Автор Тема: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле  (Прочетена 721316 пъти)

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
EDM electronics
Гледай на фиг.1 от патента как са лопатките - завихрят надясно, от тясната страна към широката. Фиг. 4, от която може би се объркваш, е за отворен полуканал. Сложи всички лопатки в една равнина, колко да са си е твоя преценка, но мисля е добре - поне три. Аз ползвам за посребряване разтвори на HG - може с търкане, може с потапяне - първият е 20 лв, вторият - 30 /него понякога го нямат/. С първия не става най-добре, но е достатъчно и работя предимно с него. Не е необходим дебел слой. Шаубергер споменава тая комбинация като катализаторна /мед и отгоре галванично нанесено сребро/, защото излъчва т.нар. хладен енергиен поток в околната среда /демек + поле/. Вярно е - мерих го и установих, че не е много силно, но определено има такова. Един евреин  - Цион Бадаш - прави в Израел подобни смешни турбонатори от посребрена медна мрежа /или направо сплав/ и ги продава по над 200 долара  :o Споменават се едни големи цифри - от 10 до 40 % икономия, т.е. да си знаеш, че при тебе винаги ще е около 10 и ти е виновна колата че не е като на хората с 40-те % ;D
Мислех да му ставам по едно време дистрибутор, но ме е срам да обирам хората така. Канадският му дистрибутор си призна в интервю, че ефектът не е повече от 15% и е главно в намаляването на замърсяването от ауспуха /не, че това е малко/. Плюс това моите неща са доста по-яки и наистина има ефект, а и не обичам да ме лъжат в моята област разни новобранци. Погледни за информация тук:
http://www.z55555.com/
Френския сайт за турбонаторите съм го гледал, много зависи от точното устройство - а там който каквото си измисли - това слага, явно без разбиране на процеса. Простото завъртане на потока не дава резултат - огледай тия с резултатите и виж как са им насочени лопатките. Не вярвай на всичко каквото пише. Ш. е знаел какво прави и не е стрелял напосоки, чел съм всички достъпни материали - предимно негови, щото последователите бъркат. А, там имаше дори един с 20 % икономия от оргонитен завихрител, той има интересни канали, точно каквито трябва - стесняващи се и засукани навътре.
Поздрави, действай!
« Последна редакция: Май 18, 2011, 02:42:51 pm от caduceus »

DJmorpheus

  • Гост
Здравейте отново, днес направих и моя образец.
Подредбата на плочката (ако мога така да я нарека) е с N нагоре (ориентирате се по снимката), като магнитите съм ги тествал без компас тоест ориентираността им трябва да е "+" другите 3 са по схемата на caduceus.
Карам мерцедес, който по природа харчи доста 13,5-14 София и трудно пада под 10 извън градско, така че ефект над 10% ще доста явен.
Моля за съвет, да ги поставям така или да променям нещо.

flogger-23

  • Гост
здравейте колеги,
Тъй като това ми е първия пост да предупредя, че съм консервативен традиционалист. Въпреки това съм наясно, че науката не дава обяснение на голяма част от явленията и процесите във вселената, а и аз, като всеки българин, мразя да си плащам данъците и искам да си карам колата "по инерция". Така, че се зачетох сериозно в някои от темите на форума и признавам, че има доста оригинални и интересни решения. Хубавото е, че водя пълна статистическа информация за разходите по колата (рено "Лагуна" 1,8/16в 1998 г.), а именно:зареждам винаги "до горе", предимно на една и съща колонка и имам данни за последните 2 години (35000км.), така, че ефекта от "подобренията трябва да се прояви еднозначно. За сега съм сложил 4 магнита (на дългата страна) на газта и 2 със севера към въздуха. Разхода се намали незначително за 500-600 км. (в рамките на 0,3-0,5 л), а динамиката и "твърдостта" на работа на двигателя няма как да измеря. Надявам се, че с времето ефекта ще се подобри. Следващия проект ще бъде йонизатор/озонатор с ТХО от ТВ на 12в. Там поне нещата се виждат и лесно могат да се измерят. Кадуцеус беше споменал нещо за издухване на пограничния слой и подобряване като цяло на аеродинамиката-има ли напредък и дали идеята му се базира на двойните вихри? Признавам, че се поувлякох като за първи път.
Успех на всички експериментатори.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Здравей, колега!
Добре дошъл във форума. Относно инжектирането на въздух във задната част на колата /т.нар. въздушен джоб/ - трябва да открия друга тема, за да не разводняваме тая. Имам резултати на един Ситроен Ксара Пикасо /бивша моя служебна кола/, от порядъка на 8-10 %, ще поровя из компа за снимки и ще дам повече данни - щом има интерес... В момента нямам такива инжекторни завихрители на колата - едни катаджии ме гледаха много интересно веднъж, ама се отървах  ;D Има вариант да се направи като спойлер, но нямам време и м-ли.
За магнитите - не са ти много добри резултатите, сменяй подредбата
Поздрави

flogger-23

  • Гост
благодаря за отговора,
Ще чакам нещо и за аеродинамичните подобрения. Аз си го представях като принудително турболизиране на потока още в предната част на колата, защото сумарната енергия за поддържане на два мощни вихъра е по-голяма от тази на множество малки. Казвам го от опит-спътната вихрова следа след голям самолет може да се усети силно на километри разстояние след него, а при по-голяма влажност се наблюдават и двата вихъра (срещуположно въртящи) отвън-на вътре. Идеята е да заменим триенето при плъзгане с това при търкаляне с възможно най-малък допълнителен разход. Похвата се използва от колоездачите при дълги преходи - плътно в спътната следа на водача. Ефекта на магнитите сакаш се засилва. Компа на колата отчита по-малки значения на моментния и средния разход при същите маршрути и натоварване на колата, а той отчита (обективно) повече фактори от задкормилното устройство, така че се надявам, ако газаджиите не "надуват" литража и общия разход да намалее. То не, че сега е много голям (около 7/100 газ извънградско при 90-100 км/ч), но нали в този форум сме максималисти и идеалисти- а мечо Пух казва "Колкото повече-толкова повече". Ако някой е пробвал да обвие газовата бетилка с няколко слоя пореста хартия и ал. фолио - да сподели резултатите и каква ли ще бъде ролята на медната тръба до редуктора - проводник или излъчвател в пространството??
Успех на всички ;)

DOMIC

  • Гост
Привет!
Нов съм не само за Вашия форум, но и за интернет пространството. Относно темата на форума, мисля, че е характерна за средностатистическия шофьор: минимум вложения - максимум ефект, което одобрявам и се надявам да е възможно.
В личен план: наскоро смених колата - слязох от дизелова фиеста и се качих на бензиново рено, като му сложих и метанов инжекцион. Монтьорите /евала майстори/ успяха да съберат в малкия багажник една 60 литрова бутилка, но я качиха нависоко, заради резервната гума и се оказа, че бутилката е на 1-2 см. от магнитите на високоговорителите, монтирани в задната част на купето, така че обработвам горивото с някакво магнитно поле, но не знам дали е полезно или вреди на работата на двигателя. Също така не знам дали ако махна говорителите ще има някаква разлика или те вече са намагнетизирали бутилката. Затова мисля да оставя говорителите и да експериментирам с тематична музика, както Масару Емото с водата: първото зареждане на бутилката с класическа музика, второто с хеви метъл, третото с рок балади и т.н. /ха-ха, шегичка/. А може би не?
Тази ситуация породи у мен съмнения дали не е необходима някаква предварителна диагностика, ако е възможна, която да установи дали уредите в колата, които излъчват някакво магнитно поле влияят на горивния процес. Съществува ли такава измерителна техника или друг начин /например радиестезия/ и някой правил ли го е досега?
Прочел съм целия форум и смятам, че някои от неуспешните /необяснимо защо/ опити с магнити по горивопровода са именно от такова естество.
Интересувам се някой има ли информация за обработка на метан с магнитно поле, предимство или недостатък е газообразното гориво, от значение ли е монтажа на метановите дюзи/при мен включването е на 2 см. от бензиновите дюзи/, някой експериментирал ли е с електромагнити и промяна на силата на магнитното поле с промяната на скоростта на движение?
Благодаря за вниманието.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
http://mazeto.net/index.php/topic,351.msg29042.html#msg29042
Цитат
Важно уточнение към всички.

Като цяло, уредбите за LPG са проектирани да работят само със втечнен пропан - АГУ, бутилки с битова газ, парни котли на LPG  и т.н.

В България е най порочна практиката - смесва се втечнен пропан и изобутан. Какво означава това и защо е така?
Изобутанолът при внос не изисква акцизи, внася се свободно или се произвежда свободно,
пропорцията при която се смесва е от 45% до 55% със втечнения пропан, в зависимост от сезона, лято-зима.
Съдържа много графитни частици, които са инертни, които при въздействие със магнитно поле се групират и създават потенциал.

Газовите бутилки, при проектиране са изчислени, да издържат налягане в съотношение течна/газова фаза - 1:1,3, т.е. пропан - бутана ако започне да се формира в газова фаза в бутилката, то бутилката ще издържи +1,3 от обема си, после се отваря предпазния или байпасния клапан.

При поставяне на магнити по бутилката, във всяка една точка със магнит, ще се съберат изопропанови
графитни клъстери, консистенцията на течната фаза се нарушава и преминава към газова, вдига се потенциала на бутилката спрямо земя...


Моля Ви, не слагайте магнити по газовите бутилки !!!

DJmorpheus

  • Гост
Здравейте отново,
Вчера монтирах и аз магнитите. На въздуха 8 магнита ориентирани N към въздуха и на разсотяние помежду им равно на тяхното, тоест отблъскват се. На горивото са три магнита разположени на късата страна, разсояние равно на тяхното и се превличат.
Качих се в колата и съм минал 270км до момента, 220 извънградско скорост 140-150км, и 50 градско. Нормално колата харчи при тези обстоятелства 11/14 съответно извънградкско/градско, това е без климатик с климатика +1 литър. Карах на климатик през цялото време, ботилката е 31 литра и все още има.
Все още ми е трудно да кажа дали има ефект  :'(

donhuann

  • Гост
Горивото е по важно. Там сложи повече магнити,един срещу друг със S полюсите да се отблъскват,другите наредби при мен нямаха ефект. Също ефект има само на горивото със  N  полюсите да се отблъскват. Успех :)

DJmorpheus

  • Гост
????????? Ок ще пробвам колега.
Правилно ли разбрах колкото повече толкова повече  ;D

donhuann

  • Гост
Здравейте! Най после свалих разхода градско под 10/100 Комбинирах магнити с турбонатор,намалих подаването на газ,динамиката се запази обаче дори мога да кажа че колата върви по добре от преди. Сега ми харчи 8/100 градско и 6,5/100 извън градско при 110-120 средна скорост. Карам на пропан бутан,колата ми е опел вектра 1.6. Мисля да добавя озонатор и едни пластинки които видях да слагат над заднотото стъкло и пак ще дам резултат. Успех на всички  :o
« Последна редакция: Юни 01, 2011, 08:59:18 pm от donhuann »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Браво колега,
действай все така! Повече практика, по-малко приказки
Поздрави

vodoley71

  • Гост
Здравейте скръндзи  :) (шегичка за настроение),

искам да споделя че при мен магнитите дават икономия около 9-10%.
първоначално бяха 4 магнита, после добавих още 2. Наредени са на ръб по схемата на
уважавания колега caduceus.Странното е че последователността на подреждане (S-N-S-N-... или N-S-N-S-....) оказва еднакво въздействие върху икономията, т.е. тя е все около 10%. Притесняваме , че не мога да определя енергийните Изток и Запад. А по мнение на caduceus, това е много важно. Правих опити с махало но......нищо. Тази СЕ, май не съм и симпатичен.
caduceus искам да те попитам смяташ ли че подредба с S полюса към горивото ще бъде по-ефективна от случайната (относно изток-запад полюсите), която съм направил в момента и ако има  как мога да огранича негативно въздействие върху колата или хората в нея, защото магнитите са ми под купето?

Искам да допълня още нещо. Смятам че независимо какъв е разхода на колата или големината на двигателя или нещо друго, то въздействието на магнитите върху икономията трябва да е константа в %.
Т.Е. дали ще караш спокойно някоя малолитражка и ще ти гори по каталог или се правиш на ...Мика Хакинен с BMW V6- 98г. , след като се постави някакъв оптимизатор, то икономията трябва и в двата случая  да е все-  х%.
« Последна редакция: Юли 02, 2011, 07:51:42 am от vodoley71 »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Здрасти колега,
аз не разчитам на форума да ми прави оборот, тука пиша защото ми давате импулс да работя - и надежда, че все още не са измрели или избягали всички интелигентни хора в  страната. При магнитите, дори и да ги въртиш на случаен принцип, има голяма вероятност да уцелиш поне един позитивен полюс и да има някаква икономийка  :) Например от твоите шест броя статистически погледнато половината /три/ да са правилно обърнати, няма да ти е нула зарядът. Затова и имаш чат-пат нещо в плюс, както и повечето колеги. Това е все едно да сложиш в една кошница картофи и ябълки и да бръкнеш, пък по вкуса ще познаеш какво си извадил  ;D
Относно южния плюс - вероятно ще е така, макар и по-слабо. Обаче как се съвместяват два на отблъскване, евентуално шахматно ли да са, не съм правил опити. Има и друг важен принцип при моята подредба, който ще обясня в следващия ми подобен на предния пост. При еднаквите полюси не се наблюдава.
Относно негативното поле - простото, но не съвсем издържано решение да вземеш една алуминиева лъскава пластина, залепена отзад с някаква гъвкава пластмаса /последното е задължително!/. Пластината се огъва параболично на около 160-170 градуса. Сложи я между магнитната редица и купето, така че да отразява към пътя. Магнитите да не се допират директно до нея. Какво се получава? Комбинацията органика - алуминий създава прост оргонен диод, а лъскавата повърхност допълнително насочва негативното поле /то частично следва законите на оптиката/. С тази проста инсталация голяма част от полето ще е навън към пътя - е, не е идеално, но е повече от нищо.
Дано е станало ясно. Успехи!

ПП
Относно допълнението в поста ти, както казах вече, ще го изясним по-късно. Не е точно така  ;)     

vodoley71

  • Гост
Благодаря caduceus!

макар едно голо благодаря, едва ли стига, затова ще допълня , че си едно богатство за форума.