Автор Тема: Bedini  (Прочетена 507091 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Bedini
« Отговор #585 -: Юни 06, 2016, 09:41:53 pm »
Цитат
От къде мога да си закупя проводник на сносна цена 0.76
А кой е най близкият оазис до който живееш.
Ооопс от кой град си.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 330
Re: Bedini
« Отговор #586 -: Юни 06, 2016, 09:51:52 pm »
Момчета! Първо се убедете че става, това което ви се внушава! Мнозина ходиха и от тогава мълчат! Понеже аз написах истината, Yoro не ме харесва! Парите и труда са си ваши, пробвайте се! Но бъдете откровени после!
Иначе, пишете където си искате! Аз вече се отказах да създавам теми и да бъда точен в тях!
Успехи!!!

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #587 -: Юни 06, 2016, 10:48:47 pm »
 Михаил Кузмов!

Като пишеш това ( Аз вече се отказах да създавам теми и да бъда точен в тях!)
Поясни и какво е точен според теб? :)  Ако можеш и искаш де?
Ако няма какво да пишеш не го пиши Мишо. :)
Когато нещо ти е непонятно няма нужда да се опитваш да го обясняваш.
Пише се кратко. Не зная какво е това.



« Последна редакция: Юни 06, 2016, 11:06:19 pm от Yoro »

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #588 -: Юни 07, 2016, 04:46:54 pm »
Здравейте колеги!

Много ми е чудно как решавате кой е компетентен?
Това, че някой пише много и разтяга локуми не е критерии. Според мен де.
След като се занимава с това от много години и нищо освен писания няма на лице.
Та той компетентен ли е?
Компетентен е защото е писал много и не е направил нищо. Така ли?
Нещо е сбъркано тук във форума.

Като някой като мен споделя резултати и лични наблюдения е моментално наплют от тези. КОМПЕТЕНТНИТЕ КОИТО НИЩО РАБОТЕЩО НЕ СА НАПРАВИЛИ, НО ТЕ ЗНАЯТ. ;D ;D

Ужас. :o

Това не е правилния подход.

Време е да заработим в правилната насока и да се секнат простотиите.

Това ще е добре за всички ни.
Та и за наследниците ни.

Ако продължава така както до момента е направо трагично.

Та време е да се промени това и да секнат тъпите изказвания на абсолютно не компетентни по въпроса колеги.

Щом не го е направил и изследвал просто трябва да замълчи. КОМПЕТЕНТНИЯ ДЕ.

Иначе е направо тъпо.

Вразумете се колеги.

Вижте как работят руските колеги и се поучете от тях.
Те си помагат. А не като нас.

Май на повечето Българи егото им е по голямо от самите тях.  ТРАГЕДИЯЯЯ..

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 330
Re: Bedini
« Отговор #589 -: Юни 07, 2016, 05:03:21 pm »
Yore, губиш самоконтрол!!

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #590 -: Юни 07, 2016, 05:41:43 pm »
Мишо!

Що не  млъкнеш ?

Айде стига.
Добре си дошъл при мен.
Ще се постарая да ти покажа това за което пиша така, че да го разбереш.
Зная отлично, че не е лесно, но ще се постарая.
Не трупам капитал от простотии.
Та до тогава.Само се обади предварително.

Поздрави Мишо!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Bedini
« Отговор #591 -: Юни 07, 2016, 08:05:58 pm »
Yoro
писна ми братче от самохвалство или сложи две релета и едно времереле за да докажеш, категорично, че наистина правиш нещо или замълчи най-накрая,
фактът, че си направил такова огромно нещо и после не искаш да завършиш нещата с нещо толкова малко и просто означава, че лъжеш елементарна логика е. Стига си увъртал и си ни правил на маймуни. Ела в София и прочети какво пише на руски паметник от западната страна.
Добре направил си страхотно зарядно и десулфатизиращо устройство. Това за СЕ ли го имаш. Ако е СЕ със проста размяна на два акумулатора трябва да работи постоянно и да се самоподдържа, а ти твърдиш, че все имаш някаква пречка да го направиш, искаше контролери, инвертори и какво ли не още. Вместо две елементарни релета.   
« Последна редакция: Юни 07, 2016, 11:27:18 pm от atos »

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Bedini
« Отговор #592 -: Юни 08, 2016, 07:22:41 am »
Не-е-е, Радико, той НЕ ЛЪЖЕ (или поне не в класическия смисъл...) - проблемът е психологически и е доста по-сложен. По-скоро е вид самозаблуда, от която субектът полу-съзнателно отказва да излезе, отлагайки "уж случайно" всички действия и експерименти, които биха му показали нещата 1:1.
Ако сте гледали "Красив ум" с Ръсел Кроу може по паралел да придобиете представа за какво що-годе иде реч: несъзнателната част от Yoro (или неговото подсъзнание) го лъже, че той е велик изобретател, понеже това му носи огромни психологически печлаби (без които очевидно би изпаднал в тежка депресия), докато в същото време съзнанието му (будният, критичният, човешкият ежедневен ум) избягва, отлага, и въобще се прави на разсеяно към всяко действие или експеримент, което би довело до неговото собствено виждане и убеждаване в истината. Затова е и арогантният тон при повечето подобни "гении" - това е защитна реакция ("нападението е най-добрата отбрана").
Иначе гледам и морето около Варна, си седи на мястото - неизгорено, въпреки огромният му "горивен потенциал"...

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 719
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Bedini
« Отговор #593 -: Юни 08, 2016, 08:46:58 am »
Много точно и синтезирано описание от PyroVeso  :D.
Макар и публично да не съм споделял, представата ми за това "явление от изобретатели" е била същата, без разлика. Само, че сега е с точна формулировка. И това не е изолиран случай, а форумна епидемия. Това е нещо, както, когато в един развъдник рибата стане повече и тя задължително хваща "червенка".  :D
"Успокоителното" в случая е, че тази "червенка" я има във всичките фрии енергетични форуми, особено руските. Как да се разпознае, какви са симптомите? - ами примерно, който е открил "вечното фенерче", свети си с него, вярва си безрезервно ;D и дразни останалите с "гениалността си", дето не са пипнали "червенка". В техен интерес е да отидат задължително на преглед, ако не искат да хванат и големи глисти по-насетне, барабар с червенката.  :D

И да си призная честно, добре че са форумите, щото ако не бяха те, нямаше да има изобретатели и с тях научно-технически прогрес. С'ичките велики учени все са били форумни фаворити  :D.

Респект към изборетателите-гении от БГ-мазето-точка-нет!  :D

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #594 -: Юни 08, 2016, 09:59:12 am »
Най накрая се включи и тежката артилерия от КОМПЕТЕНТНИТЕ И ПСИХОЛОЗИТЕ. ;D ;D ;D

Та за психолозите. За съществуването на тези форуми разбрах чак след като вече бях направил първия си генератор.
Вероятно и затова съм го направил.Защото като видях какво се показва и пише във форумите ми стана ясно, защо не сте го направили до сега.Това, че се върти не означава, че и работи. Ваш колега ме накара да ви го покажа.
Тези който разбраха как работи генератора отдавна не пишат тук.

Вече всичко съм показал и описал.
Който има въпроси на лични.

Нека не пречим на КОМПЕТЕНТНИТЕ. ;)


Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 719
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Bedini
« Отговор #595 -: Юни 08, 2016, 10:07:48 am »
И без това си станахме близки във форума и мога да споделя:
Признавам, много съм нещастен от факта, че нямам генератор на прана с който да си зареждам акумулаторите, дето още не съм ги купил и са в магазина, и не са ми потрябвали.  ;D
Чувствам се и изостанал и мързелив, щом не съм направил опит дори да навия една голяма бобина, която няма да ми върши никаква работа, освен да я тръбя по форумите.  ;D
Завиждам /много/ на онези, които имат "вечни фенерчета".  ;D  :D  ;D

Решил съм, ако скоро някой изобретател от форума не ми помогне и аз да имам свободна енергия, ще се хвърля под влака.  ;D  :D  ;D

teslov:

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #596 -: Юни 08, 2016, 10:24:18 am »
Заяжданията не са добър подход, без значение дали има или няма работещо устройство.

Аз, лично, съм склонен да приема че Yoro е успял да получи ефекта на студеното електричество, върху който е работил и Тесла и Бедини.
В едно от филмчетата с Бедини, той казва, че след многократни опити не е успял да постигне използвне на студеното електричество без посредничеството на акумулатори. Може би и кондензаторите също вършат работа. Така или иначе, студеното електричество си е изцяло ново направление в електротехниката. Не знам дали е коректно да се говори за електротехника, тъй като най-вероятно токоносителите на студеното електричество не са електроните.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 519
Re: Bedini
« Отговор #597 -: Юни 08, 2016, 11:06:03 am »
... Не знам дали е коректно да се говори за електротехника, тъй като най-вероятно токоносителите на студеното електричество не са електроните.
А тогава как работят транзисторите в схемите на Yoro? Тези елементи са изобретени и проектирани с презумпцията да управляват потоци електрони и "дупки", и ако токоносителя е нещо друго ...
Щот по тая логика може да се опитваш да управляваш електрически ток с кранове за вода или лостова система ... обаче вероятността да успееш клони към нула.

teslov:

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #598 -: Юни 08, 2016, 11:19:15 am »
В процеса участват и електроните и другия тип токоносители, така че това не е аргумент. Аргумент е примерно, светене на крушка с нажежаема жичка, без да отделя топлина. Или опита на Тесла със светване на крушка, която е окъсена с меден проводник.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 519
Re: Bedini
« Отговор #599 -: Юни 08, 2016, 11:24:05 am »
... Аргумент е примерно, светене на крушка с нажежаема жичка, без да отделя топлина.
Хммм... крушката както правилно си написал е с НАЖЕЖАЕМА жичка. Т.е. трябва да я нагрееш за да почне да свети.
Ако наистина свети без да грее, това означава че ще свети и без стъкления балон който да предпазва волфрама от окисление при загряването му. Ще е интересно да се види... :)