Автор Тема: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле  (Прочетена 721525 пъти)

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Здравейте,
резултати от последния тест - 180 км, 9.1 л обикновен бензин А95. Градско около 30 км, 150 - извън. Разход 5.05 л/100. Позитивен заряд на мотора /блока/ 9.6 от 10 възможни и се увеличава. Въздуховодът се зареди и той, особено на сгъвките, пластмасата на колекторите също. Преминавам на зареждане на бензина чрез антена директно във резервоара, дистанционно от концентратор през многожилен кабел. За избягване на опасност от статично електричество може да използвам и стъкловлакно вместо медна жица, оргонът тече и през него добре. Системата замества тубовата обработка и омотаването с фолио и хартия на резервоара. Цел - слизане под 4/100
Поздрави!

Привет :)
Оргонът дори би трябвало да върви по-добре през диелектрици, отколкото през проводници, но това си е мое виждане. Пиша само с намерението да повторя, че това си е жица в резервоара и е редно да се вземат всички необходими предпазни мерки. Бензиновите пари са коварна работа. ПОВИШЕНО ВНИМАНИЕ!

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
mzk
Абсолютно си прав за опасността от парите, точно затова ще ползвам или копринен конец, или стъкловлакно - знам ли какъв заряд може да се индуцира в тая жица или нещо подобно. Диелектрици е общо понятие, сред тях има и абсолютно непровеждащи като вълната, обработената кожа и хартията. Като правило органичните материи натрупват, а металните и излъчват, но има изключения. Ще внимавам, благодаря за загрижеността!  :)
pbotev
Магнитите отдавна съм ги оставил, има по-мощни източници на оргон от тях - кристали, ел.устройства и т.н. Магнити ползвам в стандартната си ръбова  подредба както съм обяснил доста отдавна във форума, и то само като спомагателни за допълнителен различен спектър. Има и технология за усилване на напрежението на оргона но не съм готов да я споделя засега, още се тества. Ползват се особени бобини, има значение как са навити и разположени за да не се неутрализира системата. Сигурен съм че и Тесла е знаел за това, вероятно и Капанадзе е налучкал правилния начин. Без определяне на вида и измерване на оргонния заряд не става  :) Относно турбонатора - трябва да има въртене първо в едната, после във втората посока - виж патентите на Шаубергер, там е описано всичко. Освен това е важна хиперболичната фуния и ъгъла на спускане на потока да се увеличава по оста. Не си спомням за пост със снимки на магнити от месеци, виж старите такива
Поздрави

ivakis

  • Гост
Здравейте колеги експриментатори ,

при мен се случи нещо много необичайно и ще ми е много интересно как ще го разтълкувате. Първоначално бях сложил магнити на Нисана (Примера 96г. 1,6  бензин) постановкара беше точно както подредбата на Кадуцеус - 4 броя на горивото и 4 на въздуха, наредени на ръб. С енергийни полюси към горивото и въздуха, колата ми даде разход а 386 километра (250 са от Видин до София, а останалите са покрай Белоградчишките скали, почти планински терен много завой и баири там бяхме 4 човека + багаж). Колата за тези 386 км изхарчи 18 литра, засичал съм го докато не запоне да ми прекъсва на равно и тогава наливам с туба за да продължа. Колата вървеше много добре и имаше повече мощност , от вътрешната страна на ауспуха имаше сив слой , преди магнитите го нямаше.  Всичко беше идеално докато реших да изпробвам разликата без магнити на въздуха. Вчера се прибрах за София и се хванах за главата пърувах сам ,колата беше много зле в байрите след първите 70км. нещата се оправиха дойде си мощността но не за дълго. Спрях на магистралата на една бензиностанция защото шума от двигатела ми се промени появи се някакво странно тракане.Днес що да видя ,след като колата е загряла и работи на място на празен ход, ми мени обороти , махнах магнитите ,стабилизираха се .... Слагам ги пак и същата песен даже за малко щеше да угасне. А преди да правя свякакви модове двигателя спеше , на светофар съм спирал музиката за да видя дали не е угаснала. Новия ми разход за около 280 км  от Видин до София с малко градско  е около 18 литра :o. Винагикарам по един и същ начин.Преди имах омасляване от гарнитурата на капака на блока , сега е малко повече. Кадуцеус ще се радвам на компетентното ти мнение. Поздрави.

От модератора: имате пропуски в правописа, моля прочетете тази статия http://mazeto.net/index.php?topic=4200.0 и си коригирайте поста грамотно.
« Последна редакция: Май 06, 2010, 07:14:32 pm от ivakis »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Здравей ivakis,

Първият разход ти е супер, ама вторият може да се обясни само ако си обърнал някой негативен полюс към въздуховода или горивния маркуч. Тесните такива са много мощни / и + и - /, особено при силните неодими. Какво мога да ти предложа:
1.  Махни всички магнити, карай без тях известно време за да се разсее зарядът и после сложи както трябва всичко. Но ги провери няколко пъти че да не сбъркаш - само с махало, никакви компаси.
2. Като ги определяш, внимавай да не работиш много време защото като пипаш полюсите с ръка негативният - особено тесния - бързо те напълва с отрицателна енергия и лесно бъркаш.    Давай си почивка и си мий ръцете от лактите надолу с течаща студена вода, след което ги тръсни няколко пъти за да падне флуидната компонента.
3. Задължително маркирай страните на магнитите със съответния знак за да няма грешки - аз пиша + или - на хартиено тиксо и го залепвам здраво, така има минимален и най-много двукратен контакт с негативните полюси.
4. Може да практикуваш бързо радиестезично определяне с позитивен полюс, там няма опасност, а само частична полза. Целта е да се научиш да пипаш за не повече от две-три секунди негативния при определянето.

За тракането на колата не мога да кажа, но ако е имало някакъв потенциален проблем, негативният заряд е стимулирал проявяването му. За налепа не е ясно, вероятно при първата подредба се е изчистило нещо наслоено вътре в ДВГ-то.

Поздрави
« Последна редакция: Май 06, 2010, 08:24:16 pm от caduceus »

bate Geni

  • Гост
Добро утро, колеги (колкото и резерви да влагам в понятието;) )
От доста време попрочитам това-онова от форума ви, има понякога и интересни попадения, за които – поздравления
Аз, бидейки прост външен наблюдател, имам няколко простовати въпроса (благодаря за разбирането;) )
1.   Абе, пичове (към пичките специални благодарности), не ви ли стана леко досадно да ми обяснявате (не само на мен, на всички наивни читатели), как ви се е СТОРИЛО, че забележителният ви автомобил „работи по-леко”, „спря да прекъсва”, „много се изчисти и утихна”, „ „май вече нищо не гори”, „понякога ми връща в резервоара 10-15 литра в зависимост от метеорологичната обстановка, консистенцията на облачната маса, турбулизацията на въздушните потоци, и всичко това е в пряка зависимост от месечния цикъл на гаджето ми, което много скоро ще разбере, че е такова   ”
2.   Дотук, бидейки (припомням) прост наблюдател, не прочетох нищичко за Дино-тестове  (дълбоко вярвам, че има поне 10-15% хора тук на които това говори нещо), за изпитания на автомобили с и без инсталирана апаратура по тестови отсечки в двете посоки (не от Пампорово към София ) при еднакви (поне) времена за преминаване на тези отсечки.
3.   Нищичко не срещнах и за speed-тестове: 0-100; 60-100; 60-150; от място, с летящ старт и както си искате, ама с данни, не със „стори ми се, че много бяга”
4.   Не искам да споменавам дори динамометрия и контрабулация на динамични величини, най-малкото в аспекта им на магадагудното измерване (само апроксимирам представите ви за процесите на ниско ниво)
5.   Произход на горивата – абсолютно неуточнен и с неизвестни параметри на състоянието)
6.   Кондиция на маслена система - ???????????(нямам какво да кажа, освен, че, маслото трябва да се сменя... поне понякога... ако не е в голямо противоречие със правилата на Фъ-Шуй;) ;) :)   
7.   Охладителна система и температурни режими - ?????????????(извинявайте, имаше постове от сорта; „колата работи по-студена с 10 градуса”, ама той, завалията, къде и как ги е измерил тези 10 градуса?.. и през ум даже не минава сатанинската мисъл, че магнити до уреда логично водят до грешки....)
8.   Колянно-мотовилкова група на задвижващият тракт – сравняваме Лада с Москвич, Ферари, Мерцедес, Ситроен, БМВ и кой колко по-малко гори... както и биелни лагерис допуск 0.0003 и такива , правени в час по трудово от малките китайчета...
9.   Предавателни числа, вариращи от 0,83 до 1.25... откриватели на 5-тата предавка и паразитното зъбно колело... трудно ми е да го коментирам, извинете...
10.   Колата ми гори 3 на 100!!!!! ИМПЕРТИВ!!! Това е така, защото АЗ го ВЯРВАМ, и нищо не може да ме убеди в обратното! (даже и злата бензиноколонка)
11.   Аз карам със средна скорост 110км/ч...... нищо, че 150 км ги взимам за 2ч10м. .... за това е виновна гадната линейна математика... аз смятам с Булева алгебра и това е така, точка!, пък оня Бул ли е, Булев ли е, мамка му, е наш човек, ще докаже квото е необходимо.... Поздрави!
Ясно (доколкото е възможно ) съзнавам, че след т.2 въпросите ми се трансмутираха в констатации... ама след толкова компетентни лайна тук.... не издържам, бе, братчед, сърце юнашко не трай....

Благодаря ви за търпението да ми дочетете простотиите... и наздраве! Сипвам си още една за ваше здраве (повечето сте определено готини) и ви пожелавам повече погледи наоколо, не само навътре! (друго си е като сложиш удивителната, нали )
И за да съм мъдър – щото вътре си само ти, навън е вселената;)
(Не ми разваляйте настроението, моля, не ми отговаряйте – Вселената, това си ти! Императив!!!)
Поздрави,
Е.

P.S. 1769cm3, 74кВ, 1360kg празна кола, стари свещи и кабели за смяна, при наличие на проблем с един или повече вакууми, неревизирани кормилна уредба, ходова част,  двигател и силово предаване, с водач 110 кг, пътник около 80 и товар около 50 кг (средно), 30-35% климатик, 50% бабешко и 50% нормално (при за питване ще дам точни параметри) каране, разход по каталог 6,5/11,5  генерира разход оклоло 5,2 извън и 10,8 градско....май нямам Пантон и не ползвам автотермия... не знам, нали ви казах, просто момче съм...

P.S.S. И повече ракия  НАЗДРАВЕ!

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
 ;D
Този другар бате Гени ми е добре известен - убав човек, ама много инженерно мисли и трудно ми изтрайва теориите - та като следствие сърцето юнашко не може да не се изяви публично  ;D Като го виждате колко умно пише, сетете се, че ми е роднина /малко реклама  ;)/ и силен заземяващ коректив - за което много му благодаря! Обаче да знае, че ще му направя колата да гори 4 на сто единствено при условие че слуша само радио Веселина - никакъв Айрън Мейдън и прочее метализета!  ;D ;D ;D И той кара Ксантия щото го зарибих аз и о чудо - като се качих аз в тая кола разходът му се оказа 7-8 на сто смесено а той си мислеше че е 5-6  ;D /както е и писал де/. Та го отнесоха Лукойл че били мошеници и настройвали измамно бензоколонките. А може аз да действам на колата кофти и да гори два литра отгоре като се возя вътре  ;D
Иначе е прав, само дето денгите не стигат /засега/ за некитайски стендове, компютърно моделиране и прочее премъдрости. Това го знаем и ние, простосмъртните провинциалисти дето карат напряко на трамваите в столицата за ужас на ватманите  :) Затова гледаме да правим от нищо нещо, което си е чисто българско ноу-хау - пък и кефът е значително по-голям да ти падне горивният разход чрез конструкции включващи свръхмодерните материали пластелин, тиксо, тел, изгоряла крушка, парче тръба от климатик, шише от кока-кола и др. подобни. Напук на всички лаборатории, стендове и милионни изследователски програми...
Със здраве!

bate Geni

  • Гост
altium,
благодаря ти за добрите думи, с голяма част от нещата, за които говориш най-малкото не съм незапознат, с други се запознавам в момента и (надявам се) скоро ще съм по-обстоятелствен.
Исках да обърна внимание върху впечатлението си на непредубеден външен за форума наблюдател относно желанието на немалко от пишещите колеги тук да представят желаното за действително. Уверен съм, че зад това стои тяхното горещо желание да допринесат за по-евтината (дори безплатна) енергийна алтернатива за цялото човечество, респективно неговият материален, морален и духовен просперитет 8), почти безплатно при това 8), но добрите цели, уви, не правят работещи неработещите неща ;) Култов пример (сякаш го е въобразил Тери Пратчет!) - колегата, който беше монтирал магнити върху сервото на спирачките (май) с убедеността, че там тече гориво (вероятно ;) в правилната посока ;)) и убедено констатира светкавично и значително подобрение в работата на двигателя, с което пък осигури доброто ми настроение задълго напред... (и в момента се хиля като малоумен, щом се сетя). Нищо лошо към колегата, искам да му се извиня, че го ползвам за пример, всеки може да сбърка, пък той специално ми е изключително симпатичен с невинността си... ще почерпя при случай, колега, дано ме извиниш...
В теорията на експериментите ключово понятие е "чистота на експеримента". Това, за съжаление, при почти всички описани тук "занимания" е нещо ненаблюдаемо, поне с моето невъоръжено око. "Известните допускания", които мнозина експериментатори си позволяват в описаните "експерименти" тук, в значителна степен компенсират евентуалните ефекти на инсталираните оптимизатори (с изключение на случаите, когато ги превишават), което (в моите скромни сини очи) компроментира изцяло така проведените "експерименти".
Всъщност, това което исках да кажа накратко: пичове, така не се прави.
Не се прави - мерене на разход, докато угасне МПС-то и после 2 литра и пак... познайте след първия път какво имате във горивния филтър... и после - дебит и налягане на гориво... не говорим за разположение на сондата и налкона на пътя...
 - мерене на разход по метода "стрелката ми беше някъде там и сега е почти наоколо"
 - мерене на разход при "нормално" каране без оптимизатор и смяна на предавки при 1700 об./мин. с оптимизатор, както и движение по инерция през 30% от времето... припомняне за желаното и действителното...
 - обяснения от вида - "вярно, че тогава ми даде по висок разход, ама беше зима, колата с летни гуми и возех бабата, пък тя е 126,34 кг и не искаше да седне където и казах, та ми развали баланса...отделно бях пил една боза, та ме напъваха силите и трябваше да бързам...даже вдигнах 95 по надолнището... Така че -1,13л./100 заради бабата и - 2,35л/100 заради акането и ето, аз нали ви казах - с оптимизатора съм на -40%!!! yes!"
 - и още мнооого неща не се правят така, нека не пишем романи, щото нито ще ни издадат, нито ще ни прочетат :)
Последно засега: дежурното обяснение "няма пари" не е оправдание за мен. Изследването на дадена тема, постигането и доказването на стабилни резултати изисква планиране, което включва планиране и осигуряване на финансиране на проекта. Прав си, че конкретната тема в тази си експонация никак не е скъпа, толкова по-необяснима е липсата на 5-10 лв за бензин и газ-анализатор.

Caduceus,
Дълбокоуважаеми другарю (а ти мен уввввважааш ли ма, хлъц),
във връзка със стремителният напредък на утрото (и с оглед избягването на вечен бан за многословие преди третия ми пост тук) ще се помъча да съм лаконичен.
Отзад напред:
- все си мисля, че "напук" не е основна движеща сила на прогреса...
 - правенето на нещо (без значение дали е от нищо или от друго нещо) е достатъчен повод за голям кеф, стига нещото да работи поне малко (както е в случая) и субектът-производител на нещото да има ясна представа какво точно е направил (с параметри, не с усещания)
 - да припомням ли, че ватманката определено изглеждаше ехидно-саркастична, надали ужасена или това се брои за удар под кръста ;) Сериозно: етикетът "провинциалист", лепнат от нагло пернишко пишлеме с ремусиран голф3 (или автосугестиран), не освобождава приносителят му от познаването и спазването в разумна степен на закона и правилника за движение по пътищата;
 - денгите не стигат? Компютърното моделиране се замества напълно успешно от лист и химикалка (моливът се трие лесно и е предпоставка за манипулации ;)), калкулаторът помага, но не е задължителен. Некитайските стендове могат с известен успех да се заменят с 2 литра бензин и малко писане. Прочеето премъдрости съм ти ги споделил, остава да се вслушаш... в себе си ;D. Лирично отклонение: криза е, вярно; няма пари - добре...; за парфюм не стигат, ама за сапун и вода - трябва да има, нали?
 - на тази ми кола разходът е засичан 8-9 пъти (виждал си поне част от бележките, мисля), отклонение има веднъж... и то значително... и то при зареждане на непозната бензиностанция в петък вечер на изхода на София... какво трябва да мисля? Да припомням ли твоето мнение, когато смени бензиностанцията по мой съвет?
 - Разходът ми се засича само пълно до пълно и то на интервали от по 600-800 км с разделно калкулиране на градско и извънградско движение. Извинявам се за caps lock-a, ама е важно: среден разход НЯМА! (всъщност има стандарт, но той е за нуждите на производителите на автомобили, по-точно за документацията за потребителите и дефинира пропорция на различни режими за движение, абсолютно неприложим за нашите практически нужди по темата)
 - инженерното мислене може да е недъг само, когато е неразбираемо ;)
Благодаря за комплиментите, и към тебе има, някъде малко по-нагоре ;)

Колеги, sorry  за малко роднинския off-topic ;)
Малко поздравче за почитателите на качествения хард рок, преди малко си дойдох от концерта на AC/DC - невероятни, титани, дано повече от вас са били.
http://vbox7.com/play:abc78a9e

И последно - една новина от сайта на Министерство на Народното Здраве:
МНЗ ПРЕДУПРЕЖДАВА, ЧЕ СЛУШАНЕТО НА ЧАЛГА ВИ ПРЕВРЪЩА В ШИБАН ИДИОТ!

Поздрави,
Емзеперикс

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Бате Гени,
дай повече да експериментираме и по-малко да приказваме - виждаш от темата че доста хора тук имат позитивни резултати от тая технология и от това което аз пиша и работя. Относно начините на измерване и тестовете - ще приложа умните ти съвети, др. седмица ще мина на газоанализатор и ще сканирам резултатите тук за информация. Също и с тестовете на скоростна отсечка и дино-тестовете. Но ФАКТА че има значително намаляване на разхода не може да се подмине с лека ръка! В темата ясно се вижда, дори един-двама да са сгрешили - не са всички. Когато фактите говорят - и боговете мълчат. Толкова по въпроса, спирам спама от моя страна  :)
Поздрави

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Здравейте колеги,
във връзка с по-горните постове, минах вчера на и газоанализатор. Резултати:

Температура на ДВГ - 80 градуса, свободни обороти 860 -
ламбда - 1.01
СО - 0 /нула/
СО2 - 14.0
НО - 11
О2 - 0.21

Температура на ДВГ - 80 градуса, обороти 2330 -
ламбда - 1.00
СО - 0 /пак нула/
СО2 - 14.0
НО - 20
О2 - 0.10

Това е положението - който разбира, да коментира. Аз не мога щото не съм специалист по газоанализ. Човекът каза, че това били данни за нов автомобил. Моят катализатор не е сменян от 11 г. и вероятно се е сдухал, не знам колко му е срока. Ксантията /2.0, бензин, 16 клапана, 130 к.с., 1999 г., 168 хил км./ върви като електромобил - с много слаб шум на ДВГ, до ден ще излезе новият разход след последните подобрения - за момента съм средно на 5.8/100 смесено, А98 /60 градско с много светофари и 380 извън, скорост 90-110 км/ч, спазване на ограничения и т.н./. Обикновено карам с А95, но тоя път реших да видя ще има ли намаление от по-високите октани - има малко, около 7-8 процента. Минимален разход на такава кола - 10-11л. бензин градско и 8-8.5 извън, при внимателно каране. Иначе има данни и за 13-14 в града и 10 извън за който кара като състезател, че и повече  :) Смятайте вие икономията

Поздрави



« Последна редакция: Май 18, 2010, 07:42:41 am от caduceus »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Ако не се лъжа, бате Гени е имал предвид газ анализатор със и без "модификациите" по двигателя.

lazy

  • Гост
   Показанията от анализатора са много добри. Катализатора е в добро състояние и не е нужно да се сменя. Предназначението му е да "смила" НС, СО и NOx до H2O и СО2. "НО" да се разбира като "НС". Всички показания са в % с изключение на НС, което е в ppm (хилядни). Ламбдата е аритметика от измерените стойности. Нормално се движи в граници 0.97 - леко богата смес до 1.03 - леко бедна смес.
« Последна редакция: Май 18, 2010, 11:57:23 am от mzk »

Bat Sande

  • Гост
Хайде и аз да се включа!
 Принципно подкрепям идеята за магнитна обработка на ГВС. Преди години си бях купил някакво устройство от някаква фирма. Статистика не съм водил ,а и въпросното устройство замина с колата.
 Сега положението е малко по-различно. Имам няколко автомобила и всичко случващо се с тях се записва надлежно в специализирана компютърна програма => имам натрупани статистически данни. Разхода мога да го извадя за целия период откакто са при мен автомобилите, като също се отчете в проценти и колко са карани градско и извънградско. Става въпрос за пробег от 30 до 50 хиляди на автомобил и усреден разход за този пробег ,а не с бутилка от безалкохолно и маркуч :-).
 Понеже съм завършил ДВГ и поназнайвам малко,ще заложа на намагнитването на въздуха и горивото с цел по-доброто(цялостно) свързване на въглеводородните молекули и кислорода (така наречения процес ОКИСЛЕНИЕ или ГОРЕНЕ ,а не както един съфорумец беше писал по напред "да горим само кислород" - което е безсмислица според мен)
 За целта жертвах един автомобил и съм монтирал магнити на горивото и въздуха с противоположни полюси. След поне 5000км ще споделя статистика и наблюдения.
 
 Апропо....напълно съм съгласен с бате Гени и изцяло заставам зад него, че каквито и опити и тестове да се правят,то те трябва да са при еднакви условия - сиреч на стенд. В противен случаи факторите които могат да повлияят на измерването са безкрай и то не може да се смята за обективно.
 Поста които е пуснал той (бате Гени) ако го бях писал аз - щях да съм доста по-язвителен ,защото за 32 страници се начетох на такива смешки че...
   ...вярно е че много научни открития са направени случайно и чак след като са направени хората са ги осмислили и разбрали. Вярно е и че много от откривателите са били неразбрани за времето си....но е вярно и че още от древността хората се опитват да направят от мътеницата злато,а то не е толкова лесна работа. Първо трябва да се заобиколят някои физични и математични закони...
  ...за АВТОТЕРМИЯТА...доколкото разбрах това е един вид ПЕРПЕТУММОБИЛЕ?!? - ще съм много щастлив ако го постигне българче. Пък било то и с подръчни средства като чук,тел,пирони,някоя тръба от стара тоалетна (за по-евтинко) и т.н.

 Не искам да обидя никой,но балона толкова се беше надул ,че маи заплашваше да излети в космоса. Надявам се да подействаме (с бате Гени) като коректив и да се приземим малко...може би за нова засилка.

  Ето редакция на поста ми – за да не дразня модератори и администратори с НЕГРАМОТНИ писания...след като пунктоацията е най-сериозния проблем...Ще се радвам ако цензурата е само поради тази причина :-), а не поради това че изразявам по-различно мнение.

Правилно е точката и запетайката да се поставят веднага в края на думата, а след това да се оставя интервал! Редактирайте си поста ГРАМОТНО, за да не бъде изтрит.
Прочетете урока по правопис в началото на форума, понеже пишете по-зле от четвъртокласник. Форумът не е за начинаещи. Тук също има завършили двигатели с вътрешно горене (дори и авиационни двигатели - магистърска степен).

mzk
« Последна редакция: Юни 07, 2010, 10:55:14 am от Bat Sande »

kaneto

  • Гост
Re: Влияние на постоянните магнити в ДВГ
« Отговор #432 -: Юли 23, 2010, 08:40:48 pm »
Здравейте. Хубав форум. :)
.......
Според мен е безпредметно използването им в този им вид.
Може би ако се разрежат през средата, за да станат като нормален магнит.

Аз ги разрязах, но определено им се загубва силата, стават доста малки като размер и с неудобна форма. Да не говорим, че е мноого трудно да се разрежат точно между двата полюса.
........

Абе хора, вие сериозно  ли ? Да не би да си мислите наистина, че ако разрежете магнит по средата ще получите един магнит само със севрен и един само с южен полюс? Където и да го разрежете,  всяко парче си е с два полюса. Даже да отделите само един атом, той също е магнитен дипол, тоест има севрен и южен полюс.

« Последна редакция: Юли 24, 2010, 05:09:01 pm от kaneto »

schrack

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #433 -: Август 04, 2010, 10:14:17 am »
Много съм благодарен че има такъв форум и благодаря на всички останали за споделените тестове, аз също съм сложил магнити на субару импреза четири на въздуха и два на газта, както се казва дишам в аспуха и гледам колко ще ми залюти на очите, според мойте тестове колата рабори по-меко и разхода ми е с един литър надолу. Искам да ви помоля да качите по някоя друга снимка на по-мощните източници на оргон

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #434 -: Август 05, 2010, 10:45:22 pm »
Здравейте колеги!

Вие тука добре си приказвате предимно на общи теми, а някои дори действат :) Желая повече и добри практически резултати на експериментаторите!

schrack
 - Мощни магнити - поляризират оргона в зависимост от формата. Паралелепипедните имат по два + и два - полюси, като едноименно поляризираните са с с различна сила.
 - Кварцови кристали разделят оргона така - върхът е +, основата - Трябва да са прозрачни, с един пирамидален връх. Недостатък - скъпи са
 - Клиноптилолит /зеолит/ - минерал с много мощен заряд, на повърхността е +, вероятно вътре е поляризиран -  . На камъчета е, евтин. Недостатък - сравнително крехък, да не се мокри защото се разтварят порьозните клетки с времето. Събира оргона на принципа на ЕПС /виж В.С.Гребенников, ""Мой мир".
 - Диамагнитни съчетания на метали - пример е медна направляваща пластина със сребърно галванично покритие - основен инструмент на Шаубергер
 - Геометрични фигури от типа на шестоъгълници, пентаграми, контурни орнаментни кръстове с отвор, системи от кръгове и т.н. - поляризират оргона точково в една равнина, излъчват перпендикулярно към нея.
 - Триизмерни правилни тела - Конус, тетраедър, пирамида, икосаедър, додекаедър и т.н. - пространствени концентратори на оргона, писано е много по темата.
 - Масивни тела с кухини, съобразени с енергийните фантоми на стените /на 20-30 см от стената в зависимост от дебелината и материала има енергийно натрупване - вид полева стена, усеща се с радиестезични рамки, махало или багети / фокусират оргона в средата и натрупват концентрация. Примери - Стоунхендж, всякакви долмени, менхири, каменни пирамиди /вкл. стъпаловидни/ и прочее съоръжения от древността. Ползват се за уплътняване на енергията на стоящия във фокуса човек или предмет.
 - Всевъзможни въртящи се по кръгова или елиптична траектория тела - свастики, маховици и т.н. устройства, със или без допълнително захранване с топлинна, електрическа или механична енергия.
Електростатични устройства - натрупващи от типа лайденска стъкленица, насочващи - електростатични тръби, пулсови схеми - Тесла, Грей и т.н.
Оргонен многопластов акумулатор - виж Вилхелм Райх, вид оргонна леща

Това кратко изброяване показва колко ранообразни могат да бъдат концентраторите и колко работа има за отхвърляне  :D Важно е обаче да знаеш какво точно правиш и да имаш ориентир поне за вида поляризация, а най-добре и за степента и. Поне при мене практическата радиестезия е най-лесния, логичен и евтин вариант.   
Поздрави
« Последна редакция: Август 05, 2010, 10:51:30 pm от caduceus »