Автор Тема: Bedini  (Прочетена 506024 пъти)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 704
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Bedini
« Отговор #645 -: Юни 09, 2016, 08:51:11 pm »
EDM electronics, няма заяждане, проследи "диалога" ни и ще забележиш къде (и в чий пост) са наченките за нещо подобно.
Нямам и намерение да те засягам, поздравления за лампата на Райф, адмирации и за " канадеца в Канада", радвам се, че си наясно много добре що е туй плазма и що е туй тлеещ разряд,но какво място има това в тази тема?
Каква връзка с генератора на Бедини?
Връзката е тази същата, като снимката от твоя опит с лампата от 80 ст. дето генерирала прана.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Bedini
« Отговор #646 -: Юни 09, 2016, 08:55:21 pm »
Не генерира "прана", а хаотична оргонна енергия, не е фокусирана.
Ако оргонът е купчина руда, праната е пречистения метал от нея - носител на живота.

EDM, за да не съм голословен, ето ти "тлеещ разряд" от същата тази лампа, но при други условия!
Открий разликите:

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 704
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Bedini
« Отговор #647 -: Юни 09, 2016, 08:59:31 pm »
Не генерира "прана", а хаотична оргонна енергия, не е фокусирана.
Ако оргонът е купчина руда, праната е пречистения метал от нея - носител на живота.
Нищо, аз всичките тия ги слагам под един знаменател - прана  :D Тази дума ми звучи някак "по-убедително" от другите. :D
Правя и предложение оня цитат горе в поста на Радико да бъде сложен, като мото в логото на форума  ;D

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Bedini
« Отговор #648 -: Юни 09, 2016, 09:02:04 pm »
Нищо, аз всичките тия ги слагам под един знаменател - прана  :D Тази дума ми звучи някак "по-убедително" от другите. :D
Да де...

Неактивен merlinbg

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 295
Re: Bedini
« Отговор #649 -: Юни 09, 2016, 09:05:20 pm »
Не не е оргонна енергия щото е с 50 херца и се усеща само ако електроуреда е включен в контакта. Най добре се усеща на хладилник и готварска печка като погладиш леко с длан или пръст някъде където има гладка лъскава боядисана повърхност "метална разбира се"

    Съшия ефект усещам като докосна питата на външното тяло на климатика ми. Усещам вибрации и иглички по кожата си. Когато го докосна с фазомер той свети слабо, явно е събрал доста хладно електричество.
   
    Аз като по-прост да питам, като е събрал толкова много хладно електричество, ще охлажда ли по-добре през лятото???

Отказа да се направи това измерване, отказа да се направи опит за самозахранване чрез смяна на местата на акумулаторите, отказа да се покаже нещо повече от 3-те снимки убива у мен всякакво желание да бия път до Пловдив.

    Доколкото разбрах от писаното по-горе на акумулатора му трябва време да преобразува етера в студено електричество (само не разбрах, колко време). Затова няма самозахранване, но според мен може да се направи с няколко акумулатора, които се остават да се "копира" електричеството в тях за да се покаже нагледно натрупаната енергия. Например зареждат се два акумулатора и с тях се заредят други (примерно още 3), накрая ако имаме 5 заредени акумулатора без друга вкарана енергия, аз ще повярвам в студеното електричество.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Bedini
« Отговор #650 -: Юни 09, 2016, 09:46:00 pm »
Здравейте
Нещата са скрити пред очите и затова едни гледат други виждат.
Студено и топло електричество е по подобие на вортекс тръба на Жорж Ранке. Топлото електричество отделя топлина в проводник, вибрационна енергия-резонанс, дисонанс. Студеното електричество не отделя топлина свръхпроводник, приема вибрационна енергия-резонанс, дисонанс.
В стояща вълна възникват двете явления но, управлението и добива на енергия е много нисък. На този принцип работи "Бедини".
Ако се смени философията, управлението става лесно с две противоположно въртящи се тела. Имаме торсионно (спиново) поле с осева симетрия. При въртене на заряд имаме магнитно поле, то поражда ток, ако въртим маса имаме центробежна и центростремителна инерциална сила. При елементарна комбинация СЕ се постига просто. СЕ?!!!, че то е много просто!
Критиките са важни, защото те тласкаха процеса на развитие. 

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 704
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Bedini
« Отговор #651 -: Юни 09, 2016, 10:23:01 pm »
Топлото електричество отделя топлина в проводник, вибрационна енергия-резонанс, дисонанс. Студеното електричество не отделя топлина свръхпроводник, приема вибрационна енергия-резонанс, дисонанс.

Който е на "ти" как знае студеното електричество какво отделя.
Капанадзе в демонстрациите си показва как със "студено електричество" захранва електическа печка с реотани. Но явно те не отделят топлина, а вали сняг от тях.  ;D

Ей, само лауреати в тоя форум. От ден на ден става все по-интересно.  :D ;D :D
Не може да се отрече, че участниците са с особено тънко чувство за хумор, браво за което.  ;D

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #652 -: Юни 09, 2016, 10:25:01 pm »
 juliang! Не е проблем да покажа клип с генератора. Исках да го направя като присъстват и други колеги от форума.
За по достоверно. Ако те искат да го потвърдят де.
До момента не се получи.

Както и да е ето клип с обяснения.
https://www.youtube.com/watch?v=wWWIeZQkzDA&feature=youtu.be

И още нещо за което съм писал и преди. Подобен генератор.
https://www.youtube.com/watch?v=vpM9Kkr7c1U&feature=youtu.be
Той е много по малък. Само с една бобина и тя е с проводник 0,4мм.
Има само два магнита, но няма транзистори. Работи с механичен превключвател. Чукче от дилко на стар автомобил.
Този малкия генератор е много производителен. Ще го видите на клипа.
Ако някой помогне да направим механичен певключвател от волфрамови електроди в нужната газова среда или във вакумна среда и с него заместим транзисторите на генератора който направих то той ще има достатъчно мощност да захрани една къща с енергия и то без батерии.

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #653 -: Юни 09, 2016, 10:32:20 pm »
Направим ли това дали ще ви пука от къде е енергията която ползваме?
На мен не. :)
В момента правя още два абсолютно различни от този генератор.
Не отказвам помощ от колеги.
Винаги съм бил за съвместна работа.
Така по бързо ще го направим нещото.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Bedini
« Отговор #654 -: Юни 09, 2016, 10:46:13 pm »
Колега не усложнявай нещата. Дублирай генератора, като втория да се върти в обратна посока. Обади ми се каква енергия сваляш!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Bedini
« Отговор #655 -: Юни 09, 2016, 10:56:16 pm »
Жоро за найсти път повтарям братче не става с волфрам.
На старите механични телефонни централи контактите им са от иридий. Не случайно.
контакти за такива цели или от иридий или от хафний. Последните вече се намират доста по лесно. 

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #656 -: Юни 09, 2016, 11:16:34 pm »
 Радико!

Ми аз просто умувам как да стане. Нещото де.
Като си наясно давай едно рамо и да го направим.
Вече съм сигурен, че трябва да е без транзистори.
На Тесла е бил с механичен превключвател.
Та тогава е нямало още транзистори.
Сега остава и да го направим.
Аз нямам умора като става въпрос за това.
Можеш ли да направиш такава рид ампула?
Която да издържа на тази честота и на такъв ток?
Честотата и тока се виждат на клипа.

Чакам отговор.



Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #657 -: Юни 09, 2016, 11:30:17 pm »
mi68!
Не го дублирам а го правя огледален. Различно е.
Дублиран вече го има. Ако е съвместен с огледален нещата са съвсем различни.
Скоро ще го имам и ще ви покажа два самозахранващи се генератора.
Единия ще захранва другия и обратно. ???
И те ще зареждат батерии а ако направим рид ампула която устисква на това ще стане и с един генератор.
Ридампулата трябва да замести транзисторите.
Там е истината. Тесла така го е правил а ние със съвременните технологии не можем. УЖАСС.. >:(
Не може да няма начин да го направим това сега.

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #658 -: Юни 10, 2016, 12:00:31 am »
Колеги!

Радостно е това, че най накрая има диалог.
А не монолог и оплюване.
Така ще постигнем нещо и ще е добре за всички ни.

Неактивен g1905

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 96
Re: Bedini
« Отговор #659 -: Юни 10, 2016, 06:13:17 am »
    Съшия ефект усещам като докосна питата на външното тяло на климатика ми. Усещам вибрации и иглички по кожата си. Когато го докосна с фазомер той свети слабо, явно е събрал доста хладно електричество.
   
    Аз като по-прост да питам, като е събрал толкова много хладно електричество, ще охлажда ли по-добре през лятото???

Ще свети и още как фазомерът. Като не ти е свързан правилно климатика, може и ти да светнеш някой път. Занули му корпуса и няма да свети фазомер. Всички метални нетоководещи части, трябва да бъдат занулени(заземени).