Автор Тема: Bedini  (Прочетена 505179 пъти)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Bedini
« Отговор #675 -: Юни 11, 2016, 01:38:53 am »
В един момент обаче, след като загубят бая години в пълнене на каца без дъно и не искат да чуят някой по-умерен и скептичен, какво им приказва, си дават ясна оценка след време, макар и твърде късно, колко много са се набутали.

За тях са моите напъни, хабене на време и износване на клавиатура....няма нужда да ми благодарите...направи добро и го хвърли в морето... :D

EDM electronics, не се хаби чак толкоз, де :D

Остави хората да работят (или да мечтаят - кой, както предпочита).
На всички ни е писнало да четем как нещо НЯМА да стане, но не се казва ЗАЩО, нали?
Може да го правиш от позицията на ЛИЧНО проверил работата на такова устройство! Кажи, че си отишъл, видял, проверил и тогава ще ти приема мнението за критерий!
Опитал тоз, опитал оня...не станало...и край? Май всеки от вас се мисли за най-велик, щом той не е успял - никой няма да може? Подобна арогантност е свръхцинична, не мислиш ли?
Сто пъти ви се каза, че се случват странни процеси, противоречащи на класическото познание за електротехника!
Казва ви се, че не може да се обясни с насадените ви "познания", е?

Стига приказки наизуст, стига ограниченост!
Отиваш, проверяваш, разобличаваш/евентуално-потвърждаваш...ТОЛКОЗ!
Дотогава (както каза и Жоро), сдържайте се малко, поне от благоприличие, че ще обърна "палачинката" май?
Много ви разглезих с толерантност ли, що ли?



Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Re: Bedini
« Отговор #676 -: Юни 11, 2016, 11:37:24 am »
Направих си малко Бедини. Чудото стана, само с литиева батерия, в смисъл, че беше неизползваема с напрежение 6 волта и с бединито, за десетина минути, напрежението стана 11,7 волта, които и след половин година се седят, понеже не използвам батерията.

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #677 -: Юни 11, 2016, 02:27:56 pm »
 edin! Ще покажеш ли твоя генератор?Пишеш, че е малък а си възстановил и заредил бързо батерията.Покажи каква е осцилограмата на базата и на изхода.Ако не ти е проблем де.
Пробвал ли си дали тази батерия държи и на консумация от нея?
Ако бързо пада напрежението зареди батерията още няколко пъти без да консумираш от нея.Напрежението и ще са повиши на 12,4 до 12, 6 V, но това не означава, че е презаредена. Просто е тотално променена.Трябва да има интервал между циклите от по няколко часа.
Пробвай и с NI-Cd батерии. Те също стават невероятни след обработка с такъв генератор.Капацитета им се повишава двойно.
Аз възстанових  NI-Cd батерии които не работеха повече от 10 минути на някакъв измервателен уред и след няколко цикъла с генератора работиха два часа и половина.Оказа се, че като са нови издържат до един час. Зареждането на тези батерии и с конвенционално зарядно след това става за около 20 минути а не за часове.На това бяха свидетели светила в областта на физиката в България и мълчат.


А на  EDM electronics ще пиша няколко реда. Относно това което пише.

Уж всеки който показвал публично СЕ-технологии го убивали мъжете в черно или извънземните, а тия нищо им няма, даже си и продават хората на воля лакардиите.

Понеже така и не разбраха и не вярват на това което се обяснява за РАБОТЕЩ генератор. Без значение кой от тези които са го направили наистина.Не за такъв който просто се върти. Та затова и Бедини и не само той продават такива генератори. :) Патентован е като мощна зарядна станция. :)
Не като генератора на радиантна енергия.

Та не се чуди. :) Защо си продават свободно магнитните въртеляги?



Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #678 -: Юни 11, 2016, 02:45:19 pm »
 EDM electronics!

Като чета какво пишеш съм сигурен, че ако лично видиш и правиш измервания при мен ще запееш друга песен.
Ако имаш смелостта да пишеш истината де.Просто ще се убедиш, че това което пиша е самата истина.
Това, че се затруднявам да го обясня е нормално. Та то е абсурдно.
Не ми беше лесно да проумея какво се случва. И аз се имах за спец. :) Оказа се, че чак сега съм на ясно за какво иде реч. И има още много да се види. Това което пиша не е всичко, но другото е още по щуро. Та малко по малко. :)

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Bedini
« Отговор #679 -: Юни 11, 2016, 03:07:00 pm »
Здравейте колеги,
Вместо ценни указания мислете логически.
Защо се ползва акумулаторна батерия (АБ), защото има два вида токоносители. Такива токоносители има в метал-полупроводник или p-n полупроводник. Друг трик е електростатична машина Уимшърст, противоположно (огледално) въртене, получава се постоянно ЕДН. Истината не се нужда е от спор, едни гледат, гледат,..., други виждат!
Логиката на СЕ е проста, идват космически лъчи с висока честота и енергия, материята е в дисонанс. Резонанс не може да се получи заради инерцията. Трябва да се усуче пространството да се получи топлина-студ и + - заряд-потенциална разлика. Това е да изцедиш прането:
Първи начин центрофуга-недостатък високи обороти, наличие на центрофуга и наличие на кожух (екран)/това правим/.
Втори начин прането се взема с две ръце и си върти в противоположни посоки, просто ефектно, липсва специално оборудване/прости и ефектни методи не се ползват/.
СЕ?!..., че то е много просто!
 

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #680 -: Юни 11, 2016, 03:35:19 pm »
 mi68! На моя генератор в центъра на ротора се съм забелязвал кондензиране на влага и беше с чувствително по ниска температура. Та като спец би ли обяснил защо се получава това?
За това не са необходими високи обороти.

Аз Скелета беше свидетел на това. Питай го. Не зная защо и той не пише какво е видял а пише това което му обясняват други,които не са виждали какво се получава. Те са учили в ЩАТИТЕ :) значи спецове. ;D
В никой университет не обясняват за тази енергия.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Bedini
« Отговор #681 -: Юни 11, 2016, 03:43:04 pm »
Здравей колега,
Просто, отговора е вортекс тръба на Жорж Ранке, центъра студ+заряд, периферията топло - заряд.

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #682 -: Юни 11, 2016, 03:44:53 pm »
 mi68!

Това което се получава в действителност от работещ генератор няма логично обяснение ако се облягаш на известните ти формули. Тъй, че не пиши за логично нещо. Та това което  прави генератора е направо щуроо..
За какво логично разсъждение пишеш?


Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #683 -: Юни 11, 2016, 03:46:12 pm »
Ми и аз нямам логично обяснение, но е факт.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Bedini
« Отговор #684 -: Юни 11, 2016, 04:00:24 pm »
Колега успокой топката,
Живеем в космос т.е. ред, значи има закони и ред. Следва да има логика. Ако беше хаос, няма логика.
Непознаването на законите не те оправдава в Съда.
« Последна редакция: Юни 11, 2016, 07:04:50 pm от RUS »

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #685 -: Юни 11, 2016, 04:07:34 pm »
Ми колега. Аз вече си имам и логично обяснение за това което се случва, но за повечето е абсолютно щуро.
Даже е ОТКАЧЕНО моето обяснение. :)

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Bedini
« Отговор #686 -: Юни 11, 2016, 04:19:22 pm »
Да така е! Бавно полека народа порасна с няколко века. Просто трябва се приеме съществуването на антиматерия във вид на  енергия тип черна дупка. 
Идват сериозни проблеми, да не сме поредна цивилизация самоунищожила се, като Атлантите. Да избегнем това трябва културата да е на ниво.

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #687 -: Юни 11, 2016, 05:03:11 pm »
Май нямаме толкова време, че да порастваме от време на време?
Ако не се спре това издевателство над средата в която живеем то скоро ще има катаклизъм от световна величина.
Та то вече няма четири сезона. Само два са..
Добре ще е колегите който работят за тази енергия да заработят в екип.
Дори и неуспеха ако е споделен е напредък.Ако е необходимо ще си пишем на лични адреси.
На мен не ми пука, но май повечето се притесняват.За да има утре и за наследниците ни да не ви пука.Аз съм сигурен, че скоро ще имаме нужното и дано успеем да измислим как да възстановим средата която е необходима за да ни има.
Ако мислите, че пиша глупости направете си справка с какъв темп изчезват ледниците и с колко се забавя за година в следствие на това течението което е дефакто е климатика на планетата ни.

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #688 -: Юни 11, 2016, 06:33:58 pm »
Около генератора усещам (като) налягане в областта на сърдечната чакра. "Като" защото "налягане" не е точната дума, може би активиране, но не съм сигурен дали и тази дума е точна. На какво се дължи, не зная обаче. Само че това и други усещания не са за този форум. Даже не съм сигурен дали въобще трябва да се обявяват някъде.
 А по отношение на СЕ-то, имаме тотални различия в измерването. Кой е прав само времето ще покаже.

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 623
  • специалист, не носи на пиене
Re: Bedini
« Отговор #689 -: Юни 11, 2016, 08:13:08 pm »
Здравейте,
Виждам, че темата Бедини отново се е събудила и поради някои изказани твърдения в коментарите, смятам, че е време да се включа и аз, макар нежеланието ми. А то е породено най-вече от  уважението към труда и средствата вложени от Yoro и неспирния му ентусиазъм и вяра, че е на прав път. Тъй като той постоянно твърди, че всички които са били при него и са видели са замълчали, аз ще наруша това мълчание и ще се постарая да изложа фактите такива каквито ги виждам аз, без да ангажирам никой с това.
Предварително искам да уточня, че относно темата, не мога да кажа че съм скептик, но и не спадам към групата на „вярващите“. Мисля, че по скоро съм реалист.
Моите наблюдения относно „генератора на Yoro”, както той го нарича са следните:
-Разликата между неговата установка и тази на Бедини е само конструктивна и всеки запознат с темата може да разбере това.  Използваната схема от Yoro е до болка позната и по нищо не се различава от оригинала с изключение на избора на транзистор и изправителен диод. 
-Друга съществена разлика е захранващия източник на „генератора“  и точния подбор на резистивния делител, формиращ управляващия импулс от тригерната намотка в точната форма и амплитуда необходима за отпушване на транзисторите.
-С промяна на захранващото напрежение на „генератора“ в голяма степен се регулира енергията на импулса (амплитудата на същия) и от  там времето на заряд на акумулатора.
Въпреки изброените от мен по-горе неща, Yoro ще Ви каже, че неговия генератор няма нищо общо с Бедини и всички негови реплики от други ентусиасти и най-вече, че същите са неработещи за разлика от неговия.
Принципно „генератора“  е добра импулсна „зареждачка“ на акумулатори, като мога абсолютно да потвърдя, че същата може да се направи и с класическа електронна схема (т.е. с доста по-малко средства), с която могат да се формират абсолютно същите импулси и съм убеден да бъде постигнат абсолютно същия ефект.
Моите наблюдения при Yoro , не потвърждават неговата убеденост в уникалните възможности на „генератора“, поради според мен негови заблуди, които той сякаш умишлено не желае да разсее, не че не може.
За да бъда по конкретен, ще се опитам да конкретизирам грешките, които аз виждам и никой, на този етап не може да ме убеди, че не съм прав във случая включително и Yoro.
Да обърнем внимание на това, как точно Yoro определя кога е зареден един акумулатор. За целта той използва обикновен цифров мултимер, с който следи напрежението върху клемите на акумулатора и при достигането на 14.6V-15V (обръщам внимание отчетени от уреда)  решава, че акумулаторът е готов.  Именно тук е първата заблуда. Нарича се повърхностен заряд и в никакъв случай не може да се твърди, че е достигнат  реалния капацитет на акумулатора.  При по-старите и прецакани(сулфатизирани) акумулатори този повърхностен заряд се достига доста по бързо, но и същите чувствително по-бързо се разреждат. В потвърждение на гореизложеното  е и следният факт, а имено, че при Yoro занесох два акумулатора 12V/5Ah с напрежение на клемите под 8V. След включване към генератора и двата акумулатора в паралел,  за по-малко от минута напрежението достигна 15V след което Yoro намали захранването на Генератора,  за да намали енергията на импулсите. Изключи акумулаторите и ги натовари с пробна лампа, при което напрежението на акумулаторите започна бързо да пада, което си е нормално. Повторихме няколко пъти процедурата, след което Yoro каза, че акумулаторите са готови, т.е. заредени. Това което ме впечатли е напрежението върху клемите на акумулаторите, а имено 13.6V и на двата, което наистина е характерно за нов зареден акумулатор. На другия ден премервайки напрежението на клемите на акумулаторите същото бе пак 13.6V, което силно ме изненада и да не кажа обнадежди, но до там . След като натоварих с товар акумулаторите (12В/5W) същите паднаха за по-малко от 5 мин. под 10V  Излишно е да казвам, че един зареден акумулатор 12V/5Ah със същия товар се разрежда за повече от 8 часа, лично проверено с цел съпоставка.
Да продължим със следващата заблуда, а именно зареждане на голям акумулатор (дори няколко такива в паралел с малка батерия като източник на захранване за генератора). Такова нещо, аз не съм видял като тест при Yoro и само и единствено негово твърдение потвърждава този ефект. Според мен в случая също се проявява ефекта на повърхностния заряд и от там заблудата, че акумулаторите са заредени от малкия източник, непотвърдено от мен като наблюдател. (За да се убедя в това, ще трябва да видя демонстрация в която примерно акумулатор 12V и капацитет 45Аh напълно разреден, се зареди по въпросния начин /т.е. напрежението на клемите му достигне 14.5V/ и от същия акумулатор със товар 12V /1А стана свидетел на поне 3 часа разряд. А дано ама надали  :-[ )
Като съм почнал да не спирам до тук. Следващата заблуда на Yoro е замерването на тока консумиран от източника на захранване към генератора и това, че същия ток не се променя, а дори малко намалява при включване на товар към зареждания акумулатор. В същото време напрежението върху клемите на акумулатора продължава да расте.  Ефекта на пръв поглед е интересен и създава погрешни първи впечатления, но си има своето обяснение и съм сигурен, че няма да се хареса на вярващите. Токът консумиран от генератора се определя само от напрежението подавано към него и токът през бобините при отпушен транзистор. Обръщам внимание, че през това време ток към зареждания акумулатор не тече.  Какъвто и консуматор да включите към акумулатора същия няма да промени съществено токът в захранващата верига на генератора. Консуматорът натоварва акумулаторът и черпи ток предимно от него. Импулсът е твърде кратък и с много ниска честота на повторение за да отдаде по-голям ток в товара отколкото самия акумулатор. Естествено сметките са проси и при консумирана мощност от източника 160W и товар под тези 160W (товарите с които Yoro прави тестове са с мощност под тези 160W) към акумулатора е напълно логично същия да продължи да се зарежда и в същото време да има товар включен към него. В случая акумулатора се явява идеалния изглаждащ кондензатор за подаденото импулсно напрежение, нищо повече. Аз лично не съм видял при Yoro вариант при които да се включи товар към акумулатора примерно 300 W и в същото време същия да продължи да се зарежда, пък и входната мощност да си остане пак 160W примерно.
Друго твърдение, което аз считам за заблуда е самозахранване на системата или пък обясненията, че  това не можело да стане поради редица изсмукани от пръстите твърдения и т.н. да не влизам в подробности. Теста направен с галванично разделения конвертор, който дадох на Yoro е показателен, въпреки неговата тотална съпротива, че първо конвертора променял формата на сигналите на базите на транзисторите и на зареждания акумулатор, както и други причини и най-вече, абе виновен е конвертора и затова няма самозахранване. После Yoro успял да настрои и докара същите импулси и с конвертора и в продължение на цял/а  ден/нощ акумулаторът задържал напрежение малко над 13.2V и не помръдвал. Аз за съжаление не мога да потвърдя това защото не съм го видял с очите си, но дори и това да е вярно имаме твърде малко „СЕ“ тук , че да представлява интерес.
В заключение, ще кажа само, че според мен и моите наблюдения при Yoro и неговия „генератор“ „СЕ“ няма или поне аз не съм видял с очите си такова. Относно приказки за „радиантна енергия“, акумулаторите се променяли и прочее, също нямам преки наблюдения. Докато не се изследва един „ПРОМЕНЕН“ акумулатор в лаборатория всичко за мен са само предположения и догадки. Единственото което съм напълно съгласен с Yoro е, че ако има добавена енергия в повече от вложената единственото място където се добива евентуално е в самия акумулатор, а генераторът просто създава условията за това. Последното, обаче  също не мога да потвърдя защото не е доказано с безспорни и ясно обосновани тестове и измервания, а само се твърди като истина и се повтаря като „мантра“ сякаш така ще придобие по-голяма тежест.
П.П. всичко написано от мен е само и единствено мое мнение и изразява обективната истина такава, каквато я виждам аз. Всеки има свободата да посети Yoro и сам за себе си да прецени какво ще види или на какво ще бъде свидетел.
Поздрави!