизирам нещата скоро, щото така е голяма играчка - пък и в тоя студ не ми се мокри много много  ;D
На моя таралясник сега съм сложил на горивото 4 бр. 13 кг-мови магнити и преди снега бях твърдо на под 6/100 смесено /2 л бензинов двигател, 123 к.с., на 14 г./ обаче сега малко вдигна до около 7-7.5 л. заради загряването в началото, пък и карам предимно градско вече. За въздуха тествам различни видове мои си турбонатори с вихрови тръби, магнити и решетки - но е рано още за статистика и сметки, трябват повече данни. Надявам се до края на годината да е ясно и в тая област кое работи добре и кое - не. От тестове при различни коли се установи също, че при големи двигатели и извънградско ефектът се усеща повече. От януари живот и здраве, пускам дребно производство за клиенти с камиони и автобуси - трябва да се яде, а в момента съм безработен /не съм стигнал още до слънчевото хранене :)/ Пък да пооправим малко и екологията, пушеците отзад падат драстично
Поздрави

tonitoo

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #341 -: Декември 16, 2009, 05:15:24 pm »
Много ще се радвам да дадеш нови и сигурни начини на поставяне, когато го откриеш. И на мен не ми се занимава сега на студа.  ;) За нагряването на магнитите не се притеснявам, защото съм ги вградил в стиропор и би трябвало да не се нагряват толкова. Пък и сега в тоя студ едва ли. Аз не се и нядявам на големи резултати, защото моята колица е с 1000 куб. двигател, но все пак трябва да я накарам да харчи по-малко (по твоите данни разхода в момента ни е еднакъв).  ;D
Успех.
« Последна редакция: Декември 16, 2009, 06:59:42 pm от altium »

gost

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #342 -: Декември 23, 2009, 07:42:57 pm »
Здравейте ,
искам и аз да споделя моят опит с магмитите .
Автомоболът е Лада 2101 ( Жигули ) с газова уредба , магнитите са кубчета с 1 см страна , силана привличане 3,5 кг от Прамиз . Полюсите ги определих експериментално във , с парче картон , южния полюс на магнита да сочи северния полюс на Земята .
 1 . Залепих 3 магнита със северния полюс на входа за топлия въздух , тъй като в момента от там черпи въздух карборатора ( капака на филтъра е метален ) и резултата беше , че паднаха оборотите . Разхода за сега е същия , но зимата почти не я караме и предполагам че двигателя не може достатъчно да се намагнити.
 2 . Сложих магнитите за въздуха , 3 бр , на пластмасова тръба с ръба към нея  - 1 дясно север , 2 дясно юг , 3 дясно север  - спрямо навлизащия поток ввъздух . На маркуча който излиза от изпарителя сложих 4 бр магнити с ръба към него - 1 дясно юг , 2 дясно север , 3 дясно юг , 4 дясно север . Разстояние между всички магнити е около 3 - 4 см , пропорционално на килограмите на привличане . Включих маркуюа с картерните газове в карбуратора и сложих и на тях магнити , но не си спомням точното подреждане .
 Резултат от опит 2 :
     - след запалване колата работи плавно 1 - 2 секунди и леко прекъсва , но след влезе в подходящия температурен режим това спира ( забелязах че на празен ход това прекъсване се дължи на факта че в карбуратора влиза повече въздух , сложих и една мрежичка на тръбата за въздуха и този ефект намаля , това важи само докато се дигне температурата до 30 - 40 гр на водата )
      - колата работи на малко по - ниски обороти
      - при потегляне поради газовото имаше нещо като спад на мощност и този ефект намаля
     - колата работи на малко по - ниска температура, срга в по -студеното стрелката на водата рядко достига средата при нормално каране
Както казах разхода не мога да го коментиам , защото сме минали 200 - 300 км за месец и нещо , но със сигурност не се е качил , максимум да е паднал с 0,5 л но не съм сигурен .     
    Това е за сега моя опит .
    ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ НА ВСИЧКИ !

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #343 -: Януари 08, 2010, 07:37:53 am »
tonitoo
Колега, ако работиш още със 13 кг-мовите магнити какви са ти резултатите? Ако има такива.

Колеги,
да споделя впечатления от последните ми тестове - оказва се, че поговорката на Мечо Пух "Колкото повече - толкова повече" при магнитната обработка на горивото не е пряко приложима  ;D Прамизките магнити със сила 13 кг които ползвах последно имат неочакван ефект - постепенно ми се изгуби голяма част от заряда на двигателя, увеличи се разходът и колата работи по-твърдо. Мислех че е от студа, предимно градското каране и т.н., но не... Разследвах детайлно нещата и излезе, че самите магнити нямат някаква особеност спрямо по-малките, системата си зарежда горивото супер. Проблемът е в образуващото се тороидално негативно поле около последния ми оптимизатор /икономайзер, джаджа/, на около 35 см от централната му ос. Т.е. имаме един вид оргонна леща, на която в центъра се концентрира мощно плюс поле, а около нея - разсеяно по-слабо минус. Слабо-слабо, но ДВГ-то попада в тая зона... В резултат - силно наситеното, позитивно заредено с оргон гориво влиза в негативния вече двигател където гори в проникващото тороидално минус поле и файдата намалява силно и в най-лошия случай изчезва като сън  ;D
Възможни действия:
- може да се ползват по-слаби магнити, например 3.8 кг-мовите са се доказали, там негативното поле е около 20 см., сравнително далеч е от горенето и не пречи толкова. Подреждането е както е вече уточнено в темата, но как ще уцелите енергийните полюси без радиестезия, не знам  :)
- работи се с 13 кг-мови защото имат повече мощност, но се изнасят далеч от зоната на горене, магнитният блок е свързан чрез меден изолиран кабел с антенен излъчвател върху горивопровода. Схемата съм я тествал, но се губи доста заряд и не може да се наподоби "кадуцеус" веригата - пренася се само чисто позитивното излъчване.
- Мощният оптимизатор се слага някъде другаде по горивопровода - далеч от мотора. Не бива да е и близо до резервоара, значи някъде по средата. Не е препоръчително да е и отдолу под купето, защото ако е лека кола е близо до краката на возещите се... Я артритче, я друга някоя такава "благинка" може да се провокира  ;) Трябва да се мисли по въпроса.
- Преобразува се негативното поле чрез оргонитни ТВ-та и други такива произведения, което едва ли ще е достатъчно ефективно при това локално силно излъчване. Ще се пробва все пак.
- Слага се някаква енергийна изолация под оптимизатора - което е трудно с това проникващо поле, или се отразява чрез параболична огледална повърхност настрани от мотора. Второто се тества в момента, оргонът има частично флуидни, частично лъчисти свойства и може да се получи. Ще видим, ще пиша за резултатите

Поздрави
    
« Последна редакция: Януари 08, 2010, 07:44:41 am от caduceus »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #344 -: Януари 08, 2010, 06:55:49 pm »
Колеги,
днес оправих горния проблем - неутрализирах минус полето чрез параболичен алуминиев отражател, отзад с органика. Тороидът се приплеска отдолу и вече моторът е вън от него, колата работи перфектно и с оптимизатора с големите магнити. Шумът падна забележимо, върви меко и плавно. До утре ще съм навъртял стотина километра, днес съм на път. Ще видим какъв разход ще даде, но предполагам отново под 6/100 - и то без енергизиращ възел на въздуха, щото го преправям пак  :) С него вероятно ще е още надолу - дай боже да чукна 50-те процента икономия. След няколко дни ще е ясно и това

Поздрави