Автор Тема: Bedini  (Прочетена 507982 пъти)

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #570 -: Май 25, 2016, 07:15:46 pm »
Здравейте колеги!

Отдавна не съм писал нищо по въпроса. Бедини генератор.
Като изчетох какво пишат някои от вас. ;D Голям смях.
Никога не бих писал за нещо което не ми е ясно.Та това е смешно и тъпо.
Въпреки, че моя генератор е съвсем различен от на Бедини не зная защо още го наричате Бедини?
Явно това е някакво клише.Колеги който са си купили от Бедини генератор ми казаха, че той не може да прави това което прави моя.Сега правят моя. :)
Много писане и много мнения и накрая пак сте там от където сте и тръгнали.
Това, че схемата е същата и, че има бобини не означава нищо.
Това, че се върти не означава, че и работи. :(
И автомобилите си приличат, но са много различни въпреки, че имат по четири колела, кормило,педали и ....
Само, че са абсолютно различни.Нали?
Май нихилизма набит в главите на нас Българите е в повече и на някои егото им е по голямо от самите тях. :)
Аз направих наистина работещ генератор.Показах всички чертежи, схеми и пълни обяснения за да може всеки който е поне малко в час да си го направи и  въпреки това КОМПЕТЕНТНИТЕ ВСЕЗНАЕЩИ СПЕЦИАЛИСТИ  ;D продължават да пишат простотии..
Чудно ми е и как определяте кой е копетентен?Това, че някой отдавна се занимава с това и пише много не означава, че е в час.Важно е и какво е направил и дали това което е направи върши нещо освен демо средство.
Та кой е компетентния?
Щом има такива компетентни нека се опитат те да обяснят как може да се зареждат едновременно 100-500Ач батерии оловни и паралелно включени към тях литиеви и никел метал...и каквито си искате.Та дори и сребърни.
Как се зарежда батерия от която се консумира в същия момент 5-10А и това не повлиява въобще захранването на генератора и зарядния ток на батериите.Без значение колко батерии се зареждат едновременно и без значение какви са батериите.Та нали литиевите батерии без контрол се унищожават? :)ЕТО ТОВА Е ДОБАВКАТА.ТОВА Е ЕНЕРГИЯТА ОТ ЕТЕРА.
И стига с тия експерименти с 5-7-20 Ач батерии.Та това е не сериозно.Моя генератор такива батерии ги зарежда за минути.И не само това, но и след това работят много по дълго.
За това, че колите с батерия заредена от генератора ми и то без да ги разреждам и зареждам с конвенционално зарядно както обяснява Бедини работят по тихо и по икономично.Как ще го обясните вие ВСЕЗНАЕЩИТЕ. ;D
Просто трябва да кажат тези ВСЕЗНАЕЩИТЕ, ЧЕ НИЩО НЕ ИМ Е ЯСНО.
И да не пишат глупости. :)
Тъй наречената хладна енергия не е една.Това са различни енергии които се добиват от етера, ефира или както там го наричате.
Нека тези които си мислят, че са в час и пишат толкова компетентно да дойдат и сами да видят и измерват и тогава да пишат пак.Ако го проумеят де. :)
Защото според мен те просто нищо не знаят за това.
Гадно е, но е факт.Всеки е добре дошъл.За целта де.
Само, че всичко което правят ще го снимам и покажа на всички.
Май тези.КОМПЕТЕНТНИТЕ СА СИ ПРОСТО ТРОЛОВЕ. :(

Нека престанем с тези глупости и да правим каквото трябва за да постигнем необходимите резултати.

Поздрави и успехи на работещите колеги.
Има и такива. ;)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Bedini
« Отговор #571 -: Май 26, 2016, 12:19:01 am »
Yoro, мен лично ме интересуват принципните неща!

Всичко, което знам (от теб) за генератора ти и зареждането чрез него на батерии, навежда на логично заключение, че това не е просто само едно зареждане, а някаква "метаморфоза" на самата батерия.
Дай данни как се държат по-нататък батериите, като продължиш да ги зареждаш с обикновено зарядно?
На колко време/работа са ти най-старите заредени такива?
Променя ли им се (спада ли) издръжливостта им после при всяко следващо зареждане (с обикновено зарядно) или не?

mentgele

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #572 -: Май 26, 2016, 08:13:15 am »
Yoro, моля те, сподели с нас до къде го докара с твоята система: фотоволтаик - бедини - акумулатори - инвертор?

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #573 -: Май 26, 2016, 03:31:42 pm »
Здравейте колеги?

Това за което пише  atos е точно.
Генератора променя тотално батерията.Електролита щом след няколко цикъла не отделя вонящи на сероводород газове.Значи е вече нещо различно.Не веднъж пиша, че според мен генератора ми работи като живо същество.
Та и ние хората така се зареждаме от етера.След като консумираме нещо мозъка ни изпраща такива импулси и активира киселинната среда в стомаха ни.Така и извличаме енергия от етера и се зарежда организма ни.От етера.
Тесла е казал отдавна, че всичко природо съобразно е продуктивно и работещо.Ако някой може да направи анализ на електролита да ми се обади и ще му пратя електролит преди и след като го е обработил генератора.Така ще се разбере какво се получава.Дано съвременните уреди за целта да го установят.
Батерията на колата ми след като вече не работеше беше на 5V и като я възстанових с генератора вече повече от година и половина работи и няма проблеми.Освен това като бонус от генератора ми прави 35% икономия на газ и двигателя на колата е по тих и пъргав.Зарежда се от генератора на колата и няма проблеми.
Това наблюдавам и на литиевите батерии от лаптоп които поставих на бормашината си.
Това, че не мога точно да обясня какво се е получило не означава, че не е факт.
Та това не е просто зареждане а тотална промяна на батериите.На молекулярно ниво. СИГУРЕН СЪМ.
Тези батерии вече са нещо съвсем различно.

За това което ме пита mentgele.
Няма никакъв проблем генератора да се захранва от фотоволтаична клетка и да зарежда батерии.
Това го установих като от Пловдивския университет ми дадоха 250w панел и го пробвах.
Няма как да заредиш 400Aч  тягови батерии за 3-4 часа.С 250W Фотоволтаичен панел.
Когато такъв панел захранва генератора то той го прави.
Според моите измервания генератора за момента има 75% като добавка.
Над консумацията за да работи де.
И преди някой от КОМПЕТЕНТНИТЕ И ВСЕЗНАЕЩИ  да почне да пише простотии.Нека дойде и го види лично.
Пък тогава да пише.
За момента е това. :)
НЕВЕРОЯТНО, НО ФАКТ.

Поздрави?

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #574 -: Май 26, 2016, 03:39:51 pm »
Ето тук.
http://analogov.com/showthread.php?tid=19

Може да прочетете нещо абсурдно.
Обсъждане и анализиране на моя генератор като аз не съм допуснат. :)
И КОМПЕТЕНТНИ СА ТЕЗИ КОИТО СИ НЯМАТ И НАЙ МАЛКА ПРЕДСТАВА ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС.

Забележете кои са най компетентни тук. :)
Та това което показват КОМПЕТЕНТНИТЕ СА СИ НАПРАВО ГЛУПОСТИ.

Смешно или трагично е това?
Дано скоро престанат тези глупости и просто да работим за да имаме най накрая нужните резултати.

Жоро!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Bedini
« Отговор #575 -: Май 26, 2016, 04:12:51 pm »
yoro нали генератора ти може да зарежда 3-4 акумулатора едновременно. Да ти дам един високомоментен постояннотоков мотор на 36 волта да върти генератора и да затвориш цикъла, съответно да затвориш и устите на горепосочените. 

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 528
Re: Bedini
« Отговор #576 -: Май 26, 2016, 06:40:58 pm »
yoro нали генератора ти може да зарежда 3-4 акумулатора едновременно. Да ти дам един високомоментен постояннотоков мотор на 36 волта да върти генератора и да затвориш цикъла, съответно да затвориш и устите на горепосочените.
На бединито не му трябва мотор за да се върти... :) Трябва му източник на ел. енергия, за да "бута" кольолото чрез импулси в намотките.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Bedini
« Отговор #577 -: Май 26, 2016, 07:16:45 pm »
Yoro, предлагам ти един експеримент - ще ти пратя няколко малки батерии "Дюрасел" по 1,5 волта (всъщност са волтови елементи), които по принцип не са предвидени за зареждане. Знам колко са разредени и на колко време са. Ако съм прав в интуитивното си схващане, ще се заредят, но ще придобият и други качества, би ми било интересно да ги изследвам.
И...мисля, че си в лека неточност - не "генераторът ти работи като живо същество", а заредените от него батерии!
Той само ги "заразява с живот", така да се каже...
Ако си съгласен на този експеримент, пиши ми на лично, аз после ще споделя резултатите.
Някак си ми се върти (подсъзнателно) връзка с вертушката на Ринат Шаймуратов...а там има доста странни процеси.

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #578 -: Юни 06, 2016, 04:07:47 pm »
atos!

Сега ще ти изпратя различни батерии които са били абсолютно мъртви и възстановени.
Ще ти пратя литиеви батерии от лаптоп който вместо на 11.1V бяха на 150mV.
Дефакто абсолютно унищожени. Мъртва батерия.
Сега е не на 11,1 а на 12,2V  ;).
И като я натовариш с 20 W чакаш поне тридесет минути да падне на 11,1 V и още поне час да се разреди на 10V .
Та това е невъзстановима батерия според спецовете. :)

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Re: Bedini
« Отговор #579 -: Юни 06, 2016, 04:22:09 pm »
  Yoro   Адмирации за успеха и пожелавам нови и повече такива. Очевидно генератора ти не само със волтажа и честотата, ами и със характера на импулсите привежда акумулатори и батерии в по-ново състояние. Бих искал да попитам преди да пробвам нещо дали имам шанс и ако си опитал вече да споделиш резултата. Дали ако изкарам кабела на една от свещите на колата и подам тока на плюса на една скапана батерия ще имам някакъв положителен резултат или да идвам при теб на свиждане.....

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #580 -: Юни 06, 2016, 05:07:09 pm »
Теню!

Това което ме питаш не съм го пробвал понеже го прави генератора.
Възстановяване и зареждането на батерии а не високото напрежение подавано на свещите необходимо за да
работи автомобила.
Импулсите подавани от генератора към батериите ги възстановяват и променят тотално.
Батерии обработени с генератора са вече съвсем различни.
След тази обработка от генератора тези батерии се зареждат много по бързо и с конвенционално зарядно.
Батерии за автомобил 55-80 Ач се зареждат и с конвенционално(обикновенно) зарядно устройство за около 30 минути а не за осем часа.


image upload no size limit


free image hosting


gif upload

Това са импулсите които правят необходимото за целта.

Ако батериите са просто остарели и са със сулфатизирали клетки и нямат клетки на късо и ли частично унищожени, се възстановяват и даже са с повишен капацитет.
« Последна редакция: Юни 06, 2016, 05:14:58 pm от atos »

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #581 -: Юни 06, 2016, 06:24:47 pm »
Колеги!

Пишете ми тук!

Bedini

Или тук.
Еднополюсния двигател на ТЕСЛА

Става неприятно като пишем в темата на Кузмов.
На мен ми е все тая, но той се дразни. :)


Нека си пише там той.

Неактивен gvg

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 136
  • Пол: Мъж
  • Скайп: gogopopo5
Re: Bedini
« Отговор #582 -: Юни 06, 2016, 06:42:05 pm »
От къде мога да си закупя проводник на сносна цена 0.76 проводник за генератора с 5-те бобини.И специално към Жоро,може ли ротора да е от алуминий.


Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Re: Bedini
« Отговор #584 -: Юни 06, 2016, 07:47:03 pm »
Чета редовно и вярвам че става така както казваш. Става въпрос за 12в 8-10А мотоциклетни акумулатори Единият е нов никога не е зареждан но седи вече няколко години а другият е ползван един сезон но понеже мотора не се кара вече 8мес и не държи, пълни са със някакво желе вътре не със електролит