Автор Тема: Bedini  (Прочетена 545203 пъти)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Bedini
« Отговор #660 -: Юни 10, 2016, 08:54:46 am »
Както и да е ето клип с обяснения.
https://www.youtube.com/watch?v=wWWIeZQkzDA&feature=youtu.be

Аз на клипа виждам вход 34 волта 4 ампера (от ТЕС-а), а на изхода - 12 волта 5 ампера. Демек вкарваш 136 вата (а имам съмнението че поради ярко изразения импулсен характер на бединката реалната консумация е много по-голяма), а към "реотана" изкарваш 60 вата (което след филтрирането от включения акумулатор е доста по-достоверно като измерване). Оставащите поне 75 вата ти зареждат акумулатора.

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #661 -: Юни 10, 2016, 10:45:38 am »
Юлиане, отде разбра че остават 75 вата които влизат в акумулатора? На входа показанията са коректни, защото Жоро има голям капацитет преди генератора и той поема импулсите.

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #662 -: Юни 10, 2016, 11:08:36 am »
Не е така както го смяташ juliang. Ще поставя още един ампермер който ще показва какъв е тока на зареждане и тогава ще видиш нещо съвсем различно.Тока за зареждане е 6-7А и като включвам реотана с 5А консумация към батерията тока за зареждане се покачва само с 50-60мА а тока на захранването в този момент пада.
Ще направя нов клип с повече уреди и и тогава пак смятай.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Bedini
« Отговор #663 -: Юни 10, 2016, 11:17:43 am »
Жоро,  снимай само как пада консумацията на генератора, когато включиш да зареждаш  акумулатор,  това стига.

GMG

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #664 -: Юни 10, 2016, 11:58:10 am »
   Yoro, всичко е така както казваш братле, но не споменаваш параметри, които са важни за репликата, особенно за тези, които се мислят за всезнаещи електронни хиени  ;D
   Ефекта се получава при мин. 10mH индуктивност, в зависимост от оборотите (честотата), съобразен със съпротивлението на жицата ;)
Примерно със 3,6V тлф. батерия през далечната 2010 год. зареждахме 44Ah акумулатор за сравнително кратко време при условие, че се дърпа в момента от него ток! Това не е СЕ, което всички търсим!
  Това е рекуперация, която не е вечна! Интересното в случая беше, че замених акума с кондери... Познай какво стана ::)
Това ме наведе на друга мисъл, която съм ти споменавал!

   Затова ако имаш време и възможност, пробвай с 4 магнита и 3 бобини! (на 120° отстояние)
Това е минимума! За повече мощност - всичко на квадрат ;)
   По принцип точно в този тип "бедини" няма фрии! Въобще в тази тема няма фрии... разбери ме правилно!
Действай си по другите проекти и си създай друга тема  ;)
    Успех! Yoro!

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 958
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Bedini
« Отговор #665 -: Юни 10, 2016, 02:25:03 pm »
С това изказване отборът на скептиците се увеличи с още един за сметка на този на предубедените. Не го казах само аз вече, че на Бедини каплата не работи, а той иначе лъже като дърт циганин и продава сувенири за свободната енергия. Т.е. той с цел да набави за себе си имотна облага, възбужда и поддържа заблуждение у доверчивите /обикновено окултисти/, като им причинява имотна вреда /взима им парите/. ;D
А пък теорията му нищо не струва. Той се мъчи да ни убеди, че до болка познатата ни обратна индукция е всъщност СЕ.
Усещам, че накрая ще си дойдем на думата, ще избистрим противоречията.  :D

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #666 -: Юни 10, 2016, 02:29:18 pm »
Пиши и мене към скептиците! За година и половина нямам по-добър резултат от 50% КПД.
« Последна редакция: Юни 10, 2016, 03:10:59 pm от atos »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 958
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Bedini
« Отговор #667 -: Юни 10, 2016, 02:35:06 pm »
Пиша те веднага в списъка. Ето още един се присъедини към истината.  ;D

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 490
Re: Bedini
« Отговор #668 -: Юни 10, 2016, 04:31:00 pm »
Сигурен съм че всички въртяли "чакръка" на Бедини от този форум, са от скептичната страна на барикадата! Съвсем отделен е въпроса, че не искат да си го признаят по някакви причини!

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Bedini
« Отговор #669 -: Юни 10, 2016, 05:49:30 pm »
Аз пък искам да видя чекръка на Жоро първо.
А щом има разлика, значи става дума за друго устройство.
Той винаги е канил съфорумци и не е върнал никого досега.Човек, който лъже, не би го направил.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 958
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Bedini
« Отговор #670 -: Юни 10, 2016, 05:59:59 pm »
Темата Бедини е 10-годишна. Още като излезе тръгнах да разучавам, да слушам теориите от филмите на Бедини. Беше нещо, като 10-ти ноември 1989 г. в техниката. Почувствах се, сякаш се освободих от оковите на догматизма и си виках, айдеее...., барабар с демокрацията идва и технологията за свободната енергия и летящите чинии, а бе все кеф, все хубави неща и отвсякъде раБираш ли.  :D
Да, ама не. Едното мяза на другото - лъжа и измама. Още тогава не ми се връзваха нещата с обясненията на Бедини, някак не беше убедителен в теорията на обратния импулс и там бая смутолевяше нещата, та нищо не се разбираше. По-късно разбрах, че той бил и гола вода, обикновен електричар и тия теории и импулси май току що ги е научил.

Бахти, ми то 10 год. така ли не се намери някой да покаже праната от генератора на Бедини, не само той самия не успя, а и никой друг. Та дошло й е времето на тая прашасала тема, да се приравни с оная на Перендев-мотор /мошеника/.

С'я някой много ги впечатлява, като се появи в конспиративен филм я Бедини, я Том Биарден или някой друг "капацитет" и глееееееда и вяяяяяярва със зяпнала уста. Но какво ни говорят фактите, а не това което бихме искали да чуем? Те ни казват йок хаир, всичко дето го разправят тия вече толкова години и толкова филми, не е направено случайно да е така. И любителите на конспиративните теории е добре да се замислят, да не би случайно тия посочени лица, да не ни пращат за зелен хайвер, както го правела праволинейната наука.
Уж всеки който показвал публично СЕ-технологии го убивали мъжете в черно или извънземните, а тия нищо им няма, даже си и продават хората на воля лакардиите.
Помня и колеги преди години си счупиха ръцете и си изпогубиха свободното време, някой от тях и полудяха /Инкомп/ да правят патента за комутатора на магнитни потоци, мисля беше на Том Биарден /ако не се лъжа/. А какво говорят фактите? - никой не го е направил това "животно". Патент има, но той е да тласне простолюдието да работи в грешната посока, докато логично има СЕ, но тя е на друго място. Колко хора са останали излъгани, впрочем умишлено подведени /с определена цел, която сега няма да споменавам/. Пропиляли са си свободното време, вместо да го ополозотворят за нещо полезно, пък даже и да го измързелуват е по-добре. Ами полуделите от тая работа? Нима не ги знаете? Тези хора са разчитали да се реализират в живота с нещо, на което са повярвали безрезервно. Малко ли колеги от форума са се гледали в огледалото, като бъдещи собственици на фабрики, които бълват техните генератори на СЕ, офиса им, мерцедесите, журналистическите ухажвания и т.н.  ;D  :D  ;D /сега няма да напомням имена от форума  ;)/ В един момент обаче, след като загубят бая години в пълнене на каца без дъно и не искат да чуят някой по-умерен и скептичен, какво им приказва, си дават ясна оценка след време, макар и твърде късно, колко много са се набутали.

За тях са моите напъни, хабене на време и износване на клавиатура....няма нужда да ми благодарите...направи добро и го хвърли в морето... :D


Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Bedini
« Отговор #671 -: Юни 10, 2016, 08:47:58 pm »
locco, поздравления за публикацията ви...

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Bedini
« Отговор #672 -: Юни 10, 2016, 09:24:04 pm »
устройството на бедини без движещи се части...

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Bedini
« Отговор #673 -: Юни 10, 2016, 10:17:00 pm »
locco, xname_41, и след цялата тази тирада нещо работещо? При вас, или при някого, когото познавате? Поне едно и поне веднъж да е тръгнало? За вече 10 години?

Ashes to ashes... and dust to dust...

Иначе на приказки и картинки изглежда страхотно, да!

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #674 -: Юни 10, 2016, 11:16:39 pm »
Колеги! :)

Това, че не сте го направили като се занимавате отдавна с този генератор не означава, че никой няма да го направи.
Мисля ,че не сте успели, защото копирате нещото и не винаги показват и обясняват всичко, а и почти всички си мислят, че може и без това или онова и дребни , но важни неща ги претупват.
Аз, след като изгледах и четох всичко, което успях да намеря, го направих както според мен трябва да се направи и се получи.

 PyroVeso! Като го направих и показах та какво? :)  НЕ МОЖЕ ДА Е ИСТИНА. Така ли?

Защо ли тези които идваха при мен видяха и разбраха, че работи моя генератор си мълчат?
Защо не ме опровергаят?

Има и колеги които са КОМПЕТЕНТНИ И ВСЕЗНАЕЩИ И ТЕ ПИШАТ ПРОСТОТИИ. :)
Няма да ги споменавам, защото не искам де се обяснявам повече с тях.Никога няма да го проумеят. :( Те пък и вие знаете кои са.
Имам въпрос към компетентните. Може ли литиева батерия за лаптоп, която трябва да е 11,1V и е паднала на 150mV  да се зареди и да се ползва отново? Това зареждане да стане за около 15-20 минути и да се консумира от нея 1,7 А.

Не можее... Нали? :)

МОЖЕ. Аз го правя с генератора който направих.
Най-невъзможното нещо е да се докаже, че нещо е невъзможно.
Не проумявам как може някой да коментира нещо, което не е видял и не разбира как работи?
След два дни ще се постарая за "ен-ти" път да покажа за какво става въпрос и то със свидетели.
Ще поставя всички необходими уреди за целта и ще го покажа на клип.

Та, до тогава.

https://www.youtube.com/watch?v=ymr7JQupPvw
« Последна редакция: Юни 11, 2016, 01:15:34 am от atos »