Автор Тема: Bedini  (Прочетена 508216 пъти)

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Bedini
« Отговор #795 -: Юни 22, 2016, 08:04:42 pm »
Здравейте,
Въпросът се свежда до мерене. Хубаво, но това е отклонение.
Въпросът е имаме ли генератор на СЕ?
По определение генератор е силова машина, която преобразува определен вид енергия във въртене. Следва СЕ каква енергия е? Електромагнитна, гравитационна, торсионна, инерциална, антиматериална или ток на сменяване. А може би някаква комбинация.
Явно измерването е сложно заради изложеното многообразие за това си мериме електрическа мощност и казваме има ли СЕ или не?
Измерването е просто да видим резултата. Коментарите преди измерването да приключват и да се възобновят след експеримента. Чакам резултата от експеримента!   

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 340
Re: Bedini
« Отговор #796 -: Юни 23, 2016, 06:45:09 pm »
mi68, и към всички останали! Аз мисля че най важното е, какви резултати ще бъдат ПРИЗНАТИ? От какви изм. уреди?

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 528
Re: Bedini
« Отговор #797 -: Юни 23, 2016, 07:14:24 pm »
Аз мисля че най важното е, какви резултати ще бъдат ПРИЗНАТИ? От какви изм. уреди?
Слагаш точно 1 килограм вода (измерване на тегло или на обем е сравнително лесно и с доста голяма точност) във фризера да замръзне на кубчета. После сипваш кубчетата в термос с отворен капак. Чакаш ледчетата да почнат да се топят. Наличието на течна вода и на лед е признак, че температурата на водата е 0 градуса (достатъчно точно освен ако не живееш на Еверест). После в термостата слагаш реотан и го затваряш. Захранваш реотана и чакаш тапата да изскочи от парата. Ако водата в термоса ври активно това означава че температурата вътре е 100 градуса (отново горе-долу, но с достатъчна за нашите цели точност).

И така - от хиляди и милиони измервания в лаборатории е известно, че водата има специфичен топлинен капацитет равен на 4186 J/(kg.°C). Тоест за загряването на вода 1 килограм вода от 0 до 100 градуса са необходими 418 600 джаула.
С грешка от 1% при измерването на теглото на водата (+/- 10 грама мисля че е съвсем постижимо в домашни условия) или размера на съда с който е измерен обема (+/- 1 мм също е достижимо без особени усилия) обема може да се приеме за точен.
Малко по-голяма грешка може да се получи при измерването на температурата. Макар че термометри които мерят +/- 0.1 градуса са сравнително лесно достъпни, можем да приемем че е постижимо измерване с точност от 1 градус, което пак е 1%.

Така че по метода който описвам максималната грешка която може да се допусне е около 2%. Това е повече от достатъчно за да се приемат данните за достоверни. Ако някой е фанатик - може да измери външната температура на термоса и площта на външната стена, за да изчисли загубите на топлина през стените на термоса по време на експеримента, но мисля че това вече ще е малко пресилено.

Така че дори и да има грешка от 5% в най-лошия случай, това ще е значително по-точно от измервания директно на ток и напрежение (дори и с много качествени любителски уреди).

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Bedini
« Отговор #798 -: Юни 23, 2016, 07:31:54 pm »
Нали искате самозахранване да видите, бе, що ви е да мерите малка част от енергиите (в случая - електричество)? Какво ще ви покаже подобно измерване, колко сте умели в меренето?

Юлияне, ти пък егати и схемата измисли, братче...що не доразвиеш идеята - преобразуваш и парата в механична енергия чрез турбина, че с нея да завъртиш ел.генератор, той пък да зареди 100 кондензатора, например? После мериш заряда им един по един..и така.

Как се броят мравките в един мравуняк?
Броиш всичките им крака и делиш на 6...та и твоята работа така.

Все едно ще бъдете с вързани очи и няма да видите как се върти? На очите си по няма да повярвате, отколкото на уредите ли?



Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 340
Re: Bedini
« Отговор #799 -: Юни 23, 2016, 08:17:37 pm »
Може би беше по правилно да напиша, признаване на резултати, по какви измерителни методи? Така или иначе, този или онзи измерителен метод могат да имат различна точност! Но какво от това! Надали един свестен метод ще покаже че имаме СЕ а друг също свестен нямаме СЕ!
atose, че аз не го ли написах? Какво да мерим ако наблюдаваме самозахранване? Всякакви методи, всякакви измерителни уреди отпадат! СЕ ще бъде на лице! Най малко в преодоляване на съпротивлението на лагери, въздушни вихри, ленц ефект и т.н.!
P.S. ленц ефекта съществува в тази постановка, но той ще се прояви осезателно кога натоварим достатъчно изхода, като се наблюдава намаляване на оборотите, респективно честотата, респективно увеличена консумация на ток от ТЕСа!

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 729
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Bedini
« Отговор #800 -: Юни 23, 2016, 08:23:07 pm »
Имайте малко търпение колеги, остават 2 дни до ДЕНЯ НА ИСТИНАТА;D
Охладете страстите  ;D

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #801 -: Юни 23, 2016, 08:24:05 pm »
А най-интересното е че като натовариш изхода и оборотите паднат, тока на входа намалява. Има ли смисъл да ти обяснявам защо?

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 729
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Bedini
« Отговор #802 -: Юни 23, 2016, 08:27:46 pm »
Нека отгатна:
Натоварва се работната намотка, тя не може да поеме толкова голям товар, като акумулатора и реотана, оттам падат оборотите, оттам пада изходното напрежение, оттам пада изходния ток и така цялата система ако е на самозахранване с някой мижав акумулатор ще се срине за броени минути.

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #803 -: Юни 23, 2016, 08:31:54 pm »
аз говоря специално за послеписа на Кузмов. Търсех си поста в който обяснявам на бат Ванко защо пада тока на входа, но някой не го е сметнал за важен и го е изтрил. Като цяло мисля че той беше най важния ама щом сте го изтрили ще чакате ЕДМ да ви каже в събота
 ПП Сори!!! може и да не е в тая тема. В момента нямам време да го търся обаче.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 528
Re: Bedini
« Отговор #804 -: Юни 23, 2016, 08:45:27 pm »
Юлияне, ти пък егати и схемата измисли, братче...що не доразвиеш идеята - преобразуваш и парата в механична енергия чрез турбина, че с нея да завъртиш ел.генератор, той пък да зареди 100 кондензатора, например? После мериш заряда им един по един..и така.

Меря топлинна енергия, без да ме интересува дали се е получила от студено или топло електричество, от прав, променлив или импулсен ток. Ако тая енергия, дето пътува по жиците може да предизвика загряване на реотана, то тя ще загрее водата без да ме интересува дали тока е прав или променлив, формата на импулса, положително или отрицателно е електричеството, топло или студено.
Хубавото на реотана е че преобразува ВСИЧКО дет минава по жицата в топлина. Не семплира, не усреднява, не филтрира, не интерполира, няма инертност...
Още - КПД на превръщането на ел. енергия в топлина на реотана е 100% (ако изключим това, че евентулано може и да свети, но в термос и светлината след няколко отражения ще стане топлина).
Ти ако имаш някаква по-добра идея как се мери ел.енергия с толкова куци параметри - изложи я да я чуем.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 340
Re: Bedini
« Отговор #805 -: Юни 23, 2016, 08:55:24 pm »
Да бе az_skeleta! Тъпо е за досещане! Товариш изхода, оборотите падат, транзисторите се отпушват все по рядко, ако спре въртенето няма кой да отпушва транзисторите! И какво следва??

Неактивен az_skeleta

  • Активен
  • **
  • Публикации: 294
  • Пол: Мъж
Re: Bedini
« Отговор #806 -: Юни 23, 2016, 09:02:11 pm »
следва мерене в събота.

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #807 -: Юни 23, 2016, 09:04:23 pm »
 az_skeleta, като обясняваш така добре и компетентно.Би ли обяснил защо тока 5А  който консумира реотана в момента на зареждането не се отчита от ампермера който показва колко консумира от генератора батерията?Та нали са включени паралелно?

И колеги, какво ще се случи с 50Ач батерия ако се зарежда с 13,5А поне 10ч и от нея се консумира 5-6 А в същия момент. Ако не е с генератора де.
Ще е адски гореща и негодна вече. А в случая батерията е студена а ври интензивно и газоотделя, но без специфичната воня.

Не може да е истина.. :)

Изчакайте още два дни. :)

Дано са обективни колегите. Дори и да не разберат какво става би трябвало да опишат какво са видели. Нали?

До тогава.

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 508
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Bedini
« Отговор #808 -: Юни 23, 2016, 09:07:04 pm »
juliang
Трябва да се добави и измерване на времето в секунди за завирането. От там се изчислява и мощността на източника.

Yoro

  • Гост
Re: Bedini
« Отговор #809 -: Юни 23, 2016, 09:14:58 pm »
az_skeleta!

Ти си виждал не веднъж при мен самозахранен генератор.
И какво? Това не може да е истина. Така ли?  :)
Не разбра ли, че имам друга по важна цел от това?
Скоро това което разбрах от малкия генератор ще го приложа и на големия и тогава ще е невероятен. Ще работи с една батерия която ще е за старт.

Не става от ряз. Стъпка по стъпка.

И колеги стига с тия бързовари. Майтапчии.