Автор Тема: Bedini  (Прочетена 507093 пъти)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 719
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Bedini
« Отговор #600 -: Юни 08, 2016, 12:03:38 pm »
.....Или опита на Тесла със светване на крушка, която е окъсена с меден проводник.
Тук няма нищо свръхестествено. Това може да се обясни и без праната, етера и студеното електричество. Налице е трансформация на електрически потенциал. Капацитивен трансформатор, познат добре на конвенционалната наука. Пък може и да протичат процеси на електромагнитна индукция с трансформация или и двете заедно. Защо непременно трябва да се натрапва студеното електричество. Интересно, защо в патентите на Тесла  не се говори за такова "студено електричество", а само в Интернет и художествените произведения, като на Джери Василатос примерно, който не е барал и студен поялник даже.

Иначе конкретно по темата: доказано от руснаците Бедини е мошеник и не му работят каплите, те не са свръхединични устройства. Има хора закупили неговите капли и си ги гледат как за нищо не стават. Именно и затова не може да се получи самозахранването. Не е трудно да се свърже входа с изхода, нали. Начини бол...

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Bedini
« Отговор #601 -: Юни 08, 2016, 12:49:06 pm »
„Може би е хубаво това, че в сегашния ни свят революционните идеи и изобретения, вместо да бъдат подпомогнати, са срещнати с възражение и лошо отношение – заради желания, лични интереси, глупост и незнание; преминават през изпитанията, през безсърдечните мъки на комерсиалното съществуване. Така всичко велико от миналото е било осмяно, обвинявано, потискано – само за да се издигне още по-могъщо и триумфално от борбата.“

teslov:

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #602 -: Юни 08, 2016, 12:50:03 pm »
Това, че крушката се нарича "с нажежаема жичка", означава само, че свети като се нагрее от електронен ток, и нищо повече. Това не изключва светене по други причини.


Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 719
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Bedini
« Отговор #603 -: Юни 08, 2016, 02:21:50 pm »
Когато някой е безсилен да представи доказателства за твърденията си, видно единствената му защитна реакция е да цитира високопарни революционни техно лозунги, които са само едни общи приказки. Няма нужда, моля!

Вместо да се правите хем на велики изобретатели, вземете та покажете най-накрая едно самозахранено устройство, без да си търсите извинения. Тогава всички тия празни приказки ще отпаднат. Ще получите подкрепа и доверие. Но какво очаквате, да не мислите, че целият народ е полудял, характерно напоследък. Не е. Има и такива, които мислят адекватно.

Това да запалиш водата с електричество, което ти носи КОП 3 примерно, също не е нещо авангардно, при условие че климатиците ми имат КОП от 5,5-7,5. Трябва да съм "голям изобретател" та да тръгна да паля водата и да получа КОП 3, вместо да се опъна на дивана, да си пусна Хи-Фи музика и с бутона на дистанционното на климатика, да си създам комфортен КОП /отопление и охлаждане/ много над 3........и да се наслаждавам на живота. Защо да гоня дивото, като имам питомното? Това се нарича прагматизъм, а не материализъм. Другото е алабализъм, снобизъм, антагонизъм и мазохизъм.  :D

Крушката с нажежаема жичка свети, защото е нагрята до определена температура, като цвета зависи от температурата. Всички метали светят така при нагряване. Други начини на светене на металите на мен не са ми познати. Не изключвам обаче в някой религиозна литература на някоя секта да има и описан друг начин на светене, чрез духове, магии, прана и т.н. Последните начини са "особено научно доказани", затова и ги крият от учебниците и ги изучават само илюминатите  :D, дадени им от извънземните.  :D

teslov:

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #604 -: Юни 08, 2016, 03:11:04 pm »
Добре каза: "Други начини на светене на металите на мен не са ми познати". Така е и с всяко ново откритие - не ти е познато.
Разумният скептицизъм е полезен, докато не се превърне в научен фундаментализъм - със същите характеристики като религиозния.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Bedini
« Отговор #605 -: Юни 08, 2016, 05:37:40 pm »
Цитат
Добре каза: "Други начини на светене на металите на мен не са ми познати". Така е и с всяко ново откритие - не ти е познато.
Разумният скептицизъм е полезен, докато не се превърне в научен фундаментализъм - със същите характеристики като религиозния.
Добе де не прочете ли изцяло какво е написал юлиян.

Цитат
Ако наистина свети без да грее, това означава че ще свети и без стъкления балон който да предпазва волфрама от окисление при загряването му. Ще е интересно да се види... :)
Има ли някаъде из нета демонстрация на светене на крушка без балон. Като видя ще кажа:
 Да бе верно било имало и студено електричество. За сега по ми прилича на високочестотно електричество. Окъсяването на двете пръчки споменато по горе се явява намотка с достатъчен импеданс да не окъси. При някогашните антени за телевизорите това му се викаше май у-коляно. Използваше се за съгласуване.  Скучно и прозаично нали.

teslov:

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #606 -: Юни 08, 2016, 10:11:17 pm »
Скучна и прозаична ХИПОТЕЗА.
Що се отнася до крушките, пишете на Бедини да ви ги счупи. От това, което съм гледал разбирам, че крушките, които светят от студено електричество, не са топли на пипане. 

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Re: Bedini
« Отговор #607 -: Юни 09, 2016, 07:51:52 am »
Като потребител и модератор само мога да отбележа съвсем лаконично - единствените смислени и обективни коментари в последните постове са тези на колегата teslov . Останалото с малки изключения е чист спам.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 519
Re: Bedini
« Отговор #608 -: Юни 09, 2016, 09:12:52 am »
Това, че крушката се нарича "с нажежаема жичка", означава само, че свети като се нагрее от електронен ток, и нищо повече. Това не изключва светене по други причини.
Да, можеш да накараш крушката да свети и и по други начини. Примерно като осветиш жичката с лазер. Но причината такава крушка да свети е нагряването на жичката до определена температура. Със същата технология можеш да накараш да "свети" и тухла - четворка. Просто трябва да я загрееш.
Крушката с нажежаема жичка свети, защото се нагрява волфрама. А той се нагрява, защото има много по-голямо съпротивление от двата му носача и фасунгата на крушката. Няма друга причина точно жичката вътре да свети, а примерно да не свети балона или фасунгата й, освен притичането на ел. ток, загряващ елемента с най-голямо съпротивление. А загряването до температура на светене не може да се случи без да има и излъчване на топлина (или поне аз не се сещам за такъв начин). Да, ако жичката на крушката по някакъв начин се нагрее до изключително висока температура, то процентно много по-голяма част от енергията ще е във вид на светлина, и по-малка във вид на топлина, но класическата крушка просто не е конструирана да работи по този начин, тя няма да издържи тези температури.

Мен ме смущава изключително много друго нещо. Това "студено електричество" се държи съвсем като другото електричество:
1. Тече по проводници. Не ще да тече по изолатори.
2. Бива управлявано от полупроводникови елементи, както става ясно от твърденията на Йоро.
3. Съобразява се с характеристиките на резисторите които ползва Йоро, демек уважава закона на Ом.
4. Иска магнити и намотки, демек и с индуктивността не се кара.
5. Иска класически акумулатор, не ще да се акумулира примерно в кофа с вода в която са потопени 2 листа желязо (за това Йоро може да проведе опит, но предполагам какъв ще е резултата).
С'я едно нещо дет изглежда като гъска, плува кат гъска, лети кат гъска, грачи кат гъска ... явно е гъска, и трябва да потърсим причините в уредите с които я наблюдаваме, и да разберем защо на екрана на телевизора не я разпознаваме като гъска.

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #609 -: Юни 09, 2016, 09:51:34 am »
 juliang !От това което пишеш.


Мен ме смущава изключително много друго нещо. Това "студено електричество" се държи съвсем като другото електричество:
1. Тече по проводници. Не ще да тече по изолатори.
2. Бива управлявано от полупроводникови елементи, както става ясно от твърденията на Йоро.
3. Съобразява се с характеристиките на резисторите които ползва Йоро, демек уважава закона на Ом.
4. Иска магнити и намотки, демек и с индуктивността не се кара.
5. Иска класически акумулатор, не ще да се акумулира примерно в кофа с вода в която са потопени 2 листа желязо (за това Йоро може да проведе опит, но предполагам какъв ще е резултата).


Разбирам, че нищо не ти е ясно.Ще се опитам да обясня още веднъж.

Радиатната енергия не се получава в електрониката на генератора а в електролита в следствие на кратките импулси които се подават към батерията. Точно тези импулси предизвикват сложна реакция в електролита и там се получава друг вид енергия.Както искаш я наричай. Същото нещо се получава и ако се ползват кондензатори вместо батерия само, че трябва да са високоволтоли транзисторите и кондензаторите.Напрежението става високо.
От този генератор може да се изкара още много.




Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Re: Bedini
« Отговор #610 -: Юни 09, 2016, 10:48:36 am »
Тука има намесен някакъв +ов "Божествен вятър" иначе немой стана тая

Неактивен владимир димитров

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 270
  • LZ2DMX
Re: Bedini
« Отговор #611 -: Юни 09, 2016, 11:09:57 am »
Когато някой е безсилен да представи доказателства за твърденията си, видно единствената му защитна реакция е да цитира високопарни революционни техно лозунги, които са само едни общи приказки. Няма нужда, моля!

Вместо да се правите хем на велики изобретатели, вземете та покажете най-накрая едно самозахранено устройство, без да си търсите извинения. Тогава всички тия празни приказки ще отпаднат. Ще получите подкрепа и доверие. Но какво очаквате, да не мислите, че целият народ е полудял, характерно напоследък. Не е. Има и такива, които мислят адекватно.

Това да запалиш водата с електричество, което ти носи КОП 3 примерно, също не е нещо авангардно, при условие че климатиците ми имат КОП от 5,5-7,5. Трябва да съм "голям изобретател" та да тръгна да паля водата и да получа КОП 3, вместо да се опъна на дивана, да си пусна Хи-Фи музика и с бутона на дистанционното на климатика, да си създам комфортен КОП /отопление и охлаждане/ много над 3........и да се наслаждавам на живота. Защо да гоня дивото, като имам питомното? Това се нарича прагматизъм, а не материализъм. Другото е алабализъм, снобизъм, антагонизъм и мазохизъм.  :D

Крушката с нажежаема жичка свети, защото е нагрята до определена температура, като цвета зависи от температурата. Всички метали светят така при нагряване. Други начини на светене на металите на мен не са ми познати. Не изключвам обаче в някой религиозна литература на някоя секта да има и описан друг начин на светене, чрез духове, магии, прана и т.н. Последните начини са "особено научно доказани", затова и ги крият от учебниците и ги изучават само илюминатите  :D, дадени им от извънземните.  :D

EDM electronics никой не оспорва предимствата на климатика ,разликата че от едното КОП3,може да се генерира енергия за захранване на другото КОП 5...
И аз пускам инверторния климатик,но не плащам за 400 вата консумация...

БЕЗПЛАТНА ЕНЕРГИЯ -дали е свободна или поробена ,колегата не случайно ви го каза..Наблегнете над това !!!-
Не влизайте в глупави спорове ,кой бил изобретател, и кой не ..това само времето ще покаже..

Спрете да  си оправдавате СЕ мързела с климатика, защото е смешно вече...
Нали трябва някой да работи за Безплатната енергия докато си седите по диваните :)

Teslov,Rus ,Yoro точно така е!!

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Bedini
« Отговор #612 -: Юни 09, 2016, 11:10:40 am »
Здравей juliang, обратния електромагнитен импулс не е студено електричество, както мислят повечето от вас, той си е най обикновено електричество. Другата енергия влиза заедно с него от генератора, но според мен не е правилно да се нарича студено електричество, да усещането е че е студена но не е електричество. Това е етерна енергия от етера в околното пространство и може да се движи и съхранява в проводници и изолатори. Етерната енергия представлява "енергия памет" енергия която се управлява чрез информация, ако нанесеш някаква информация върху нея тя се превръща в това което и диктува вложената информация. Тази енергия е предназначена да поддържа всички процеси в Вселената, и това е най лесния и опростен начин за поддръжка. Аз познавам два вида етерна енергия едната е доста далече от нашия свят и е ограничена от специално поле там е само етерна енергия няма информация. Тази етерна енергия е във вид на много фини частици който вибрират на много висока честота. Тука в нашия свят където поради това че има много информация най вече заради това че материята е етер + информация, етерната енергия е на по големи частици които пулсират на по ниска честота. Какво се случва при генератора на Бедини, покрай обратния електромагнитен импулс влиза и малко етерна енергия, тази енергия ще влезе навсякъде в акумулатора, дори и в кутията му нищо че тя е изолатор, защото тази енергия не е ток. Защо е нужен именно акумулатор, защото основното в него е "напрежението", тази етерна енергия ще започне да поема бавно информацията за напрежението и ще започне да се превръща в напрежение, и оттам ще дойде малко енергия в плюс. Това е накратко механизма при Бедини генератора, той не може да се самозахрани поради това че тази енергия по бавно се трансформира, и от него не бива да се очаква много енергия в плюс. Що се отнася до кофата с водата да етерната енергия ще влезе кофата но няма да се трансформира в електричество защото там няма напрежение което да копира.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 719
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Bedini
« Отговор #613 -: Юни 09, 2016, 11:59:48 am »
Защо е нужен именно акумулатор, защото основното в него е "напрежението", тази етерна енергия ще започне да поема бавно информацията за напрежението и ще започне да се превръща в напрежение, и оттам ще дойде малко енергия в плюс. Това е накратко механизма при Бедини генератора, той не може да се самозахрани поради това че тази енергия по бавно се трансформира, и от него не бива да се очаква много енергия в плюс. Що се отнася до кофата с водата да етерната енергия ще влезе кофата но няма да се трансформира в електричество защото там няма напрежение което да копира.

От къде ги четете тези теории, копиране напрежението от етера и т.н.?  :D
Няма да крия, не ги разбирам, като вас тия неща, ама по аналогия на казаното, ако прекарам малко прана или етер през една банкнота от 100 лв., дали ще ми я копира в плюс, като напрежението в акумулатора?  Ще бъда много щастлив, ако прекарам малко студено електричество през 100-левка, а от нея ми изтупа в краката една 50-толевка да речем...;D Ако това се случи, ще стана най-големия привърженик на тази теория, защото вече ще имам доказателство.

Но за сега и вие господа не разполагате с такова, а само си точите лукумите за баницата.
Ако не друго, то има забавление в този форум  ;D  :D  ;D

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Bedini
« Отговор #614 -: Юни 09, 2016, 12:20:20 pm »
Ясно се виждат две групи хора - едните, които работят и мислят /макар да правят грешки понякога, което е нормално за процеса на развитие/ и вторите, които само се подиграват и не искат да разберат, че от всяка върба свирка не става.
Ако хората с правомощия искат форумът да оправдава поне донякъде името и целите си, нека се вземат в ръце и да премахват спама навреме и окончателно. Иначе няма да стане.

По повод хладното електричество. Това е доказано, убити са хора с мотори за него /например Ед Грей и Райх/, правени са хиляди тестове и изписани много книги и публикации. Да казваш на нещо което е бяло, че е черно е или крайна тъпотия, или нарочно поведение.
Или че Бедини бил мошеник, както вероятно и тези около него - Петер Линдеман, Джон Биърдън, Флойд Суийт и т.н., както и хора работили по темата като Райхенбах, Тесла /дето го обичате толкова, но никой не коментира с какво аджеба работят основните му изобретения от втората половина на живота му/, Вилхелм Райх, Доналд Лий Смит и т. и т.н.
Вие, скъпи другари химици, психолози и доморасли майсторчета явно сте по- по- най от тях и знаете всичко!
Айде вземете се погледнете в огледалото и се засрамете!!!

А хладният ток минава през малки междини, където нормалния не може. Минава през изолатори, където нормалният не. Преобразува се в поле и следва законите на оптиката, което нормалният не може. Кондензаторите му са по-различни от нормалните, трансформаторите - също. Има и много, много други свойства, за които хал хабер си нямате а приказвате... Поне мълчете и слушайте.

Красиаз, Велектра, Владо Димитров, Теслов, Жоро, Рус, Фантом и още няколко човека са останалите здрави сили тук, които имат импулса да вървят напред. Другите с обратния знак не ща и да ги споменавам, защото не заслужават. "По делата им ще ги познаете"  :)

Успехи!