Автор Тема: Bedini  (Прочетена 549038 пъти)

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 627
  • специалист, не носи на пиене
Re: Bedini
« Отговор #540 -: Декември 12, 2015, 10:28:43 am »
juliang, ще си позволя да отговоря вместо Yoro. Импулси на клемите на акумулатора наистина има, но според моя осцилоскоп а и този на MZK амплитудата на тези импулси е не повече от 8V -15V, и време под 2 микросекунди.
Виж това :
Имаш 2 волта на деление (сондата е 1:10 x 0.2 на осцилоскопа). Осцилограмата е правена на 75Аh акумулатор директно върху клемите.
Дори и тези импулси говорят за голям импулсен ток.
Киловолтите които показва осцилоскопа на Жоро за мен са грешка в постановката, възможни причини - не се ползва екранираната "маса" на сондите а отделна "маса" към осцилоскопа реализирана с тънък и дълъг кабел. "Генераторът създава доста мощно импулсно магнитно поле около себе си. Доказва го фактът, че като държиш магнит в ръката си усещаш импулсите. Това означава, че във всеки проводник близо до системата ще се индуцират големи потенциали, които при високоомни товари какъвто е  входът на един осцилоскоп, ще имаш индуцирана амплитуда която през дългата неекранирана маса се сумира с амлитудата на сондата и създава този "киловолтен" пик. Сигурен съм че ако осцилоскопа се заземи качествено, както и установката на генератора, няма да се наблюдават тези аномалии в осцилограмите на Yoro. Както се казва, ключът е в правилната постановка и елиминирането на влияещи паразитни фактори за дадено измерване. Друг е въпросът дали има желание и най-вече разбиране за това което пиша. Естествено някои определени явления ме провокираха да се заема да репликирам тази установка и да я изследвам задълбочено доколкото ми позволяват условията и възможностите. Поздрави!

П.П. докато съм писал Жоро е отговорил :).

Неактивен getca

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 764
  • Пол: Мъж
  • https://t.me/BGfreeman
    • http://analogov.com
Re: Bedini
« Отговор #541 -: Декември 12, 2015, 11:09:28 am »
Yoro, тия грами, дето ги показваш нищо не говорят, защото изобщо не е ясно какво мериш, как и къде го мериш. Писах преди, но ти си знаеш своето - вземи нарисувай една схема на постановката и покажи къде връзваш измервателните уреди. Досега 37 страници бла-бла. Ако искаш реална помощ, спирай приказките, рисувай и давай да коментираме кое, как, защо тъй. Свържи токов шунт и дай осцилограма на зарядния ток на единия канал спрямо напрежението на другия, да се види фазовото съотношение. Осцилограмите върху комутиращите транзистори не са толкова важни, важното е какво става между чекръка и акумулатора. Ако не знаеш как се мери казвай, има теми из форума. Коректните измервания не са лесна работа, да не говорим пък за анализа им впоследствие. Тъй че, давай да вършим реална работа, ако имаш желание. Иначе остава само търкането на клавиатури и сънищата за мечтаното СЕ  :)
Добавка: Здрасти, dymelsoft, сега видях че си писал, та реших да добавя какво мисля относно тия прословути пикове. Може да са предизвикани от индуктивност на проводниците до акумулатора. Може да проникват и поради малко бързодействие на изправителните диоди на изхода на чекръка. Абе много може има  :) Докато няма грами на фазата между зарядните напрежение и ток, няма как да се разбере. При наличието им вече може да се сметнат някакви параметри на Бедини-то като чисто захранващ източник без да се месят неизвестни енергиини субстанции.
Поздрави !..

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #542 -: Декември 12, 2015, 12:58:37 pm »
Много ми е интересно дали пък не искате и снимка от космоса на пловдивски окръг, за да се види дали пък няма някакви аномалии които се формират в следствие работата на генератора. За какво е това мерене толкова? Искахте Жоро да върже входа на изхода. Преди седмица го направиха и работи 24 часа без да мръдне напрежението. Верно че не се и вдигаше, но работата на генератора се бърка от високата честота на изхода на захранването и той едвам успя да го настрои да работи. До тука за мене има КПД(или както щете му викайте) 100%. За повече трябва да няма пулсации в захранването.
 Жоро 100 пъти написа да дойдете и да мерите. Идвате и си отивате и накрая пак няма верни измервания. И после друг ви е виновен.
 Според Жоро това нещо(генератора) е добре на входа да е с слънчев панел и един комплект акумулатори(Между другото идеята е на Бедини). При 100% КПД на Бединито(а то с сигурност е повече според мене) си имате перфектна система.
 Искам да си призная че преди връзването на изхода на входа и аз бях сериозно скептичен, заради личния ми опит с Бедини генератора. Но това сега ме кара да си търся грешки в моите опити.

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #543 -: Декември 12, 2015, 01:15:20 pm »
getca,за да работи с конвертора доста се занимавах с настройката на генератора и сега и от теса работи по добре.Ако е направен както съм показал ще работи.На захранването от теса няма никакви пулсации.Ще пусна друга тема с всички чертежи и обяснения за да са лесно откриваеми.Наистина на батерията импулсите са малки, но като се сменят кабелите за да с достатъчно голямо сечение импулсите ще са с много по голяма амплитуда.Ще поставя нужните кабели и ще ви покажа какво се получава.Ето схема с показани местата където са поставени сондите.

Отдавна зная, че генератора произвежда много и това е от етера.Като го самозахраних от инвертор 1500W  работи един час и изгоря инвертора.С инвертора поддържаше 13,65V като консумацията беше 32А от батерията която се зарежда а тя беше 100Ач тягова, но на 9 години....В инвертора включвах теса.
Затова пиша, че няма значение тока и напрежението от изхода на генератора а импулсите които предизвикват реакция в електролита и се получава енергийна помпа...ДЪРПА ЕНЕРГИЯ ОТ ЕТЕРА...С инвертора работеше както трябва не като с конвертора.Нямаше смущения от захранването.Тогава и зареждаше още 4 батерии.

Това го пиша не да се фукам , а за да го има на много места пък вие както искате ...
« Последна редакция: Декември 12, 2015, 01:52:45 pm от Yoro »

Неактивен getca

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 764
  • Пол: Мъж
  • https://t.me/BGfreeman
    • http://analogov.com
Re: Bedini
« Отговор #544 -: Декември 12, 2015, 01:50:47 pm »
Не се разбираме, ама карай. Давайте, както си знаете, те страниците си се пълнят. Скелет, що да мерите ли...емии, фърляйте тъпите уреди, бре...какво толкоз  ;D Грабвайте багети, махала, карайте на око, на усет...може и заклинания и баене да вървят, казва ли ти някой  ;D.
Yoro, пак повтарям - тия грами не вършат работа. вече писах какво би било полезно. Имаш съвременен уред, използвай го. Идеята за отделна тема без локуми, със стегната информация е добра. Давай да видим  :)

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #545 -: Декември 12, 2015, 02:08:04 pm »
Не става дума за магии, махала и багети ;D. Нека дойде някой дето иска и може да мери и да измери за да има качествени измервания. Понеже според вас той(Жоро) не може да мери ви предостави възможност да го направите вие. Никой не е върнал до колкото знам.  Ами що не го направихте? Единствено коке прави някакви опити, ама вие и него наплюхте накрая.

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #546 -: Декември 12, 2015, 02:08:54 pm »
 getca,понеже виждам, че от години се мъчат колеги да го направят пиша как да си го направят.Който разбира поне малко ще го направи...Ако не променя нищо...
Дори и да не разбира ако го прави както съм показал ще се получи.
Показал съм го като конструктор лего в гаража.Ще ви го покажа и тук.
Предоставям ви целия си труд абсолютно безплатно и пак се пишат глупости.
Тук е показано.
http://www.garaja.net/viewtopic.php?f=7&t=198&start=690

Има схема, чертежи. Всичко...

 az_skeleta е почти всеки ден при мен и той също не вярваше докато не го видя самозахранен.Генератора де.

Та не се учудвам, че вие също не вярвате.
« Последна редакция: Декември 12, 2015, 02:26:23 pm от Yoro »

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 627
  • специалист, не носи на пиене
Re: Bedini
« Отговор #547 -: Декември 12, 2015, 04:04:14 pm »
Колеги, явно всеки си пише и никой не разбира другия изобщо какво казва/пише и т.н.

Yoro, не очаквай конвертора да върши чудеса. Стабилизацията му е направена по елементарен начин и не е особено бърза, по тази причина по-бавно компенсира заряда във филтриращите кондензатори. За да изчистиш висoкочестотните шумове от импулсния конвертор, които смяташ, че са пречка е достатъчно да сложиш двоен LLC филтър. Ако нямаш тази възможност, ще направя такъв и ще го донеса другия път да пробваш.
Една молба, ако имаш качествено земно - заземи установката както и (-) на захранването към генератора с дебел проводник. Разкарай тази тънка жица с която правиш нулата на осцилоскопа и ползвай нулата на самите сонди. Така всякакви паразитни смущения, ще бъдат сведени до минимум и това което ще виждаш на осцилоскопа ще бъде по-близо до реалната картинка. Това са само препоръки, ти сам си решаваш дали да ги приложиш.

az_skeleta , поддържането на стабилно напрежение върху клемите на акумулатора в продължение на няколко часа при това по-голямо от 12,6V е предпоставка за ефективност на самия генератор надхвърляща 100% поради простия факт, че самия конвертор е с КПД не повече от 90%, а освен всичко друго имаме и ротор който все пак се върти което означава че спокойно може да се извлече енергия и от това въртене. Докато бях при Yoro това което ми направи впечатление е, че опитвайки се с ръка да оказвам спиращо действие на ротора същия има завидна мощност, а в същото време не се наблюдава промяна в характеристиките на системата, което за мен не е маловажно.

П.П. когато бяхме аз и MZK при Жоро, акумулатора падаше по време на работа при това осезаемо, но да го отчетем на промяната на самия режим, което не е маловажно. След това Жоро е коригирал базовата верига и е постигнал стабилизация на напрежението 12.8V. И накрая, само ще спомена, че по принцип при "Бедини" никъде не се и допуска идеята да се черпи ток от акумулатора който се зарежда, дори не се препоръчва подобен вариант. Твърди се, че това пречи на процеса в голяма степен. Истинския тест за мен е с автоматична ротация на два акумулатора през 10 мин. Пак ще имаме затворена система, в която в крайна сметка ще заредим два акумулатора едновременно :) без външно захранване.  ;) Поздрави.

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #548 -: Декември 12, 2015, 06:53:33 pm »
А зареждането на 10 батерии от една и то за кратко време не е ли достатъчно доказателство на това което искаш dymelsoft.В момента се захранва от теса и няма никакви смущения.Трябва да се сменят всички кабели с по дебели и тогава няма да затихват импулсите към батерията.Тогава ще е много по ефективен.

Когато постави конвертора генератора буквално не работеше и затова падаше батерията.След като го настроих да работи от конвертора задържа напрежението на батерията и работи така повече от две денонощия.Като работеше така генератора нямаше никакво излъчване и не е давал повече от 20-30% но пак зареждаше за да поддържа батерията.

За мен това е безсмислено.Един фотоволтаик спокойно го захранва.


Velektra

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #549 -: Декември 12, 2015, 07:17:06 pm »
Колеги, явно всеки си пише и никой не разбира другия изобщо какво казва/пише и т.н.
...........

Така е dymelsoft.
Нали не си си помислил, че искам да изправям с диода постояно напрежение.
Разликата м/у двете картинки, които съм показал е огромна. И то само заради един диод D2.
Като се запуши транзистора и се получи ОЕДН в т.В, ако няма диод Д2 тока през бобината L и диода Д1 ли ще предпочете да мине или по много по-краткия път до + на захранващата батерия?
Например в т. В се получава пик 800V. Тогава имаме потенциална разлика 800-12 V м/у точки В и А и друга потенциална разлика м/у точки В и С (при затворен транзистор).
Така, когато няма диод Д2 ще зареждаме и захранващата батерия (по-точно ще имаме пикове и към нея, но те могат и да са разрушителни за батерията).
При захранване от ТЕСа все едно имаме сложен тоя диод Д2 (или грец).
Ако имаме диод Д2 тогава 800V имат само един път - към зарежданата батерия.
От тук вече е ясно защо ако няма зареждана батерия - горят транзисторите.
Това имах пред вид.

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 627
  • специалист, не носи на пиене
Re: Bedini
« Отговор #550 -: Декември 12, 2015, 10:15:14 pm »
Yoro, не желая да влизам в безпредметни спорове особено при положение, че си абсолютно убеден във факта, че с една батерия зареждаш десет. За мен това е само твое твърдение недоказано по утвърдителен начин. Повярвай ми аз съм човекът, който има най-голямо доверие в този вид системи, като източник на някакво СЕ, но въпросите са много повече отколкото си мислиш.
Ето ти едни прости въпроси. Как решаваш че даден акумулатор е напълно зареден ? Какво гледаш ?
Смяташ ли, че щом "мултимерът" ти показва на клемите на акумулатора 15V значи същия е напълно зареден ?
Ако смяташ че отговорът на последният въпрос е "ДА" още тук мога да заявя, че си в абсолютно заблуждение.

Друго което не мога да разбера е следното, а именно ако аз имах като теб генератора и 4 бр. 100Ah-сови акумулатори + 5KW инвертор, много бързо щях да затворя устите на всички неверници.
Просто зареждам с ТЕС-а + "генератора" паралелно и четирите акумулатора за един час. (Ти твърдиш, че ще се заредят и за по малко време.) После със същите акумулатори + инвертора пускам една печка тип духалка (2KW) и ако същата изкара повече от час, значи сме хванали господ за т...ките :). Особено, ако пък и повторя многократно този номер, тогава изобщо няма да има някой на тази планета, който да каже на черното бяло :). Също така, ако за този един час акумулаторите са напълно заредени то техният капацитет е 4,8KWh , при което в идеалния случай би трябвало тази печка да работи два часа..... яко.
Равносметка: Вложил съм 0.3KWh потребени от мрежата и после съм изразходил 4KWh. Ехаааа. Сега дали ще храня генератора не с ТЕС-а, а със фотоволтаичен панел все тая. Във всички случаи звучи доста примамливо и ако е истина както твърдиш, вече си имаш източник на повече от 3.5KWh енергия и за какво ти е да се занимаваш изобщо с други проекти. Аз не бих.
В заключение мога да кажа следното, всеки сам за себе си да преценява. Аз лично съм провокиран и вече съм почти готов с реплика по твоята идея, споделен опит и чертежи за което благодаря, но съм далеч от оптимизма който имаш ти. Определено някой тук е в грешка и дано да съм аз  ;) .

Velektra, много си в грешка приятелю. Довърши схемата като си почнал и не оставяй отрицателните полюси висящи на зареждащия и зареждания акумулатор. :) Все пак ток тече във затворени вериги. Тогава ще разбереш че въпросният диод не спира никакво ОЕДН :)  и е напълно безсмислен освен че намалява КПД-то на захранващата батерия с пада на напрежение от 1.5V и това че ще разсейва 7W-10W под формата на топлина. Ако не го разбираш, ще обясня подробно с картинки, макар че не ми се рисува много. :)
« Последна редакция: Декември 12, 2015, 10:30:42 pm от dymelsoft »

Velektra

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #551 -: Декември 12, 2015, 10:38:50 pm »
.............
Velektra, много си в грешка приятелю. Довърши схемата като си почнал и не оставяй отрицателните полюси висящи на зареждащия и зареждания акумулатор. :) Все пак ток тече във затворени вериги. Тогава ще разбереш че въпросният диод не спира никакво ОЕДН :)  и е напълно безсмислен освен че намалява КПД-то на захранващата батерия с пада на напрежение от 1.5V и това че ще разсейва 7W-10W под формата на топлина. Ако не го разбираш, ще обясня подробно с картинки, макар че не ми се рисува много. :)

dymelsoft ти сериозно ли ги говориш (пишеш) тия неща?
И на мен не ми се рисува много и обяснява. Оставих отрицателните клеми висящи, за да не претрупвам схемата. Все си мисля че който е тук във форума, би трябвало да знае къде да ги свърже минусите. По твоите думи излиза че диодите пропускат в обратна посока?
Хайде нарисувай схема и ми обясни.

П.П. Наистина приемам написаното от теб за шега. Иначе не зная какво да мисля.

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 627
  • специалист, не носи на пиене
Re: Bedini
« Отговор #552 -: Декември 12, 2015, 11:10:44 pm »
Леле, сериозно ли Velektra? Не знаех, че ще се наложи да се връщам на такова елементарно ниво.



Трябва ли да замествам транзистора с ключ, за да се сетиш сам. Все пак провокиран от думите ти явно няма да се мине без обяснение. Та да разделим процесите на двата възмножни етапа . Отпушен транзистор(затворен ключ) - имаме затворена верига между захранваща батерия, Д2 (със или без него) и бобина. Втори етап - запушен транзистор (отворен ключ) ток във веригата на захранващата батерия няма от къде да протече със или без въпросния диод D2. Пак ще повторя, отворен ключ-отворена верига. За ОЕДН през въпросната верига не може да се говори освен ако не пробие транзистора, т.е. ключа не се затвори пак, но пък за сметка на това през D1 това ОЕДН ще се подаде към зарежданата батерия и няма да доведе до пробив на ключа. Та освен ако по някакъв начин без наличието на D2 можеш да твърдиш че имаме затворена верига през зареждащата батерия когато транзистора е запушен, моля да го посочиш. Аз също се надявам, че явно си се объркал и допускаш фундаментална грешка.
Поздрави.

П.П. смяташ ли, че не съм наясно че диодът няма как да пропуска в двете посоки :). Просто тук няма какво да прави този диод (D2) когато транзистора/ключа е запушен/отворен. Единственото което може да направи този диод, ако е с високо пробивно напрежение, е да увеличи пробивното напрежение във веригата с цел да защити транзисторите, ако не дай си боже схемата се пусне без зареждана батерия.

Velektra

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #553 -: Декември 13, 2015, 10:51:17 am »
dymelsoft не е така свързването, което си дал. Минуса на зарежданата батерия е към + на захранващата и диода остава към бобината. Както и да е. Подсказах някои неща, който разбрал - разбрал.
dymelsoft разбрах, че правиш или започваш бединито. Ако все пак решиш от любопитство пробвай и с диод(високоволтов), но само ако имаш захранване от акумулатор, не от ТЕС или друго мрежово захранване.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 506
Re: Bedini
« Отговор #554 -: Декември 13, 2015, 11:08:08 am »
След като най после си дойдохме на въпроса, (#557) що е то зареден-разреден акумулатор, тук или по добре там,
http://mazeto.net/index.php/board,120.0.html?PHPSESSID=03goks5ru1bne81b6quuss2r24  да продължим.
Без тия мерения "на око", върши-не върши работа ! Има точни и ясни критерий, електрически и химически !!
Както кажете ? Аз си зная някои от тях, не са ме подвеждали.
Поздрави !