Автор Тема: Bedini  (Прочетена 545183 пъти)

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #780 -: Юни 21, 2016, 08:22:38 pm »
Това което пишеш не е точно обяснение caduceus.
Твоите устройства концентрират и излъчват оргонна енергия, но не променят електролита на батерията.С тях не може да заредиш батерия ако е паднало напрежението и.Не може и да я възстановят. Те са съвсем друга тема.
От генератора се подава отрицателно електричество(импулсите ) и оргонна енергия, която се излъчва от генератора и също така и по кабелите отива и в батерията.
Обаче промяната на молекулярно ниво на електролита и добиването на енергия която зарежда и възстановява батерията е предизвикано от отрицателните импулси а не от оргонната енергия. Аз за това писах, че оргонната енергия е като бонус при зареждането.
Малко е объркващо и трудно се обясняват тези неща.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 958
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Bedini
« Отговор #781 -: Юни 21, 2016, 08:50:04 pm »
Колеги, caduceus , Yoro , внимателно следих обясненията Ви и терминологията. Стана ми ясно, че тая прана хем влиза в акумулатора барабар с топлия ток и така го зарежда по-бързо и с по-голям капацитет, хем тя излиза от акумулатора също заедно с топлия ток и пак в смесен вид захранва товара - реотана. Така реотана консумира хем хладно електричество, хем топло и в сбор се получава повече. Нали така, според обясненията Ви?

Ами какво стана с теорията за конвертиране на праната в електролита, нали там уж трябваше тя да се преобразувма в топло електричество, защо й е да излиза пак в първичен вид, тогава за какъв чеп ще е тоя акумулатор?

Щом хладното електричество не се подава на измерване със стандартни измерители /ампер и волтметри/, излиза, че при Жоро ние ще мерим само топлото електричество. Хладното ще си минава покрай нас и през уредите, но няма да го разберем колко е то, нали така?

Иначе казвате, че това хладно електричество върши някаква работа в реотана, т.е. за да го загрее, то трябва или да се конвертира там на място в другия вид електричество или неговите токоносители /етер или прана и т.н./ да предизвикват по някакъв неизвестен ми физ. закон загряване на реотана, въздействие на атомно ниво. И ето го парадокса от тия изводи:
-Уж електричеството било хладно и се усещало хлад, а в случая то ще загрява реотана заедно и досуш, като топлото електричество?
- Уж хладното електричество въздейства на реотана, като го загрява и създава електромагнитно поле около него, а пък измервателния уред, който има същите свойства като реотана, не може да го загрява, не му прави магнитно поле и въобще не може да се усети от него?

Колеги, налице е сериозно противоречие в теорията Ви, обясненията! Ако може да коментирате.

Ако може и да се даде определение на "отрицателно електричество" от Жоро и в същото време  да се разграничи от оргонната енергия, поне така се разбира от последния пост на Жоро. Аз отрицателно електричество го разбирам съвсем стандартно - спрямо положителна  маса се подава отрицателно напрежение, постоянно или променливо или пулсиращо. Тогава положителното електричество би било спрямо отрицателна маса, се подава положително електричество, променливо положително или импулсно положително.

Нека си ги изясним тези понятия, за да говорим на един и същи език. Говоря и сериозно, не се бъзикам като друг път с "праната". Идеята е да се докаже или отхвърли работоспособността на генератора на Бедини.

Поздрави!

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #782 -: Юни 21, 2016, 09:02:26 pm »
Не  EDM electronics. Батерията е заредена със съвсем различна енергия.
Тази енергия се добива от етера. Огтонната енергия не помага при зареждането не батерията, но променя работата на двигателя на автомобила.
Тя е бонус. :) Енергията с която се зарежда батерията се добива в електролита в следствие на отрицателните импулси от генератора и оргонната енергия не спомага за това.

В батерия заредена с генератора няма топло електричество.

Velektra

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #783 -: Юни 21, 2016, 09:05:36 pm »
Здравей, EDM electronics!
Ще ти кажа това, което зная за студеното електричество, но не всичко ;)
Дано да съм ти полезен.
Въпреки че разни колеги се майтапят, че можело само да се изстудява бира с него, всъчност точно това то не може да прави.
Най-грубо казано, студеното електричество е приток на енергия в бобината от околната среда. Явно това води до някакъв дисбаланс и леко се понижава температурата около бобината, ама не дотам че да си охлаждаш бира  ;D
Проблема е че за да го хванеш, трябва да се подават импулси с определена честота и най-вече с точно съотношение на импулс/пауза на тая честота. Пак лошото е че даже и да тръгне, ако спреш захранването и пак го пуснеш, въпреки че са настроени импулсите на точна честота и съотношение импулс/пауза, нещата не тръгват. Трябва всичко отначало, иска да му "баеш".
Затова при Жоро е голям късмет ако всичко това тръгва. Затова на други не тръгват. В случая е много важен диаметъра на диска с магнитите и ширината на самите магнити, защото точно това определя съотношението импулс/пауза.
Хладното електричество в случая се получава на две места, но Жоро  не ги знае къде са. Всъщност едното го знае-това е след диода, но диода трябва да е минимум 3 ns за да не се "изпусне" хладното електричество. Другото място е в центъра на бобините, т.е. в помеднените стоманени пръчки, но на това никой не обръща внимание и не го използва.
Зарядите на хладното електричество не могат да си намерят в случая "половинките" защото те или са далече или не са свързани в случая, за да се "съберат". Затова се налага тия заряди да се връщат от там от където са дошли. Все едно се е създало ниско налягане от там, откъдето са дошли и сега се връщат там, но пътя е много труден и те се "лутат" в повече от времето като души, които не могат да намерят телата си  ;)

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #784 -: Юни 21, 2016, 09:15:15 pm »
Velektra, това го зная идеално, но то се отнася за оргоната енергия.
Това което излъчват сърцевините на бобините се усеща с ръка.
Също и като стоя пред генератора се усеща мощно излъчване.
Само, че тази енергия не зарежда батерията.Тя се концентрира в нея, но я зареждат импулсите.

Поставял съм батерии върху сърцевината и няма резултат.
Не се зареждат.

 

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Bedini
« Отговор #785 -: Юни 21, 2016, 09:28:02 pm »
Yoro и Caducceus... моля ви, запознайте се с начина на работа на True RMS уредите.
Казвате, че хладния ток грее реотана, но не се отчита от уредите. Това просто НЯМА КАК да е вярно, защото голяма част от True RMS уредите мерят ток ИМЕННО чрез измерване на ЗАГРЯВАНЕТО на калибириран резистор в самия мултиметър.
Тоест, ако хладния ток, оргона, праната или не знам-си какво още има възможност да загрее реотан той ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ще бъде измерен и от True RMS мултиметър.
Ако пък хладния ток има свойството да образува магнитно поле около проводника по който минава (което е задължително условие за да може да задвижи ел. мотор) то той ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да мръдне стрелката на стрелкови измерителен уред. Защото тя работи ИМЕННО на магнитен принцип. Аналоговия волтметър всъщност е едно малко ел. моторче, което се опитва да се завърти, но бива спирано от пружина.


Накратко:
НЯМА начин тоя ток да върти мотори, но не и стрелки на измерителните уреди.
НЯМА начин този ток да грее реотани, но да не се отчита от True RMS уред.

Моля ви, осъзнайте се какво приказвате. Наистина нещата стават смешни.
Или поне предложете някаква по-реалистична причина за невъзможността за измерване на тоя ток.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 958
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Bedini
« Отговор #786 -: Юни 21, 2016, 09:31:22 pm »
Не  EDM electronics. Батерията е заредена със съвсем различна енергия.
Тази енергия се добива от етера. Огтонната енергия не помага при зареждането не батерията, но променя работата на двигателя на автомобила.
Тя е бонус. :) Енергията с която се зарежда батерията се добива в електролита в следствие на отрицателните импулси от генератора и оргонната енергия не спомага за това.

В батерия заредена с генератора няма топло електричество.

Yoro зададох конкретни въпроси, очаквам конкретни отговори. А ти повтаряш, като мантра общи приказки. Не съм свикнал така. Аз говоря конкретно и показвам къде има противоречие не в моите твърдения, а в твоите, а ти да ми отговаряш с клишета.  Прочети ми внимателно горния пост, не на диагонал и отговори.

Velektra добре обясняваш, но ми е интересно това твои съчинения ли са, на някой друг ли са и са ти се сторили за самата истина или си достигнал до тях благодарение на експерименти, измервания и научно си ги доказал?-питам, защото е важно колко вяра да отпусна.

Това за бързия диод под 3 nS ми е интересно как го разбра. Такива диоди се срещат изключително рядко и те задължително са маломощни. Преди 1 век не е имало такива диоди, интересно как тогава в ерата на раждането на СЕ са я улавяли без такива бързи диоди. И диодите работят с електрони, а йони, вода, газове, течни метали през тях не могат да минават. Интересно тоя етер ли, прана ли или какво как минава от там в едната посока, а в другата не ще. Потенциалната бариера е изградена от дупки и електрони, не виждам как праната ще има същите свойства. Логично е тоя диод да е изграден от подобни вещества, за да проявява същите свойства.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Bedini
« Отговор #787 -: Юни 21, 2016, 09:34:03 pm »
И още един въпрос към Yoro:
На кое викаш "отрицателен импулс"? Импулс с обратен знак на напрежението, или влагаш нещо по-друго в този термин?

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Bedini
« Отговор #788 -: Юни 21, 2016, 11:02:47 pm »
Здравейте,
Тук се дискутира студено електрическво или ток на разместване. Най-простото разделяне е да се спре тока на проводимост с еднопроводно или безпроводникова верига по ток на разместване.
   Първи начин(модерен) вилка на Авраменко.
От мой опити нискочестотни диоди 1N4007 отлично работят на ток на разместване с много висока честота. Примерно на ток на проводимост в ТХО на 15 625 Хц пълна скръб, разбира се е нискочестотен диод. Следователно диода трябва да е бърз.
   Втори начин спиране на тока на разместване с тежки метали и феромагнетици. Експериментирал съм с волфрам, чудесно работи. Явно реотан от нихром върши работа.
  Трети начин ползване на два вида токоносители, електролити и диоди. Ползва се акумулатор - отлично.
  Четвърто ползване на бифилярни намотки -няма информация, възможност за развитие и експерименти.
  Пето ползване на униполярни кондензатори - няма информация, може да се доразвие проекта.
По три точки се е работило, по две не, Дано има СЕ.
 

Velektra

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #789 -: Юни 21, 2016, 11:34:56 pm »
EDM electronics,
това което написах е сбор от мои съчинения, от съчиненията на други и от проби с които засега не съм открил нещо повече от това за което е писано.
За диода съм изпуснал една петица отзад, така че става въпрос за 35ns - извинявам се!
Термина "хладно" не е за тока който тече по проводниците, а за охлаждане около бобината при процеса на извличане на заряди от околната среда. Като охлаждането не е в смисъл да замръзне, а лек повей, който може и да не се усети, защото ако всичко е точно и искаш да ти работи, трябва откъдето си го взел пак там да го върнеш.  ;)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 958
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Bedini
« Отговор #790 -: Юни 22, 2016, 09:07:34 am »
EDM electronics,
това което написах е сбор от мои съчинения, от съчиненията на други и от проби с които засега не съм открил нещо повече от това за което е писано.
За диода съм изпуснал една петица отзад, така че става въпрос за 35ns - извинявам се!
Термина "хладно" не е за тока който тече по проводниците, а за охлаждане около бобината при процеса на извличане на заряди от околната среда. Като охлаждането не е в смисъл да замръзне, а лек повей, който може и да не се усети, защото ако всичко е точно и искаш да ти работи, трябва откъдето си го взел пак там да го върнеш.  ;)

Velektra, ако си забелязал темите вече са в друга фаза. Мина времето, когато термина "хладно електричество" и др. се въведе, като новост и ние гледахме със зяпнала уста.  Минаха повече от 10 г. и не успяхме да видим покритие на теорията с практика. Добре е да се отсее зърното от плявата, защото следващите 10 г. пак "ще ходим гладни". На мен не ми се залъгва, че "плявата" е същото това "зърно".

Аз също съм чел почти всички съчинения за СЕ от форуми, книги, гледал филми, коментари и пр. /едва ли можеш да ми кажеш нещо ново/, но нито едно от тези съчинения не се оказа вярно. Нали виждаш, че тези дето много ги разбират, усещат, виждат нещата, теориите им са пълни с противоречия и те самите себе си не могат да убедят, камо ли останалите дето имат някаква техническа грамотност.  Тия дето нямат такава, те направо си вярват, те влизат директно в сектата – иди ги убеди сетне, че нямат СЕ.  :D

Вижда се, че между разбиранията за СЕ на Yoro и caduceus има съществени различия. Още твърденията им са противоречиви. Единият казва батерията се зареждала вече само с друг вид енергия - СЕ, която нямала нищо общо с познатата ни и реотана работил именно с такава енергия, уредите я измервали, а другият казва, че енергията била карашик от топла и студена, но студената не се измервала. Иначе тя загрявала реотана, върти ел. мотори, ама не можела да загрява и върти стрелкови системи. Излиза, че тая енергия била и много умна, сама си избира къде да се прояви и къде не, като Браун-газа  ;D.

Щом според Yoro студеното електричество се мери със стрелкови системи, аз мисля няма да е никакъв проблем да направим правилните измервания, как следва да се отчитат входните и изходните токове по Закона на Кирхов. Просто, просто, та няма по-накъде... :D Може и да има малка грешка, затова, че се измерва импулсен ток, но мисля тя няма да е фундаментална. По късно ще предложа схема. Тя е нещо подобно на това, което Михаил Кузмов предложи.

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #791 -: Юни 22, 2016, 09:39:17 am »
Това което пише  caduceus е вярно, но се отнася за друг вид енергия и тя не се измерва с познатите ни уреди. Усеща се като полъх. Тъй, че мненията ни не се разминават. Пишем за различни енергии.
Тази нова за нас енергия е съвкупност от различни енергии.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Bedini
« Отговор #792 -: Юни 22, 2016, 09:45:20 am »
Нормално е да има объркване в понятията и ефектите - това е нова за повечето хора материя. Ние също не всичко знаем и понякога бъркаме.
Това което за мен е ясно и доказано, вече го споделих. Това което Жоро твърди, за неговия генератор също е истина - но нещата са несъпоставими.
Една аналогия от нормалната електротехника - не можеш с много високо напрежение и примерно един-два метра искра от Тесла траф да направиш заварка. Трябва си ток и ампераж. Не че не може пак да те убие или няма ясно, видимо проявление - но не става за конкретното приложение.
Динамичното проявление на оргона /хладен ток/ и статичното /оргонно поле/ са коренно различни неща. Електрически ток и електростатично поле са уж с еднакви носители, но пак са различни неща. Тук има физика която просто трябва да излезе от привидния хаос и противоречия и да се напише, с формули и т.н. както си е редът. Иначе е каша.
Жоро има опит с генератора си, но няма с автомобилите и това как действат излъчвателите на оргонно поле върху акумулаторите. Аз пък нямам толкова опит с динамичното проявление на оргона /хладен ток/ като него. Така че - нека не смесваме нещата.
Казах това което говори личният ми опит - на изхода има и от двата вида ток. Измерено по три различни  начина. Сега какво точно става в реотана, не е ясно. Какво в електролита - също. Факт за мен е, че електролита и плочите се насищат с този заряд и започват да го излъчват, което после минава като динамично проявен хладен ток и в цялата ел.система на автомобила - не само в свещите. Това е абсолютно доказано и не подлежи на коментар от несведущи хора без достатъчно практика!!!
С каквото мога, ще помагам. Но в момента влизаме в изкуствени спорове, поради липса на достатъчно подредена информация - което е излишно.
Между впрочем, с хладен ток Вилхелм Райх /който си го е наричал оргон/ е завъртял успешно и двигател, но естествено не е бил стандартен. Споменава се между редовете тук-там в източниците, че някои асинхронни мотори реагирали, но пак май им трябва доработка. Грей е работил по тази тема, но почти всичко е покрито - което е разбираемо. Трябва да се изследва.
Поздрави!


Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 904
Re: Bedini
« Отговор #793 -: Юни 22, 2016, 11:47:13 am »
Казах това което говори личният ми опит - на изхода има и от двата вида ток. Измерено по три различни  начина.
Дали ще може да споделиш конкретно методиката и уредите, с които са извършени трите измервания? За да можем и ние да ги проверим все пак.

... Това е абсолютно доказано и не подлежи на коментар от несведущи хора без достатъчно практика!!!

Практика в областта на кое?


Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Bedini
« Отговор #794 -: Юни 22, 2016, 12:38:40 pm »
locco
Правете уреди, мерете - нищо против нямам. Но си имам достатъчно работа за да влизам в спорове и полемики, така че това просто няма да стане. Практиката не е като теорията, така че на книга всичко е много лесно и сме много компетентни, но на живо - не е  :)
juliang
Дълго е за обясняване - това са шест-седем години само при автомобилните оптимизатори от трите основни вида и още десетина подвида /особено на модулния К3/. Да не говорим за експерименти с всякакъв род оргонни полета, генератори на такива и т.н. в здравната област. Пък и нямам желание да ставам даскал, то си има хора за това.
Измерванията са правени с два типа уреди /LM4 и самоделен, но с по-ниска чувствителност/, както и радиестезично от няколко човека с дългогодишен опит в областта и доказани способности.

Май ще спирам да пиша тук, щото се почнаха приказките от "специалистите". Може би след тестовете при Жоро, като ви видя коментарите доколко ще са честни  :)