Автор Тема: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле  (Прочетена 721615 пъти)

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re:Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #390 -: Март 06, 2010, 08:29:58 pm »
Там на късата тръба след въздушния филтър, където бях сложил навремето двата малки магнита посоката е както казах. Иначе да, въздухът влиза първо в посока към шофьора, но при Ксантията се обръща на 180 градуса след филтъра и преди мотора - така че няма грешка :) Все пак, ориентирайте се по работата на ДВГ - ако има промяна в звука и оборотите след слагането на магнитите, вероятно е да сте уцелили подредбата и да има икономия. Без специфичните подробности, това е начина - с малко повече играчка
Поздрави

tdmer

  • Гост
Re:Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #391 -: Март 15, 2010, 03:54:03 pm »
Здравейте,
нещо всички се поомълчеха, аз за сега продължавам да пробвам разни неща по темата. Вече монтирах спиралата на горивото и сега мисля как да направя това с въздуха, всъщност имам идея как да го направя, но има и няколко неясноти. Обръщам се към тебе колега, caduceus, би ли обяснил каква е твоята идея за енергизиране на въздуха. На мойта кола, а предполагам и на твойта има пространство между радиатора и двигателя в което може да се постави спирала със сечение на колекторите. Според теб какво трябв да е сечението за да е ефективна. Аз си мисля, че трябва да е колкото на оригиналните (в най- тясната си част), но тогава дали ще има достатъчно движение? От друга страна ако сечението е по- малко ще има движение но дали няма да спъва двигателя? Моята идея е да заменя колекторите и филтъра със спирала и два спортни филтъра, към които да докарам въздух от предната част под бронята, където е по-студен и има известни налягане породено от движението. Самата спирала мисля да е с малка разлика в сечението от край до край, като в най- горната си част да е колкото сбора на площите на двата филтъра, а за долната разчитам на твоето мнение. Имам и няколко идеи как да направя спиралата, но за сега ще трябва да уточня размерите и формата.
Поздрави на всички.

Неактивен pbotev

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 10
Re:Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #392 -: Април 02, 2010, 11:13:58 pm »
Здравейте на всички и честити Великденски празници!

Успях да прочета няколко пъти темата, страхотна е, колега tdmer ти до къде стигна дай повече информация. Доколкото ми стана ясно най- ефективно е поставянето на магнитите не със полюсите N и S към въздуха и горивото, а странично. Как намираш правилната положителна посока на магнитите да я разположиш към съответната тръба.

tdmer

  • Гост
Re:Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #393 -: Април 04, 2010, 10:33:54 pm »
Здравейте, честит празник и от мен.
Колега, pbotev, ще се опитам да отговоря на въпроса ти с уговорката, че винаги има какво да се желае. Начина по- който съм поставил магнитите (описан в по- горните постове) при мен определено даде положителен резултат, но съвсем не съм изчерпал всички възможни варианти. При мен пак N е към въздуха, а S към горивото, само дето съм поставил повече магнити последователно за по- добър ефект. Относно това дали имам нови резултати за сега не. Това което съм намислил и описал последно изисква доста работа и средства и за сега се колебая относно ефекта който би имал. Честно казано много се надявах на коментари от участниците във форума но темата някакси позамря. В момента обмислям подробностите и най- вероятно ще си поиграя и както съм обещал само да имам резултат ще пиша. Извинявам се, че не е по темата но искам само да вмъкна, че преди няколко дена реших да махна турбонатора и веднага забелязах как колата стана по- тромава. Интересното е, че когато го поставих за първи път изобщо не забелязах разлика, всичко е на принципа на опита и грешката, повече опити по- добри резултати а и сега е най- добрия сезон за това. Това е от мен за сега. поздрави на всички. 

Неактивен pbotev

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 10
Re:Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #394 -: Април 05, 2010, 09:51:25 pm »
Hi  tdmer, темата и на мен ми хареса и е кофти, че мненията замряха но всеки си гледа интересите. Имам мерцедес 124 200D и едно бмв 2,5тдс и на двете сложих магнитите на въздуха съответно 2 на мерцедеса и 5 на бмв то насочени с N към въздуха и се усети разлика по работата на моторите и най вече на мерцедеса/наистина се укроти/. За бмв-то магнитите са преди въздушния филтър няма как след него и може за това да не се усеща много разлика. Бмв-то има и турбина ... Ще има ли ефект ако сложа и след турбината магнити и допълнителен турбонатор?...Имам и едно бмв 520и на жената мисля и на него да слагам но е с газ и магнитите могат да се монтират след филтъра а там влиза и газта Ще има ли ефект на вече смесени газ и въздух?....Мисля да слагам и турбонатор. Ти как си направил по стандартните схеми ли...  дай малко повече инфо за турбонатора сигурно той ще има повече ефект.
Относно разположението на магнитите - идеята ми беше не е ли по добре да се разположат на тънката страна както колегата caduceus... и аз съм използвал магнити 06.010

tdmer

  • Гост
Re:Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #395 -: Април 06, 2010, 01:29:23 am »

Здравей, pbotev,
според мен трябва да има ефект с магнитите след турбината. Не забравяй, че тези магнити работят до определена температура и тя хич не е висока избери възможно най- хладното място след турбината ако е възможно. Относно турбонатора мисля, че ще има ефект ако след него няма много чупки и ръбове, които да разсейват образувалият се вихър, но и това е въпрос на проби. Не мога да кажа какъв ефект биха имали магнитите върху готова горивна смес, по принцип идеята е противоположно намагнитените частици на въздуха и горивото да се привличат в горивната камера и така да се подобри изгарянето. Възможно е готовата горивна смес, обработена с магнити да подобри изгарянето не е зле да се пробва. Не разбрах обаче как мислиш да ориентираш магнитите в този случай, аз бих пробвал един срещу друг на привличане и между тях да минава сместа. Турбонатора, който съм сложил представлява едно парче от хром- никелова ламарина срязана и подгъната както е описано във френските сайтове, отне ми не повече от половин час да я направя. За разположението на магнитите вероятно както ги е поставил caduceus ще има по- добър ефект но трябват и повечко проби за да се налучкат, за това аз сложих повече по стандартния начин. Забелязах, че си поставил магнити само на въздуха, постави и на горивото ще има по- добър ефект. Успех.

ppankov

  • Гост
Re:Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #396 -: Април 06, 2010, 03:15:58 pm »
Колега pbotev,
радвам се, че имаш интерес по темата.
Ето моите резултати:
-Мерцедес 124 16V бензин, 2000cm, магнити от хард дискове разположени шахматно на резервоара, знаеш, че самият резервоар е метален и разположен в багажника. Разхода падна осезаемо за около 25 дни със около
15%, после спрях да го следя за около три месеца. След тези три месеца се сетих, заредих го със по високо-октанов бензин и тръгнах да засичам разхода...направо ми увисна долната челюст от почуда, със магнититите и виокооктановия бензин...това, което ще напиша е отговорно, после ме съдете ако искате, но отчетох доста добра икономия.
Двигателя започна да работи по тихо и по чисто /без пушеци/, стана по гъвкав при ускорение, държи темперетура и т.н.
Резултатите:
градско           |без магнити|              |със магнити|
                        14лтр/100км               8лтр/100км

смесено            12лтр/100км             6,5~7лтр/100км

извънградско      10лтр/100км           ~5лтр/100км

Същественото в случая е , че градско отбягвам да карам с тази кола, а като карам смесено и извънградско,
се стремя да управлявам колата икономично, т.е. повече от 4 000-4 500 об/мин не развивам, не че не може,
но тогава идеята за икономията не актуална :)
Отначало мислех, че греша, отчетох пробег, количество заредено гориво и т.н., по никакъв начин не съвпадаха с предишни резултати.
Затова решихме да тестваме постановката на AUDI 100 със същия мотор и същата запалителна система,
резултатите започнаха да се проявяват по същия начин и със същото темпо.
 Ще ми бъде интересно, да следя развоя на събитията при дизеловите модели, затова желая търпение и успех, а на всички останали - дерзайте в областта на СЕ.

vitan

  • Гост
Re:Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #397 -: Април 06, 2010, 03:34:22 pm »
Адмирации и поздрави :) !!! Явно трябва човек да се запаси с търпение. Би ли дал чертеж с полюсите на магнитите и разположението им около "паралелепипеда" на резервоара :)
« Последна редакция: Април 06, 2010, 04:35:37 pm от vlindos »

kiliev

  • Гост
Re:Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #398 -: Април 06, 2010, 04:43:20 pm »
Браво Rebel, много добри постижения! Наистина ще е интереснно да поместиш и някакъв чертеж и снимчици, за да могат и други ентусиасти да пробват твоите подредби.

Неактивен pbotev

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 10
Re:Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #399 -: Април 06, 2010, 09:15:08 pm »
tdmer
Ще поставя магнитите около интерколера на бмв-то да са на по студено де. Те май до 80-90 гр. няма проблеми. Относно магнитите на готовата смес за газта и въздуха може би ше има ефект ако се слагат на ръб както беше пояснил колегата cadoceus ... ще опитам и така и на привличане както казваш има логика в идеята, ще сложа и на горивото преди да влезе в изпарителя но нз дали ще има ефект там тръбите са медни и са свързани с шасито на колата... Относно спиралата дето си монтирал не можах да намеря някаде по сайтовете - тя се прави от медна тел свързана ли е някъде има ли връзка с горивото?
 rebel
Супер постигнал си добри резултати магнитите си ги лепил директно отдолу ли? Тези магнити от хардовете не бяха ли с двата полюса от едната страна ако е така целиш ефекта на cadoceus ли? нали той обикновено така ги разполага но как намираш 'положителната страна', т.е ако сложиш еднополюсни магнити от типа 06.010 няма ли да има повече ефект... Имам няколко харда ще ги разглобя тия дни да видя какво да ползвам;

tdmer

  • Гост
Re:Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #400 -: Април 06, 2010, 10:17:03 pm »
pbotev, не разбирам защо не сложиш магнитите веднага след изпарителя там е само газ и обикновено е гумено съединение. Относно температурата, на магнитите които ползваш е 80 градуса, но някъде бях чел, че при максималната си температура те напълно губят свойствата си. Спиралата която съм поставил е медна тръба през която минава горивото това е от принципа на Шубергер за енергизиране на флуиди. Ефекта при мене (по- висока мощност особено при по- ниските обороти) се получи след като комбинирах магнити, спирала и турбонатор, затова не мога да кажа кое колко е ефективно, а и за спиралата трябва място.
Поздрави...

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re:Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #401 -: Април 06, 2010, 10:44:46 pm »
rebel
Поздравления! На моята кола с пластмасовия резервоар с двойно дъно магнитните решетки /бях ги снимал тука в темата/ не действаха, ще ме навиеш май да си сложа един тенекиен от някой друг модел  :) Явно трябва пряка връзка на магнита с горивото през стената на резервоара. Има ли междина - не става...
tdmer
Ефектът не ще да е от спиралната тръба, за да се енергизира по Шаубергер трябва по-голяма скорост на флуида от тази на горивото.
pbotev
Някой беше слагал на изпарителя магнити и нямаше голям ефект, а на течната фаза имаше - провери си де.

Поздрави и успехи на всички!

majorche

  • Гост
Re:Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #402 -: Април 07, 2010, 10:05:26 am »
Здравейте,одавна не съм писал по темата защото нямам  нови постижения. rebel поздравления - отлични постижения при мен такава икономия се получи при обработено в туба гориво и магнити по  горивопровода и въздуховода правя бсе още опити да енергизиране чрез външно устроиство но няма съществени резултати  :) очаквах caduceus да постигне успехи , че да копираме  от него  но явно трудно се получава и започвам сериозно да се замислям за домашна цистерничка /да отлежава горивото и да зареждам от там/ успех на експериментиращите

ppankov

  • Гост
Re:Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #403 -: Април 07, 2010, 05:39:39 pm »
Привет на всички и мерси за поздравите:)

@pbotev - не съм си играл да търся N и S на магнитите, просто погледнах една от най ранните идеи на
уважавания колега cadaceus- магнити на привличане към метал, съществение ориентир в случая е, че магнитите от хард дискове са с метален държач за монтаж, като примен самия магнит е лепнат за металния резервоар, а монтажната планка остава навън. Ако трябва ще взема компаса и ще измеря полюсите скоро.
Девет на брой, шахматно разположени, директно от към капака на багажника, всеки път като отворя капака си ги гледам :)

@kiliev -ще има снимчици, но в момента колата е в сериозен ремонт....повредих сериозно скоростната кутия и сменям половината трансмисия.

@vitan - някъде имам оригиналния чертеж на резервоара, като го намеря ще го постна като скриийншот
заедно с точките на монтажа на самите магнити.

@majorche и cadaceus,
оставам с впечатлението, че ако има енергизиращ процес със магнити, то той по някъкъв начин е валиден
за метална среда... Защо това е така, тепърва предстои да разберем.

Честно казано, нямам опит с управление на автомобил със уредба на пропан-бутан, но от друга страна
съм ремонтирал, тарирал, настроил доста газови колонки и няколко газови стопанства.
Добре е да се знае, че пропорцийте на автогазта са различни през лятото и зимата. Това е така, защото
подръжката на течна фаза около 4 градуса не е лесна задача.

Ако това ви ориентира ето пропорцийте на пропан :
- летно  50+/-10% ;
- зимно  90+/-10% .
Всичко останало е бутан.

Прави ми впечатление, нарицателните термини за качеството на продукта от различни доставчици
лека и тежка газ ;)
 Всички отбягват тежката газ, заради по високо съдържание на графитна субстанция.
И за да не съм голословен, наскоро заради един газов клапан в газово стопанство, колонката не можеше
да зарежда - губеше налягане. Като отворих клапана - целия беше почернял отвътре, все едно са сажди, но се оказа, че не са сажди а графит...Да именно графита беше причина клапана да не функционира, успешно бе промит със разредител АМВ.
Надявам се, тази информация да ви е от полза.
« Последна редакция: Април 07, 2010, 08:25:20 pm от rebel »

Неактивен pbotev

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 10
Re:Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #404 -: Април 07, 2010, 10:39:04 pm »
Hi
tdmer и rebel
и на въздуа и горивото ли сте с магнити от HDD