Автор Тема: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле  (Прочетена 721661 пъти)

kiliev

  • Гост
Ако все още има някой, който се съмнява в разработките на caduceus и оргонната енергия, може да гледа кратко филмче на английски от тук:
http://www.kolibka.com/download.php?mid=8112

Man's Right to Know: The Wilhelm Reich Story / Правото да бъдеш информиран: Историята на Вилхелм Райх (2002)



Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Здравейте всички,

докладвам за разход от 5.4л./100 км на дълъг път със Ксантията - 370 км с 20 л. бензин А95 /напомням че двигателя ми е 2 л. 123 к.с., таратайката е от 1994 г./ Ползвал съм оргонизиран в туба бензин, моите си магнитни редици на горивото и въздуха, както и концентратор с антенна решетка под магнитите. Средна скорост 90-100 км/ч., като доста се мотах из Търново поради задръстване, та има в кюпа и градско тип тръгни-спри.  Три-четири дни преди тръгването съм слагал и четиристранна пирамида на капака на мотора със страна около 60 см., да дозареди малко железарията  ;D

Поздрави от морето

aviv

  • Гост
КЪДЕ СИ НА МОРЕ?

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
aviv
Току що се върнах, на Приморско бяхме  :)
 
Последно измерих 46 л/ 765 км. или около 6/100 средно, като климатика работеше в 3/4 от времето а той си гълта също. На връщане разходът се вдигна забележимо от това че бензинът си беше необработен А95 от бензоколонка, та зарядът на останалото старо "тубово" количество в резервоара се разпредели и върху новото гориво като стойността му падна. Освен това за 6 дена се е и поразсеял от стоенето  :)

Мисля по въпроса дали да срежа в горната част един пластмасов резервоар /има в моргата Ксантия като мойта/ и да го облицовам отвътре с алуминиева ламарина, да го лепна с някое яко лепило и после да го опаковам с четири-пет слоя фолио и хартия отвън та да стане орак... Най-много да ми се отлепи на път или да гръмна ;D

Дайте някакви мнения по тоя въпрос че не съм наясно дали няма да стане някоя беля

Поздрави

Неактивен vesod

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 59

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
vesod
Подобно нещо почнах да правя преди време, но нещо се замота работата... Само че без оргонит - концентратор от алуминиева тел 1,30 м. намотана с 30 слоя полиетилен и алуминиево фолио, мислех да я залепя отвътре на пластмасовата броня та като я пече слънцето да зарежда концентратора. Предимствата са че не се вижда, няма да режа капака на колата както във варианта с гъбовия концентратор директно на мотора, има място колкото щеш под бронята... От него с един кабел до въздушния филтър в чиято кутия ще има обемна мрежа от алуминиев тел, за да отдава оргона на потока. Може би с оргонитен кондензатор като във филма ще е още по-добре, защото ще има равномерност на захранването предвид ниския нощен заряд в атмосферата. Ще гледам да го довърша все пак, макар че мързелът дърпа в обратната посока  ;D Какво стана с телчетата? Ефект?

Колеги, да поясня защо се занимавам със оргонитното зареждане и на горивото, а не само на въздуха /имаше такива въпроси/. Работата е там, че няма значение кое се зарежда, важното е крайната концентрация във цилиндъра, а дали е от въздух или гориво - все тая. Като се подходи от двете страни резултатът е по-добър според мен и устройствата за постигането му - по-малки по обем

Поздрави
« Последна редакция: Юли 30, 2009, 11:15:24 am от caduceus »

Неактивен vlindos

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 192
  • In the chaos I order
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #321 -: Август 01, 2009, 05:37:40 pm »
Здравейте,
Реших най-накрая и аз да сложа магнити на колата: 2л ДВГ, разход 15л/100 км. (градско) - би трябвало да се усети след първия резервоар ако има разлика в харча.
Сложих 3 на дебитомера (за въздуха) и 6 на бензинопровода. Магнитите са със сила на притегляне 3.8кг от Прамиз.


Покарах я 200 м. не усетих никаква разлика. Ще видим за в бъдеще дали ще има някакви резултати.
« Последна редакция: Август 01, 2009, 05:46:33 pm от vlindos »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #322 -: Август 04, 2009, 09:34:36 am »
vlindos

Трябва да се привличат с малките страни, не да се отблъскват. Следвай описаната схема на стр. 12 и 13 от темата и ще имаш резултати. Първи признак на успех е вдигането на свободните обороти, нямаш ли го - грешно си ги наредил  :)

Поздрави

Неактивен vesod

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 59
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #323 -: Август 20, 2009, 11:05:55 pm »
vesod
 Какво стана с телчетата? Ефект?



:) Сложих аз телчетата и мисля има ефект,но още не съм правил замервания на рахода.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #324 -: Септември 15, 2009, 09:45:36 pm »
Здравейте колеги,
сложих последния вариант на горивния икономайзер на колата, вдигна веднага 1200 оборота на свободния ход. След пет-шест минути стабилизира на 1000, при старо положение 800 /при предната по-слаба джаджа, a на недрогиран  :) мотор бяха около 600/. Сега питанката е да ходя ли да му свалят оборотите в сервиза...  :) Като ме питат що е туй нещо дето не е ясно какво е...
Изстисках всичко което можах от технологията с магнитите - тествам отново, засега има добри междинни резултати - над 30%, при геометрични размери на горивната част 14/7/3 см. Почвам да действам по-сериозно и по оптимизиране зареждането на въздуха, с бензина повече не може явно - доста го мъчих. Междувременно изпробвам и системи за зареждане чрез оргонно облъчване или пряк контакт на мотора - при бензина и пластмасовия резервоар ефектът беше в рамките на 0.3 литра икономия /т.е. почти нищо работа/. Като се поорганизирам ще турна тук една галерия с неуспешни и полууспешни устройства да не се трепе още някой по същия път излишно. Малко медицински оргонизатори пък в другата тема, а също и последния /дай боже най-добър/ вариант на икономайзерчето
Поздрави    
« Последна редакция: Септември 15, 2009, 09:47:12 pm от caduceus »

Неактивен vesod

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 59
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #325 -: Септември 20, 2009, 03:07:16 pm »
Поздрави за резултатите.Мисля трябва да отидеш да ти върнат оборотите до заводските.
Пък като те питат какво е това нещо,ще кажеш,че си дигаш мощноста с него,те ще те погледнат с недоверие и си готов :) .

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #326 -: Септември 20, 2009, 11:56:00 pm »
vesod
Така и ще направя, че не пада под 1000 оборота а нормалните са 600. Мерси за поздравите

Здравейте колеги,
както казах по-рано, слагам малко снимки на нещата дето съм пробвал при оргонизирането на горивото

http://prikachi.com/files/1075166y.jpg
Това е оргонна плоча от десетина пласта алум. фолио и хартия, с решетка от 9 магнита на ръб и полуконусни излъчватели с медно вътрешно покритие /ползвах медно тиксо/. Създава поле над плочата, с идеята да е вътре в пластмасовия резервоар. Ефектът беше слабичък, основно си мисля че поради двойното дъно на резервоара  :(

 http://prikachi.com/files/1075173J.jpg
Това са разни типове концентратори, горната плоча без излъчвателите, спирална медна тръба - няколкопластов орак излъчващ в течността вътре в тръбата, магнитна редица + орак от медна права тръба. Ефект има при тръбите, но са с големи габарити и трябва да се монтират отдолу на колата, да се слагат в кабелни канали и т.н. излишества и усложнения  ;)

http://prikachi.com/files/1075184V.jpg
Това е частично направен щуцерен орак без магнити, преди голямото навиване на пластове - ама това ще трябва да си го представите щото снимката я попилях някъде а готовия го дадох на др. човек за проба, не показа големи резултати - явно бързо минава горивото и няма достатъчно време за насищане с оргон както във тубата.

http://prikachi.com/files/1075191c.jpg
Тук е горният половинчат елемент и един готов щуцерен със смесена конструкция - магнити и орак. Добри резултати, но малко голям, трябва да се свалят тръби подобно на Макскор-а и т.н. усложнения. Абе - не е съвършен с две думи...

  http://prikachi.com/files/1075201H.jpg
Това ми е последното икономайзерче, сгъва се по надлъжната ос за да се сложи на тръбата, нищо не се пипа по колата - само се слага отгоре и край. Вътре вместо антенна решетка има плътно медно фолио, излъчвателите са в тръбите отстрани. Засега без намаляване на свободните обороти ефектът е около 32-3% икономия, като ги сваля ще видим пак колко ще стане. Машинарийката е компромисен вариант, но за сметка на това е малка и се слага лесно - стига да знаеш къде ти е маркуча за горивото  :)  Още една снимка
  http://prikachi.com/files/1075213R.jpg

Тестовете и подобренията продължават....... до победата!  ;D

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #327 -: Септември 26, 2009, 11:33:47 pm »
Здравейте,
като прост практик  :) продължавам по любимата си тема с някои изводи от тестовете на моята кола. Махнах магнитите от тръбата на въздуха и значителна разлика не се усети, което иде да покаже че не зареждат почти нищо и методът за чисто магнитна външна обработка /изключвам оловно-магнитния автотермичен катализатор на Андреев - там хавата е друга/ при рядък бързодвижещ се флуид не е приложим. Частични резултати има при порьозно разделяне на потока и облъчването му със статичен оргонен заряд /орг.акум.тръби с метална вълна вътре/, но мисля трябва доста голям обем и пак хващаме бика за вимето  ;D Остават две възможности - динамично оргонизиране чрез тръби на Шаубергер, импелерни или оргонитни турбонатори и прочее /за последните има данни до 20-25% ефект само от въздуха/, или зареждане направо на двигателя чрез пряко или дистанционно концентрирана енергия /през кабели и алум. тръби/ подобно на Джо селл. Направих последното че е по-лесно - пасивен концентратор с леки подобрения, излъчва мощно на разстояние до 50 см и покрива двигателя + преки връзки даващи и електрически контакт с блока на ДВГ-то. Резултати - зареди се постепенно за около два дни и работи тихо, не загрява хич /доста странно поохладня - почвам да се сещам за висулките лед по ауспуха на разни дуги експериментатори - явно натам отиват нещата.../ Разходът падна още, но ще съм готов със статистически по-достоверни данни след няколко дни. Оргонизаторчето на горивото си стои, на въздуха както казах няма нищо засега - но и там ще има след тия тестове, прави се  :)
Поздрави      
« Последна редакция: Септември 26, 2009, 11:50:03 pm от caduceus »

sheki

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #328 -: Септември 28, 2009, 10:20:27 pm »
Относно магнитите по тръбата, ми мина нещо на ум, комбинация от магнити разположени във формата на спирала, така, че да наподобяват Щраубергер. За случая си мисля обче, че ще трябват доста магнити и място където да се наредят. Самия флуид няма да се завихри а по- скоро молекулие му.

Неактивен johnny_fx

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 118
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #329 -: Септември 28, 2009, 10:48:07 pm »
Това отдавна си го мислех и бях сложил на жигулката няколко спираловидно, ама така и не усетих разлика, спрямо без магнити.