Автор Тема: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus  (Прочетена 336635 пъти)

vankiqt

  • Гост
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #255 -: Юли 02, 2012, 05:18:07 pm »
Колегата споменава за някакъв концентратор на бутилката. Някой може ли да каже какво е това? Явно оказва също положително действие.

« Последна редакция: Юли 03, 2012, 10:03:03 am от vankiqt »

Неактивен bobokom

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 86
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #256 -: Юли 03, 2012, 08:24:22 am »
Здравейте! Може ли да се комбинира оптимизатора с ННО и какъв ще бъде ефекта?

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #257 -: Юли 03, 2012, 09:39:35 am »
...админите имат лично мнение, че нещата с оптимизатора са комерсиални и недоказани.

От Администратора: абсолютно вярно!
« Последна редакция: Август 05, 2012, 01:26:53 pm от altium »

Неактивен miroslav_yovchev

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 21
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #258 -: Юли 03, 2012, 06:15:56 pm »
ЦЕНЗУРАТА Е СТРАШНА!

От Администратора: тя е заради простотията, която е не по-малко страшна.
« Последна редакция: Август 05, 2012, 01:25:10 pm от altium »

Неактивен vlindos

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 192
  • In the chaos I order
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #259 -: Юли 03, 2012, 08:16:10 pm »
Цензурата тепърва предстои.
Накратко втръснало ни е всеки да прави кой каквото иска и хората да не спазват правилата които са подписали с регистрацията си тук.
Кадацеус не веднъж е говорил за продажбата, цената, телефоните и прехвалените отзиви на продуктите му, които очевидно попада в категория "постове с комерсиална цел" и подлежи на специални правила тук. Разбирайте плащане. Не виждаме обаче на сайта му да има негативните мнения, които драги колеги можете да потърсите и откриете в тази тема.
Темата Кадацеус беше толерирана нарочно в продължъние на повече от година поради интереса. Забележете, че беше и стикована като важна (отново наша грешка). За благодарност сега ни изкарайте черни и ни оплюите, затова че ви молим да се придържате към правилата:
- без търговски (комерсиални) постове
- без обещаните преди много време независими измервания които да потвърдят или отхвърлят дадените показания. Между другото без тези не бихме публикували реклама на нещо което претендира за реална икономия.

Имайте предвид, че отсега отсега всяка злоупотреба ще бъде наказвана стриктно по правилата.

« Последна редакция: Юли 03, 2012, 08:24:35 pm от vlindos »

DIDO112

  • Гост
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #260 -: Юли 03, 2012, 11:19:10 pm »
И от тия 150 коли маи са гласували само 18. А другите неможели да пишат или не им се занимавало. Само реклами в този пост. И нищо от същноста на форума споделяне и тн.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #261 -: Юли 04, 2012, 03:58:59 pm »
vlindos
Наказвайте си колкото и когото искате. Аз може би пропуснах факта, че форум значи говорилня - а според мен трябва да се работи на практика. И като сочиш другарчето с показалец, обърни внимание, че трите сгънати пръста сочат към теб. Или ако предпочитате - не гледай сламката в окото на ближния си, а гредата в своето.
Та вие скъпи приятели, не сте цвете за мирисане - ще спомена само опитите за рекет към мен с трите безплатни оптимизатора за админите и друго да не казвам... Останете си със здраве.
А на МЗК мога да кажа само, че имам вече уредени тестове в Даймлер-Бенц и Форд, очаквам за Фиат, Ланди-Ренцо и БРЦ. Така че - дръжте си лицензираните български лаборатории и си тествайте който каквото иска.
 
DIDO112
От форума има двадесетина колеги с оптимизатор, другите са си както лични мои контакти, така и през сайта ми и нямат връзка с форума. Във форума съм казал тонове ценно инфо за какво ли не - но не всички ще разберат, щото на абориген като му дадеш лаптоп, ще го ползва за подпорка на вратата на колибата. Който разбрал, разбрал.

ПП
А днес въпреки плювките и празното дрънкане на саби, има още един глас в анкетата - в първата графа горе  :) И един Ситроен Си Кросър вече кара с 6/100 нафта вместо 7,5

« Последна редакция: Юли 04, 2012, 04:09:54 pm от caduceus »

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #262 -: Юли 04, 2012, 06:33:32 pm »
Ко станá с малиновите лехички? Нещо снимков материал - половината градинка със, половината - без, че взе да им попреминава сезона вече...

icrow

  • Гост
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #263 -: Юли 05, 2012, 12:47:43 am »
 Мое лично мнение е, че колегата Кадуцеус винаги е давал доста информация за прогреса на експериментите си и доста хора включително и аз сме научили доста от него, за което съм му признателен! Ако толкова е неприятна темата защо просто не бъде преместена в раздел продава/купува? И всички да се успокоят!

Неактивен getca

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 764
  • Пол: Мъж
  • https://t.me/BGfreeman
    • http://analogov.com
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #264 -: Юли 05, 2012, 10:22:07 am »
Здравейте, да драсна и аз два реда, че се не сдържам вече... :) Колега caduceus, хвала ти за споделеното инфо във форума, но не можеш да отречеш, че напоследък наблягаш на рекламата и бизнеса. То лошо няма, де...но що не си отвори една темичка в съответния раздел да не стават дрязги.
Относно ефекта от т.н. оптимизатор какво да кажа... ??? За мен анкетата и писания от сорта - тоя бил доволен, оня минал 100км по магистрала и спестил, на другия компа в каруцата показвал по-малко, са смешни. Разход се смята след много, много навъртяни километри, най-добре на сезон от годината, с документирани зареждания, изминати разстояния и сметките накрая. Аз подобно нещо не видях, само общи приказки и нищо конкретно за тия 150 коли или там колкото са.
Чисто технически погледнато настройката на аванса на +15град е доста смущаваща. От оргони не разбирам, но много време съм си играл с тия настройки покрай запалването, та мога със сигурност да кажа, че това е много висока стойност на параметъра. Принципно е допустимо при силно обеднена горивна смес, правил съм го но ефектът е съмнителен, без да смятаме оптимизатора. Може и да греша, знам ли... ;) Японците правеха едни GDI мотори, които работеха със силно обеднена смес, до 1:30/40, при определени условия - постоянна скорост и натоварване. Та в тоя ред на мисли като обедним сместа и увеличим аванса се мъчим да докараме режима на GDI, но само частично, щото конструктивно нещата са различни. Нещо се отнесох... 8)
Свалям шапка за демонстрираното самочувствие, caduceus...но извини нас незнаещите, подпиращи вратата на колибата с лаптоп. С небивал интерес бих надзърнал в резултатите от тестове на Даймлер и другите изредени фирми.
Между другото аз подобна икономия отдавна я постигам, само че с класически средства, подходящо поведение на задкормилното устройство и поддържане на каруцата в добро техническо състояние.  :) Интересен е фактът, че когато даваш на хората конкретни данни и обяснява кое-как-защо те гледат скептично, а на приказки от сорта - ей на оня каруцата от 8/100 вече гори 6.35/100 вярват. Ама това как е засечено, при какви условия, изминати километри и т.н. не важно.  :o Психология на тълпата може би...

Е, извинявам се за скептицизма, мнението си е лично мое и не ангажирам никой. Логичният въпрос обаче е - Къде остана СЕ, щото ако и за нея един ден трябва да плащаме подобно на т.н. зелена енергия от вятър и слънце, лошо... >:(

Поздрави и успех в бизнеса...

icrow

  • Гост
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #265 -: Юли 05, 2012, 10:43:00 am »
 Българина не вярва, докато не пипне!  ;D И да се представят статистики пак ще има някой да каже, че това може да си го напише всеки! Това, че връща парите ако не си доволен, би трябвало да ни навежда на мисълта, че все пак има нещо. И пак ще се повторя! Преместете темата в правилния раздел, за да спиме спокойно! :)

Неактивен Петър

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 170
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #266 -: Юли 05, 2012, 10:48:12 am »
Без да ставам адвокат на caduceus, мисля че човека не трябва да се гони от форума. Трябва да кажа, че и на мен ми беше обещал джаджа за експерименти и не ми я прати, но човека е един от малкото дали много на форума - най-вече с нестандартното си мислене, идеи и експерименти. Лично мое мнение.

ПП: Доколкото си спомням спря да споделя подробности от експериментите си когато видял фирма да предлага негови идеи на пазара.


Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #267 -: Юли 05, 2012, 11:06:58 am »
@Caduceus, аз направих темата ти важна и се застъпвах за теб всички пъти, в които колегите не те харесваха, защото произведенията ти са с недоказан ефект.

С теб също се бяхме уговорили да ми дадеш (лично на мен) за 2 месеца твой продукт, за да го тествам, след което да ти го върна и да споделя/документирам резултатите. Щях да ги документирам много точно - с видео за показания от ламба сонда, разход на гориво, температури, аванси и т.н. - един колега от форума си е правил интерфейс, който чете параметрите на ЕКУ-то и показва дори разход на гориво.

Говорихме за 1 или 2 броя, за да са по-точни резултатите от измерванията, много добре си спомняш. И ти каза "няма проблем, обади се и ще ти го дам". Обаче като чета горния пост се оказва, че съм те рекетирал, така ли? Едва наскоро колегите започнаха да ти правят забележка, че ползваш форума за рекламна цел. А колко години го ползва за тази цел, спомняш ли си? През което време много пъти те канихме да представиш резултати от измервания на стенд (защото там е най-точно и най-коректно всичко).

Значи уговаряме се едно, а вършим друго, каква е причината да се отмяташ като мокра дъска ако мога да знам? А и за толкова време точно аз бях основния ти защитник пред колегите. Много не харесвам такова поведение, имай го предвид!

Все още искам да проверим работоспособността на продуктите ти, за да се покаже пред хората веднъж завинаги дали работят или не. За целта предлагам да тестваме твое устройство, което монтираш лично ти, на произволен, избран от теб автомобил и да документираме всичко с видео и конкретни измервания. Готов ли си да си спазиш обещанието?

Аз обещанието си ще го спазя и ще ви дам една бройка, но се издразних от това че питате колегите зад гърба ми дали съм мошеник и как еди кой си ме бил надушил щото той имал усет за такова хора и т.н. ПРОСТОТИИ. Айде отречи, Краси! Вие имате достъп до личните съобщения и всеки от тримата админи може да провери кой какви глрупости е писал и до кого. И после да не се прави на ощипана мома.

Който ме е питал, съм му казал дори подробности и как да си направи каквото го интересува - например на колегата Миро13 му разкрих цялата технология за производство на свръхобеднени водно-горивни смеси - това че той не успя да го направи си е негов проблем /на Петър не съм пратил излъчвател от стария модел както обещах, защото се скапа техниката - сори/. На колегата icrow съм казал подробности за пасивните излъчватели, които никой не знае и са тайна на производителя - просто ме попита. Има и още, но не ми се изброява. Трябва да си или тотален идиот, или безсребърник, за да го направиш - нали така? Кое от двете е според вас, скъпи админи?
Аз така или иначе едва ли ще пиша повече във форума - въпреки че имам какво да кажа по два-три проекта, които се развиха в последните три месеца. Плюс това са важни. Ама защо да го правя?
Изкарайте ме мошеник като Гого55 и да приключваме. Между другото, някой да е направил нещо като него и да кара с 50 % вода? Ама сме силни по приказките



Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #268 -: Юли 05, 2012, 11:15:26 am »
caduceus, то и Капанадзе си прави сам тока и не плаща на енергото, както и Gogo55 си кара с 50% вода, но май са си само те.

Моля те не защитавай последния, защото той има наистина гнусни постъпки и мошеничества спрямо сериозно болни.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Оптимизатори на горивния процес от Caduceus
« Отговор #269 -: Юли 06, 2012, 11:26:57 am »
Уточнихме нещата с админите и гюрюлтията приключи. Топката до ден-два ще е вече в тяхното поле  :)
Поздрави - и благодаря на всички колеги, които се изказаха положително