Автор Тема: Bedini  (Прочетена 506647 пъти)

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Bedini
« Отговор #615 -: Юни 09, 2016, 01:48:32 pm »
EDM elektronlcs, тая енергия работи на микро ниво при атомите, а там е и тока. И тази теория не съм я чел, това идва от 25 годишния ми опит от заниманията ми с Йога. Малко технически превод на реален опит.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 710
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Bedini
« Отговор #616 -: Юни 09, 2016, 02:18:03 pm »
EDM elektronlcs, тая енергия работи на микро ниво при атомите, а там е и тока. И тази теория не съм я чел, това идва от 25 годишния ми опит от заниманията ми с Йога. Малко технически превод на реален опит.
Не знаех, че Йога действа като измервателен уред на микро и атомно ниво и изгражда верни теории.  :D

Иначе колегите дето искат някой да разчиства коментарите на инакомислещите, с призиви към модераторите, не им ли се струва недемократично това?  :D То да нямаш никакво търпение към критика /и то основателна/не е много йогийско и етерно. Вместо да се влиза в пряка конфронтация бихте могли да ни докажете твърденията си, а не да карате да се вярва безрезервно. Ако пък такива коментари биха ви повлияли негативно на работата по праната, ами значи не сте достатъчно сериозни и мотивирани, колебаете се, замисляте се. Това не би трябвало да ви пречи, а напротив аз мисля, че ви помага. Трябва да ви амбицира, да натриете носа на врага - покажете му де?

По отношение на споменатите капацитети по праната - Бедини, Линдеман, Грей, Биъръдн и т.н. ще се радвам да не са мошеници, но това ще се докаже не с това, че ги преследвали, убили, тормозили, съдили или т.н., а какво реално на практика работещо са направили. Макар и да не е тяхно лично устройство, то поне някой последовател да го е репликирал. Надявам се във форума има такива?  :D
Извинения, че илюминатите и извънземните ще ни преследват не се приемат за основателни.
Та господа, по-спокойно, приемете го за нормално и естествено да има хора, които не мислят като вас, но това не ви дава право да ги дискриминирате, като им запушите устата и им вържете ръцете, чрез някой имащ право да трие и налага цензура.

Ето, имате възможност да се докажете, покажете да видим. Ще наблюдаваме презентациите ви с голям интерес.
И не "ниЕ" сме разбирачите по тия въпроси, а "Вие", защото теориите за праната не ги развиваме "ниЕ".  :D

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 505
Re: Bedini
« Отговор #617 -: Юни 09, 2016, 02:28:23 pm »
... Какво се случва при генератора на Бедини, покрай обратния електромагнитен импулс влиза и малко етерна енергия, тази енергия ще влезе навсякъде в акумулатора, дори и в кутията му нищо че тя е изолатор, защото тази енергия не е ток. Защо е нужен именно акумулатор, защото основното в него е "напрежението", тази етерна енергия ще започне да поема бавно информацията за напрежението и ще започне да се превръща в напрежение, и оттам ще дойде малко енергия в плюс. Това е накратко механизма при Бедини генератора, той не може да се самозахрани поради това че тази енергия по бавно се трансформира, и от него не бива да се очаква много енергия в плюс. Що се отнася до кофата с водата да етерната енергия ще влезе кофата но няма да се трансформира в електричество защото там няма напрежение което да копира.
Твърденията на занимаващите се с Бединката са, че той възстановява абсолютно умрели акумулатори, без никакво напрежение в тях. Така че тоя "етер" няма от какво да копира "информацията". Йоро твърди че ще работи и с кондензатори, които като са разредени ... в тях няма и помен от електрически потенциал.
Също така твърдението на Йоро е че неговия генратор зарежда батерии и акумулатори много по-бързо от класическото зареждане, което противоречи с твърдението ти за "бавната трансформация".
Така че теорията ти на мен ми изглежда нелогична.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Bedini
« Отговор #618 -: Юни 09, 2016, 03:22:25 pm »
 juliang, Бедини генератора в тоя случай е комбинирано зарядно устройство. Едната част от заряда идва от обратния електромагнитен импулс, който си е нормално електричество, и едва накрая идва идва добавката от етера. С кондензатори ако има ефект то той ще бъде съвсем малък вследствие на по малкия им капацитет. Що се отнася до скоростта на заряд при акумулаторите, да кажем за оловните, то производителя им дава 20 часов заряд с ток една двадесета от капацитета на акумулатора. Така че Бедини генератора ги зарежда по бързо но не толкова бързо че да стане самозахранване, трябва да откачиш акумулатора от генератора за да получиш добавката в плюс.

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Re: Bedini
« Отговор #619 -: Юни 09, 2016, 03:27:39 pm »
Нищо чудно благодарение на шоковата терапия да му се разбиват " камъните" на умрелия бъбрек "акумулатора" и да проработва отново. Е и малко божия намеса да му вдъхне живот и вече си имаш ново Аку...

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Bedini
« Отговор #620 -: Юни 09, 2016, 03:56:10 pm »
EDM electronics, преди няколко години забелязах някаква прилика между това което е правил Никола Тесла и някой техники от Йога. Тогава реших да проверя дали наистина има нещо, но ми отне много време докато преведа нещата на по научен език. Засега съм доволен защото разбрах много неща, и това ще ми помогне по натам в работата. Искам да знаеш че аз ценя много мнението ти, ти си един от интелигентните членове на нашия форум и аз няма да реагирам негативно дори тона ти да е заядлив. Това че има инакомислещи е добре защото те могат да ти покажат някой пропуски.

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #621 -: Юни 09, 2016, 03:59:49 pm »
Бях решил, че няма да пиша повече тук, но още веднъж ще се опитам да ви обясня за какво иде реч.
За колегите  juliang, krasias, EDM electronics и други които май не четат какво пишат такива като мен.
НИЩО НЕ ВИ Е ЯСНО.ЗА ТОВА И РЕАГИРАТЕ ТАКА И ПИШЕТЕ ТОВА КОЕТО ПИШЕТЕ.
Радиантната енергия не се добива от етера от генератора.
Генератора просто сформира нужните кратки импулси и в следствие на тези импулси попаднали в електролита на батерията или на кондензатора се добива енергия от етера.
Вижте импулсите на моя генератор.

adult photo hosting
Вижте и на Бедини генератора показан от Линдерман.

post images
Ето пак на моя генератор но не на единичен импулс ана всички импулси.

images
На кой генератор импулсите са по кратки?
Моя генератор е много по ефективен от на Бедини та дори и само с пет бобини.
Който е поне малко в час ще забележи значителната разлика.
И хич не ми пука какво ще пишете.СКЕПТИЦИ.
Аз съм много неща, но не съм скромен.
Та време е да преодолеете нихилизма набиван в главите ви.
В МАЛКА БЪЛГАРИЯ.. ;D
Значи ние сме малки.Нищожниии..
Така ли?
Някъде да сте видели да пишат?
В малък Лихтенщайн.
Тъпотиии..
Няма малки и велики.Има заблудени и такива които са в час.
Пак ще ви обясня, че хладната енергия се добива в електролита на батерията или на кондензатора в следствие на краткити и мощни импулси сформирани от генератора.
Ние живеем в океан от неизчерпаема енергия и ни продават енергия придобита по ниско ефективни способи.
Планетите дори са като мехури от въздух във вода, но в етера.
Успеем ли да разбалансираме равновесието то това е вече енергия защото баланса се възстановява мигновено и от там идва енергията.
От етера може да се ползва директно енергия.Това го виждам всекидневно и ме зарежда всекидневно.
Та и ние хората от етера се зареждаме.
Да не си мислите, че няколко пържоли които имат еди колко си калории и ?...
Даа.Така си мислите.Защото така го обясняват.
До някъде е и вярно, но не съвсем.
След като консумира нещо човек.Това което е консумирал попада в стомаха а той е като батерия.
Стомаха има средата която е подобна на  батерията.КИСЕЛИННА. Там вече действа интелекта.
Колкото е по интелигентен индивида то и енергията която добива от етера е повече.
Мозъка в точния момент подава импулси в стомаха и така се добива и енергията която ни зарежда и поддържа.

Много още може да се пише за това, но май ще ви дойде в повече.

Та това е истината.Колкото и да ви се струва налудничава.
За това са писали и други преди мен.
След като го проумях търсих и други подобни мнения.
Има го и е с на Тесла.
Той отдавна го е казвал точно това.
И кво? Освиркан и отритнат. Даже и отлъчен от църквата  която така и никога не е поддържал.Въпреки, че или точно за това, че баща му е бил свещеник?
Та почти всичките ни благини са от Тесла.

Колеги!Опитайте се да се осъзнаете и да престанем с простотиите и просто  да направим необходимото за да има утре  И ЗА НАСЛЕДНИЦИТЕ НИ.

За да го проумеете трябва да игнорирате всичко което са ви учили.
ЛЪЖАТ ВИ.


Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Bedini
« Отговор #622 -: Юни 09, 2016, 04:11:46 pm »
Yoro, ми защо тогава ядеш, може и да не ядеш, имаш си киселина в стомаха и импулси от мозъка. Просто според твоята теория не трябва да ядеш храна, може би от време на време да пийваш малко киселина и това е.

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #623 -: Юни 09, 2016, 04:19:17 pm »
 krasias!

Отдавна има такива индивиди които не консумират нищо освен вода и са си съвсем наред.
Наблюдават ги екипи от медици и се чудят какво става.
Даже някои от тези буквално нямат стомах.
Имат го, но е с незначителни размери.Стомаха де.
Това ще е бъдещото на човечеството.

 krasias! А между другото.Много по малко консумирам от преди.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 710
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Bedini
« Отговор #624 -: Юни 09, 2016, 04:31:14 pm »
Колеги, действително се бъзикам, но знайте, че не тая лоши чувства и уважавам всички ви, защото кой давал акъл, кой правил опити, все е добре за "науката". Имайте предвид, че тези дето са скептици и те таят някаква надежда Вие да сте правите. В противен случай нямаше какво да дирят във форума. Но разберете, винаги ще има повече от една гледна точка. А пък вие не се сърдете, не се обиждайте, прощавайте бързо, за да не трупате лоша енергия, че вреди на психиката. Само на жените им е позволено да таят злоба, защото са рептилии  ;D  ;).

Та Жоро, разбирам от кратки импулси, видях, че твоите са по-кратки, хайде нека са най-кратките, но какво от това. Направил си цял генератор, хвърлил си толкова труд, не ти ли се намери малко време или да вържеш един инвертор от единия акумулатор към другия или както предложи Радико с едни релета от време на време да мениш местата на акумулаторите - проста работа. И сега нямаше да ги има тия "разправии" и всички щяхме да сме от един отбор.

И ако работата е само в кратките импулси които да тъпчат някакъв акумулатор или кондензатор, според мен по-елементарното решение е, те да се получават с едно тесла-трафче, хем по-лесно, хем колкото ги искаме, хем можем да меним ширината и паузата и т.н. Ама мисля не е така, не може да е толкова просто, защото такива експерименти има правени бол и резултат = 0. Сега ще кажеш, ама трябва да има и магнит, щото той обира праната и я натъпква в бобината....после и друго ще има и накрая има много от всичко, но накрая никаква работа не върши.

Някой от вас наследниците на Тесла и Линдеман да се е откачил от топлофикация и енергото, има ли? - щот бая време мина от как сте с фрии енергетични генератори, а се бавите.

Поздрави и с най-добри чувства...

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #625 -: Юни 09, 2016, 04:42:35 pm »
 EDM electronics!

Като почнах да се занимавам с това вече бях пенсиониран от телк. :(
Ако някой ме беше бутнал в тази насока по рано..
Вече щях да съм се откачил от енергото. Трябват и пари. :(

Та още малко търпение.
Започнах наново работа и то заради това.

Скоро ще е . 

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 710
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Bedini
« Отговор #626 -: Юни 09, 2016, 05:16:15 pm »
Yoro, съжалявам човече, че си пенсионер по болест. Пожелавам ти да се оправиш и да надживееш "здравите".
Ще те посетя, ще видя какво си сътворил и дори и да имам и най-малки съмнения, че си прав в това което казваш, ще ти помогна с каквото мога - материали, пари... но за работа по самозахранването.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Bedini
« Отговор #627 -: Юни 09, 2016, 06:52:55 pm »
Няма друга причина точно жичката вътре да свети, а примерно да не свети балона или фасунгата й, освен притичането на ел. ток, загряващ елемента с най-голямо съпротивление. А загряването до температура на светене не може да се случи без да има и излъчване на топлина (или поне аз не се сещам за такъв начин).
Ето ти такава крушка, не пари и...свети:


С'я едно нещо дет изглежда като гъска, плува кат гъска, лети кат гъска, грачи кат гъска ... явно е гъска, и трябва да потърсим причините в уредите с които я наблюдаваме, и да разберем защо на екрана на телевизора не я разпознаваме като гъска.
Ами...много просто, щото си като оня чукча - "Вий знайте ли северен елен?"...

Та...ако не знаеш друго животно, освен северния елен, как да ти обяснят, че виждаш...крокодил?

Здравей juliang, обратния електромагнитен импулс не е студено електричество, както мислят повечето от вас, той си е най обикновено електричество. Другата енергия влиза заедно с него от генератора, но според мен не е правилно да се нарича студено електричество, да усещането е че е студена но не е електричество. Това е етерна енергия от етера в околното пространство и може да се движи и съхранява в проводници и изолатори. Етерната енергия представлява "енергия памет" енергия която се управлява чрез информация, ако нанесеш някаква информация върху нея тя се превръща в това което и диктува вложената информация. Тази енергия е предназначена да поддържа всички процеси в Вселената, и това е най лесния и опростен начин за поддръжка. Аз познавам два вида етерна енергия едната е доста далече от нашия свят и е ограничена от специално поле там е само етерна енергия няма информация. Тази етерна енергия е във вид на много фини частици който вибрират на много висока честота. Тука в нашия свят където поради това че има много информация най вече заради това че материята е етер + информация, етерната енергия е на по големи частици които пулсират на по ниска честота. Какво се случва при генератора на Бедини, покрай обратния електромагнитен импулс влиза и малко етерна енергия, тази енергия ще влезе навсякъде в акумулатора, дори и в кутията му нищо че тя е изолатор, защото тази енергия не е ток. Защо е нужен именно акумулатор, защото основното в него е "напрежението", тази етерна енергия ще започне да поема бавно информацията за напрежението и ще започне да се превръща в напрежение, и оттам ще дойде малко енергия в плюс. Това е накратко механизма при Бедини генератора, той не може да се самозахрани поради това че тази енергия по бавно се трансформира, и от него не бива да се очаква много енергия в плюс. Що се отнася до кофата с водата да етерната енергия ще влезе кофата но няма да се трансформира в електричество защото там няма напрежение което да копира.
Краси, адмирации за този пост, много добре обяснено!
От къде ги четете тези теории, копиране напрежението от етера и т.н.?  :D
Няма да крия, не ги разбирам, като вас тия неща, ама по аналогия на казаното, ако прекарам малко прана или етер през една банкнота от 100 лв., дали ще ми я копира в плюс, като напрежението в акумулатора?  Ще бъда много щастлив, ако прекарам малко студено електричество през 100-левка, а от нея ми изтупа в краката една 50-толевка да речем..
EDM, то е все едно да ти поискам да ми направиш електронен уред, захранваш се от ел. мрежата, който да го прави същото? Понеже ти вярваш, че електричество има, все-пак, нали?
Страшна "аналогия"!
И защото толкова фанатично приемаш изложената информация за "свръхестествена" и фантасмагорична, я категоризираш в абсурдна интерпретация!
Подобна на това:

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 505
Re: Bedini
« Отговор #628 -: Юни 09, 2016, 06:57:57 pm »
Ето ти такава крушка, не пари и...свети:

Ама виж я къде свети :) Отгоре на това свети с 1/100 от заводската си мощност. Предполагам че наистина не пари, но вероятно се загрява - пропорционално на светлината която излъчва.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Bedini
« Отговор #629 -: Юни 09, 2016, 07:04:09 pm »
Цъ...абсолютно студена е на пипане, даже след 5 минути!
А като пипнеш стъкления балон, усещаш го като жив от оргонната енергия, трудно е да се обясни с приказки само...
Юлиане...ти поне си практик...не ти ли се е случвало при лек допир на някоя апаратура (говоря за електро непроводимия материал по нея) да усетиш нещо, като минивибрации?
При това без да има никакъв вибриращ елемент по платката или траф!
Отдавал си го на статично електричество, може би?
Е, те това е оргонната енергия!

П.П.Да, не отричам, че може да си намери човек обяснение с "подръчните" си понятия и познание, но това означава, че не се вслушва в сетивата си достатъчно:)