Автор Тема: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле  (Прочетена 721349 пъти)

vitan

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #510 -: Април 23, 2011, 05:42:47 pm »
Алуминия не се ползва за магнитен екран, а само за електрически… Това разбира се само от гледна точка на електротехниката.

@caduceus, ако не е тайна в бялата кутийка (оргонния акумулатор), има ли кристал?
Питам, защото имам кварцови пръчки и големи кварцови цилиндри. Може да ми дойде муза и аз да измисля някаква опитна постановка…
Чудя се само, алуминиевата дюза, откъдето се разпръсква пропан-бутана на двигателя, дали няма да има снижаваш ефект..
« Последна редакция: Април 23, 2011, 05:46:25 pm от vitan »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #511 -: Април 23, 2011, 09:07:55 pm »
vitan
Обяснявам - доколкото мога и е разумно в настоящия момент. Бялата кутия не е оргонен акумулатор :) Там съм събрал няколко неща - първичен пасивен од концентратор, който може да е няколко вида. Магнит, кристал, даден минерал или специфичен материал. Целта е да се отдели от цялостното излъчване точно определен од спектър. Намира се в резонатор /не пирамида, друго е/. След това сигналът минава през усилваща од схема от няколко елемента. Тя е капсулирана неразглобяемо - с цел здравина, а и против прекомерно любопитство  ;) Накрая сигналът минава през полиметален вълновод и се излъчва от подобни по структура , срещулежащи електроди, изолирани с пластмаса и алуминий. Горе-долу това е. Има модификации с допълнително захранване, ВН, приемна външна радиантна пластина и т.н. Работя активно, но нещата не са прости и дори малко отклонение разваля частично ефекта.
Ти си прави опитите, но се съмнявам само с кварцовите пръчки и цилиндрите да имаш осезателен резултат. Трябва количествено измерване и качествен анализ на од спектъра, както и специфично усилване през схема. Дюзата естествено ще ти пръска навън част от оргона /од/, това се оправя само с увеличаване на мощността на заряда. Чети за клетката на Джо, това е пътят. Моето е просто по-слаба, но по-лесна за изработка версия - без вода и на малко по-различни конструктивни принципи. 
Успехи!
« Последна редакция: Април 23, 2011, 09:11:12 pm от caduceus »

vodoley71

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #512 -: Април 23, 2011, 09:59:34 pm »
caduceus,  в един от твоите постове споменаваш за следния опит , цитирам :
" концентратор от алуминиева тел 1,30 м. намотана с 30 слоя полиетилен и алуминиево фолио, мислех да я залепя отвътре на пластмасовата броня та като я пече слънцето да зарежда концентратора. Предимствата са че не се вижда, няма да режа капака на колата както във варианта с гъбовия концентратор директно на мотора, има място колкото щеш под бронята... От него с един кабел до въздушния филтър в чиято кутия ще има обемна мрежа от алуминиев тел, за да отдава оргона на потока. "
Не си споменавал какъв е резултата.

Аз имам идея да направя нещо подобно - алуминиева тел намотана с 30 и повече слоя домакинска хартия и ал. фолио, т.е. нещо като тубовата обработка. Въпросът ми е : енергията от това дали да бъде отведена към въздушния филтър или към двигателя и свързващият кабел меден ли да е? и второ  дали ще има смисъл ?!?

Благодаря предварително!

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #513 -: Април 24, 2011, 11:46:10 am »
vodoley71
Направих го, нямаше осезаем ефект върху мотора. Да, тече оргон от него - но не е силен. Има и фактор "стоящи вълни", който не е отчетен тук. Изоставих идеята, защото попаднах на по-мощни методи.  Концентраторът си стои в мазето ми, в един ъгъл  :) Кабелът може да е меден, алуминиев, калайдисан и т.н. - важно е да няма загуби от изтичане вследствие остри ъгли и да е с оргонна изолация
Поздрави

vitan

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #514 -: Април 24, 2011, 12:05:49 pm »
@caduceus, благодаря за отговора. В клетката на Джо може да има нещо, но щом света не е виждал репликации….

За тия Од/Оргонни/Етер концентратори мисля обемът е от значение (за да има ефект) - и резултата се изразява в пълното изгаряне на горивото. Повече от 20-30% едва ли. По-нататък е друг тип ДВГ (без бутала и колянов вал), за който пуснах като новина наскоро в съответния раздел на форума. Така мисля.

Иначе мислех да ползвам оргонен акумулатор и кварцовата пръчка да е начало на „вълновода”, но ще пробвам някога вероятно с чист Етер :) получен по електрически път. За сега гледам отстрани – по-лесно е :)
« Последна редакция: Април 24, 2011, 12:08:27 pm от vitan »

vodoley71

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #515 -: Април 25, 2011, 08:56:31 pm »
Честито Възкресение Христиво на всички !!!

Хора , тези магнити.....мисля че действат :o
Не бързам да се радвам за да не се окаже някаква грешка. Надявам се че стрелката за горивото не се е прецакала или повлияла нещо от магнитите.Не ми се налага да карам колата често и поради това ще ми трябва повечко време за засичане.

caduceus, искам да те попитам ако колата не се кара по 2-3 дни че и повече, това ще намали ли енергизирането от магнитите? Ако ли "ДА" какъв е минимума , в км., за да се поддържа ефекта


Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #516 -: Април 26, 2011, 12:44:54 am »
vodoley71
Няма проблеми, дори частта гориво в тръбата като престои под магнитите по-дълго ще ти се зареди по-силно. Ефектът на насищане при течности е сравнително бърз, преминаващото гориво се зарежда за секунда-две до достатъчна степен, за да даде положителен ефект - при правилна постановка и подреждане.

vitan
Доколкото знам има доста успешни реплики и написани ръководства по клетката на Джо от практици. Но ги гонят като финикийци едни хора дето не искат да се знаят тия работи  ;) Ти действай с тоците по въпроса с етера, пък ще помагам и аз с каквото мога при определяне на знака на полето и степента на концентрация.

Поздрави!
« Последна редакция: Април 26, 2011, 12:48:57 am от caduceus »

donhuann

  • Гост
Re: Обработка на горивото и въздуха с магнитно поле
« Отговор #517 -: Април 26, 2011, 06:23:02 pm »
Здравейте колеги. Днес си сложих ТУРБОНАТОР и ефекта е много добър,мощността се повиши значително за разход още не мога да кажа щом засека ще напиша. Успех на всички  :)

ivotosod

  • Гост
Привет,
изминах около 1000 км след монтирането на магнитите по посоченият на снимката начин. Резултата е следният:
1. Обороти на празен ход - повишени със около 80;
2. Работа на двигателя - за 20 годишен дизел осезаемо "по-меко";
3. Динамика - повишена, усеща се въпреки по-големите гуми, които съм монтирал;
4. Разход - почти не се усеща разлика. Не отчитам обаче размера на гумите(по-големи с около 3 размера), както и по-натоварената експлоатация.
Сборен резултат - положителен.

П.П. При наличие на време и средества продължавам с експериментите.

donhuann

  • Гост
Днес засякох разхода. Със или без турбонатор разход 10/100 градско. Но със турбонатор доста повече динамика. Сега ще променя подредбата и броя на магнитите и пак ще докладвам.  ::)

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Колеги,
При последните модификации карам с 20 на четвърта и с 40 на пета без вибрации, колата върви като дизел. Шумът е минимален и ускорява много добре. Сега слагам всичко, което съм направил като устройства накуп и ще засека разход за около 500 км. Магнитен оптимизатор, немагнитна система с излъчватели на тръбите и резервоара, последен модел активно захранван с од турбонатор. Очаквам Ксантията да слезе под 5/100. Данните - след 12-ти
Поздрави   

vodoley71

  • Гост
caduceus, да не прецакаш скоростната кутия !

Да споделя и аз своите резултати. Аз сложих магнити (4 бр)  по схемата на caduceus. Засякох разход ( пълно-пълно) с около 10-11 % по- малко. Изминатите километри са 220. Все пак е доста малко за по-сигурни и точни резултати. По-отношение на динамика мисля че е малко по-мощна но мнението ми е твърде субективно. При оборотите не забелязах промяна.

caduceus, искам да те попитам: магнитите съм ги сложил на горивопровода под купето, но мястото не позволява да бъдат над тръбичката. Въпросът ми е коя схема според теб е по-правилно да бъде - схема В или С от картинката ми?
« Последна редакция: Май 08, 2011, 12:20:58 pm от altium »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
vodoley71
Не мога да преценя подредбата ти, защото няма как да определя коя тясна страна ти е позитивна, коя негативна. Чрез магнитни полюси определянето е неточно, поради наличието на изключения от правилото при някои съпоставки на магнитен и енергиен полюс. Моят стар оптимизатор с четири 13 кг магнита е със страничното им  разположение спрямо мотора /поради размерите им, както и тези на топлоизолиращите ги тръби/.

Междинни резултати от последното непълно все още оборудване /без излъчвател на резервоара и активно подхранване на турбонатора/ - 8.1л бензин Лукойл 95, 147 км смесено /85 извънградско и 62 градско/. Скорост извън - 90-100. Средно 5.5/100, което е добре! Икономията е от порядъка на 35%. Утре монтирам цялата огнева мощ и трябва да сляза под 5/100 твърдо. Данни за Ксантията - в предишните ми постове
Поздрави   
     

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Здравейте колеги,
искам да споделя важен момент при оргонизирането на ДВГ. Преди малко се върнах от 610 км пътуване, започнало вчера. Както споменах в предния пост, сложил съм на колата освен магнитни оптимизатор и турбонатор, също така нова триканална енергизираща система. Тя включва мощен пасивен концентратор - източник на оргонен сигнал; изолирани кабели; 2 бр. излъчватели на резервоара и горивопровода и връзка с вътрешната повърхност на турбонатора.  При монтажа системата зареди ДВГ със максимален заряд още при свободните обороти в статично положение. По маршрута Ловеч-Плевен /35-40 км/ моторът се държа перфектно - тиха работа, значителна мощност на всички режими. Но няма пълно щастие май  ;D На връщане към Ловеч, около 11.30  вечерта, попаднах в невероятен дъжд и много силна светкавица падна наблизо. Поради липсата на какъвто и да е звук или гръм не стана много ясно какво точно се случи. Чел съм, че точно до канала не се чува нищо. Така че или удари колата, която е фарадеев кафез и не се усети, или падна до шосето. Какъв беше резултата - колата постепенно тръгна трудно, шумно и грозно  :o Това не се разбра много ясно посред дъжда, но днес минах над 530 км и колата вървеше недобре - доста под средното... Като си дойдох и измерих заряда, се оказа, че имам мощно негативно поле от концентраторната кутия!!!  Несъмнено е от светкавицата, т.е. съм си произвел ДОР /негативна оргонна радиация/  :o Още Райх предупреждава за трансформирането на позитивния оргон в негативен от силни електромагнитни полета, радиация, светкавици и т.н. Съвсем същото се случва със коли с монтирана клетка на Джо, като съветите в тоя случай са да се разглоби клетката, да се изчисти и полира отново механично.
Какво стана при мен - при спиране на мотора се появи негативен увеличаващ се заряд. Т.е. когато той работи, турбонаторът и магнитния оптимизатор си генерират + поле във въздуха и горивото, но при спирането пасивната система поема нещата и прави минус - и то силен. Веднага свалих кутията и ДВГ си възстанови постепенно + заряд. Като общ резултат - половинчата работа, около 6/100 разход, което е с поне литър над очакваното. Утре ще видя как да реша проблема с ДОР-а, имам някои идеи за предотвратяването му за в бъдеще. Всички, които слагат пасивни оргонни системи на колите; колеги със странно работещи - ту добре, ту не - електролизери /те също произвеждат оргонна компонента/, да имат предвид преобразуването на оргона в ДОР.
Поздрави     
« Последна редакция: Май 12, 2011, 11:11:25 pm от caduceus »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Голяма работа е токът на разместване във вид на линейна мълния. В металите предизвиква обикновен ток на проводимостта. Във вълноводи (диелектрикопроводи) според формулите трябва да се усили. Тук явлението е електростатична индукция. Това е принципа на кондензатора ако се наелектризира едната плоча на кондензатор с + то другата е със същото елетричество но със знак минус. Това явление се наблюдава отдавна от мореплаватели линейна мълния пренамагнитизирва компаса и той показва обратно. Остава да заредиш и намагнитизираш нещата в правилната посока.
Ядове но няма избор.
Поздрави.
« Последна редакция: Май 15, 2011, 10:09:51 am от mi68 »